Stránky: 1 138 201 202 203 204 205 206 207 275 411 548

Kiss začali nahrávat dvacáté album

20. 4. 2011
Obrázek: Kiss začali nahrávat dvacáté album

Kiss se po dvou letech vrátili do studia. Pracovat začali na svém jubilejním dvacátém albu, které chtějí stihnout vydat ještě v závěru tohoto roku. Kapelu tak zřejmě znovu začalo bavit vytvářet nové věci. Ohlášené album, které ještě nemá název, bude totiž už druhým počinem po jejich dlouhé jedenáct let trvající tvůrčí pauze. Tu ukončili v roce 2009 vydáním desky Sonic Boom. Novinku Kiss opět produkuje zpěvák a kytarista Paul Stanley, který mimochodem před pár dny natočil krátké dokumentární VIDEO ze studia, v němž kapela nahrává.

---

Steven Tyler napsal knihu

19. 4. 2011
Obrázek: Steven Tyler napsal knihu

Publikace naváže na knihu Walk This Way, kterou vydal v roce 1997. V posledních čtrnácti letech se Tyler, zpěvák skupiny Aerosmith, stihl rozejít se svou druhou ženou, prodělal vážnou operaci hrdla, prozradil, že trpí žloutenkou typu C, a pohádal se s kolegy ze skupiny Aerosmith. Zemřela také jeho první žena, stal se dědou a nějaký čas strávil na odvykací klinice. Témat pro novou knihu tedy byla celá řada a Steven Tyler už zahájil propagační kampaň. O víkendu prohlásil, že jeho dílo může rozčílit a naštvat spoustu lidí z hudební branže a že si po jejím vydání připíše spoustu nových nepřátel, protože se rozhodl v knize nic nezatajit. Jeho psané vzpomínky se budou jmenovat "Does The Noise In My Head Bother You?" a v anglicky mluvících zemích vyjdou 3. května. Otázkou je, za jak dlouho se překlad dostane i k nám. Těšme se.

---

Soundgarden mění "sound"

19. 4. 2011
Obrázek: Soundgarden mění "sound"

Zatím poslední studiové album Soundgarden vyšlo v roce 1996 pod názvem Down On The Upside. Teď Soundgarden prohlásili, že novinka bude v podstatě jakousi aktualizovanou verzí starého zvuku. Kim Thayil, kytarista Soundgarden, prozradil, že chystaná novinka jeho formace bude znít jinak, než alba v její dosavadní diskografii. "Záleží nám na tom, abychom nahráli desku, která bude dokumentovat náš vývoj," řekl. "To poslední, co chceme, je nahrát album grungeové nebo metalové. Po tom skutečně netoužíme." Počkejme a uvidíme ... resp. uslyšíme.

---

Saxon v symfonickém kabátě

18. 4. 2011
Obrázek: Saxon v symfonickém kabátě

Veteráni SAXON se chystají spolupracovat "Polským filharmonickým orchestrem" - jejich dalším projektem totiž mají být klasické hity v novém, symfonickém, kabátě. Kapela je s orchestrem odehraje naživo, koncert zdokumentuje i s jeho přípravami a vydá na DVD. K památné události by mělo dojít příští rok. Zajímavostí je, že původně s nápadem přišel jeden s filharmoniků, takže nejde o myšlenku z hlavy kapely. Biff Byford řekl "Máme pár skladeb, které jsou psané na míru orchestru, třeba jako titulka z našeho nejnovějšího alba ´Call to Arms´, a nedávno jsme s orchestrem nahráli i skladbu ´Crusader´, která zní ve výsledku fantasticky. Takže to bude trošku unplugged, trošku orchestrální i trošku metalové."

---

Scorpions a album na rozloučenou?

15. 4. 2011
Obrázek: Scorpions a album na rozloučenou?

Scorpions se podle svých slov v současnosti loučí se svou kariérou a tak se pro fanoušky rozhodli připravit speciální albový počin. Jak prozradil baskytarista Pawel Maciwoda v rozhovoru v polské televizi, kapela se chystá v aktuální sestavě znovu nahrát své klasické hity. Podle Maciwody do studia zamíří na podzim a předběžný plán je takový, že deska vyjde zkraje příštího roku. Na jednu stranu je pravda, že tihle muzikanti mají ve svém věku nárok na to být unavení z rock'n'rollového kolotoče (či jinak odůvodnit, že jim dochází šťáva), ale na druhou stranu, kolikrát už tu něco podobného bylo u všech těch "světových" kapel, co se loučily na posledním turné a s posledním aktuálním albem ... než jim dojdou peníze a než jim začne chybět zájem médií a než je začnou svrbět prsty ... uvidíme, co přinesou další roky :o)

