Stránky: 1 162 302 303 304 305 306 307 308 324 485 646

Foo Fighters mají nové album

4. 4. 2011
Obrázek: Foo Fighters mají nové album

Internet a stahování mp3 prý zabíjí hudbu. Pokud vše zůstane při starém, možná ano. Ale pokud si muzikanti a kapely nepostaví živnost jen na prodeji CD, možná bude časem opět vše v rovnováze. Z nového alba Wasting Light od Foo Fighters unikla na internet piseň Arlandria. Kapelu to ale nerozhodilo a muzikanti udělali docela zajímavou věc. Uvolili se k uvolnění alba Wasting Light na internet k poslechu v jeho kompletní délce, a to ještě před oficiálním vydáním. Najdete ho na oficiálním webu kapely. Něco podobného udělali nedávno i The Strokes. Foo Fighters prý potěšilo, jak moc někoho jejich muzika zajímá, a tak ji prý aspoň nabídnou v lepší kvalitě.

---

Joe Bonamassa má nové album.

3. 4. 2011
Obrázek: Joe Bonamassa má nové album.

Kytarista JOE BONAMASSA vydal 22. března, tedy minulý týden, nové album DUST BOWL. Nejen, že je k dostání v obchodech, ale můžete si ho objednat i na oficiálním webu Joe Bonamassy.

Titulní singl je zdarma ke stažení zde.

---

2.4. MetalGate Massacre - Matrix

2. 4. 2011
Obrázek: 2.4. MetalGate Massacre - Matrix

V sobotu 2. dubna se v pražském klubu Matrix koná semifinálový koncert soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, ve kterém se utkají kapely xXXx, AREA CORE, BAD VICTIM a ODRAEDIR. Jako host vystoupí LiveEvil z Hranic a Ostravy. Začíná se v 19:00h. Kdo se na akci nedostane osobně, může sledovat online stream na internetu.

---

2.4. PETER HAMMILL - Palác Akropolis

2. 4. 2011
Obrázek: 2.4. PETER HAMMILL - Palác Akropolis

(záznam rozhovoru na konci článku)

2.4.2011 - Praha, Palác Akropolis ( 19:30 )
V pondělí 14.3. vychází dvanácté řadové album legendární britské art-rockové skupiny Van Der Graaf Generator. Album se jmenuje "A Grounding in numbers" a vychází jak na CD, tak v limitované edici na LP (2000 kopií). Nové album natočila skupina v sestavě s Peterem Hammillem, Hugh Bantonem a Guy Evansem takřka za týden. Předcházely tomu úvahy, výmena názorů, teorie o směřování v průběhu roků 2008 a 2009. Nicméně v dubnu 2010 se skupina vydala do studia v Cornwallu a za týden měla hotovou nahrávku.

_________________________________________________________

V pátek 18.03.byl hostem pořadu Rockerova rána Peter Hammil - záznam rozhovoru si můžete poslechnout tady:

---

1.4. PŮLNOC - Palác Akropolis

1. 4. 2011
Obrázek: 1.4. PŮLNOC - Palác Akropolis

1.dubna 2011, Praha - Palác Akropolis, start 19:30 hodin

Po neobyčejně vřelém přijetí na lednovém koncertu, kde Půlnoc vystoupila po takřka 20ti letech se skupina rozhodla ještě v letošním roce uspořádat několik výjimečných koncertů. Před několika letními festivaly vystoupí ještě jednou v Praze s širším repertoárem, než při své obnovené premiéře. Skupina vystupuje v původní sestavě se zpěvačkou Michaelou Němcovou, zesnulého Mejlu Hlavsu nahradil na postu basového kytaristy Petr Kumandžas (původní bubeník Půlnoci, dnes basa u Jolly Joker), dále Josef Janíček (klávesy, zpěv, Plastic People), Jiří Michálek (bicí, Krch-Off, Echt!), Jiří Křivka (kytara, Zikkurat), Tomáš Schilla (violoncello, zpěv, Krch-Off, Echt!, DG 307).

---

Steve Vai má další světový rekord

31. 3. 2011
Obrázek: Steve Vai má další světový rekord

První zápis Stevea Vaie do Guinessovy knihy rekordů nezůstane osamocen. V osmedesátých letech se mezi rekordmany dostal i s Davidem Lee Rothem díky největší světelné show v rockové historii. A teď svůj zápis zopakuje díky svým "učitelským schopnostem". Jako reklamu pro svůj dvanáctitýdenní kytarový kurz "Steve Vai Guitar Techniques" v rámci Berkleemusic uspořádal půlhodinovou internetovou online lekci zdarma. Té se zúčastnilo celkem 7000 studentů, z toho 4455 se přihlásilo během prvních patnácti minut, což byl opravdu světový rekord. Na záznam lekce se můžete podívat zde .

