Stránky: 1 162 302 303 304 305 306 307 308 322 483 643

IRON MAIDEN VYDAJÍ VÝBĚROVKU

16. 3. 2011
Obrázek: IRON MAIDEN VYDAJÍ VÝBĚROVKU

Ještě dříve, než se kapela zastaví v ČR na festivalu Sonisphere ( 11.6.2011), vydá kompilaci svých největších hitů. Fanoušci se mohou těšit hned na dva disky, které pod názvem "From Fear To Eternity: The Best of 1990 - 2010" přinesou třiadvacet skladeb. Vydání desky je aktuálně ohlášeno na 23. května, kdy výběrovka vyjde jak na dvou CD, tak jako digitální download. Pro opravdové sběratele pak bude určena i limitovaná sérii na třech vinylových picture discích.

Mezi vybranými skladbami najdeme nejen osvědčené hity jako "Fear Of The Dark", "The Wicker Man", "Rainmaker" nebo "Dance Of Death", ale například i singl "El Dorado" .
---

THE BREW NA RAMPĚ

16. 3. 2011
Obrázek: THE BREW NA RAMPĚ

22.3.2011 - Klub Na Rampě, Jablonec n/ Nisou ( 20)ě objevíte ozvěnu let minulých (J. Hendrix, Led Zeppelin, The Who), ovšem podání je naprosto současné s neuvěřitelnou razancí. Ve svém žánru bývají často označováni za to nejlepší, co se za posledních dvacet let v Anglii objevilo.

---

ABRAXAS SLAVÍ NAROZENINY

15. 3. 2011
Obrázek: ABRAXAS SLAVÍ NAROZENINY
Legendární kapela Abraxas zahájí 12. března ve Vimperku při příležitosti 35. výročí svého vzniku republikové turné. Série více než dvaceti koncertů vyvrcholí za účasti mnoha hostů 25. října v pražském Lucerna Music Baru. Na vzpomínkovém turné Abraxas zahraje všechny své hity jako Box, Každý den je to jinak, Obyčejnej svět, Poprvé, Nekonečný boogie, Karel drogy nebere nebo Prohibice. "V této sezoně posílí Abraxas na postu baskytaristy Ivan Doležálek a po zranění bubeníka Ivana Pelíška odehraje letošní turné David Růžička," uvedl za kapelu Petr Soukup.
---

AMERICKÁ ROKENROLOVÁ SÍŇ SLÁVY MÁ NOVÉ ČLENY

15. 3. 2011
Obrázek: AMERICKÁ ROKENROLOVÁ SÍŇ SLÁVY MÁ NOVÉ ČLENY
Do americké rokenrolové síně slávy bylo uvedeno osm dalších osobností. Podle agentury AP jsou mezi oceněnými například hudebníci Alice Cooper, který si jako doprovod zvolil žlutého hada, Darlene Love, Tom Waits či Neil Diamond. O tom, kdo se letos do síně slávy dostane, rozhodovalo koncem loňského více než 500 voličů z hudebního průmyslu. Odmítnutými hudebníky byli například Bon Jovi, Beastie Boys, Donovan, Donna Summer nebo Joe Tex. Do síně slávy smějí být uvedeni zpěváci a skupiny, jejichž první album se objevilo na trhu nejméně před 25 lety.

zdroj a foto : IDNES
---

VÝSTAVA O JIŘÍM SCHELINGEROVI

15. 3. 2011
Obrázek: VÝSTAVA O JIŘÍM SCHELINGEROVI

K výročí nedožitých šedesátin Jiřího Schelingera a třicet let po jeho tragické smrti připravilo pražské Popmuseum výstavu mapující jeho život, dílo a dobu. Nese název Který z vás je ten Schelinger? a přiblíží zpěvákovy písně od Šlapacího kola k Zemětřesení. Zároveň zdokumentuje i jeho život po životě, tedy posmrtná vydání nahrávek, projekty k jeho poctě, zvukové i obrazové dokumenty. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 17. března od 18.30 hodin v prostorách pražského Popmusea v KC Kaštan. Součástí večera bude projekce audiovizuálních dokumentů (od 19 hodin) a koncert skupiny Milan Schelinger Band (od 20 hodin).

