Stránky: 1 173 338 339 340 341 342 343 344 516 687

Black Majesty mají nový videoklip

2. 5. 2011
Obrázek: Black Majesty mají nový videoklip

Australští power metalisté Black Majesty přišli s novým videoklipem ... a to ke skladbě Further Than Insane z poslední desky kapely In Your Honour. Podívat se na něj můžete ZDE.

---

Yes dokončili nahrávání nového alba

2. 5. 2011
Obrázek: Yes dokončili nahrávání nového alba

V březnu tohoto roku Yes dokončili nahrávání nového studiového alba "Fly From Here", prvního alba za posledních deset let. Podle aktuálních informací se zdá, že se k Yes ve studiu opětovně připojil klávesista Geoff Downes, který se v roce 1980 podílel na studiovce "Drama". Posílil tak na koncertech hrajícího hráče na klávesové nástroje Olivera Wakemana. Dalším nováčkem ve studiu se vedle dlouhodobě společně hrající trojice Squire/Howe/White stal kanadský zpěvák Benoit David. Novinkovému albu vévodí po jednadvaceti letech znovu 'objevená' titulní epická skladba "Fly From Here", jež dosud neexistovala ve studiové podobě. Její šestiminutový zárodek, nazvaný "We Can Fly From Here" (obsažený na živém trojalbu "The Word Is Live" z roku 2005), vznikl během natáčení alba "Drama". Vydání nového alba "Fly From Here" se plánuje na červenec 2011.

---

Steve Miller má nové album

29. 4. 2011
Obrázek: Steve Miller má nové album

Kytarista Steve Miller právě vydává pod hlavičkou The Steve Miller Band nové bluesové album Let Your Hair Down. Novinka tak navazuje na poslední album BINGO! , které vyšlo po dlouhých 17 letech a bylo vyhodnoceno jako bluesové album číslo 1 v loňském roce. Let Your Hair Down prezentuje The Steve Miller Band jako excelentní soubor plný vynikajících instrumentalistů a je přehlídkou klasických bluesových evergreenů od umělců jako Willie Dixon, Jimmy Reed, Muddy Waters a mnoho dalších. Pilotním singlem alba je skladba "I Got Love It If You Want It" .... A pokud vám nestačí standardní CD verze obsahující 10 skladeb, vychází také speciální edice rozšířená na celkových 14 nahrávek.

---

Ivan Král na Beatu

29. 4. 2011
Obrázek: Ivan Král na Beatu

29.04.2011 byl mezi 09:00 - 10:00 hostem v pořadu Rockerova rána Ivan Král. Jeho fajn povídání s Honzou Tomkem si můžete poslechnout tady:

---

Festival Trutnov se uskuteční v Praze!

28. 4. 2011
Obrázek: Festival Trutnov se uskuteční v Praze!

Pod názvem "Trutnov in Prague" se představí legendární hudebníci z kultovní kapely The Doors. 13. července se v pražské Incheba Aréně uskuteční koncert "Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors" jako vzpomínka na mystifikátora a spirituálního básníka Jima Morrisona, který odešel před čtyřiceti lety. I když pořadatelé legendárního Trutnov Open Air Festivalu již pár let upozorňují na nejistou budoucnost festivalu v Trutnově, neskrývá se pod názvem "Trutnov in Prague" čtyřdenní festival přestěhovaný do Prahy, ale půjde o samostatnou akci, o neformální jednodenní setkání.

---

Festival Mighty Sounds se blíží

28. 4. 2011
Obrázek: Festival Mighty Sounds se blíží

Festival Mighty Sounds tahá esa z rukávu a nabízí unikátní příležitost vidět a slyšet průkopníky žánrů, kterým se už tradičně věnuje. Největší festival svého druhu ve střední Evropě přizval jamajské "skáčko" The Skatalites a skate punkové Pennywise z Ameriky. Festival se uskuteční 15. - 17. července 2011 na letišti Čápův Dvůr v Táboře. Více ZDE.

---

Mike & The Mechanics mají nové album

27. 4. 2011
Obrázek: Mike & The Mechanics mají nové album

Britská kapela Mike & The Mechanics se po sedmileté pomlce 18. dubna přihlásila se svým novým, sedmým studiovým albem "The Road". Sestava 'mechaniků' se od posledního počinu "Rewired" značně proměnila. Zesnulého zpěváka Paula Younga (Sad Cafe) i druhého stálého vokalistu Paula Carracka nahradili britský r&b zpěvák Andrew Roachford a Kanaďan Tom Howar. Z původní sestavy tak zůstal jen klíčový Mike Rutherford (jeden ze zakládajících členů legendárních Genesis) a bubeník Gary Wallis.

---

Steve White už s námi zůstává jen ve své hudbě

27. 4. 2011
Obrázek: Steve White už s námi zůstává jen ve své hudbě

V pátek 22.dubna chvíli před půlnocí zemřel ve věku 61 let americký bluesman Steve White. Steve téměř dva roky bojoval s rakovinou hrtanu. Tommy Emmanuel si starého kamaráda Steva neplánovaně pozval na podium v pražském Kongresovém paláci při jeho koncertu v Praze. Byl oblíben českými muzikanty. Na posledním turné ho doprovázel vynikající kytarista Norbi Kovacs. Luboš Andršt a jeho Blues Band s ním hrál na festivalu. Steve koncertoval poprvé v České republice již před 6ti lety. Tehdy svým "One Man Bandem" si okamžitě získal pražské obecenstvo. Oblíbil si Českou republiku natolik, že se každým rokem vracel na krátká turné.

---

Povedená dcera Keitha Richardse

26. 4. 2011
Obrázek: Povedená dcera Keitha Richardse

Dcera kytaristy skupiny Rolling Stones Keitha Richardse Theodora Richards se musí za kreslení graffiti a držení drog věnovat dva dny veřejně prospěšným pracím. Trest musí splnit do 24. června, aby nebyla obžalována. Policie ji přistihla 1. března, když červenou barvou kreslila písmena T a A a mezi nimi symbol srdce na budovu kláštera na Manhattanu. Navíc měla v kabelce malé množství marihuany a 8,5 tablety hydrocodonu a přiznala, že na tablety léku proti bolesti neměla předpis. Theodora Richards, pětadvacetiletá modelka, předvádí modely britských i amerických luxusních značek. A jestli vám vrtá hlavou, kde Keith vzal tak pěknou dceru, tak vězte, že Theodora a její sestra jsou dcerami Keitha Richardse a modelky Patti Hansenové. A to má Keith ještě dvě další děti z dřívějších vztahů.

---

Eddie Vedder chystá nové album

26. 4. 2011
Obrázek: Eddie Vedder chystá nové album

Zpěvák PEARL JAM Eddie Vedder oficiálně potvrdil, že jeho sólová novinka vyjde 31. května. Eddie Vedder skladby skládal na ukulele, album proto dostalo příznačný název "Ukulele Songs". Mezi šestnácti kousky se najde i několik coververzí, jako třeba "Sleepless Nights" od Everly Brothers, v níž si zahostoval také frontman Frames Glen Hansard. Většinu skladeb v uplynulých letech hrával naživo na koncertech, teď budou konečně i na albu, které vyjde s přiloženým DVD "Water on the Road" zachycujícím Veddera v srpnu 2008 během sólového turné, hrajícího jak nové věci, tak skladby Pearl Jam, ale i skladby ze soundtrackové sólo prvotiny "Into the Wild".

---
Stránky: 1 173 338 339 340 341 342 343 344 516 687