Stránky: 1 168 302 303 304 305 306 307 308 336 503 670

Kapela Seven vydává novinku Freedom Call

25. 8. 2011
Obrázek: Kapela Seven vydává  novinku Freedom Call

Českobudějovická progresivně rocková skupina SEVEN letos oslavila 15 let existence na velkém pódiu největšího tuzemského festivalu Masters Of Rock. Show plná ohňů a dělobuchů byla zaznamenána na chystané první dvojDVD. Společně se SEVEN vystoupil bývalý zpěvák Iron Maiden Blaze Bayley a kytarový čaroděj Victor Smolski z německé legendy Rage. Právě s Rage jeli SEVEN dvě evropské turné a Smolski se stal producentem a textařem nové, sedmé řadové desky Freedom Call.

---

Aerosmith a jejich "balady"

24. 8. 2011
Obrázek: Aerosmith a jejich "balady"

Na trhu je další "Best Of" album. Jmenuje se "Tough Love - The Best Of The Ballads". Pokud máte rádi Aerosmith, a nemáte doma žádné jejich album, popř. hledáte dárek pro někoho dalšího, je to možná optimální kompilace. Navzdory názvu jinak totiž tento výběr není ani "the best of", ani není o baladách. Ale jako reprezentativní kousek sám o sobě je úplně v pořádku. Ba dokonce v záplavě toho všeho, čím jsou naplněny obchody, toto určitě patří k tomu lepšímu. Více ZDE.

---

Lou Reed a Metallica společně

24. 8. 2011
Obrázek: Lou Reed a Metallica společně

Začátkem července jsme psali o tom, že Metallica chce překvapit své fanoušky albem, jaké tu ještě nebylo. Natočí album společně s Lou Reedem. Původně se mělo jednat o metalové předělávky starších Reedových věcí, ale Lou Reed chtěl pro album úplně nový ještě nenahraný materiál. Aktuálně byl zveřejněn název a termín vydání. Album se bude jmenovat Lulu a vyjde 31. října. Více ZDE.


---

Z beaťácké pošty ...

23. 8. 2011
Obrázek: Z beaťácké pošty ...

"... Ahoj Beaťáci, posílám Vám důkaz, že v Mladé Boleslavi Vás fakt posloucháme.....!!! ;-)) Ta malá se mi už loupala, tak jsem to trochu vylepšil...., doufám, že až sem zase někdy přijedete, že mi jí uznáte....!!!!!??? ;-)))))) Lopatka ...".

Rádio Beat nejenže "ji" uzná, ale i pochválí. Tak hodně štastných kilometrů, a hodně rockové klasiky.

---

Richard Gere prodává sbírku kytar

23. 8. 2011
Obrázek: Richard Gere prodává sbírku kytar

Richard Gere je pro celý svět především herec. Ale má také vřelý vztah k hudbě, a potom také konkrétně ke kytarám, které sbíral přes dvacet let. Vznikla tak sbírka, které si i odborníci cení jako encyklopedické, protože vás provede historií americké výroby kytar. Na sbírku nějakých 110 kytar se tak mohou těšit jak obdivovatelé renomovaných značek a modelů, ale i ti, kteří ocení osobnosti, kterým kytara "prošla rukama", protože Gere má ve sbírce kusy od Alberta Kinga, Petera Toshe a dalších. Aukce sbírky se bude konat v New Yorku 11. října a bude nabízet kytary za asi jeden milion dolarů. Více ZDE.

---

Aerosmith v ohrožení

22. 8. 2011
Obrázek: Aerosmith v ohrožení

Zdraví, to je základ. Pokud ho nemáte, některé věci už nezvládáte, a i kdyby ano, přinejmenším vám to bere chuť a elán. Kapela Aerosmith teď má zdravotní problém. Baskytarista Tom Hamilton před několika málo lety hlásil, že vyhrál svůj souboj s rakovinou krku. Teď se mu prý ale rakovina vrátila, a už se dokonce podrobil další operaci. Ve srovnání s nedávnou aférou, kdy málem odešel Steven Tyler, je tohle mnohem nebezpečnější situace, a nic na tom neubírá to, že baskytarista není až tak výraznou a nenahraditelnou tváří kapely, jako třeba frontman zpěvák. Držme palce, ať vše dobře dopadne, přejme hodně zdraví. Více ZDE.

