Stránky: 1 170 336 337 338 339 340 341 342 509 678

DOUFEJME ŽE LEONARD COHEN NEUMÍ ČESKY..

20. 3. 2011
Obrázek: DOUFEJME ŽE LEONARD COHEN NEUMÍ ČESKY..

Podle ankety jednoho britského hudebního časopisu se jeho skladba Hallelujah stala jednou z " nejpředělávanějších" v hudební historii. Písnička vyšla poprvé v roce 1984 na jeho desce Various Positions. Od té doby ji přezpívaly na dvě stovky umělců v celé řadě jazyků, nepočítaně amatérských coverů pak najdete na YouTube. Jen při zběžném vyhledávání narazíte na více než čtyři tisíce odkazů. Proč o tom dnes píšeme ? Protože jsme na razili na cover, který se tak trochu vymyká všemu co jsme zatím slyšeli. Hodnocení necháme na Vás :

aaaaaa.jpg


---

20.3.2011 PAGANFEST 2011

20. 3. 2011
Obrázek: 20.3.2011 PAGANFEST 2011

a black metal, to jsou jejich zbraně! Paganfest vás rychlostí severního větru zavede do světa legend, mýtů a hrdinských činů!

POZOR! Předprodej vstupenek za super zaváděcí cenu, platnou do konce listopadu 2010, byl zahájen! K dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, 224 235 267,

na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art.

---

BLACK LABEL SOCIETY CHYSTAJÍ AKUSTICKÉ ALBUM

18. 3. 2011
Obrázek: BLACK LABEL SOCIETY CHYSTAJÍ AKUSTICKÉ ALBUM

Rocková partička Black Label Society jede v těchto dnech velké evropské turné. Zároveň se ale chystají na vydání svého nového akustického alba, které vyjde 2.5.2011 a bude se jmenovat Then Song Remains Not The Same. Budou na něm nově zaranžované verze skladeb z posledního alba kapely nazvaného Order Of The Black, které vyšlo v srpnu loňského roku. Zakk Wylde, zpěvák a kytarista formace, k tomu říká: "Uvidíte, jak lze tvrdé rockové písničky změnit v příjermné akustické skladby. Neustále říkám, že v naší hudbě je písničkářská formule."

---

SAXON : CALL TO ARMS

18. 3. 2011
Obrázek: SAXON : CALL TO ARMS

Kapela po dvou letech přichází s novou deskou a 23. května uvedou na trh dílo, kterému dali název "Call To Arms". Nahrávání jedenácti pecek probíhalo ve studiích Brighton Electric Recording Studio v Birminghamu. Přizvali si také hosta, klávesáka Dona Aireyho, aby 73897.jpgpřispěl svou troškou do mlýna. Dvě z nových skladeb přichystala kapela pro chystaný válečný snímek "Hybrid Theory", který produkuje Lionel Hicks. Z herců se v něm objeví Noel Clarke, Martin McCann nebo Craig Conway. Z uveřejněného tracklistu je ale patrné, že na desku se dostane jen jeden filmový song, a to "When Doomsday Comes".

---

SLASH : ZA ROZPAD GUNS ´N´ROSES MŮŽE AXL

18. 3. 2011
Obrázek: SLASH : ZA ROZPAD GUNS ´N´ROSES MŮŽE AXL

Slash v rozhovoru pro Bangkok Time vyvrátil úvahy o možném návratu kapely GNG. A rozhodně se s tím nepáral : : "Myslíte si, že jste jediný člověk v místnosti, kdo nad tím nepřemýšlí? Ne nejste. Je to už patnáct nebo šestnáct let. Nikdo z originálních GNR nepřišel a nezkusil to dát zase dohromady. A také je to všechno o Axlovi. Důvod, proč každý odešel, byl podle mě ukryt vzadu v jeho hlavě, prostě to podvědomě chtěl. Dnes proto Guns N' Roses neexistují kvůlu němu. A já s tám nic neudělám. Odešel jsem ze stejného důvodu jako všichni ostatní. Tak to zůstává jeho problémem," dokončil Slash.

