Stránky: 1 172 336 337 338 339 340 341 342 343 513 684

Festival Trutnov se uskuteční v Praze!

28. 4. 2011
Obrázek: Festival Trutnov se uskuteční v Praze!

Pod názvem "Trutnov in Prague" se představí legendární hudebníci z kultovní kapely The Doors. 13. července se v pražské Incheba Aréně uskuteční koncert "Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors" jako vzpomínka na mystifikátora a spirituálního básníka Jima Morrisona, který odešel před čtyřiceti lety. I když pořadatelé legendárního Trutnov Open Air Festivalu již pár let upozorňují na nejistou budoucnost festivalu v Trutnově, neskrývá se pod názvem "Trutnov in Prague" čtyřdenní festival přestěhovaný do Prahy, ale půjde o samostatnou akci, o neformální jednodenní setkání.

---

Festival Mighty Sounds se blíží

28. 4. 2011
Obrázek: Festival Mighty Sounds se blíží

Festival Mighty Sounds tahá esa z rukávu a nabízí unikátní příležitost vidět a slyšet průkopníky žánrů, kterým se už tradičně věnuje. Největší festival svého druhu ve střední Evropě přizval jamajské "skáčko" The Skatalites a skate punkové Pennywise z Ameriky. Festival se uskuteční 15. - 17. července 2011 na letišti Čápův Dvůr v Táboře. Více ZDE.

---

Mike & The Mechanics mají nové album

27. 4. 2011
Obrázek: Mike & The Mechanics mají nové album

Britská kapela Mike & The Mechanics se po sedmileté pomlce 18. dubna přihlásila se svým novým, sedmým studiovým albem "The Road". Sestava 'mechaniků' se od posledního počinu "Rewired" značně proměnila. Zesnulého zpěváka Paula Younga (Sad Cafe) i druhého stálého vokalistu Paula Carracka nahradili britský r&b zpěvák Andrew Roachford a Kanaďan Tom Howar. Z původní sestavy tak zůstal jen klíčový Mike Rutherford (jeden ze zakládajících členů legendárních Genesis) a bubeník Gary Wallis.

---

Steve White už s námi zůstává jen ve své hudbě

27. 4. 2011
Obrázek: Steve White už s námi zůstává jen ve své hudbě

V pátek 22.dubna chvíli před půlnocí zemřel ve věku 61 let americký bluesman Steve White. Steve téměř dva roky bojoval s rakovinou hrtanu. Tommy Emmanuel si starého kamaráda Steva neplánovaně pozval na podium v pražském Kongresovém paláci při jeho koncertu v Praze. Byl oblíben českými muzikanty. Na posledním turné ho doprovázel vynikající kytarista Norbi Kovacs. Luboš Andršt a jeho Blues Band s ním hrál na festivalu. Steve koncertoval poprvé v České republice již před 6ti lety. Tehdy svým "One Man Bandem" si okamžitě získal pražské obecenstvo. Oblíbil si Českou republiku natolik, že se každým rokem vracel na krátká turné.

---

Povedená dcera Keitha Richardse

26. 4. 2011
Obrázek: Povedená dcera Keitha Richardse

Dcera kytaristy skupiny Rolling Stones Keitha Richardse Theodora Richards se musí za kreslení graffiti a držení drog věnovat dva dny veřejně prospěšným pracím. Trest musí splnit do 24. června, aby nebyla obžalována. Policie ji přistihla 1. března, když červenou barvou kreslila písmena T a A a mezi nimi symbol srdce na budovu kláštera na Manhattanu. Navíc měla v kabelce malé množství marihuany a 8,5 tablety hydrocodonu a přiznala, že na tablety léku proti bolesti neměla předpis. Theodora Richards, pětadvacetiletá modelka, předvádí modely britských i amerických luxusních značek. A jestli vám vrtá hlavou, kde Keith vzal tak pěknou dceru, tak vězte, že Theodora a její sestra jsou dcerami Keitha Richardse a modelky Patti Hansenové. A to má Keith ještě dvě další děti z dřívějších vztahů.

