Stránky: 1 137 201 202 203 204 205 206 207 274 410 546

Pozůstalost Gary Moora

6. 4. 2011
Obrázek: Pozůstalost Gary Moora

Kytarista Gary Moore, který náhle zemřel v únoru letošního roku, po sobě zanechal majetek ve výši dvou milionů liber. Příčinou jeho úmrtí byla srdeční zástava. Muzikant zemřel během prázdnin ve Španělsku na hotelovém pokoji. Informaci o jeho pozůstalosti přinesl list Sunday Mirror. Polovina sumy podle něho bude rozdělena Mooreovým dědicům (byl dvakrát ženatý a měl tři děti: dva syny a dceru), druhá polovina bude použita na platby, které je třeba ještě uhradit.

---

Roger Waters a David Gilmour na jednom pódiu

6. 4. 2011
Obrázek: Roger Waters a David Gilmour na jednom pódiu

Chystá se společný koncert Rogera Waterse a Davida Gilmoura. Kytarista a zpěvák skupiny Pink Floyd David Gilmour zřejmě vystoupí s bývalým členem stejné kapely Rogerem Watersem. Ten v květnu představí své koncerty The Wall Live ve Velké Británii, šestkrát v Londýně a dvakrát v Manchesteru. U této příležitosti by se měli na pódiu sejít. Roger Waters ale neprozradil, na kterém koncertu to bude. Jednání o společném vystoupení pokračují a nelze říct, že by chystaná spolupráce byla stoprocentně jistá. Ovšem platí to i naopak. Spolupráce může být nakonec širší, než jen jednu společně zahranou písničku. Pokud se spolu Waters a Gilmour objeví na pódiu, bude to poprvé od roku 2005, kdy se pod praporem Pink Floyd setkali při vystoupení na Live 8. Waters opustil kapelu v roce 1985 a Pink Floyd od té doby vydali dvě studiová alba.

---

Film Killing Bono (Jak zabít Bona)

5. 4. 2011
Obrázek: Film Killing Bono (Jak zabít Bona)

Film Jak zabít Bona popisuje vznik U2 očima "zhrzeného" spolužáka. Vznikl na základě knížky hudebního kritika Neila McCormicka, který byl spolužákem Bona. McCormick s bratrem Ivanem založil konkurenční skupinu Shook Up!, která však nikdy neprorazila, a to kvůli souhře náhod a sérii hloupých rozhodnutí, včetně odmítnutí Bonovy nabídky, aby Shook Up! hráli jako předkapela na koncertě U2. Film Killing Bono (Jak zabít Bona) je komedií o dvou rockových kapelách, kdy jedna dobyla svět jako U2 a druhá skončila na smetišti rockových dějin. V britských kinech se hraje od začátku dubna.

---

ZZ Top chystají novinku

5. 4. 2011
Obrázek: ZZ Top chystají novinku

Vousatí klasici ZZ TOP se momentálně nacházejí uprostřed nahrávání svého nového alba, kterým po osmi letech navážou na svůj zatím poslední počin "Mescalero". Podle Billyho Gibbonse by novinka mohla vyjít koncem roku. Kapela na desce pracuje v domovském Houstonu, ale také ve studiu v Los Angeles. Zvukově bychom od kapely, která se na scéně pohybuje už více než čtyřicet let, žádné velké změny čekat neměli. Sám Gibbons říká "Stále děláme jen pořádný hluk. Stále se udržujeme v roli interpretů blues. Nemůžeme ho vymyslet, vymyšleno už bylo, ale můžeme ho hrát po svém".

---

5.4. Bernard Allison - Lucerna Music Bar

5. 4. 2011
Obrázek: 5.4.  Bernard Allison - Lucerna Music Bar

Bernard Allison má Prahu rád, vrací se již potřetí. Syn legendy blues Luthera Allisona, považovaný za jednoho z nejnadějnějších bluesových kytaristů a muzikantů současnosti, vystoupí 5.dubna 2011 v pražském Lucerna Music Baru.
Více informací na livermusic, nebo na stránkach Bernarda Allisona.
Vstupenky v předprodeji v sítích Ticketpro a Ticketportal

---

5.4. Visací zámek + Pellethead - Palác Akropolis

5. 4. 2011
Obrázek: 5.4. Visací zámek + Pellethead - Palác Akropolis

Visací zámek rok co rok přichází s mimořádnými koncerty. Je to několik měsíců, co Visáči křtili nové CD "Klasika" v pražské Lucerně. Na přelom března a dubna si Visací zámek připravil velkolepé turné nazvané podle posledního CD "Klasika Tour".
Na toto turné si Visáči pozvali opravdu mimořádného hosta, anglickou punkovou skupinu Pellethead. Turné vyvrcholí 5.4. právě v Praze.

25.3. Plzeň - Šeříkovka
26.3. Dvůr Králové - Zálabí
31.3. Ústí n.L. - Národní dům
1.4. Havlíčkův Brod - Čechovka
2.4. Liberec - Castaclub
5.4. Praha - Akropolis

---

Yes pracovali na novinkách

4. 4. 2011
Obrázek: Yes pracovali na novinkách

V březnu tohoto roku Yes dokončili nahrávání nového studiového alba "Fly From Here", prvního alba za posledních deset let. Poslední informace tvrdí, že se k Yes opětovně připojil klávesák Geoff Downes, takže jediným nováčkem (vedle dlouhodobě společně hrající trojice Squire/Howe/White) se stal kanadský zpěvák Benoit David. Novinkové album obsahuje také po létech znovu 'objevenou' titulní epickou skladbu "Fly From Here", která neexistovala ve studiové podobě. Vydání alba se plánuje v červenci 2011.

---

Foo Fighters mají nové album

4. 4. 2011
Obrázek: Foo Fighters mají nové album

Internet a stahování mp3 prý zabíjí hudbu. Pokud vše zůstane při starém, možná ano. Ale pokud si muzikanti a kapely nepostaví živnost jen na prodeji CD, možná bude časem opět vše v rovnováze. Z nového alba Wasting Light od Foo Fighters unikla na internet piseň Arlandria. Kapelu to ale nerozhodilo a muzikanti udělali docela zajímavou věc. Uvolili se k uvolnění alba Wasting Light na internet k poslechu v jeho kompletní délce, a to ještě před oficiálním vydáním. Najdete ho na oficiálním webu kapely. Něco podobného udělali nedávno i The Strokes. Foo Fighters prý potěšilo, jak moc někoho jejich muzika zajímá, a tak ji prý aspoň nabídnou v lepší kvalitě.

---

Joe Bonamassa má nové album.

3. 4. 2011
Obrázek: Joe Bonamassa má nové album.

Kytarista JOE BONAMASSA vydal 22. března, tedy minulý týden, nové album DUST BOWL. Nejen, že je k dostání v obchodech, ale můžete si ho objednat i na oficiálním webu Joe Bonamassy.

Titulní singl je zdarma ke stažení zde.

---

2.4. MetalGate Massacre - Matrix

2. 4. 2011
Obrázek: 2.4. MetalGate Massacre - Matrix

V sobotu 2. dubna se v pražském klubu Matrix koná semifinálový koncert soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, ve kterém se utkají kapely xXXx, AREA CORE, BAD VICTIM a ODRAEDIR. Jako host vystoupí LiveEvil z Hranic a Ostravy. Začíná se v 19:00h. Kdo se na akci nedostane osobně, může sledovat online stream na internetu.

---
Stránky: 1 137 201 202 203 204 205 206 207 274 410 546