Stránky: 1 170 330 331 332 333 334 335 336 339 508 677

Kytarista KK Downing opustil Judas Priest

22. 4. 2011
Obrázek: Kytarista KK Downing opustil Judas Priest

Downing, který v roce 1969 spoluzakládal Judas Priest, od této metalové legendy odešel po 42 společných letech. Svůj oficiální odchod oznámil 20. dubna, a kapela jeho rozhodnutí respektuje (a přirozeně mu do budoucna přeje jen to nejlepší). To je také důvod, proč Downing nebude s kapelou na pódiu při nadcházejícím turné, tedy ani u nás 28.6. v O2 Aréně. Kapela už dokonce vyhlásila, kdo bude náhradou na kytarovém postu. Bude to Richie Faulkner, kytarista doprovodné kapely Lauren Harris (dcery Steva Harrise z Iron Maiden). Vice ZDE, a nebo na oficialním WEBU Judas Priest.

---

50 nejlepších alb

22. 4. 2011

Beaťáci, díky vám všem, kteří jste se aktivně zapojili do vyplňování dotazníků při sčítání Beaťáků. Jedna z kolonek se týkala toho podle vás nejlepšího alba. Díky vašim hlasům a tipům (sešlo se přes 7000 vyplněných dotazníků!!) vznikl žebříček, z něhož vám v tomto týdnu ve vysílaní nabídneme vrchní "top padesátku". Od pondělí do pátku (vždy mezi devátou až devatenáctou hodinou) vám v každé hodině nabídneme hned čtyři skladby z každého jednoho alba.

---

Vilda Čok má nové album

21. 4. 2011
Obrázek: Vilda Čok má nové album

Vilém Čok v těchto dnech vypouští do éteru svou první hudební novinku s názvem ŽIVÁ VODA z připravovaného stejnojmenného CD. Další ukázky můžete poslechnout ZDE. Nové CD vyjde v první půlce května 2011 a sám Vilda o něm řekl: "Je to nepochybně mé nejlepší album, co jsem kdy vytvořil. Příprava mi zabrala 2 roky a z důvodů nezávislosti jej budu vydávat na svém vlastním labelu. Připravte si plachťáky na pořádnej rockovej kotel, yeahhh!!!".

---

Jeff Beck má půvabný support

21. 4. 2011
Obrázek: Jeff Beck má půvabný support

Jeff Beck při své české premiéře 23. června jako support představí kanadskou písničkářku NEeMA, která má aktuálně na thu už druhé album "Watching You Think". To jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimoto, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky. Písně NEeMA (jejíž předci pocházejí z Libanonu a Egypta) míchají nenásilně prvky rocku, folku, popu i jazzu do autentického tvaru, který dýchá emocemi.

---

Hudba Praha má nový klip

20. 4. 2011
Obrázek: Hudba Praha má nový klip

Ve čtvrtek 21. 4. 2011 v pražském KC Novodvorská proběhne jarní koncert kapely Hudba Praha. Na začátku koncertu bude mít oficiální premiéru nový klip kapely k písni De Generace. Hudba Praha vydala už před závěrem roku 2010 po dlouhých čtrnácti letech nové studiové album DE GENERACE. Vznikalo zhruba 2 roky a obsahuje 10 skladeb. Neoficiálně si představu o klipu můžete udělat ZDE.

---

Kiss začali nahrávat dvacáté album

20. 4. 2011
Obrázek: Kiss začali nahrávat dvacáté album

Kiss se po dvou letech vrátili do studia. Pracovat začali na svém jubilejním dvacátém albu, které chtějí stihnout vydat ještě v závěru tohoto roku. Kapelu tak zřejmě znovu začalo bavit vytvářet nové věci. Ohlášené album, které ještě nemá název, bude totiž už druhým počinem po jejich dlouhé jedenáct let trvající tvůrčí pauze. Tu ukončili v roce 2009 vydáním desky Sonic Boom. Novinku Kiss opět produkuje zpěvák a kytarista Paul Stanley, který mimochodem před pár dny natočil krátké dokumentární VIDEO ze studia, v němž kapela nahrává.

