Stránky: 1 168 333 334 335 336 337 338 339 503 670

JAGGER CHYSTÁ DALŠÍ SÓLOVKU

3. 3. 2011
Obrázek: JAGGER CHYSTÁ DALŠÍ SÓLOVKU

Náčelník kapely Rolling Stones, britský rocker Mick Jagger, v těchto dnech podle zpěvákova mladšího bratra Chrise pracuje s producentem Davem Stewartem v Los Angeles na nové desce. Album bude Jaggerovým pátým sólovým počinem, ovšem prvním od roku 2001, kdy vyšla deska Goddess in the Doorway. S Davem Stewartem, který se proslavil jako polovina britského pop-rockového dua Eurythmics, se při práci ve studiu sešel již několikrát. Mick Jagger k sobě naposledy přitáhl pozornost minulý měsíc svým premiérovým vystoupením na letošním předávání cen Grammy. Zazpíval na počest amerického zpěváka Solomona Burkea, který zemřel v loňském roce.

---

ANI LENNY NEZAHÁLÍ

3. 3. 2011
Obrázek: ANI LENNY NEZAHÁLÍ

Po třech letech se fanoušci LENNYHO KRAVITZE dočkají nové desky . Nahrávka "Black And White America" vyjde během letních měsíců.

V pořadí devátá studiovka bude první deskou, kterou Lenny vydá pod hlavičkou labelu Roadrunner Records. Distribuci pro Česko obstará společnost Supraphon. Připomeňme že poslední deska amerického zpěváka IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION vyšla v roce 2008. Od té doby se připomněl vedlejší rolí ve filmu "Precious" a vydal rozšířenou verzi svého debutu "Let Love Rule".
---

PLASTICI VYRAZILI NA ŠŇŮRU

3. 3. 2011
Obrázek: PLASTICI VYRAZILI NA ŠŇŮRU

The Plastic People Of The Universe se vydali na koncertní šňůru, kterou zasvětili svému zakladateli Mejlovi Hlavsovi. První show proběhla již 1. března a poslední koncert je naplánovaný na 20. března. Na vybraných vystoupeních zahrají také kapely Garage, DG 307 a Půlnoc.

Načasování turné není náhodné. S Mejlou Hlavsou se totiž letos pojí dvě výročí - lednové, kdy uplynulo přesně deset let od jeho úmrtí, a březnové, kdy by oslavil šedesáté narozeniny. Jak uvádí server kultura.idnes.cz, právě první z uvedených výročí oslavili muzikanti z kapely Půlnoc koncertem v pražském Paláci Akropolis. Show byla zcela vyprodaná.

Termíny turné v článku

---

MANOWAR MÍŘÍ DO STUDIA

3. 3. 2011
Obrázek: MANOWAR MÍŘÍ DO STUDIA

Americká metalová legenda Manowar oznámila, že již letos na jaře vstoupí do studia, aby výsledkem tohoto kroku bylo do konce probíhajícího roku vydané zbrusu nové album. Deska se bude jmenovat Hammer Of The Gods a její realizace by měla začít v dubnu. Nahrávání by se měl zúčastnit i Donnie Hamzik, první bubeník kapely, který se v loňském roce do její sestavy oficiálně vrátil. Diskografii Manowar zatím uzavírá počin Battle Hymns MMXI z listopadu 2010.

---

MOTÖRHEAD HEADLINEREM FESTIVALU BRUTAL ASSAULT 2011

2. 3. 2011
Obrázek: MOTÖRHEAD HEADLINEREM FESTIVALU BRUTAL ASSAULT 2011

Legendární britská kapela MOTÖRHEAD se stává jedním z headlinerů letošního ročníku festivalu Brutal Assault, který se uskuteční v termínu 11-13. srpna 2011 v tradiční lokalitě Vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. MOTÖRHEAD jsou kapelou, jejíž význam přesahuje hranice žánrů a spojuje celé generace fanoušků tvrdé, hlasité a rychlé hudby. Jejich jméno je synonymem pro divokou a nevázanou rock'n'rollovou jízdu, pro níž jsou kromě Lemmmyho charakteristického zpěvu typické také ultrarychlé bicí Mikkeyho Deea a nezaměnitelná kytarová práce Phila Campbella. Nová deska "The Wörld Is Yours", vydaná v tomto roce, pak dává jasnou odpověď na otázku, proč jsou MOTÖRHEAD i po 36-ti letech stále jednou z největších kapel rock/metalové scény. "Born To Lose, Live To Win!"

