Tisková zpráva pořadatele:

OZZY OSBOURNE VYDÁVÁ V KVĚTNU NOVÉ ALBUM A MÍŘÍ NA TURNÉ PO EVROPĚ. SPOLEČNOST MU BUDE DĚLAT ZAKK WYLDE SE SVOU KAPELOU BLACK LABEL SOCIETY A DO PRAHY SPOLU S NIMI DORAZÍ I VÝTEČNÁ FORMACE KORN.

Ozzy Osbourne má v plánu okolo šestnácti evropských zastávek, turné otevře 27. května v Moskvě a vrcholit by mělo koncem června na letních festivalech. Česká republika bude kromě Ruska a pobaltských republik jediným městem ve východní Evropě, kde se Ozzy Osbourne v rámci svého turné představí.

Ozzy Osbourne se dostal do podvědomí lidí především jako zpěvák skupiny Black Sabbath. Po svém odchodu Osbourne založil stálou skupinu. S bubeníkem Leem Kerslakem (bývalý Uriah Heep), baskytaristou Bobem Daisleyem a kytaristou Randym Rhoadsem nahráli vynikající debutové album (1980) s názvem "Blizzard Of Ozz", které brzy dosáhlo čtyřnásobné platinové desky. Během osmdesátých let Ozzy vydal sedm alb, přičemž každé se může pyšnit miliónovými prodeji. Jeho koncertní vystoupení viděly v osmdesátých letech statisíce fanoušků a byl prvním západním umělcem, který vystupoval na území bývalého SSSR v rámci Moskevského mírového festivalu.

Během deváté dekády Ozzy ještě znásobil vše, co dokázal v letech osmdesátých. Vydal pět alb - každé z nich multiplatinové. Jeho koncertní vystoupení po celém světě byla vyprodána. V roce 1996 založili společně se svou manželkou a manažerkou v jedné osobě, Sharone, Ozzfest, legendární festival věnovaný tvrdší hudbě, a Ozzy na něm představuje kromě zvučných jmen i nové talenty z oblasti hard/heavy. Části zisku z Ozzfestu Ozzy poukazuje na charitativní účely. První ročník navštívilo okolo 1,4 milionu posluchačů.

S tímto legendárním festivalem Ozzy zavítal i do České Republiky v roce 2002 , kdy se společně s ním představili i Tool a Slayer na strahovském stadionu v Praze . U českých fandů je Ozzy Osbourne velice oblíben, do České Republiky přijíždí již poněkolikáté, naposledy zde vystoupil se svou domovskou kapelou Black sabbath v roce 2005.

Za svoje více než dvacetileté působení u firmy Epic vydal 12 alb. Obdržel celou řadu cen a ocenění.

Sólová dráha Ozzyho Osbourna pokračuje úspěšně i nadále, důkazem je nejen vystupování v reality TV na MTV, kde se prezentuje s celou svojí rodinou, ale i jeho sólové nahrávky.

Od poslední řadové desky "Down To Earth" uběhlo již šest let. Od té doby se Ozzy ohlásil shrnutím toho nejdůležitějšího z jeho sólové tvorby pod názvem "The Essential Ozzy Osbourne", živým záznamem "Live At Budokan" (2002) a albem převzatých věcí "Under Cover" (2005). V květnu by měl vydat své nové album, návštěvníci pražského koncertu se tak mohou těšit na nové skladby, ale i na živé podání Ozzyho největších hitů.