Stránky: 1 142 282 302 303 304 305 306 307 308 423 563

Tři krajani hráli s U2

21. 7. 2009
Obrázek: Tři krajani hráli s U2

Tomu se říká premiéra. Česká revivalová skupina U2 Poptarts hraje už rok a půl písničky svých oblíbenců ve střešovické garáži. Svoje první veřejné vystoupení absolvovala v sobotu v Berlíně na koncertě U2. Po vzoru jiného fanouška, který si s kapelou zahrál na klávesy, si trojice kytarista Štěpána Etrych, bubeník Michal Šimek a basák Cyril Strejc vyrobila cedule s nápisy ME+Guitar, ME+Drums, ME+Bass = Angel of Harlem" a poté co se protlačili od pódium, to vyšlo. Bono je vytáhl na pódium a … viz video:

Rozhovor se Štěpánem Etrychem ZDE

---

Pohledem přes rockový objektiv: Deep Purple, Foreigner a spol. na Lovely Days 2009 (Rakousko)

21. 7. 2009
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv: Deep Purple, Foreigner a spol. na Lovely Days 2009 (Rakousko)
Nad malebným údolím nedaleko rakouského Wiesenu se letos opět vznášel duch šedesátých a sedmdesátých let, časů, kdy dnešní rockoví veteráni ještě byli mladými pařmeny a nejen pod vlivem doby psali ty nejúžasnější nadčasové songy. Tradiční jednodenní festival Lovely Days tu proběhl v pátek 10. června a především díky účasti samotných Deep Purple bylo tentokrát beznadějně vyprodáno. Kromě 'párplů' jsme si užili například energické vystoupení Erica Burdona a jeho The Animals, jako explodující nálož nás dostal do kolen set Foreigner, kapely v níž vedle původního kytaristy Micka Jonese dnes působí znamenitý zpěvák Kelly Hansen (Hurricane), basista Jeff Pilson (Dio, MSG, Dokken), či razantní bubeník Brian Tichy (Billy Idol, Pride & Glory, Glenn Hughes). Jedním z vrcholů festivalu byla skvělá muzikantská exhibice dalších klasiků Ten Years After, se kterými jsme se pak jako se 'starými známými z Česka' krátce setkali. Opět parádní den plný pohody.
Beaťáky zdraví
---

Pohledem přes rockový objektiv: SOULFLY (Praha)

20. 7. 2009
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv: SOULFLY (Praha)

Téměř souvislý více než hodinový proud dravé hudby s exotickým nádechem, po strop zaplněný palác Akropolis, dav fanoušků mokrých nejen potem ale i častým poléváním přímo z podia Maxem Cavalerou - tak vypadal koncert Soulfly 15.7. v Praze

Eva

---

Pokořen další hudební rekord

16. 7. 2009

V pondělí se v Birminghamu přepisovaly hudební dějiny. Sjelo se tam 582 bubeníků (nejmladšímu bylo pět roků) včetně třeba Gavina Harrisona z Porcupine Tree nebo Dona Powella ze Slade a okolo čtvrté hodiny odpolední více než deset minut drželi společný rytmus. Dosavadní rekorz z USA byl 533 muzikantů.

Než klikneš na video z YouTube, překontroluj jestli nemáš počítač moc nahlas:

A když už jsme u těch rekordů, tak v americkém městě Maple Heights (Ohio) žije 49. letý Jim Bartek, který každý den dvakrát poslouchá album Judas Priest Nostradamus. Opravdu každý den už od vydání desky 17. června 2008. Pro ty co nevědí, tak jde o dvojalbum trvající téměř hodinu a třičtvrtě. Prý jeho pes je z toho nadšený ... o jeho ženě se agentury nezmiňují.

---

Další deska IRON MAIDEN již příští rok

13. 7. 2009

To bubeník Nicko McBrain vypustil informaci, že kapela si pronajala studio na letošní podzim a hned po Novém roce by rádi Iron Maiden potěšili své fanoušky další deskou. Materiál na ní už prý mají.