---

Nový Mozart?

17. 3. 2011
Obrázek: Nový Mozart?

Ve fotbale se ve své době mluvilo o Tomášovi Rosickém jako o novém Mozartovi. Nevím, asi se mu to zalíbilo, protože svůj talent teď zúročí i v hudbě.Fotbalista Tomáš Rosický totiž hostuje jako kytarista ve skladbě Modlitba pro partu, přejmenované na Modlitbu pro Rosu na novém albu skupiny Tři sestry s názvem ... z garáže. Deska dále nabízí osm dosud nevydaných skladeb nahraných v undergroundovém duchu 80. let.

Více najdete zde.

---

VISÁČI VYRAZÍ NA TURNÉ

17. 3. 2011
Obrázek: VISÁČI VYRAZÍ NA TURNÉ

Pellethead.

25.3. Plzeň (Šeříkovka)

26.3. Dvůr Králové (Zálabí)

31.3. Ústí nad Labem (Národní dům)

01.4. Havlíčkův Brod (Čechovka)

02.4. Liberec (Castaclub)

05.4. Praha (Akropolis)

---

RINGO SE CHYSTÁ DO PRAHY

17. 3. 2011
Obrázek: RINGO SE CHYSTÁ DO PRAHY

29.6.2011 - Kongresové centrum Praha

Do Prahy se chystá jeden z nejslavnějších bubeníků planety. Ringo Starr zahraje slavné písně z éry Beatles i vlastní sólové kariéry se svou doprovodnou kapelou All-Starr Band, která ho v různých sestavách doprovází už 20 let. Muzikantův první koncert u nás proběhne 29. června v pražském Kongresovém centru. Lístky jdou do prodeje v pondělí. "Prodávat se budou od 790 do 4 990 korun v síti Ticketportal," uvedla Květa Havelková z pořádající agentury JVS Group. Celý koncert bude k sezení, a proto pořadatelé varují, že kapacita sálu je omezená.

---

THE DARKNESS SE DÁVAJÍ ZNOVU DOHROMADY

16. 3. 2011
Obrázek: THE DARKNESS SE DÁVAJÍ ZNOVU DOHROMADY

O návratu téhle kapely se dlouho šeptalo a spekulovalo. Teď se ale zdá, že muzikanti přání svých fanoušků ( a fanynyek ) vyslyšeli a The Darkeness se opět objeví na scéně. Po čtyřech let nečinnosti potvrdili svůj návrat a kromě vystoupení na festivalu Download chystají také novou nahrávku. V rozhovoru pro BBC Justin Hawkins prohlásil, že od nuly ve studiu začínat rozhodně nebudou. Společně se svým bratrem Danem pracuje totiž na nových skladbách už několik let. "Bylo neskutečně frustrující nesmět nic říct, protože jsme se to snažili držet v tajnosti," vysvětlil frontman.

---

HAMMERFALL VYPUSTÍ " INFECTED"

16. 3. 2011
Obrázek: HAMMERFALL VYPUSTÍ " INFECTED"

Švédská formace HAMMERFALL vyšle 20. května do světa nákazu jménem " INFECTED". Nad novou deskou se muzikanti doslova rozplývají. "Nikdy dřív jsme nezněli tak čerstvě a přitom současně, aniž bychom ztratili esenci hammerfall-infected-cd.jpgHAMMERFALL" říká zpěvák Joacim Cans. "Takhle jste nás ještě neslyšeli," přikyvuje kytarista Oscar Dronjak. Kromě muzikantů posun dosvědčují i novináři, kteří desku mohli minulý týden poprvé slyšet. Než se dostane do ruky i nám ostatním, můžeme změny tušit alespoň z nezvykle skromného obalu.

---
Stránky: 1 170 336 337 338 339 340 341 342 509 678