Stránky: 1 141 281 302 303 304 305 306 307 308 420 560

Jedna radioaktivní

19. 6. 2009
Obrázek: Jedna radioaktivní

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 11. letošním zasedání, které se konalo v úterý 16. června, přidělila nové frekvence. Radio Beat se objeví v Ústí nad Labem, kde získalo frekvenci 104,9 MHz/100 W (Ústí nad Labem - Stříbrníky). Další kmitočet získal Beat v Brně - Kohoutovicích. Jde o 91,0 MHz/200 W.

Do půl roku se tešíme naslyšenou - až se modersové Beatu naučí hantec.

---

Beaťáci na/v akci

18. 6. 2009
Obrázek: Beaťáci na/v akci

psala nám Eva:

S festivaly všeho druhu jako by se poslední dobou roztrhl pytel. Jeden z mnoha co se počtu týká ale jeden z mála podle zaměření se uskutečnil v sobotu 13.6.2009 v obci Sluhy nedaleko Prahy. Dostaveníčko si tam dali především motorkáři, aby svou účastí podpořili handicapované kamarády z Motoklubu vozíčkářů. Výtěžek z této povedené akce byl věnován právě jim. Dopoledne a odpoledne bylo věnováno především rodinám s dětmi (soutěže, hry, divadelní představení místního ochotnického divadla, historický šerm) a večer až do noci patřil dospělým (módní přehlídka, ohnivá show, striptýz). Všechny doprovodné akce byly bohatě prokládány koncerty mnoha rockových kapel. Dík pořadatelům!

---

SOULFLY OTŘESOU 15.7. ZÁKLADY PALÁCE AKROPOLIS

16. 6. 2009
Obrázek: SOULFLY OTŘESOU 15.7. ZÁKLADY PALÁCE AKROPOLIS

Nebyli by to SOULFLY, kdyby při svém tažení po evropských městech opomněli své věrné publikum v Čechách a do koncertního itineráře nezanesli alespoň jednu zastávku na našem území.

Nemilosrdnou nálož dunivých metalových riffů a brazilských rytmů tentokrát ex frontman Sepultury a jeho kumpáni "odpálí" 15.7. v Paláci Akropolis! ...

---

Seznamte se s ROCKZIMITY

16. 6. 2009
Obrázek: Seznamte se s ROCKZIMITY

Z webu Def Leppard:

Agentura Ace Marketing & Promotions, Inc. oznámila, že severoamerické turné kapely Def Leppard v roce 2009 bude zcela jistě toto léto tou nejžhavější rockovou show se speciálními hosty Poison a Cheap Trick. Turné startje 23. června v Camdenu (New Jersey). Fanoušci, kteří na kterýkoli koncert vyrazí by se měli opravdu ujistit, že nenechali doma svůj mobilní telefon a ani ho nenechali v autě, protože Def Leppard nabízejí fanouškům ještě více způsobů jak se s nimi spojit než kdykoli předtím! Def Leppard propagují systém ROCKZIMITY, systém založený na spojení pomocí Bluetooth nebo wifi! Zároveň i agentura během severoamerické části turné použije i propagaci pomocí SMS zpráv. ...
---

Není buben jako buben - vyhlašujeme soutěž

15. 6. 2009
Obrázek: Není buben jako buben - vyhlašujeme soutěž

Website MusicRadar sestavil hitparádu nejkurióznějších bicích souprav, které se daly najít na internetu - ZDE a TU.

Necháme se inspirovat a vyhlašujeme soutěž o nejlepší fotku na téma "Všichni na kytáááry hrají". Aneb, když není po ruce opravdová kytara - dá se pár akordů vyždímat třeba i z koštěte. A neříkejte, že žádný obrázek na toto téma ve svém albu nemáte. Většina akcí vrcholí hromadným jamsessionem na všechno, co je po ruce … a je docela jedno, co k tomu hraje z repráků. Vaše fotky (s případnými komentáři) směřujte na Katka@radiobeat.cz.

---

PAUL WELLER dokončuje desáté album

15. 6. 2009
Obrázek: PAUL WELLER dokončuje desáté album

V rozhovoru pro Daily Star někdejší frontman The Jam řekl, že má ještě před sebou měsíc práce a bude hotovo: "Deska bude jen o ostrých krátkých skladbách. Dvě a půl minuty, jsem stručný." Dodejme, že loňské Wellerovo album 22 Dreams se v Anglii dostalo na první místo hitparády nejprodávanějších. Už se mu to povedlo v roce 2002 s Illumination a v roce 1995 s Stanley Road. Minulý týden vyšel DVD/CD živák 22 Dreams.