---

FESTIVAL SONISPHERE V MILOVICÍCH : NOVINKY

15. 3. 2011
Obrázek: FESTIVAL SONISPHERE V MILOVICÍCH : NOVINKY

11.6.2011 - Letiště MILOVICE

Iron Maiden pro vás připravili pětiminutový video deník ze svého pobytu v Singapuru. Nenechte si ujít náhled na to, na co se můžete těšit už 11. června v Milovicích! Mrkněte :

Další novinky, vide a inormace najdete na OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH FESTIVALU
---

POHLEDEM PŘES ROCKOVÝ OBJEKTIV: LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P + JANET ROBIN

14. 3. 2011
Obrázek: POHLEDEM PŘES ROCKOVÝ OBJEKTIV: LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P + JANET ROBIN

V neděli 13. března proběhla v Divadle Palace další vydařená akce s názvem NEDĚLE JE DEN JAKO STVOŘENÝ PRO BIGBÍT. Tentokrát se na divadelních prknech představili Luboš Pospíšil & 5P a americká zpěvačka Janet Robin. Na místě byl se svým foťákem také Slída.

p1000002.jpg

Další fotky a videa ZDE

---

Tři sestry na albu

14. 3. 2011
Obrázek: Tři sestry na albu
CD z Garáže bylo v roce 2010 součástí předvánočního Třísesterského kompletu tří disků Superlázničky. Teď ale vychází poprvé samostatně. Album "Z GARÁŽE" obsahuje 8 dosud nevydaných skladeb nahraných v undergroundovém duchu starých dobrých 80.let, je doplněné živou verzí Modlitby pro partu, jako bonus zde naleznete dvě nové skladby FANÁNKA A SYNŮ VÝČEPU (včetně posledního textu Františka Sahuly Nouzovej východ, který byl zhudebněn až po jeho tragické smrti) a Sahulovu směsku největších hitů. Název Z Garáže ilustruje podmínky a způsob vzniku celé desky, která vznikla tak říkajíc... v garáži.

Jinak, už to budou pomalu tři roky co zemřel Franta Sahula... Na přelomu března a dubna vychází zcela nová řadová deska legendárních Synů výčepu s Fanánkem na postu zpěváka a frontmana. Název má být "Miluáju chána!"
Zajímavostí desky jsou jistojistě speciální atletické sbory - Bára Špotáková a Honza Železný. Křest proběhně pěkně symbolicky 29.4. na Sahula Festu v Kamenici u Prahy, tedy velmi blízko místa kde Franta vydechl naposledy.
---

AC/DC : TRAILER K ŽIVÁKU LIVE AT RIVER PLATE

14. 3. 2011
Obrázek: AC/DC : TRAILER K ŽIVÁKU LIVE AT RIVER PLATE
Australská hard-rocková legenda AC/DC vydává na začátku května další ze svých "živých zářezů", tenrokrát se směrovacím číslem Buenos Aires. Už trailer, který se na internetu objevil před pár dny, slibuje velkou podívanou...Živák Live At River Plate zaznamenává atmosféru argentinského Buenos Aires, kde vystoupili po třináctileté pauze v prosinci 2009 v rámci světové šňůry BLACK ICE TOUR - během tří vyprodaných koncertů jí tu přihlíželo na dvě stě tisíc fanoušků...

Režie se ujal David Mallet.

ac.jpg

---

BEATLES BUDOU MÍT POMNÍK NA SIBIŘI

14. 3. 2011
Obrázek: BEATLES BUDOU MÍT POMNÍK NA SIBIŘI

Na Sibiři bude odhalen pomník skupiny Beatles. Oznámila to ruská tisková agentura RIA Novosti . Dílo Nikolaje a Antona Gnedihových bylo je inspirováno albem Abbey Road z roku 1969. Pomník bude odhalen ve městě Tomsk a budou na něm členové kapely, kterak přecházejí přes přechod pro chodce před londýnským studiem Abbey Road. Starosta Tomsku Nikolaj Nikolajčuk je přesvědčen o tom, že památník, který přijde na několik milionů rublů, bude alespoň zčásti finančně podpořen obyvateli města. "Žije tu spousta fanoušků hudby, kteří milují písničky Beatles. Mnozí z nich jsou zámožní lidé a já věřím, že náš projekt finančně podpoří," uvedl starosta.

---
Stránky: 1 162 302 303 304 305 306 307 308 322 483 643