Stránky: 1 148 296 302 303 304 305 306 307 308 443 590

RADIO BEAT V ČESKÉ LÍPĚ NA 107,8FM

11. 5. 2010
Obrázek: RADIO BEAT V ČESKÉ LÍPĚ NA 107,8FM


Naši dva vlnoví inženýři si hodili kostkou a vyrazili z Prahy . Jeden zamířil do České Lípy a druhý se přes hory a doly vydal kamsi na jih.


Naprosto vysílen dorazil náš první mládenec na místo a začal propojovat drátky , dráty a knoflíky pak se šťastným úsměvem na líci stiskl ono pověstné tlačítko PLAY.

Budiž BEAT !!

A stalo se. Naše rodina vysílačů se rozrostla o dalšího člena.

ČESKÁ LÍPA a okolí na 107,8FM

---

RED HOT CHILI PEPPERS CHYSTAJÍ NOVOU PLACKU

10. 5. 2010
Obrázek: RED HOT CHILI PEPPERS CHYSTAJÍ NOVOU PLACKU

Kapela dodržela svůj slib a usilovně pracuje na nové desce. Přípravy jdou dobře a podle aktuálních informací se muzikanti pustí v červenci do nahrávání.

Jak prozradil bubeník Chad Smith, členové formace mají v rukávu spoustu materiálu, který by vydal přibližně na dvacet skladeb. V dalších měsících bude následovat předprodukce, poté se muzikanti vrhnou na nahrávání. Na přípravy bude dohlížet uznávaný producent Rick Rubin.
---

Maďarský Sziget: Muse, Iron Maiden, Faithless i Kasabian

10. 5. 2010
Obrázek: Maďarský Sziget: Muse, Iron Maiden, Faithless i Kasabian

Největší hudební festival ve střední Evropě nechal na své první kapely i tentokrát docela dlouho čekat. Výsledek se ale dostavil a hned první várka naznačuje, že nebude o zábavu nouze. Prvními z hlavních headlinerů letošního Szigetu jsou britští Muse, kteří budou v létě obrážet evropské festivaly a představovat mimo jiné loňskou desku The Resistance. Taktéž se představí třeba punk-rockeři Billy Talent, post-hardcoreoví Enter Shikari nebo kytarovky The Hives a The Cribs, a zkrátka nepřijdou ani příznivci tvrdší muziky. Pro ty je hlavním lákadlem zřejmě kapela Iron Maiden, kterou v dosavadním programu doplňují třeba Children Of Bodom, Ill Niño, Papa Roach, Paradise Lost a Monster Magnet.

---

U2 NA DALŠÍM STUPNI

9. 5. 2010
Obrázek: U2 NA DALŠÍM STUPNI

Svou již tak megabohatou tvůrčí kolekci obohacují v těchto dnech irští osvětoví rockeři U2 o další zářez. Je jím vydání DVD U2360 Degrees At The Rose Bowl, nabízející záznam koncertu ze stejnojmenného losangeleského stadiónu.
Deluxe edice, která pro kapelu zároveň znamená i premiérovou koketérii z formátem Blu Ray, je navíc vyšperkována dokumentem z natáčení.
Vychází 7. června.

---

DROGY, SEX, SMRT A POLITIKA NA OBALECH

7. 5. 2010
Obrázek: DROGY, SEX, SMRT A POLITIKA NA OBALECH

Obaly rockových, popových a jazzových alb druhé poloviny 20. století přibližuje nová kniha, která vyšla ve Spojených státech a Británii. Vedle hudebních žánrů bylo vizuální zpracování alb také rozděleno podle námětů, jakými byly například drogy, sex, smrt, umění či politika.

Na 350 obalů je připomenuto v The Art of the LP: Classic Album Covers 1955-1995 . Autoři zařadili mezi počiny, které jsou podle nich nezapomenutelné, například obaly alb Nevermind od skupiny Nirvana, Sticky Fingers od Rolling Stones, Never Mind the Bollocks od The Sex Pistols či Master of Puppets od bandu Metallica.


---

DEEP PURPLE POTVRDILI DALŠÍ KONCERT V ČR

5. 5. 2010
Obrázek: DEEP PURPLE POTVRDILI DALŠÍ KONCERT V ČR

Kapela potvrdila své další vystoupení v České republice. Ještě než zahrají v Olomouci ( 27.10. ), tak se vyřádí 26. října v pražské O2 areně.

"Lístky budou stát 690 až 1 190 korun a v prodeji budou od pátku 7. května," potvrdil Petr Novák za pořadatele Live Nation.


---

ROCK BOŘÍ HRANICE ...

5. 5. 2010
Obrázek: ROCK BOŘÍ HRANICE ...

Trojici mladíků z afghánské metropole se splnil sen - před rokem založili rockovou kapelu a nyní by měli vydat své první album. Skupina s názvem Kabul Dreams je v dané zemi unikátní nejen hudebním stylem, ale také tím, že texty zpívá zpěvák Sulyman Qardash v angličtině.

Členové Kabul Dreams jsou z různých etnik, zpěvák je Uzbek, bubeník Peršan a baskytarista je Paštun. Texty jsou navíc v angličtině, čímž chce kapela dokázat, že hudba spojuje národy.

---

BLACK LABEL SOCIETY A NOVÁ PLACKA

5. 5. 2010
Obrázek: BLACK LABEL SOCIETY A NOVÁ PLACKA

Kapelník téhle americké formace Zakk WYLDE už oznámil termín vydání nové desky. Ta sice ještě nemá název, ale na pultech se objeví 9. srpna.

Kytarista také prozradil něco k přípravám alba. Podle jeho slov skládání velmi prospělo, že má studio doslova vedle domu: "S domácím studiem jsem velmi flexibilní. Když mám inspiraci, jdu prostě nahrávat. Pár z těchto 'prvotních nápadů' zní velice slibně a možná se v takové podobě objeví i na albu."
---

NOVÉ ALBUM IRON MAIDEN SE BUDE JMENOVAT THE FINAL FRONTIER

5. 5. 2010
Obrázek: NOVÉ ALBUM IRON MAIDEN SE BUDE JMENOVAT THE FINAL FRONTIER

Patnácté studiové album heavymetalové skupiny Iron Maiden se bude jmenovat The Final Frontier a bude představeno nejprve v Americe. Kapela o tom fanoušky informovala na svým webových stránkách ironmaiden.com. Datum vyydání novinky však skupina ještě neprozradila, spekuluje se, že by se nahrávka měla dostat na trh koncem léta.


---

MOBY A METAL ?? WHOW :-))

4. 5. 2010
Obrázek: MOBY A METAL ?? WHOW :-))

Americký umělec MOBY se přesouvá do tvrdších vod. Médiím prozradil, že založil metalovou formaci Diamondsnake.

Kromě Mobyho tvoří kapelu Dave Hill známý z Valley Lodge, jeho kolega ze stejné formace Phil Costello a Tomato, jenž působí v The Sound Of Urchin. Svou tvorbu muzikanti popisují jako kombinaci rocku, hard rocku, metalu a heavy metalu. Ve studiích Headgear studios v Brooklynu vzniklo za dohledu producenta Scotta Nortona patnáct skladeb, přičemž hned sedm z nich najdete k poslechu na MySpace.com profilu kapely...
---
Stránky: 1 148 296 302 303 304 305 306 307 308 443 590