---

31.3. The Grande Mothers RE:Invented - Retro Music Hall

31. 3. 2011
Obrázek: 31.3. The Grande Mothers RE:Invented - Retro Music Hall
UŽ DNES!!! Zásadní trio muzikantů, které tvořilo legendární formaci Mothers of Invention Franka Zappy vystoupí se svou kapelou The Grande Mothers RE:Invented 31. března v Retro Music Hall v Praze. Don Preston (klávesy, zpěv), Roy Estrada (basová kytara, zpěv) a Napoleon Murphy Block (zpěv, dechy) byli hlavními pilíři kapely Mothers of Invention mezi lety 1964 - 1984. V této době byla kapela a přirozeně i sám Frank Zappa na vrcholu své kariéry. V šedesátých letech také vznikala jejich nejslavnější alba jako Freak Out!, Absolutely Free a We are Only In It for the Money. Na šestici doplňují kapelu další tři členové (Murphy Brock, Robbie Margano a Christofer Garcia), každý z nich je nějakým způsobem také propojen s bývalou skupinou Franka Zappy nebo Cpt. Beefhearta.

Vstupenky již v předprodeji v sítích Ticketpro a Eventim.

---

Umělci a zemětřesení v Japonsku

30. 3. 2011
Obrázek: Umělci a zemětřesení v Japonsku

V New Yorku proběhne v budově jedné japonské společnosti 9.dubna dvanáctihodinový hudební maratón. Mezi umělce, kteří takto začali vytvářet fondy pro oběti přírodní katastrofy v Japonsku, patří Lou Reed, Yoko Ono, Sean Lennon, Philip Glass a třeba Laurie Anderson. Jinak, už 27. března na podobném charitativním koncertu (na půdě Kolumbijské University, v Miller Theatre), vystoupili Yoko Ono, Sean Lennon, Sonic Youth a další. Výtěžek je určen pro nadaci japonské společnosti pro výzkum zemětřesení.

---

Nirvana na raritním EP

30. 3. 2011
Obrázek: Nirvana na raritním EP

Bude znovu vydáno vzácné EP kapely Nirvana "Hormoaning". Limitovaná edice 6000ks, vyjde 14.dubna. Jedná se o těžko sehnatelnou sběratelskou vzácnost. Je to EP z roku 1992, vydané speciálně k Australskému turné "Down Under". Pět skladeb bylo zkompletováno při legendárním John Peel session a mělo to být původně jen překvapení pro australské fandy, ale ze speciálního dárku se stala naprostá sběratelská rarita. Ke dvěma původním skladbám kapely Nirvana ("Aneurysm" a "Even In His Youth" z doby těsně po vydání alba "Nevermind") jsou na EP doplněny čtyři covery od oblíbených kapel Nirvany. Jsou to skotští indie The Vaselines, oblíbenci Kurta Cobaina, dále kapela The Wipers a ještě new wave legenda Devo. (Jinak některé tyto kousky najdete i na kompilačním albu "Incesticide")

---

Thin Lizzy možná nahrají nové album

29. 3. 2011
Obrázek: Thin Lizzy možná nahrají nové album

Po smrti Phila Lynotta přibývaly do diskografie THIN LIZZY pouze živáky a výběrové kompilace. To už by však do budoucna nemuselo platit. Kytarista Scott Gorham, který je v omlazené šestičlenné sestavě spolu s bubeníkem Brianem Downeyem jediným, kdo pamatuje klasickou éru let sedmdesátých, naznačil, že by kapela mohla nahrát nové studiové album. Řekl, že ze strany fanoušků je to ohleně nového alba nejčastější dotaz, že už je rozepsaných několik parádních textů, a že by se dalo uvažovat o tom, což dřív ohledně nového materiálu neplatilo. Scotta Gorhama s Brianem Downeyem v sestavě momentálně kromě zpěváka Rickyho Warwicka doplňují ještě kytarista Def Leppard Vivian Campbell, baskytarista Marco Mendoza a klávesák Darren Wharton.

---
Stránky: 1 162 302 303 304 305 306 307 308 324 485 646