Stránky: 1 173 341 342 343 344 345 346 347 516 687

Luboš Pospíšil křtí nové album

12. 4. 2011
Obrázek: Luboš Pospíšil křtí nové album

Už jsme na webu rádia Beat avízovali, že Luboš Pospíšil se svou novou sestavou 5P přichází už s druhým albem. Jmenuje se "Chutnáš po cizím ovoci" a 13. dubna bude pokřtěno v Malostranské besedě. Ale už teď si z něj na serveru iDnes.cz můžete poslechnout ukázky.

---

Dokument o Metallice

11. 4. 2011
Obrázek: Dokument o Metallice

Fanoušci skupiny Metallica vytvořili k jejímu třicátému výročí dvou a půl hodinový dokument postavený na už dříve zveřejněných záběrech slavné kapely. Dokument je ale zatím dostupný jen v angličtině s italskými titulky. Pokud vás neodradí délka ani jazyková kombinace, pak se mrkněte sem.

---

Grammy hlásí změnu pro rockery

11. 4. 2011
Obrázek: Grammy hlásí změnu pro rockery

Pořadatelé cen Grammy ohlásili, že od příštího roku spojují ceny "Nejlepší metalové vystoupení" a "Nejlepší hard rockové vystoupení" do jedné kategorie. Pravda, nejde zase o tak velikou tragédii, ale na druhou stranu je dobré si uvědomit, že se snižuje šance některých kapel na získání zlatého gramofónku. V kategorii Nejlepší hard rockové vystoupení jsou kapely jako AC/DC nebo System Of A Down, a těm kapely Slayer nebo Slipknot mohou ve spojené kategorii jen těžko konkurovat, zatímco ve své kategorii by tyhle sestavy měly velkou šanci. Více informací na serveru Metalhammer.

---

Radio Beat nově v Chomutově!

11. 4. 2011
Obrázek: Radio Beat nově v Chomutově!

A je to tady - teplý víkend rozehřál našeho "všech antén mistra" natolik, že vyběhl schodiště chomutovského mrakodrapu s vysílačem na zádech. Takže už nyní naladíte klasický rock v Chomutově a okolí na frekvenci 88,5MHz ( výkon 200W, polarizace vertikální)

Dobrý poslech přejí Vaši Beaťáci.

---

10.04.2011 NEDĚLE - DEN STVOŘENÝ PRO BIGBÍT

10. 4. 2011
Obrázek: 10.04.2011 NEDĚLE - DEN STVOŘENÝ PRO BIGBÍT

10.4.2011 - Praha, Divadlo Palace

Jaroslav Hutka + PROGRES

Divadlo Palace ve spolupráci s Rádiem BEAT připravilo projekt s názvem "Bigbít v divadle". Jedná se o koncerty v Divadle Palace každou druhou neděli v měsíci, vždy od 19:00 hodin. Přijďte do Divadla Palace na nevšední zážitek!


---

David Bowie a album Toy

8. 4. 2011
Obrázek: David Bowie a album Toy

Pozapomenuté album Davida Bowieho "Toy" z roku 2001 vyšlo online, a to ve špičkové "ripovací" kvalitě. Album přináší renovovaný a remastrovaný materiál, a některé hodně staré tracky Davida Bowieho. Je to materiál, který začal vznikat kolem roku 1999, v období alba "Hours...". Po zdravotních obtížích Davida Bowieho při turné v roce 2004 (kdy navštívil i Prahu) a jeho následné hospitalizaci, se na album jaksi pozapomnělo. Nyní po více než deseti letech od počátku jeho realizace, album "Toy" David Bowie nabízí online svým posluchačům.

---

Reklama na ticho

8. 4. 2011
Obrázek: Reklama na ticho

"S drogama můžu seknout, s muzikou nikdy," praví Keith Richards ve své autobiografii "Life". Na světě jsou miliony lidí, pro které je hudba podružnou záležitostí, ale věřím, že každý má v sobě zakódovaný nějaké hudební čidlo, které reaguje na rytmus a zvuk. Ne nadarmo se o hudbě mluví jako o univerzálním jazyce. Ne, tenhle článek není o Keithu Richardsovi, ale o muzice obecně. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

---

Manowar mají smutek

7. 4. 2011
Obrázek: Manowar mají smutek

Scott Columbus, dlouholetý bubeník americké metalové skupiny Manowar, zemřel v pondělí 4. dubna. Bylo mu 54 let. Potvrdila to jeho přítelkyně a také bývalý kytarista Manowar Ross "The Boss" Friedman. Příčinu úmrtí ovšem neuvedli. Columbus hrál v Manowar s přestávkami od roku 1983 a nahrál s nimi klasická alba Into Glory Ride, Sign Of The Hammer nebo Kings Of Metal. V roce 2008 ze sestavy odešel, protože se nepohodl s frontmanem Joeym DeMaiem. V poslední době pracoval na svém sólovém projektu pojmenovaném Instrumental. Loni doprovázel Rosse The Bosse na koncertních turné po USA a Evropě. Byl jedním z nejuznávanějších levorukých bubeníků na světě.

---

V Praze vystoupí Roger a Harry Watersovi

7. 4. 2011
Obrázek: V Praze vystoupí Roger a Harry Watersovi

Zdá se, že příští víkend bude v Praze ve znamení klanu Watersů. V pátek 15. a sobotu 16. dubna nás čeká dvojice vyprodaných koncertů exčlena slavných Pink Floyd Rogera Waterse. Na pódiu s ním bude i syn Harry Waters, který svého otce na turné doprovází jako člen kapely na klávesy. A aby toho ale nebylo málo, den před a den po se v komorním prostředí dvou klubů představí Harry Waters za doprovodu českých muzikantů. Ve čtvrtek 14. dubna vystoupí v kavárně Potrvá (Praha Dejvice) a v neděli 17. dubna v klubu JazzDock (Praha Smíchov).

---

Pozůstalost Gary Moora

6. 4. 2011
Obrázek: Pozůstalost Gary Moora

Kytarista Gary Moore, který náhle zemřel v únoru letošního roku, po sobě zanechal majetek ve výši dvou milionů liber. Příčinou jeho úmrtí byla srdeční zástava. Muzikant zemřel během prázdnin ve Španělsku na hotelovém pokoji. Informaci o jeho pozůstalosti přinesl list Sunday Mirror. Polovina sumy podle něho bude rozdělena Mooreovým dědicům (byl dvakrát ženatý a měl tři děti: dva syny a dceru), druhá polovina bude použita na platby, které je třeba ještě uhradit.

---
Stránky: 1 173 341 342 343 344 345 346 347 516 687