Stránky: 1 136 201 202 203 204 205 206 207 272 407 542

VISÁČI VYRAZÍ NA TURNÉ

17. 3. 2011
Obrázek: VISÁČI VYRAZÍ NA TURNÉ

Pellethead.

25.3. Plzeň (Šeříkovka)

26.3. Dvůr Králové (Zálabí)

31.3. Ústí nad Labem (Národní dům)

01.4. Havlíčkův Brod (Čechovka)

02.4. Liberec (Castaclub)

05.4. Praha (Akropolis)

---

RINGO SE CHYSTÁ DO PRAHY

17. 3. 2011
Obrázek: RINGO SE CHYSTÁ DO PRAHY

29.6.2011 - Kongresové centrum Praha

Do Prahy se chystá jeden z nejslavnějších bubeníků planety. Ringo Starr zahraje slavné písně z éry Beatles i vlastní sólové kariéry se svou doprovodnou kapelou All-Starr Band, která ho v různých sestavách doprovází už 20 let. Muzikantův první koncert u nás proběhne 29. června v pražském Kongresovém centru. Lístky jdou do prodeje v pondělí. "Prodávat se budou od 790 do 4 990 korun v síti Ticketportal," uvedla Květa Havelková z pořádající agentury JVS Group. Celý koncert bude k sezení, a proto pořadatelé varují, že kapacita sálu je omezená.

---

THE DARKNESS SE DÁVAJÍ ZNOVU DOHROMADY

16. 3. 2011
Obrázek: THE DARKNESS SE DÁVAJÍ ZNOVU DOHROMADY

O návratu téhle kapely se dlouho šeptalo a spekulovalo. Teď se ale zdá, že muzikanti přání svých fanoušků ( a fanynyek ) vyslyšeli a The Darkeness se opět objeví na scéně. Po čtyřech let nečinnosti potvrdili svůj návrat a kromě vystoupení na festivalu Download chystají také novou nahrávku. V rozhovoru pro BBC Justin Hawkins prohlásil, že od nuly ve studiu začínat rozhodně nebudou. Společně se svým bratrem Danem pracuje totiž na nových skladbách už několik let. "Bylo neskutečně frustrující nesmět nic říct, protože jsme se to snažili držet v tajnosti," vysvětlil frontman.

---

HAMMERFALL VYPUSTÍ " INFECTED"

16. 3. 2011
Obrázek: HAMMERFALL VYPUSTÍ " INFECTED"

Švédská formace HAMMERFALL vyšle 20. května do světa nákazu jménem " INFECTED". Nad novou deskou se muzikanti doslova rozplývají. "Nikdy dřív jsme nezněli tak čerstvě a přitom současně, aniž bychom ztratili esenci hammerfall-infected-cd.jpgHAMMERFALL" říká zpěvák Joacim Cans. "Takhle jste nás ještě neslyšeli," přikyvuje kytarista Oscar Dronjak. Kromě muzikantů posun dosvědčují i novináři, kteří desku mohli minulý týden poprvé slyšet. Než se dostane do ruky i nám ostatním, můžeme změny tušit alespoň z nezvykle skromného obalu.

---

IRON MAIDEN VYDAJÍ VÝBĚROVKU

16. 3. 2011
Obrázek: IRON MAIDEN VYDAJÍ VÝBĚROVKU

Ještě dříve, než se kapela zastaví v ČR na festivalu Sonisphere ( 11.6.2011), vydá kompilaci svých největších hitů. Fanoušci se mohou těšit hned na dva disky, které pod názvem "From Fear To Eternity: The Best of 1990 - 2010" přinesou třiadvacet skladeb. Vydání desky je aktuálně ohlášeno na 23. května, kdy výběrovka vyjde jak na dvou CD, tak jako digitální download. Pro opravdové sběratele pak bude určena i limitovaná sérii na třech vinylových picture discích.

