Stránky: 1 138 274 302 303 304 305 306 307 308 411 547

Ian Gillan hostem pořadu Rockerova rána

20. 2. 2009
Obrázek: Ian Gillan hostem pořadu Rockerova rána

Rozhovor s legendou rocku, zpěvákem Deep Purple, Ianem Gillanem pro pořad Rockerova rána si můžete poslechnout tady:

Ian Gillan 1 Ian Gillan 2 Ian Gillan 3 Ian Gillan 4 Ian Gillan 5

Ian Gillan 6 Ian Gillan 7 Celý rozhovor

---

GABRIEL odmítl zahrát na letošních Oscarech

18. 2. 2009
Obrázek: GABRIEL odmítl zahrát na letošních Oscarech

A to jako protest. Organizátoři mu totiž vyčlenili pouhých 65 sekund na odehrání skladby Down to Earth. Tu Gabriel napsal pro kreslený snímek Wall-e a je považována za favorita v kategorii nejlepší filmová píseň. Zlaté sošky budou svým majitelům rozdány 22. února. Peter prý není naštvaný, ale skladbu zkracovat nebude. Na předávání se do Hollywoodu chystá.

---

SIMON si opět zazpíval s GARFUNKELEM

18. 2. 2009
Obrázek: SIMON si opět zazpíval s GARFUNKELEM

V pátek třináctého se fanoušci Paula Simona nestačili divit. Během jeho koncertu v New Yorském Beacon Theatre se k němu po slovech: "Ladies and gentlemen, my old friend!" přidal jeho parťák Art Garfunkel a společně si střihli tři jejich velké hity The Sound of Silence, The Boxer a Old Friends - čímž chtěli taky světu ukázat, že není pravda, že jsou "na válečné stezce". A není nezajímavé, že při tom pátečním koncertu v publiku byly i takové osobnosti jako Paul McCartney, Jon Bon Jovi nebo starosta New Yorku Michael Bloomberg.

---

PLANT natáčí další desku s KRAUSS

18. 2. 2009
Obrázek: PLANT natáčí další desku s KRAUSS

Deska Raising Sand vynesla na letošním Grammy svým tvůrcům pět gramofónků, byla oceněna jako nejlepší album roku a Robert se nechal slyšet, že bude dál spolupracovat s bluegrassovou zpěvačkou Alison Krauss. Přípravy už začaly. "Alison a Robert jsou ve studiu asi dva týdny. Ačkoliv jsem zatím žádný výsledek jejich práce neslyšel, muzikanti se o společné tvorbě vyjadřovali jen v dobrém," nechal se slyšet Ken Irwin z Runder Records.

---

CRADLE OF FILTH změnili termíny koncertů

18. 2. 2009
Obrázek: CRADLE OF FILTH změnili termíny koncertů

A týká se to i pražského vystoupení v hale Folimanky. Pokud už lupeny na The Darkest Tour máte, tak zůstávají v platnosti jen s tím, že Angličani v čele s Dani Filthem a předskokany Moonspell zahrají v Nuslích 17. dubna. Změnilo se i datum koncertu v Bratislavě na 22. dubna.

---

Pohledem přes rockový objektiv: ERIC SINGER PROJECT (Praha)

17. 2. 2009
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv: ERIC SINGER PROJECT (Praha)

Úterý 10. února v pražském Retru bylo velkým svátkem nejen pro příslušníky početného fanclubu KISS ARMY, ale pro všechny obdivovatele nezměrného muzikantského umu. Jeden z nejlepších rockových bubeníků planety Eric Singer tu a tam využívá volna mezi koncertními šňůrami KISS a Alice Coopera, aby se svými muzikantskými přáteli a s vyzkoušeným repertoárem obrazil pár klubových scén. V Praze jsme tak mohli vedle Singera vidět i famózního kytaristu Bruce Kulicka, osobitého zpěváka Johna Corabiho a živočišného basistu Chucka Garrica, vedle skladeb z tvorby z jejich současných i bývalých kapel Kiss, Motley Crue, Grand Funk Railroad, Union, či Briana Maye (potažmo Queen) pak zaznělo i něco od Deep Purple, Motorhead, nebo The Beatles. Strhující koncert byl zakončen autogramiádou přímo na pódiu.

Beaťáky zdraví Jirka Rogl

---

Zappa Plays Zappa oslaví koncertem Den dětí v Praze

17. 2. 2009
Obrázek: Zappa Plays Zappa oslaví koncertem Den dětí v Praze

Kytarista Dweezil Zappa se svým projektem Zappa Plays Zappa vystoupí 1. června v pražském Divadle Archa. Starší syn slavného amerického hudebníka a skladatele Franka Zappy se svojí kapelou přijíždí do České republiky jako čerství držitelé Grammy v kategorii "Best Rock Instrumental Performance" za skladbu "Peaches En Regalia". Zappa Plays Zappa, jak název napovídá, hraje především nejznámější a kritikou velmi oceňované skladby Franka Zappy. ...

---

YES ruší koncerty

15. 2. 2009
Obrázek: YES ruší koncerty

Yes v sestavě Chris Squire, Steve Howe, Alan White, Oliver Wakeman a Benoit David ruší všechny koncerty do 24. února a to pro "nepředvídané" zdravotní problémy. Na webu se omluvili fanouškům s tím, že se snad brzy setkají. Spekuluje se, že za zrušením turné jsou problémy basáka Chrise Squirea, který byl nedávno pár dní v péči lékařů, veřejnosti však zůstalo utajeno z jakého důvodu.

---

Jen ať je nás víc

15. 2. 2009
Obrázek: Jen ať je nás víc

Častěji na těchto stránkách píšeme o tom, že "nás někdo opustil". Tedy hurá, konečně zpráva o přírůstku. 28. ledna se manželce Paula Stanleyho (Kiss) Erin narodila holčička, které dali jméno Sarah Brianna. Pár má už doma dvou a půl letého Colina Michaela. Na fotce je ještě Evan Shane (14) z Paulova prvního manželství.

---

DREAM THEATER dělají na desáté desce, stejně jako OZZY

15. 2. 2009
Obrázek: DREAM THEATER dělají na desáté desce, stejně jako OZZY

Studio začali okupovat už v říjnu a dnes už slibují, že deska bude na světě do června. Pak bude následovat světové turné. V červenci a srpnu budou křižovat sever Ameriky spolu s Zappa Plays Zappa a švédskými Pain of Salvation a Beardfish.

Desátou sólovku (a prý poslední) by rád letos dokončil i Ozzy Osbourne. Právě na ní dělá v Los Angeles. Prý půjde o dvojalbum a práce na něm vážně ohrožují Ozzfest pro letošní rok - už byl zrušen!

Na devátou studiovku mají zaděláno i Pearl Jam. Podle basáka Jeffa Amenta má Eddie Vedder vokální linky nahrubo zpracované již na konci loňského roku.

---
Stránky: 1 138 274 302 303 304 305 306 307 308 411 547