Stránky: 1 172 340 341 342 343 344 345 346 513 684

5.4. Visací zámek + Pellethead - Palác Akropolis

5. 4. 2011
Obrázek: 5.4. Visací zámek + Pellethead - Palác Akropolis

Visací zámek rok co rok přichází s mimořádnými koncerty. Je to několik měsíců, co Visáči křtili nové CD "Klasika" v pražské Lucerně. Na přelom března a dubna si Visací zámek připravil velkolepé turné nazvané podle posledního CD "Klasika Tour".
Na toto turné si Visáči pozvali opravdu mimořádného hosta, anglickou punkovou skupinu Pellethead. Turné vyvrcholí 5.4. právě v Praze.

25.3. Plzeň - Šeříkovka
26.3. Dvůr Králové - Zálabí
31.3. Ústí n.L. - Národní dům
1.4. Havlíčkův Brod - Čechovka
2.4. Liberec - Castaclub
5.4. Praha - Akropolis

---

Yes pracovali na novinkách

4. 4. 2011
Obrázek: Yes pracovali na novinkách

V březnu tohoto roku Yes dokončili nahrávání nového studiového alba "Fly From Here", prvního alba za posledních deset let. Poslední informace tvrdí, že se k Yes opětovně připojil klávesák Geoff Downes, takže jediným nováčkem (vedle dlouhodobě společně hrající trojice Squire/Howe/White) se stal kanadský zpěvák Benoit David. Novinkové album obsahuje také po létech znovu 'objevenou' titulní epickou skladbu "Fly From Here", která neexistovala ve studiové podobě. Vydání alba se plánuje v červenci 2011.

---

Foo Fighters mají nové album

4. 4. 2011
Obrázek: Foo Fighters mají nové album

Internet a stahování mp3 prý zabíjí hudbu. Pokud vše zůstane při starém, možná ano. Ale pokud si muzikanti a kapely nepostaví živnost jen na prodeji CD, možná bude časem opět vše v rovnováze. Z nového alba Wasting Light od Foo Fighters unikla na internet piseň Arlandria. Kapelu to ale nerozhodilo a muzikanti udělali docela zajímavou věc. Uvolili se k uvolnění alba Wasting Light na internet k poslechu v jeho kompletní délce, a to ještě před oficiálním vydáním. Najdete ho na oficiálním webu kapely. Něco podobného udělali nedávno i The Strokes. Foo Fighters prý potěšilo, jak moc někoho jejich muzika zajímá, a tak ji prý aspoň nabídnou v lepší kvalitě.

---

Joe Bonamassa má nové album.

3. 4. 2011
Obrázek: Joe Bonamassa má nové album.

Kytarista JOE BONAMASSA vydal 22. března, tedy minulý týden, nové album DUST BOWL. Nejen, že je k dostání v obchodech, ale můžete si ho objednat i na oficiálním webu Joe Bonamassy.

Titulní singl je zdarma ke stažení zde.

---

2.4. MetalGate Massacre - Matrix

2. 4. 2011
Obrázek: 2.4. MetalGate Massacre - Matrix

V sobotu 2. dubna se v pražském klubu Matrix koná semifinálový koncert soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, ve kterém se utkají kapely xXXx, AREA CORE, BAD VICTIM a ODRAEDIR. Jako host vystoupí LiveEvil z Hranic a Ostravy. Začíná se v 19:00h. Kdo se na akci nedostane osobně, může sledovat online stream na internetu.

---

2.4. PETER HAMMILL - Palác Akropolis

2. 4. 2011
Obrázek: 2.4. PETER HAMMILL - Palác Akropolis

(záznam rozhovoru na konci článku)

2.4.2011 - Praha, Palác Akropolis ( 19:30 )
V pondělí 14.3. vychází dvanácté řadové album legendární britské art-rockové skupiny Van Der Graaf Generator. Album se jmenuje "A Grounding in numbers" a vychází jak na CD, tak v limitované edici na LP (2000 kopií). Nové album natočila skupina v sestavě s Peterem Hammillem, Hugh Bantonem a Guy Evansem takřka za týden. Předcházely tomu úvahy, výmena názorů, teorie o směřování v průběhu roků 2008 a 2009. Nicméně v dubnu 2010 se skupina vydala do studia v Cornwallu a za týden měla hotovou nahrávku.

