Stránky: 1 169 201 202 203 204 205 206 207 336 504 671

Sondura je tady a teď!

30. 4. 2013
Obrázek: Sondura je tady a teď!

'We’re Here Now' (Jsme tady a teď) je první singl z nadcházejícího alba 'Undivided' od kapely Sondura. Jedná se o pětičlennou kapelu z Londýna, která vypadá pro fanoušky klasického rocku velmi nadějně. Sestavu dávají dohromady bratři Tom a Jack Watsonovi, a věříme, že o nich ještě bude slyšet. Podívejte se na promo video ...

---

Camel vyráží na comebackové tour

29. 4. 2013
Obrázek: Camel vyráží na comebackové tour

O 'návratové' turné kapely Camel je velký zájem a už přibývají další rozšiřující termíny koncertních vystoupení. A to původně tihle muzikanti plánovali jen jedno jediné vystoupení (28. října v Londýně). Záměrem bylo (poprvé od roku 1975) přehrát celé album 'The Snow Goose'. V současnosti už je naplánováno osm koncertů a zdá se, že do října přibudou další.

---

Duke Ellington a rockoví následovníci

29. 4. 2013
Obrázek: Duke Ellington a rockoví následovníci

29. dubna 1899 (tedy přesně před 114 lety) se ve Washingtonu narodil klavírista, skladatel a dirigent 'Duke' Ellington, jedna z nejpopulárnějších osobností v historii jazzu (zemřel 1974 v New Yorku). Připomenout rockerům tuto jazzovou ikonu není od věci, protože právě od jazzmanů si pozdější generace rockerů 'vzaly' improvizaci. Bez hráčské zručnosti a improvizace by neexistovala kytarová sóla ... a možná ani rock samotný :o)

---

Když se potká rock s klasikou.

28. 4. 2013
Obrázek: Když se potká rock s klasikou.

Vznikne Rock Mass - Rocková mše. Unikátní projekt Daniela Kyzlinka, Johna de Jonga a Karlovarského symfonického orchestu, který můžete navštívit 3. a 4. května u příležitosti zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech. Více informací  ZDE.

---

Kingdom Come nabízejí novinku

26. 4. 2013
Obrázek: Kingdom Come nabízejí novinku

Německá kapela Kingdom Come přišla na trh s videoklipem ke skladbě 'God Does Not Sing Our Song' (Bůh si nezpívá náši píseň). Je to skladba z třináctého alba 'Outlier', které vychází koncem dubna. Za pozornost stojí, že víceméně všechny nástroje si natočil sám zpěvák Lenny Wolf, jen kytarová sóla mu nahrál hostující Eric Forster.

---

Trialog s Michalem Ambrožem

25. 4. 2013
Obrázek: Trialog s Michalem Ambrožem

Začátkem prosince vyjde v hudební řadě nakladatelství Julius Zirkus knižní rozhovor s pozoruhodnou postavou posledních třiceti let naší rockové scény, s lídrem Jasné páky, ale i mužem mnoha dalších aktivit a zaměstnání, Michalem Ambrožem.

---

Storm Thorgerson a vzpomínka na něj

23. 4. 2013
Obrázek: Storm Thorgerson a vzpomínka na něj

Zemřel grafik designer Storm Thorgerson, autor desítek obalů alb, včetně hudebníků, jako byli Pink Floyd (album Dark Side Of The Moon) a dlouhá řada dalších (Led Zeppelin, Black Sabbath, Scorpions, Genesis, Europe, Bruce Dickinson, Dream Theater, The Cranberries).

---

Čarodějnice na Ladronce

23. 4. 2013
Obrázek: Čarodějnice na Ladronce

30.4. proběhne největší čarodějnický rej v Evropě. Celodenní akce pro dospělé a hlavně děti startuje úderem třetí hodiny odpoledne – na programu jsou koncerty, divadlo i soutěže. Dvoumetrová hranice vzplane v půl sedmé. Poprvé v osmileté historii čarodějnic rozsvítí nebe nad Ladronkou před desátou večerní čarokrásný ohňostroj.

---

Judas Priest s trailerem k DVD

22. 4. 2013
Obrázek: Judas Priest s trailerem k DVD

Kapela Judas Priest vypustila do světa trailer k live-DVD 'Epitaph'. Na disku bude dvacet tři skladeb, které kapela nahrála během svého ohlašovaného vůbec posledního velkého světového turné. Poslední turné bylo vlastně také tím prvním pro kytaristu Richiho Faulknera, který nahradil překvapivě odcházejícího KK Downinga.

---

Ozzy zachránil Iommiho

22. 4. 2013
Obrázek: Ozzy zachránil Iommiho

Zpěvák Ozzy Osbourne je tou zásadní osobou, která donutila kytaristu Tonyho Iommiho opravdu bojovat se svým nádorem. Tony přiznal, že právě Ozzy ho donutil kvůli bolestem navštívit doktory a nechat se vyšetřit. Pro Ozzyho to tím ale neskončilo a dělal si dál starosti. Po určení diagnózy pak Tonyho velmi povzbuzoval a nutil následnou léčbu brát vážně.

---
Stránky: 1 169 201 202 203 204 205 206 207 336 504 671