---

Def Leppard vydávají Mirrorball

15. 4. 2011
Obrázek: Def Leppard vydávají Mirrorball

Def Leppard vydají během prvního červnového týdne živák "Mirrorball". Na dvou discích budou kromě jedenadvaceti klasických pecek také tři horké novinky, skladby "It´s All About Believin´", "Kings of the World" a "Undefeated". Právě poslední jmenovanou skladbu kapela představila jako první. Její autor, zpěvák Joe Elliott o ní prohlásil, že jde o skladbu v duchu QUEEN. Poslechněte si ji zde a posuďte sami. (záznam pochází z programu rádiové stanice Planet Rock).

---

U2 překonali rekord Rolling Stones

14. 4. 2011
Obrázek: U2 překonali rekord Rolling Stones

Současné turné U2 nazvané 360° se stalo finančně nejúspěšnější "šňůrou" v historii populární hudby. Dosud rekordní turné Rolling Stones Bigger Bang v letech 2005 až 2007 vyneslo 558 milionů dolarů (9,5 miliardy korun). Nedělním koncertem v brazilském Sao Paulu U2 tento rekord překonali. Turné U2 začalo v červenci 2009 v Barceloně a zatím na koncerty přišlo pět milionů lidí. Celkem se prodalo na 110 vystoupení na sedm milionů lístků. A to U2 čeká ještě 26 koncertů (turné skončí 30. července na festivalu v Monctonu v Kanadě). Předpokládá se, že do té doby se tržba celého turné zvýší na 700 milionů dolarů (skoro 12 miliard korun).

---

ROGER už je u nás

14. 4. 2011
Obrázek: ROGER už je u nás

Dnes nad ránem dorazila do Beatu následující zpráva a fotografie:

Ahoj, posílám naše společné foto s Rogerem Watersem po jeho přistání v Praze...Byl v dobré náladě a už se těší na koncerty...

zdraví Eman

Roger přiletěl cca v půl jedný. Na letišti nás bylo pět, nikde žádní novináři ani tv štáby. Jeho člověk nám řekl, že si každý můžeme nechat podepsat jednu věc, a že není problém se s ním vyfotit. Byl hodně ochotný, bylo na něm vidět, že nikoho v tuhle dobu na letišti nečekal, a že je rád, že tam jsme. Ani nebyl moc unavený a to letěl přímo z koncertu v Záhřebu. Pak přišel Jon Carin, který hrál již Pink Floyd na Strahově a s Rogerem na obou minulých koncertech. Překvapilo ho, že po něm chceme také podpisy, tak se ochotně také podškrábnul. Následoval ho Dave Kilminster (falešný David Gilmour), který v ruce dřímal svého telecastera. Ten si chudák nejdřív musel všechno odložit, protože byl také hnedka zaplaven našimi dotazy a žádostmi o autogram. Pak všichni nasedli do přistavených mikrobusů a zamířili směr hotel.

---

Chcete si zahrát na Sonisphere?

13. 4. 2011
Obrázek: Chcete si zahrát na Sonisphere?

Beaťáci, máte kapelu, která je ve formě, a chtěli byste si zahrát na festivalu Sonisphere vedle takových hvězd, jako jsou Iron Maiden? Stejně jako loni i letos k hlavním hvězdám přibudou nové mladé, talentované kapely. Na pódiu vystoupí čtyři kapely, o jejichž účasti se rozhodne v soutěži na portálu Plingg.com. Podmínkou je zaregistrovat se na portálu, vytvořit profil kapely, přihlásit se do soutěže .... a (pokud vás fanoušci na portálu zvolí) rezervovat si termín 11.6. pro vystoupení.
Další informace o Sonisphere.

---

Sčítání Beaťáků

13. 4. 2011
Obrázek: Sčítání Beaťáků

Sčítání Beaťáků skončilo. A všichni ti, kdo se zapojili, měli šanci získat triko s logem Beatu. Stačilo na konci dotazníku vyplnit JMÉNO a HESLO. Jméno mohlo být jakékoli (netrvali jsme na skutečném) a heslo sloužilo jen pro identifikaci pri shodě jmen. Výherce jsme vyhlásili v pondělí 11.4. ve vysílání a teď je ještě vystavujeme sem na web. Díky vám všem, že jste se do akce zapojili. O svá trika se přihlaste buď mailem (na studio@radiobeat.cz), nebo na studiovém telefonu (272739955).
Triko získávají ... viz. dále v článku ...

---
Stránky: 1 138 201 202 203 204 205 206 207 275 411 548