---

Zázračný dětský kytarista

22. 8. 2011
Obrázek: Zázračný dětský kytarista

Bylo nebylo, existuje sladká dívčí skupina The Prezcotts. V té jsou čtyři sestry od jedenácti do šestnácti let, které jsou příjemně sezpívané, a s pomocí dospělých už vystrkují růžky a pronikají do světa showbusinessu. Jeden jejich kousek ale teď opravdu stojí za pozornost. Sestry nazpívaly coververzi skladby Nothing Else Matters od skupiny Metallica. A teď bonbónek navrch. Jako host v jejich nahrávce a videoklipu vystoupil japonský zázrak, teprve jedenáctiletý kytarista Yuto Miyazawa. Kdo neviděl, neuvěří. Jeho jméno se už teď naučte nazpaměť, ještě o něm uslyšíme. Videoklip nejdete ZDE.

---

Bůh žehnej Ozzymu

19. 8. 2011
Obrázek: Bůh žehnej Ozzymu

Na svět přišel jeden velmi zajímavý filmový dokument. Film "God Bless Ozzy Osbourne" ("Bůh žehnej Ozzymu"). Vznikal v průběhu nějakých tří let a je to vlastně pohled na Ozzyho očima jeho syna Jacka Osbourna, který fungoval s pomocí profesionálů v roli filmaře i producenta. Ozzy se v dokumentu ohlíží za svým životem, mládím, slávou s Black Sabbath, za svou první svatbou i za svou současnou manželkou Sharon. Vypráví i o drogách a o svém boji za to zůstat čistý. Film bude ve dnech 24.-29. srpna promítán na vybraných místech v Anglii, ale doufejme, že se časem dostane i k nám. Více ZDE.

---

19.-20.8. - Eurotrialog fest - Mikulov

19. 8. 2011
Obrázek: 19.-20.8. - Eurotrialog fest - Mikulov

Mikulovský festival Eurotrialog pokračuje 19.-20. srpna už 13. ročníkem. Vedle zavedených jmen dává příležitost novým tvářím a nezapomíná na speciality, které nejsou jinde k slyšení a vidění. Eurotrialog Mikulov sází především na nekomerční hudbu. Vedle stálic české scény (Visací zámek, Tleskač, Neočekávaný dýchánek, Ahmed má hlad) zahrají i vycházející hvězdy české scény Čokovoko nebo skupina Dva. Program doplňují nová jména (Žamboši, Projekt Lajka, Sousedi, Open Day, Nuck Chorris Gang). Mezi speciality pak patří skupina Dubbuj či Vltava. V Mikulově vystoupí také skupina Půlnoc, kterou založil Mejla Hlavsa, nebo znovuobnovená skupina Kopir Rozsywal Bestar, kde hraje polovina Psích vojáků. Lahůdkou budou doprovodné koncerty nad střechami mikulovského náměstí , kdy zahraje Pavel Fajt či Vladimír Václavek. V čajovém stanu u amfiteátru je naplánována projekce sibiřských filmů Martina Ryšavého (ten představí také svoji skupinu Bouchací šrouby).

---

23.11. Tom Jones - Brno, hala Rondo

18. 8. 2011
Obrázek: 23.11. Tom Jones - Brno, hala Rondo

Živoucí legenda Tom Jones spolupracoval a přátelil se prakticky s každým, kdo ve světovém show byznysu něco znamenal či znamená; má výjimečnou schopnost zaujmout posluchače obou pohlaví napříč generacemi, staré i mladé, příznivce hlavního proudu i okrajových žánrů.

---
Stránky: 1 168 302 303 304 305 306 307 308 336 503 670