Stránky: 1 173 336 337 338 339 340 341 342 346 518 690

2 Generations 17.6. v budějovickém klubu Highway 61

2. 6. 2011
Obrázek: 2 Generations 17.6. v budějovickém klubu Highway 61

V pódiové prezentaci projektu 2 Generations jsou patrné stopy vlivu doznívání éry hippies, dravostí i cítěním častých kytarových sól. Na vládnoucí styl následné doby, tedy art rock, upomíná plošná zvukomalebnost, bohaté harmonie, četnost nástrojů, pinkfloydovské začleňování reálných zvuků v přednatočených podkladech, i dnes méně obvyklý delší rozsah mnoha kompozicí, aranžovaných však v současném stylu.

Nicméně se nejedná o revival jakékoliv z kapel té doby (tedy progresivní žánr charakterizujících bandů, jako např. Yes, Genesis, Camel nebo Pink Floyd), veškeré skladby jsou ryze původní a opatřené českými texty.

---

Pozvánka

1. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka

Koncert alternativně bigbeatové pražské skupiny Tajné Slunce se uskuteční ve čtvrtek 16. června od 20:00 v legendárním břevnovském klubu Kaštan. V tomhle příjemném prostředí nebude zdaleka hrát poprvé a tentokrát si střihne dvojkoncert s Danou Houdkovou a její kapelou. Tajné slunce hraje bigbeat s chytrými texty, často ovlivněný mnoha dalšími styly, od punku přes reggae až po funky, nebo dokonce i folk, tak si je přijďte poslechnout! A pokud váháte, můžete si pár songů poslechnout i na stránkách http://tajneslunce.345.cz


---

Mick Jagger nevěrný Rolling Stones

1. 6. 2011
Obrázek: Mick Jagger nevěrný Rolling Stones

Mick Jagger přišel se sestavou, kterou sám definuje jako superskupinu. V sestavě je vedle Micka Jaggera Dave Stewart (Eurythmics), Joss Stone (v Anglii velmi ceněná a uznávaná zpěvačka Soulu a R&B) a Damian Marley (syn Boba Marleyho). Projekt se jmenuje Super Heavy a už se v Los Angeles sešel ve studiu, aby zvěčnil svou muziku. Sestava bude především zpívat, takže je jasné, že přibudou ještě další muzikantská jména, ale už teď jsou tu velké plány. Pokud totiž fanoušci album přijmou vřele, sestava Super Heavy by prý chtěla vyrazit i na turné. Uvidíme :o)

---

Zajímavý Beatles tribute

1. 6. 2011
Obrázek: Zajímavý Beatles tribute

Bubeník Mike Portnoy sice opustil Dream Theater, ale na zahálku nemá čas. Pomohl při nahrávání alba kytaristy a klávesáka Neala Morse (Testimony 2) a spolu s ním oživil také sestavu Yellow Matter Custard. To je docela zajímavý Beatles tribute band, ve kterém je vedle dalších ještě kytarista Paul Gilbert. A právě beatlesácká muzika v jejich podání zaznamenaná na jejich únorovém koncertě v New Yorku teď vychází na 2CD/DVD pojmenovaném "One More Night in New York City".

---

Dejvické hudební léto

1. 6. 2011
Obrázek: Dejvické hudební léto

Vážení přátelé,

neziskové občanské sdružení Kotlaba, které vzniklo z iniciativy některých bubenečských dejvických a hanspaulských hudebníků a nadšenců, je iniciátorem a pořadatelem již tradičního hudebního festivalu DEJHULE, neboli "Dejvické hudební léto", Jedná se o charitativní akci,u zrodu stála taková jména jako Ivan Hlas, nebo Richard Tesařík, hudebníci žijící v této

lokalitě, kteří na tomto festivalu, spolu s dalšími téměř pravidelně vystupují. DEJHULE bylo a je jedinou akci s takovouto tradicí a náplní v Praze 6, jelikož veškerý výtěžek, včetně honorářů zúčastněných umělců, byl vždy věnován na místa kde je pečováno o nemocné a postižené děti, nejprve Klinice dětské onkologie, Klinice dětské pneumologie a v posledních letech dětskému stacionáři DAR. V letošním roce proběhne již 16. ročník Dejvického hudebního léta a to v neděli 19.6.2011 na stadionu Juliska v Praze 6. Pro tento ročník máme potvrzenu účast těchto účinkujících: Václav Neckář se skupinou Bacily, Radim Hladík a jeho Blue Effect, SKA fenomén skupina Fast Food Orchestra, Ivan Hlas, YoYo Band, ParadeMarche, OOZ, Ruda z Ostravy a další, kteří postoupí z hudební soutěže vyhlášené pro velký zájem umělců účinkovat na tomto již legendárním festivalu.