_________________________________________________________

V pátek 18.03.byl hostem pořadu Rockerova rána Peter Hammil - záznam rozhovoru si můžete poslechnout tady:

---

1.4. PŮLNOC - Palác Akropolis

1. 4. 2011
Obrázek: 1.4. PŮLNOC - Palác Akropolis

1.dubna 2011, Praha - Palác Akropolis, start 19:30 hodin

Po neobyčejně vřelém přijetí na lednovém koncertu, kde Půlnoc vystoupila po takřka 20ti letech se skupina rozhodla ještě v letošním roce uspořádat několik výjimečných koncertů. Před několika letními festivaly vystoupí ještě jednou v Praze s širším repertoárem, než při své obnovené premiéře. Skupina vystupuje v původní sestavě se zpěvačkou Michaelou Němcovou, zesnulého Mejlu Hlavsu nahradil na postu basového kytaristy Petr Kumandžas (původní bubeník Půlnoci, dnes basa u Jolly Joker), dále Josef Janíček (klávesy, zpěv, Plastic People), Jiří Michálek (bicí, Krch-Off, Echt!), Jiří Křivka (kytara, Zikkurat), Tomáš Schilla (violoncello, zpěv, Krch-Off, Echt!, DG 307).

---

Steve Vai má další světový rekord

31. 3. 2011
Obrázek: Steve Vai má další světový rekord

První zápis Stevea Vaie do Guinessovy knihy rekordů nezůstane osamocen. V osmedesátých letech se mezi rekordmany dostal i s Davidem Lee Rothem díky největší světelné show v rockové historii. A teď svůj zápis zopakuje díky svým "učitelským schopnostem". Jako reklamu pro svůj dvanáctitýdenní kytarový kurz "Steve Vai Guitar Techniques" v rámci Berkleemusic uspořádal půlhodinovou internetovou online lekci zdarma. Té se zúčastnilo celkem 7000 studentů, z toho 4455 se přihlásilo během prvních patnácti minut, což byl opravdu světový rekord. Na záznam lekce se můžete podívat zde .

---

31.3. The Grande Mothers RE:Invented - Retro Music Hall

31. 3. 2011
Obrázek: 31.3. The Grande Mothers RE:Invented - Retro Music Hall
UŽ DNES!!! Zásadní trio muzikantů, které tvořilo legendární formaci Mothers of Invention Franka Zappy vystoupí se svou kapelou The Grande Mothers RE:Invented 31. března v Retro Music Hall v Praze. Don Preston (klávesy, zpěv), Roy Estrada (basová kytara, zpěv) a Napoleon Murphy Block (zpěv, dechy) byli hlavními pilíři kapely Mothers of Invention mezi lety 1964 - 1984. V této době byla kapela a přirozeně i sám Frank Zappa na vrcholu své kariéry. V šedesátých letech také vznikala jejich nejslavnější alba jako Freak Out!, Absolutely Free a We are Only In It for the Money. Na šestici doplňují kapelu další tři členové (Murphy Brock, Robbie Margano a Christofer Garcia), každý z nich je nějakým způsobem také propojen s bývalou skupinou Franka Zappy nebo Cpt. Beefhearta.

Vstupenky již v předprodeji v sítích Ticketpro a Eventim.

---

Umělci a zemětřesení v Japonsku

30. 3. 2011
Obrázek: Umělci a zemětřesení v Japonsku

V New Yorku proběhne v budově jedné japonské společnosti 9.dubna dvanáctihodinový hudební maratón. Mezi umělce, kteří takto začali vytvářet fondy pro oběti přírodní katastrofy v Japonsku, patří Lou Reed, Yoko Ono, Sean Lennon, Philip Glass a třeba Laurie Anderson. Jinak, už 27. března na podobném charitativním koncertu (na půdě Kolumbijské University, v Miller Theatre), vystoupili Yoko Ono, Sean Lennon, Sonic Youth a další. Výtěžek je určen pro nadaci japonské společnosti pro výzkum zemětřesení.

---
Stránky: 1 172 340 341 342 343 344 345 346 513 684