Stránky: 1 133 197 198 199 200 201 202 203 265 396 528

B.B.KING DORAZÍ ZAHRÁT DO PRAHY

30. 1. 2011
Obrázek: B.B.KING DORAZÍ ZAHRÁT DO PRAHY

Ačkoliv loni B.B.King oslavil pětaosmdesáté narozeniny, nechybí mu síly ani elán. Čeští fanoušci se o tom budou moct přesvědčit 12. července na jeho koncertu v Kongresovém centru v Praze. V současné době má muzikant v plánu sedmadvacet vystoupení, která ho zavedou do Spojených států, Austrálie a Evropy. Fanoušci se mohou těšit na zpěvákovy slavné kousky včetně songů z poslední studiovky "One Kind Favor", která vyšla v roce 2008.

Vstupenky na koncert, který začíná ve 20:00 hod , jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro. Jejich cena je od 790 Kč.
---

BEZ LEMMYHO BY NEBYLA METALLICA ANI GUNS´N´ROSES

30. 1. 2011
Obrázek: BEZ LEMMYHO BY NEBYLA METALLICA ANI GUNS´N´ROSES

Minulý týden vyšel dlouho očekávaný dokument o ikoně Motorhead s názvem :" Lemmy: 49% Motherfucker, 51% Son of A Bitch". Dříve se o filmu a Motorhead vyjádřila Metallica a Duff McKagan jako o inspirujícím. " Není tajemstvím, že jsme vždy byli ovlivněni kapelou Motorhead a s Lemmym jsme měli tu čest několikrát stát na jednom pódiu. Kromě rozhovorů s námi je ve filmu i záběr kdy s námi Lemmy hrál na koncertě s Nashvillu roku 2009 ". DVD a Blu-ray má více než 4,5 hodiny bonusů, včetně zkoušky dvou skladeb s Lemmym DAMAGE CASE a TOO LATE TOO LATE. V podobném duchu se na sdresu Lemmyho filmu vyjádřil i basák Guns´n´Roses Duff McKagan.

---

KOLJA KVARTET SE PŘIPRAVUJE NA JETHRO TULL

30. 1. 2011
Obrázek: KOLJA KVARTET SE PŘIPRAVUJE NA JETHRO TULL

Hudebníci ostravského Janáčkova komorního orchestru se připravují na společná vystoupení s Jethro Tull 2. a 3. června 2011 na hradě Helfštýn a v Kongresovém Centru Praha. JKO po dohodě s JT sestavil ze svých řad smyčcové kvarteto s názvem KOLJA Quartet (KOLJA je zkratkou pro kvartet Komorního Orchestru Leoše JAnáčka). Příznivci Jethro Tull skoupili vstupenky na koncert na moravském hradě Helfštýn během devatenácti dnů. Čeští fanoušci Jethro Tull již mají možnost pořídit vstupenky pouze na následující vystoupení skupiny 3. června 2011 do pražského Kongresového centra, na který v předprodejní síti Ticketstream zbývají stovky vstupenek ( www.ticketstream.cz ). Ukázka z přípravy Kolja kvartetu:

---

KISS SE CHYSTAJÍ VYRAZIT DO STUDIA

29. 1. 2011
Obrázek: KISS SE CHYSTAJÍ VYRAZIT DO STUDIA

Podle Tommyho Thayera se kapela KISS asi za dva měsíce vypraví do studia nahrávat své nové album. "Začínáme pracovat na nějakých nových skladbách, stejným způsobem jako naposledy v případě ´Sonic Boom´. Takže jen my sami, bez nějakého plánu a až budou napsané, odzkoušíme je a nahrajeme. Takhle nám to vyhovuje," prozradil kytarista na letošním veletrhu NAMM. A stejně jako "Sonic Boom" i novinku bude produkovat Paul Stanley. "Paul ví líp než kdokoliv jiný jak má deska KISS znít," konstatoval Thayer. A jak odhadl, album by mohlo vyjít ještě letos.

---

NA JEDNOM PÓDIU S MUSE

29. 1. 2011
Obrázek: NA JEDNOM PÓDIU S MUSE

Máte chuť stoupnout si na jedno pódium se slavnou kapelou a být na metr blízko Mattu Bellamymu? Máte šanci. Muse před nedávnem zveřejnili novou vymoženost dnešní doby - vystoupení v londýnské Wembley si nahráli na 360° kameru. Respektive: zatím jsou zveřejněny dvě videa, a to jmenovitě ke skladbám Uprising a Citizen Erased. Interaktivní rozhraní není nikterak složité, pohybuje se myší, kamery přepínáte vpravo dole a těch na pódium kapela umístila celkem rovnou sedm. Máte zaručeno, že uvidíte doopravdy vše.Tak hurá na KONCERT !