---

Eddie Vedder chystá nové album

26. 4. 2011
Obrázek: Eddie Vedder chystá nové album

Zpěvák PEARL JAM Eddie Vedder oficiálně potvrdil, že jeho sólová novinka vyjde 31. května. Eddie Vedder skladby skládal na ukulele, album proto dostalo příznačný název "Ukulele Songs". Mezi šestnácti kousky se najde i několik coververzí, jako třeba "Sleepless Nights" od Everly Brothers, v níž si zahostoval také frontman Frames Glen Hansard. Většinu skladeb v uplynulých letech hrával naživo na koncertech, teď budou konečně i na albu, které vyjde s přiloženým DVD "Water on the Road" zachycujícím Veddera v srpnu 2008 během sólového turné, hrajícího jak nové věci, tak skladby Pearl Jam, ale i skladby ze soundtrackové sólo prvotiny "Into the Wild".

---

23.4. DG 307 + Umělá hmota - Rudolfov u Českých Budějovic

23. 4. 2011
Obrázek: 23.4. DG 307 + Umělá hmota - Rudolfov u Českých Budějovic

2. Undergroundová pouť "NA AMERICE", to je už tradiční jarní setkání mániček v hostinci Na Americe (Rudolfov u Českých Budějovic) inspirovaná událostmi, které se na tomto místě staly 30. března 1974. Program začíná už od 13 hodin. Od 18:00 se promítá dokumentární film Olivera Maliny Morgensterna Indián z Břevnova of Heaven (rok 2001, jako vzpomínka na Mejlu k jeho nedožitým 60tinám). Od 19 hodin hrají DG 307 a ve 20:30 hraje UMĚLÁ HMOTA. Hostem undergroundové pouti bude Ivan Martin "MAGOR" Jirous.

---

23.4. BLACKFOOT - Exit Chmelnice

23. 4. 2011
Obrázek: 23.4. BLACKFOOT - Exit Chmelnice

23.4.2011.20.00 hod.,PRAHA-Exit Chmelnice

Další ikona amerického jižanského rocku míří do Prahy! Blackfoot po dlouhých letech vyráží na evropské turné a poprvé v historii zahrají také v Česku! Jižanské vlajky tentokrát zavlají v pražském klubu Exit Chmelnice v sobotu 23.4.2011. Kapela Blackfoot pochází z floridského Jacksonville,známé to líhně jižanských kapel světového formátu(Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet).Všichni původní členové(Walker,Medlocke,Hargrett,Spires) jsou indiánského původu a jméno svého kmene Blackfoot použijí i pro název kapely.......

---

Zničila Nirvana underground?

22. 4. 2011
Obrázek: Zničila Nirvana underground?

Dave Grohl (bubeník Nirvany, v současnosti frontman Foo Fighters) tvrdí, že ano! Říká doslova: "Před dvaceti lety všemu vládly velká vydavatelství, ale existoval tady i skvělý underground, který přímo těžil ze své nezávislosti. Nepotřebovali jsme korporace, radio nebo MTV, aby nám diktovaly, co bylo zrovna v módě." Grohl je totiž přesvědčen, ze právě Nirvana z undergroundu udělala produkt pro masové zpracování, kdy se z alternativy stal módní mainstream, čímž "alternativa" popřela sama sebe. Na druhou stranu v rozhovoru pro magazín Spinner vyjádřil i naději, že "Internet a s ním spojená nezávislost mi dávají nadějí, že underground v budoucnu nezanikne". Za zmínku stojí i jedna další zajímavost. Foo Fighters přidávají ke svému novému albu kousek originální pásky ze studia. Fanoušci tak "mají možnost si sebou z obchodu odnést i kus historie Foo Fighters".

---

Kytarista KK Downing opustil Judas Priest

22. 4. 2011
Obrázek: Kytarista KK Downing opustil Judas Priest

Downing, který v roce 1969 spoluzakládal Judas Priest, od této metalové legendy odešel po 42 společných letech. Svůj oficiální odchod oznámil 20. dubna, a kapela jeho rozhodnutí respektuje (a přirozeně mu do budoucna přeje jen to nejlepší). To je také důvod, proč Downing nebude s kapelou na pódiu při nadcházejícím turné, tedy ani u nás 28.6. v O2 Aréně. Kapela už dokonce vyhlásila, kdo bude náhradou na kytarovém postu. Bude to Richie Faulkner, kytarista doprovodné kapely Lauren Harris (dcery Steva Harrise z Iron Maiden). Vice ZDE, a nebo na oficialním WEBU Judas Priest.

---
Stránky: 1 172 336 337 338 339 340 341 342 343 513 684