Veškerý výtěžek letošního ročníku bude určen pro dětský stacionář DAR ve Vokovicích.

---

Pozvánka

31. 5. 2011
Obrázek: Pozvánka

V úterý 7.6. ve 20.30 v Malostranské Besedě hraje Bílá Nemoc - legendární folk- rocková formace, vycházející z folkových kořenů kapely Bonsai- dvojnásobného vítěze plzeňské Porty 83-84 .Bílá nemoc má na svém kontě pět CD- včetně LIVE alba z Besedy, a desítky koncertů po celé republice, včetně společného turné s Suzanne Vega a Čechomorem - v Besedě vystoupí společně s kapelou AGAPEPE provozující pravý poctivý big beat, kdy z úst frontmena Tomáše Svobody zazní jak tvorba vlastní, tak staré klasické fláky let sedm a osmdesátých.

Syntéza těchto dvou kapel pravidelně přináší skvělou hudební zábavu a pohodu

---

Festival United Islands větší než kdy dřív

31. 5. 2011
Obrázek: Festival United Islands větší než kdy dřív

Ve dnech 23.-25.června překročí festival hranici 150 koncertujících hudebních projektů. Praha se rozvlní do rytmu ve 20 klubech a na 9 scénách na ostrovech. Mezi nově potvrzenými je objev britské indie scény Archie Bronson Outfit, je tam kubánský punkový projekt Porno Para Ricardo, také nová generace afghanského rapu z Londýna Afghan New Generation, portugalská fado skupina Deolinda, nebo americký producent nezávislé elektroniky Guidance Counselor! Tradiční scény zůstávají, tedy hlavní stage na Střeleckém ostrově, Exit Stage na Kampě. Další vyroste na Slovanském ostrově, World stage se vrátí na jižní stranu Střeleckého ostrova a na jejím místě vyroste Yornet Bluesicana Stage. V prostorách klubu Jazz Dock na Janáčkově nábřeží vznikne Euro Jazz Stage, a na jeho střeše nově také Master Frivol Battle. Více informací ZDE.

---

Fedor Frešo má na co vzpomínat

30. 5. 2011
Obrázek: Fedor Frešo má na co vzpomínat

Jestli jste si oblíbili klasiku od kapel Soulmen, Prúdy, Collegium Musicum a Fermata, vězte, že na trh přichází kniha, ve které muzikant spojený právě s těmito kapelami popisuje život spolumuzikantů z těchto i dalších kapel. Baskytarista Fedor Frešo popisuje nejen ten svůj hudební život v průběhu několika dekád, a jako ročník 1947 už má na co vzpomínat. Kniha zachycující postřehy a historky o tom, jací jsou např. Dežo Ursíny, Pavol Hammel, Marián Varga, Fero Griglák, Radim Hladík, a nebo Peter Lipa, se jmenuje Sideman.


---

Offspring od nás startují na turné

30. 5. 2011
Obrázek: Offspring od nás startují na turné

Pokud vám vyhovují neopunkové kapely, určitě vás potěší informace o tom, že jedna ze zásadních kapel tohoto žánru, jejíž prodaná alba se počítají na desítky milionů kusů, přijede letos koncertovat i k nám. Američtí Offspring. Kapela totiž vyráží na turné propagující jejich nové album a své turné odstartují právě v naší republice. Vystoupit by Offspring měli 16. srpna v Průmyslovém paláci.


---

Krokus má tah na bránu

27. 5. 2011
Obrázek: Krokus má tah na bránu

Od švýcarských Krokus odešel bubeník, který už je unaven kolotočem velkého světa rock'n'rollu. Nejde o rozchod ve zlém, ani nejde o ambice s jinou sestavou. Hudbu prý Freddy Steady chce dál dělat už jenom jako koníčka pro potěchu, tedy jen občas a jen v malých klubech. Na chystaném novém albu už by tedy měli mít Krokus nového bicmana, od kterého chce kapela především cit pro "groove", "drive" ... prostě aby měl ten správný "tah na bránu".

---
Stránky: 1 173 336 337 338 339 340 341 342 346 518 690