---

Steven Tyler napsal knihu

19. 4. 2011
Obrázek: Steven Tyler napsal knihu

Publikace naváže na knihu Walk This Way, kterou vydal v roce 1997. V posledních čtrnácti letech se Tyler, zpěvák skupiny Aerosmith, stihl rozejít se svou druhou ženou, prodělal vážnou operaci hrdla, prozradil, že trpí žloutenkou typu C, a pohádal se s kolegy ze skupiny Aerosmith. Zemřela také jeho první žena, stal se dědou a nějaký čas strávil na odvykací klinice. Témat pro novou knihu tedy byla celá řada a Steven Tyler už zahájil propagační kampaň. O víkendu prohlásil, že jeho dílo může rozčílit a naštvat spoustu lidí z hudební branže a že si po jejím vydání připíše spoustu nových nepřátel, protože se rozhodl v knize nic nezatajit. Jeho psané vzpomínky se budou jmenovat "Does The Noise In My Head Bother You?" a v anglicky mluvících zemích vyjdou 3. května. Otázkou je, za jak dlouho se překlad dostane i k nám. Těšme se.

---

Soundgarden mění "sound"

19. 4. 2011
Obrázek: Soundgarden mění "sound"

Zatím poslední studiové album Soundgarden vyšlo v roce 1996 pod názvem Down On The Upside. Teď Soundgarden prohlásili, že novinka bude v podstatě jakousi aktualizovanou verzí starého zvuku. Kim Thayil, kytarista Soundgarden, prozradil, že chystaná novinka jeho formace bude znít jinak, než alba v její dosavadní diskografii. "Záleží nám na tom, abychom nahráli desku, která bude dokumentovat náš vývoj," řekl. "To poslední, co chceme, je nahrát album grungeové nebo metalové. Po tom skutečně netoužíme." Počkejme a uvidíme ... resp. uslyšíme.

---

Saxon v symfonickém kabátě

18. 4. 2011
Obrázek: Saxon v symfonickém kabátě

Veteráni SAXON se chystají spolupracovat "Polským filharmonickým orchestrem" - jejich dalším projektem totiž mají být klasické hity v novém, symfonickém, kabátě. Kapela je s orchestrem odehraje naživo, koncert zdokumentuje i s jeho přípravami a vydá na DVD. K památné události by mělo dojít příští rok. Zajímavostí je, že původně s nápadem přišel jeden s filharmoniků, takže nejde o myšlenku z hlavy kapely. Biff Byford řekl "Máme pár skladeb, které jsou psané na míru orchestru, třeba jako titulka z našeho nejnovějšího alba ´Call to Arms´, a nedávno jsme s orchestrem nahráli i skladbu ´Crusader´, která zní ve výsledku fantasticky. Takže to bude trošku unplugged, trošku orchestrální i trošku metalové."

---

Scorpions a album na rozloučenou?

15. 4. 2011
Obrázek: Scorpions a album na rozloučenou?

Scorpions se podle svých slov v současnosti loučí se svou kariérou a tak se pro fanoušky rozhodli připravit speciální albový počin. Jak prozradil baskytarista Pawel Maciwoda v rozhovoru v polské televizi, kapela se chystá v aktuální sestavě znovu nahrát své klasické hity. Podle Maciwody do studia zamíří na podzim a předběžný plán je takový, že deska vyjde zkraje příštího roku. Na jednu stranu je pravda, že tihle muzikanti mají ve svém věku nárok na to být unavení z rock'n'rollového kolotoče (či jinak odůvodnit, že jim dochází šťáva), ale na druhou stranu, kolikrát už tu něco podobného bylo u všech těch "světových" kapel, co se loučily na posledním turné a s posledním aktuálním albem ... než jim dojdou peníze a než jim začne chybět zájem médií a než je začnou svrbět prsty ... uvidíme, co přinesou další roky :o)

---
Stránky: 1 170 330 331 332 333 334 335 336 339 508 677