Mezi vybranými skladbami najdeme nejen osvědčené hity jako "Fear Of The Dark", "The Wicker Man", "Rainmaker" nebo "Dance Of Death", ale například i singl "El Dorado" .
---

THE BREW NA RAMPĚ

16. 3. 2011
Obrázek: THE BREW NA RAMPĚ

22.3.2011 - Klub Na Rampě, Jablonec n/ Nisou ( 20)ě objevíte ozvěnu let minulých (J. Hendrix, Led Zeppelin, The Who), ovšem podání je naprosto současné s neuvěřitelnou razancí. Ve svém žánru bývají často označováni za to nejlepší, co se za posledních dvacet let v Anglii objevilo.

---

ABRAXAS SLAVÍ NAROZENINY

15. 3. 2011
Obrázek: ABRAXAS SLAVÍ NAROZENINY
Legendární kapela Abraxas zahájí 12. března ve Vimperku při příležitosti 35. výročí svého vzniku republikové turné. Série více než dvaceti koncertů vyvrcholí za účasti mnoha hostů 25. října v pražském Lucerna Music Baru. Na vzpomínkovém turné Abraxas zahraje všechny své hity jako Box, Každý den je to jinak, Obyčejnej svět, Poprvé, Nekonečný boogie, Karel drogy nebere nebo Prohibice. "V této sezoně posílí Abraxas na postu baskytaristy Ivan Doležálek a po zranění bubeníka Ivana Pelíška odehraje letošní turné David Růžička," uvedl za kapelu Petr Soukup.
---

AMERICKÁ ROKENROLOVÁ SÍŇ SLÁVY MÁ NOVÉ ČLENY

15. 3. 2011
Obrázek: AMERICKÁ ROKENROLOVÁ SÍŇ SLÁVY MÁ NOVÉ ČLENY
Do americké rokenrolové síně slávy bylo uvedeno osm dalších osobností. Podle agentury AP jsou mezi oceněnými například hudebníci Alice Cooper, který si jako doprovod zvolil žlutého hada, Darlene Love, Tom Waits či Neil Diamond. O tom, kdo se letos do síně slávy dostane, rozhodovalo koncem loňského více než 500 voličů z hudebního průmyslu. Odmítnutými hudebníky byli například Bon Jovi, Beastie Boys, Donovan, Donna Summer nebo Joe Tex. Do síně slávy smějí být uvedeni zpěváci a skupiny, jejichž první album se objevilo na trhu nejméně před 25 lety.

zdroj a foto : IDNES
---

VÝSTAVA O JIŘÍM SCHELINGEROVI

15. 3. 2011
Obrázek: VÝSTAVA O JIŘÍM SCHELINGEROVI

K výročí nedožitých šedesátin Jiřího Schelingera a třicet let po jeho tragické smrti připravilo pražské Popmuseum výstavu mapující jeho život, dílo a dobu. Nese název Který z vás je ten Schelinger? a přiblíží zpěvákovy písně od Šlapacího kola k Zemětřesení. Zároveň zdokumentuje i jeho život po životě, tedy posmrtná vydání nahrávek, projekty k jeho poctě, zvukové i obrazové dokumenty. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 17. března od 18.30 hodin v prostorách pražského Popmusea v KC Kaštan. Součástí večera bude projekce audiovizuálních dokumentů (od 19 hodin) a koncert skupiny Milan Schelinger Band (od 20 hodin).

---

FESTIVAL SONISPHERE V MILOVICÍCH : NOVINKY

15. 3. 2011
Obrázek: FESTIVAL SONISPHERE V MILOVICÍCH : NOVINKY

11.6.2011 - Letiště MILOVICE

Iron Maiden pro vás připravili pětiminutový video deník ze svého pobytu v Singapuru. Nenechte si ujít náhled na to, na co se můžete těšit už 11. června v Milovicích! Mrkněte :

Další novinky, vide a inormace najdete na OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH FESTIVALU
---
Stránky: 1 136 201 202 203 204 205 206 207 272 407 542