---

Poslechni si novinku od MEGADETH

13. 7. 2009
Obrázek: Poslechni si novinku od MEGADETH

Nová skladba HeadCrusher je ke slyšení ZDE. Pokud máte zájem, můžete ji i ohodnotit. 15. září se pak můžeme těšit na 12. album Megadeth album Endgame.

---

OZZY přišel o kytaristu a taky o psa

13. 7. 2009
Obrázek: OZZY přišel o kytaristu a taky o psa

Osbourne přiznal, že jeho hudební cesty se Zakkem Wyldem se rozešly. Pokud by ale někdo hledal nějaký svár, tak prý k žádnému konfliktu nedošlo. Jen Ozzy zatoužil po změně. A už se dokonce spekuluje o nástupci. Osbourne byl několikrát viděn s Johnem 5 (David Lee Roth, Marilyn Manson, Rob Zombie, Paul Stanley).

Už ho ale nikdy neuvidíme s jeho oblíbeným špicem. Psíka jménem Little Bit prý zakousl kojot, který pronikl na území Osbourneovic rezidence v Los Angeles. A za všechno může Michael Jackson. Protože prý Ozzy a jeho žena Sharon byli doma, ale byli tak zabraní do sledování televize, kde dávali rozlučku s králem popu, že neslyšeli jak Little Bit "štěká o pomoc". Nedávno se zrovna Ozzy o svých psech rozhovořil, že je má všechny z útulku a mají jich 18. A Sharon dodala: "Kdo najde zatoulaného psa, ať rovnou volá Osbournovic rodinu."

---

KISS poodhalili novou desku

13. 7. 2009
Obrázek: KISS poodhalili novou desku

Rockeři jsou zvědaví na nové album Kiss. Však na něj museli čekat 11 let. A i muzikanti jsou nedočkaví a prozrazují další a další drobnosti ohledně desky, která vyjde na podzim. Gene Simmons zveřejnil názvy tří skladeb. Tak jestli vás to zajímá: Russian Roulette, Modern Day Delilah a Stand. A dodal, že je to to nejlepší, co natočili od roku 1976, od alba Destroyer. Kapela pak včera na svých stránkách zavzpomínala na kamaráda bubeníka Erica Carra. Kdyby nezemřel ve stejný den jako Freddie Mercury, tak by oslavil 58. narozeniny.

A když už jsme u Kiss, tak v září můžete zakoupit sólo desku původního kytaristy Ace Frehleyho - Anomaly.

---

Commander Robert Plant

13. 7. 2009
Obrázek: Commander Robert Plant

Čtyři roky po svém parťákovi Jimmy Pageovi dostal Řád britského impéria taky Robert Plant. V pátek si pro medaili do Buckinghamského paláce přišel ve společnosti svých dětí - dcery Carman a synů Jordana a Logana. Novináři se pak hlavně dotazovali, jak to teď budou Plant s Pagem mezi sebou mít, když nemají stejnou hodnost. Robert má titul CBE (Commander - velitel) a Jimmy jen OBE (Office - důstojník). Plant je ujistil, že to z nich nepřátele neudělá.

---

Do rockové knihovny - příběh Led Zeppelin

7. 7. 2009
Obrázek: Do rockové knihovny - příběh Led Zeppelin

Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává nová biografie jedné z nejslavnějších rockových skupin na světě, která za sebou nechala hodiny vynikající a dodnes inspirující hudby.

Jde o český překlad knihy Keitha Shadwicka s názvem LED ZEPPELIN - PŘÍBĚH SKUPINY A JEJÍ HUDBY 1968-1980, která poprvé vyšla v anglickém nakladatelství BAckbeat books v roce 2005. Přináší více než 520 stran, významnou část tvoří kvalitní, většinou raritní a dosud nepublikované fotografie, nechybí diskografie, souhrn jednotlivých turné a velice zajímavý doslov k českému vydání, jehož autorem je brněnský rockový publicista Petr Gratias. Ten rozebral vliv Led Zeppelin na české hudební prostředí.

---
Stránky: 1 142 282 302 303 304 305 306 307 308 423 563