---

JUDAS JEDOU DÁL

28. 1. 2011
Obrázek: JUDAS JEDOU DÁL

Kytarista Glenn Tipton za JUDAS PRIEST konečně vyjasnil situaci kolem jejich plánovaného světového turné, které si spousta fanoušků vyložila jako závěr jejich kariéry. "Všichni mohou být klidní, tohle rozhodně neznamená, že by kapela končila. Jen jde o to, že tohle je naše poslední velké světové turné," ujišťuje Tipton s tím, že právě v těchto dnech JUDAS PRIEST pracují na nové pódiové prezentaci i na setlistu. "Chceme do něj zahrnout nějaké klasiky, které jsme však dlouho nehráli. A samozřejmě hitovky, které chce každý vždycky slyšet, nemohou chybět." A co víc, podle Tiptona má kapela už rozepsané také nové skladby. Tak jen doplňme, že 28. června se JUDAS PRIEST ukážou také v Praze spolu s WHITESNAKE!

zdroj : SPARK

---

VEČÍREK VÍTĚZŮ NADĚJE BEATU

28. 1. 2011
Obrázek: VEČÍREK VÍTĚZŮ NADĚJE BEATU
Ve stručnosti : Večírek vítězů Naděje Beatu XIV. ve Vagonu, máme úspěšně za sebou. K2 kytaru nedostanou..... dostanou dvě!!!!
Kdo nedorazil, přišel o hodně.
Postupně zahráli ( a dekorováni byli) Borky Kempelen, Vombat Kruton a vítězné K2, které kromě diplomu Naděje získaly také poukaz na originál kytaru Vivian od výrobce Honzy Vlasáka.Mimochodem na kytaře pro K2 už se usilovné pracuje a hned jak bude tak Vám ji předvedeme.Vlastně obě.
Honza se totiž během koncertu K2 rozhodl "zvýšit sázku" i na basu a učinil tak před všemi vivian-2010-3.jpgsvědky přímo z podia.
Vítězům gratulujeme. Další kolo Naděje Beatu začíná už v úterý 1.2.2011 . PŘIHLÁŠKY A PRAVIDLA ZDE
Fotky V ČLÁNKU
---

13.6.2011 -JOHN MAYALL AND THE BLUESBREAKERS (UK)

28. 1. 2011
Obrázek: 13.6.2011 -JOHN MAYALL AND THE BLUESBREAKERS (UK)
13. 6. 2011 - začátek koncertu od 20:15, KC Vltavská, Praha

John Mayall, který je mnohými považován za krále britského blues, se vrátí 13. června 2011 do Prahy, tentokrát do klubového prostoru KC Vltavská. Mayall je živoucím důkazem toho, že i v 78 letech se dá hrát blues plné energie, které baví a zajímá diváky. Tento kytarista, zpěvák a hráč na klávesy a foukací harmoniku se stal vzorem a spoluhráčem takových vynikajících hudebníků jako Eric Clapton, Mick Taylor (Rolling Stones), Mick Fleetwood (Fleetwood Mac) a mnoha dalších. Na pódiu jej doprovodí jako při všech nedávných návštěvách Prahy jeho "domácí" skupina Bluesbreakers.

---

KORN MAKAJÍ NA NOVÉ DESCE

26. 1. 2011
Obrázek: KORN MAKAJÍ NA NOVÉ DESCE

Soundgarden , ten zvuk Seattlu... teda aspoň jeden song. Ty zbylý jsou trošku jiný, trochu víc do experimentálních vod. Nechci o tom nic moc šířit. Určitě se posouváme dál, pravděpodobně začneme nahrávat v dubnu a zkusíme vylepšit tenhle novej sound," vyjádřil se k novým skladbám kytarista Munky.

---

NEJLEPŠÍ KYTARISTA NA SVĚTĚ ... ??

26. 1. 2011
Obrázek: NEJLEPŠÍ KYTARISTA NA SVĚTĚ ... ??


Na jedné české internetové stránce se nám podařilo objevit zajímavý žebříček. Tvůrce stránek se v něm pokusil na základě hlasování sestavit pořadí 100. nejlepších kytaristů světa. Co Vy na to ?

Souhlasíte, nesouhlasíte ? Jak by jste seřadili např. první desítku Vy ??


ŽEBŘÍČEK :

1. Jimi Hendrix - Jimi Hendrix Experience
2. Eric Clapton - Yardbirds, Cream, Derek & The Dominos, Solo
3. Jimmy Page - Yardbirds, Led Zeppelin, The Firm
4. Jeff Beck - Yardbirds, Jeff Beck Group, Solo
5. Eddie Van Halen - Van Halen
6. Stevie Ray Vaughan - Stevie Ray Vaughan & Double Trouble
7. Joe Satriani - Solo
8. Ritchie Blackmore - Deep Purple, Rainbow, Blackmores Night
9. Steve Vai - David Lee Roth, Whitesnake, Solo
10. David Gilmour - Pink Floyd, Solo
---
Stránky: 1 133 197 198 199 200 201 202 203 265 396 528