---

Není recenze jako recenze .......

2. 3. 2011
Obrázek: Není recenze jako recenze .......
O tom není sporu. Jen najít správného recenzenta! Nalézt toho, kdo je v několika větách schopen vkusně uhodit hřebík na hlavu, nelehká věc. A pak, nečekaná rána a prozření, máte ho! Dnes mi přistál v poště mail od letitého přítele, o který se s vámi prostě musím podělit. Mít recenze standartně takový nadhled, nečtu nic jiného .....
Petr

Cau Pe,

dosud jsem neměl čas napsat recenzi na koncert S.Lukathera, ale teď ho trochu mám, tak ji teda napíšu......

---

URIAH HEEP ODTAJNILI DETAILY NOVÉ PLACKY

1. 3. 2011
Obrázek: URIAH HEEP ODTAJNILI DETAILY NOVÉ PLACKY

Těmhle rockerům by mnohé mladé kapely mohly závidět. Skupina totiž vydává letos svou třiadvacátou studiovku. Deska dostala název "Into The Wild" a měla by vyjít 18.4.2011. Produkci jedenácti nových skladeb dostal na starost Mike Paxman, známý ze spolupráce se Status Quo. Jestli se dílo podařilo, to můžete posoudit ZDE.

Tracklist desky "Into The Wild" je následující: Nail On The Head, I Can See You, Into The Wild, Money Talk, Trail Of Diamonds, Lost, Believe, Southern Star, I'm Ready, T-bird Angel, Kiss Of Freedom.
---

TOM ARAYA SE UŽ CÍTÍ LÉPE

1. 3. 2011
Obrázek: TOM ARAYA SE UŽ CÍTÍ LÉPE

Manželka frontmana amerických thrasherů Slayer Sandra Araya na Facebooku uklidnila fanoušky. Tom se prý cítí už mnohem lépe. "S Tomem jsem mluvila a cítí se mnohem lépe. Testy nebudou hotové dřív než za několik dnů. To je vše, co teď mohu říci," uvedla baskytaristova manželka. Snad tedy nejde o nic vážného a Tom se i Slayer brzy vráti na koncertní pódia. Zdraví členům americké thrash metalové kapely aktuálně skutečně nepřeje. Hospitalizován byl i kytarista Jeff Hanneman, a to o několik dnů dříve, ještě v USA. Za jeho problémy konkrétně může silná infekce pravé ruky, kterou kytaristovi přivodilo pavoučí kousnutí. Na turné ho zastupuje kytarista Exodus Gary Holt.

---

POHLEDEM PŘES ROCKOVÝ OBJEKTIV: HUDBA PRAHA VE KBELÍCH

28. 2. 2011
Obrázek: POHLEDEM PŘES ROCKOVÝ OBJEKTIV: HUDBA PRAHA VE KBELÍCH

V pátek 25.2.2011 zahrála HUDBA PRAHA v Liďáku ve Kbelích. Fotky nám poslal Slída : Ahoj, byl to skvělej bigbeatovej nářez, užili jsme si to :-))


Další fotky ZDE

---

MARILYN MANSON PŘIŠEL O BUBENÍKA

28. 2. 2011
Obrázek: MARILYN MANSON PŘIŠEL O BUBENÍKA
Mansonovi se lepí smůla na paty. Jeho poslední desce The High End Of Low se příliš nevedlo , pak zrušil zasnoubení a nakonec jeho kapelu opustil jeden z dlouholetých členů. Zpěvák si bude muset najít náhradu za bubeníka Gingera Fishe. Ve svém prohlášení uvedl: "Rozhodl jsem se odejít, abych viděl, co mi osud přinese. Chci vidět, jakým směrem se můj život, znalosti a schopnosti budou dále rozvíjet. ginger-fish.jpgNemohu už jen stát a nečinně přehlížet, jak mě míjí jedna příležitost za druhou."
Na šestnáct let strávených ve společnosti ostatních muzikantů ale vzpomíná v dobrém. "Přeji jim, aby se jim dařilo dobře. To samé očekávám já od nich," dodal ještě Ginger Fish, vlastním jménem Kenneth Robert Wilson.
---
Stránky: 1 168 333 334 335 336 337 338 339 503 670