Stránky: 1 170 335 336 337 338 339 340 341 509 678

Našrot mají knihu

24. 3. 2011
Obrázek: Našrot mají knihu

Kniha o kapele NAŠROT je venku! Středa 23.3. je oficiálním dnem vydání knihy Radka Diestlera "Totálně Našrot aneb Příběh naší nejlepší neperspektivní kapely", pojednávající o hardcore-crossoverovém spolku Našrot.

Seznámíte se s undergroundovými kořeny souboru sahajícími hluboko do 80.let, poté už s jeho vlastní historií, která je protkána sítí malých i velkých průserů, mediálních úletů a zničujících pitek. Kniha navíc obsahuje koncertní DVD "Našrot - Live In Praha" a také CD "Našrot Unplugged". Tento exkluzivní balíček bude pokřtěn na koncertu Našrot a Slut, který se koná v sobotu 26.3. v pražském klubu Vagon na Národní třídě.

---

Ivan Kral se vrací do Čech

23. 3. 2011
Obrázek: Ivan Kral se vrací do Čech

Ne, není to mýlka. Ani to krátké "a" v příjmení, ani to, že tu bude koncertovat. Rocker s českými kořeny a světovým věhlasem Ivan Kral odešel se svými rodiči do Spojených států ve druhé polovině 60. let a stal se členem legendární hudební skupiny Patti Smith Group. Vedle spolupráce s Patti Smith a po jejím odchodu z hudební scény spolupracoval s Iggy Popem, Brucem Springsteenem a dalšími. Jeho písně dodnes hrají U2 či David Bowie. Je až k neuvěření jak mohl český umělec ovlivnit jména takového formátu. A teď se vrací s novým koncertním programem do Čech. Ivan Kral vystoupí 29.4. ve Fabrice Svitavy a 3.5. v pražském klubu ROXY , začíná ve 20.00 hod.

(Foto Robert Tichý)

---

ASIA je na "The Omega Tour 2011“

23. 3. 2011
Obrázek: ASIA je na "The Omega Tour 2011“

Skupina Asia si 8.6.2011. najde cestu do Plzně. Od 20:00 hod. vám bude hrát v KD ŠEŘÍKOVA.

Skupina Asia koncertně debutovala v tuzemsku vyprodáným koncertem v pražském Retru v roce 2008 a v rámci letošního světového turné,,The Omega tour 2011" se poprvé představí i v západočeské metropoli! Tahle britská supergroup osmdesátých let se vrací na scénu ve své původní a nejsilnější sestavě ve složení Steve Howe (ex-Yes) John Wetton (ex-King Crimson, Uriah Heep, Roxy Music), Geoff Downes (ex-Yes, Buggles) a Carl Palmer (ex-ELP).

---

BSP znovu na scéně

22. 3. 2011
Obrázek: BSP znovu na scéně
Sestava BSP se ještě letos znovu objeví na scéně. Po pěti letech se fanoušci kvalitního rocku na českých pódiích znovu setkají s legendární sestavou Balage - Střihavka - Pavlíček. Skupina chystá 7. června exkluzivní vystoupení v pražském klubu SaSaZu, kde pokřtí i nové DVD se záznamem zatím posledního koncertu BSP v roce 2006.
bsp_8235.jpg
Ojedinělý koncert s názvem Návštěva ze Země vzdálené lze bez nadsázky označit za jednu z hudebních událostí roku, kde by rozhodně žádný příznivec BSP neměl chybět.

---

Německému ministrovi obrany hráli vojáci na odchodnou Deep Purple

22. 3. 2011

Odcházející ministr obrany Spolkové republiky Německo si, pro rozlučku před budovou ministerstva, vybral muziku skutečně vkusnou. Smoke on the Water v podání armádní kapely Bundeswehru je nezapomenutelným zážitkem. Článek s videem uveřejnili Novinky.cz a najdete ho tady.

---

Nepublikovaná písnička Kurta a Courtney

22. 3. 2011
Obrázek: Nepublikovaná písnička Kurta a Courtney

Dosud nepublikovaná společná skladba Kurta Cobaina z Nirvany a jeho ženy Courtney Love se objevila v dokumentu o bývalé bubenici skupiny Hole Patty Schemel. Film se jmenuje Hit So Hard a premiéru měl v minulých dnech na filmovém festivalu South By Southwest v americkém Austinu. V něm se objevila nahrávka Stinkink Of You v podání Cobaina a jeho manželky.

