Stránky: 1 98 99 100 101 102 103 104 141 281 421 561

18.3. Living Coulour - Lucerna Music Bar, Praha

14. 3. 2013
Obrázek: 18.3. Living Coulour - Lucerna Music Bar, Praha

Americká kapela Living Colour letos slaví 25 let od vydání svého prvního alba 'Vivid'. 18.března přijede do Prahy v rámci koncertního turné „Vivid 25th anniversary tour“ a vystoupí v Lucerna Music Baru.

---

Zemřel Clive Burr

13. 3. 2013
Obrázek: Zemřel Clive Burr

Smutné zprávy tento týden neberou konce. V noci na středu 13.3. zemřel ve spánku Clive Burr. Bubeník a bývalý člen skupiny Iron Maiden. Clive se dlouhá léta potýkal s roztroušenou sklerozou. Oficiální vyjádření Iron Maiden ZDE.

---

Peter Banks zemřel

13. 3. 2013
Obrázek: Peter Banks zemřel

Anglický kytarista Peter Banks byl spoluzakladatelem kapely Yes. Jako jeden z prukopníků moderní hry na elektrickou kytaru s kapelou nahrál první dvě alba. Dále zakládal kapely Flash a Empire, a také natočil pět sólových alb. Aktivní byl i ve svých 65 letech, kdy aktivně nahrával. Právě jeho spoluhráči ho sháněli, když se nedostavil ráno do studia. Zemřel doma ve svém londýnském bytě.

---

Nový kulturní prostor (inzerce)

13. 3. 2013
Obrázek: Nový kulturní prostor (inzerce)

V Praze se otevřel nový kulturní prostor. Zatímco přízemí nabízí kavárnu a bar s ojedinělým designem pod  názvem 'Už jsme doma', o patro níže se skrývá  malé unikátní  bubenické muzeum a prostor pro koncerty a výstavy.

---

Beatallica vydává už třetí album

13. 3. 2013
Obrázek: Beatallica vydává už třetí album

Beatallica je parta recesistických muzikantů, kteří si oblíbili Beatles, a jejich písničky prezentují, jakoby je hrála svým charakteristickým způsobem Metallica. V dubnu nabídne fanouškům už třetí album "Abbey Load".

---

Další supergroup na světě

13. 3. 2013
Obrázek: Další supergroup na světě

Dohromady se dali muzikanti z kapel Pearl Jam, Guns n’Roses a Screaming Trees. Jmenovitě pak kytarista Mike McCready (Pearl Jam), baskytarista Duff McKagan (ex Guns n’Roses) a bubeník Barrett Martin (ex Screaming Trees). Vedle toho, že si spolu s chutí zahrají, se vrhli do seriózního nahrávání celého alba. A to navzdory tomu, že prý ještě ani nemají pro kapelu název. 

---

Ivan Hlas slaví 20 šakalích let

12. 3. 2013
Obrázek: Ivan Hlas slaví 20 šakalích let

V roce 1993 zabodoval Jan Hřebejk svým režijním debutem, filmem Šakalí léta. Rock´n´rollový muzikál je dodnes spojen i s muzikou Ivana Hlase. Oslavu dvacátého výročí premiéry filmu Ivan Hlas připravuje v Malostranské besedě. Jako hosté vystoupí například také Anna K. a Jan Kalousek.

---

Peníze rozdrtí spoustu muzikantů

12. 3. 2013
Obrázek: Peníze rozdrtí spoustu muzikantů

Nicko McBrain, bubeník Iron Maiden, v rozhovoru reagoval na problematiku sestav ve slavných kapelách jako Black Sabbath a nebo Slayer. Řekl, že problémy většiny profesionálních muzikantů v určitém bodě jejich kariéry způsobují jen a jen peníze. Bubeník Bill Ward odmítl účast na reunionu Black Sabbath, protože mu nebyla nabídnuta smlouva doceňující jeho přínos kapele, a bubeník Dave Lombardo opustil Slayer, protože už neunesl, jak se rozdělují peníze v kapele.

---

Bitka Slash versus Van Halen

12. 3. 2013
Obrázek: Bitka Slash versus Van Halen

Když dojdou argumenty a dojde na pěsti, skončíte v base. Ovšem i když pointou rvačky byli Slash a Eddie Van Halen, nutno dodat, že se rvali jejich fanoušci. Dvojice v Clevelandu (Ohio) diskutovala o rockové muzice a o tom, jestli je lepší kytarista Slash nebo Van Halen. Vše vyvrcholilo pěstní bitkou.

---

Saxon mají klip k titulní skladbě

11. 3. 2013
Obrázek: Saxon mají klip k titulní skladbě

Kapela Saxon vydala video ke skladbě 'Sacrifice', což je titulní kus z jejich dvacátého alba. Marketingově se kapela snaží držet krok se současnými trendy, kdy nestačí 'jen' vydat album. Musí se o tom často a hodně mluvit a psát dopředu. Před albem se udělá rozruch okolo pilotních singlů a klipů, a tomu předchází vydání rozhovorů a dokumentů z natáčení.

---
Stránky: 1 98 99 100 101 102 103 104 141 281 421 561