---

Co hrají DREAM THEATER (a FAITH NO MORE) na aktuálním turné

15. 6. 2009
Obrázek: Co hrají DREAM THEATER (a FAITH NO MORE) na aktuálním turné

Pražský koncert se blíží. Dnem D bude úterý 30. června. Američani představí svoji aktuální desku Black Clouds & Silver Linings v Holešovicích. Evropské turné Dream Theater začalo o předminulém víkendu na festivalu ve Švédsku. První samostatný koncert odehráli v Moskvě minulou středu. A konkrétně tyto skladby:

In The Presence Of Enemies Pt. 1
02. Beyond This Life
03. Take The Time
04. A Rite Of Passage
05. Hollow Years
06. Panic Attack
07. Erotomania
08. Voices
09. Solitary Shell
10. Constant Motion
11. The Spirit Carries On
12. As I Am
13. Pull Me Under
přídavek:
14. Metropolis (w / "Learning To Live" and "The Crimson Sunset")

Video ZDE

DT už mají za sebou i tři koncerty v Anglii a zítra pokračují v Izraeli. Ještě připomeneme, že jako předkapelu pro pražský koncert si vybrali novice progressiv metalu američany Cynic.

V srpnu Prahu navštíví Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson a Mike Patton - Faith No More. Jejich turné začalo taky minulý týden a ZDE je seznam skladeb, které přehráli v Londýnské Brixton Academy

---

Kam vyrazit

11. 6. 2009
Obrázek: Kam vyrazit

Tady je pár tipů na další dny. Pokud máš pro Beaťáky taky nějakou zajímavou akci, napiš pozvánku do komentářů pod článkem.

Úterý 16.6.: Beatová síň slávy 2009

Pondělí: Koncert Naděje Beatu - Vagón (Praha)

Středa 17.6.: Zakončení festivalu Vyšehraní - Blue Effect, Bluesession, V. Mišík, Pavol Hammel (Praha)

Středa 17.6.: - 123 minut - c.k.Solnice (České Budějovice)

Středa 17.6. - pátek 19.6.: Kotnov (Tábor)


Pokud chystáte v dalších týdnech akci, která by rockera mohla bavit (nemusí jít nutně o muziku a nezapomínejme, že rockeři mají třeba taky děti - kromě množství koníčků), pošlete nám www odkaz nebo náhled plakátu na Katka@radiobeat.cz. Region Beatu už je docela rozlehlý a nestíháme už sledovat všechno, tak bude nejlepší, když se přihlásíte.

---

Varování před napodobeninou KABÁTU!

10. 6. 2009
Obrázek: Varování před napodobeninou KABÁTU!

Managment skupiny Kabát, její členové i vydavatelství zažívají šok. Dozvěděli se, že je přichystáno vydání alba hitů určené pro prodej na novinových stáncích.

"Rádi bychom upozornili, že nejde o skutečné nahrávky této rockové skupiny, ale o tzv. revival, tedy písničky přezpívané jiným interpretem," varuje mluvčí vydavatelství Monitor Marcela Kočandrlová.

"Jedná se o zneužití dobrého jména skupiny a na obalu je navíc poupraveno logo skupiny, které je ochrannou známkou," doplnil manažer skupiny Kabát Radek Havlíček.

---

Smutný SLAH se těší na sólové hraní

8. 6. 2009
Obrázek: Smutný SLAH se těší na sólové hraní

V první řadě je nám líto, že v pátek zemřela Slashova maminka. Někdejší návrhářku Olu Hudsonu dostala rakovina plic. Slash má smutek, ale potěšil alespoň svoje fanoušky zprávou, že jim hodlá 30. Června představit něco z jeho nové desky. Zahraje na festivalu v norském Kristiansandu. A společně s ním hosté Ozzy Osbourne, Fergie a kytarista Ron Wood z Rolling Stones. Slashovu kapelu pak tvoří bubeník Jason Bonham, ex-Jane's Addiction basák Chris Chaney a kytaristi Frankie Perez (ex- Scars On Broadway) a John 5 (spolupracoval třeba s Marilyn Mansonem, Robem Zombiem, Davidem Lee Rothem nebo Paulem Stanleym)

---
Stránky: 1 141 281 302 303 304 305 306 307 308 420 560