V dokumentu jsou též rozhovory s Courtney Love, Melissou Auf Der Maur a Erikem Erlandssonem. Celý dokument je ovšem především o tom, kterak bubenice brala drogy a bojovala se závislostí na nich.

Při příležitosti premiéry dokumentu Hit So Hard v New Yorku 28. března by se měla skupina Hole sejít v kinosále v původní sestavě, tedy i s Patty Schemel. Bude to poprvé po třinácti letech.

---

AC/DC - LIVE AT RIVER PLATE

22. 3. 2011
Obrázek: AC/DC - LIVE AT RIVER PLATE

Známe další detaily k chystanému DVD a Blu-Ray disku AC/DC. Vychází 9. května 2011 a vrátí nás k masivnímu turné skupiny AC/DC "Black Ice World Tour" z roku 2009. AC/DC natočili tři vyprodané prosincové koncerty v Buenos Aires, kde je po třináctilété pauze uvítalo 200 000 fanoušků. Záznam se natáčel na 32 kamer v HD rozlišení, obsahuje 19 skladeb a dokument "ze zákulisí". Vedle DVD a Blu-Ray bude nabídnuta také limitovaná sběratelská edice s exkuzivním tričkem.


Black Ice World Tour trvalo 20 měsíců, projelo 28 zemí, 108 měst a navštívilo jej více než 5 milionů fanoušků. V roce 2010 za něj AC/DC obdrželi cenu "Pollstar" za "Major Tour of the Year."

---

Eric Clapton

21. 3. 2011
Obrázek: Eric Clapton
Už je tomu neuvěřitelných 20 let, co čtyřletý syn Erica Claptona vypadl z okna jejich bytu. Hospodyně, co měla malého Conora hlídat, nechala při uklízení otevřené okno jejich bytu v 53. patře. Conor dopadl na střechu nedaleké čtyřpatrové budovy. Po události Eric Clapton napsal písničku Tears In Heaven, kterou při vystoupeních hrál ještě několik let, dokud se, jak sám říká, nevyronal se smrtí svého syna.
---

Od "jižárny" k blues

21. 3. 2011
Obrázek: Od "jižárny" k blues

Frontman Allman Brothers Bandu Gregg Allman paralelně už od 70. let jede po linii sólové produkce. Nové album Gregga Allmana Low Country Blues bezesporu patří k jeho nejlepším. I když nenabízí nic jiného než "obyčejné dvanáctky".


I když v některých písničkách hrají až čtyři kytaristé, s výjimkou několika soulověji laděných skladeb s dechovou sekcí jsou aranžmá na první pohled vlastně velmi skromná, jednoduchá a syrová, žádné závody v sólování ani v přehrání jednoho druhým.
Nejmenovaný český pořadatel o Allmanův koncert v rámci jeho nadcházejícího evropského turné usiloval, ale byl západními sousedy poměrně drsně přeplacen.

---

ČEŠTÍ ROCKEŘI KONCERTEM PODPOŘÍ JAPONSKO

20. 3. 2011
Obrázek: ČEŠTÍ ROCKEŘI KONCERTEM PODPOŘÍ JAPONSKO

29.3.2011 - Praha, Velký sál Lucerny ( 18 )

Koncertem v Lucerně chce několik kapel, které koncertovaly v Japonsku, podpořit tamní obyvatelstvo potýkající se s následky zemětřesení. Na koncertě vystoupí kapely Vypsaná fixa, Už jsme doma, Sunshine, Psí vojáci a Papaya Paranoia v Česku usazené japonské rockerky Yumiko Ishijima. Výtěžek ze vstupného poputuje na fond Česko-japonské společnosti, určený na pomoc obětem a zmírnění následků zemětřesení. Vstupenky v ceně 200 Kč jsou na stránkách www.ticketsforpeople.cz, případně v ceně 250 Kč přímo na místě. Další informace na www.koncertprojaponsko.cz.

---
Stránky: 1 170 335 336 337 338 339 340 341 509 678