Stránky: 1 173 342 343 344 345 346 347 348 518 690

23.4. DG 307 + Umělá hmota - Rudolfov u Českých Budějovic

23. 4. 2011
Obrázek: 23.4. DG 307 + Umělá hmota - Rudolfov u Českých Budějovic

2. Undergroundová pouť "NA AMERICE", to je už tradiční jarní setkání mániček v hostinci Na Americe (Rudolfov u Českých Budějovic) inspirovaná událostmi, které se na tomto místě staly 30. března 1974. Program začíná už od 13 hodin. Od 18:00 se promítá dokumentární film Olivera Maliny Morgensterna Indián z Břevnova of Heaven (rok 2001, jako vzpomínka na Mejlu k jeho nedožitým 60tinám). Od 19 hodin hrají DG 307 a ve 20:30 hraje UMĚLÁ HMOTA. Hostem undergroundové pouti bude Ivan Martin "MAGOR" Jirous.

---

23.4. BLACKFOOT - Exit Chmelnice

23. 4. 2011
Obrázek: 23.4. BLACKFOOT - Exit Chmelnice

23.4.2011.20.00 hod.,PRAHA-Exit Chmelnice

Další ikona amerického jižanského rocku míří do Prahy! Blackfoot po dlouhých letech vyráží na evropské turné a poprvé v historii zahrají také v Česku! Jižanské vlajky tentokrát zavlají v pražském klubu Exit Chmelnice v sobotu 23.4.2011. Kapela Blackfoot pochází z floridského Jacksonville,známé to líhně jižanských kapel světového formátu(Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet).Všichni původní členové(Walker,Medlocke,Hargrett,Spires) jsou indiánského původu a jméno svého kmene Blackfoot použijí i pro název kapely.......

---

Zničila Nirvana underground?

22. 4. 2011
Obrázek: Zničila Nirvana underground?

Dave Grohl (bubeník Nirvany, v současnosti frontman Foo Fighters) tvrdí, že ano! Říká doslova: "Před dvaceti lety všemu vládly velká vydavatelství, ale existoval tady i skvělý underground, který přímo těžil ze své nezávislosti. Nepotřebovali jsme korporace, radio nebo MTV, aby nám diktovaly, co bylo zrovna v módě." Grohl je totiž přesvědčen, ze právě Nirvana z undergroundu udělala produkt pro masové zpracování, kdy se z alternativy stal módní mainstream, čímž "alternativa" popřela sama sebe. Na druhou stranu v rozhovoru pro magazín Spinner vyjádřil i naději, že "Internet a s ním spojená nezávislost mi dávají nadějí, že underground v budoucnu nezanikne". Za zmínku stojí i jedna další zajímavost. Foo Fighters přidávají ke svému novému albu kousek originální pásky ze studia. Fanoušci tak "mají možnost si sebou z obchodu odnést i kus historie Foo Fighters".

---

Kytarista KK Downing opustil Judas Priest

22. 4. 2011
Obrázek: Kytarista KK Downing opustil Judas Priest

Downing, který v roce 1969 spoluzakládal Judas Priest, od této metalové legendy odešel po 42 společných letech. Svůj oficiální odchod oznámil 20. dubna, a kapela jeho rozhodnutí respektuje (a přirozeně mu do budoucna přeje jen to nejlepší). To je také důvod, proč Downing nebude s kapelou na pódiu při nadcházejícím turné, tedy ani u nás 28.6. v O2 Aréně. Kapela už dokonce vyhlásila, kdo bude náhradou na kytarovém postu. Bude to Richie Faulkner, kytarista doprovodné kapely Lauren Harris (dcery Steva Harrise z Iron Maiden). Vice ZDE, a nebo na oficialním WEBU Judas Priest.

---

50 nejlepších alb

22. 4. 2011

Beaťáci, díky vám všem, kteří jste se aktivně zapojili do vyplňování dotazníků při sčítání Beaťáků. Jedna z kolonek se týkala toho podle vás nejlepšího alba. Díky vašim hlasům a tipům (sešlo se přes 7000 vyplněných dotazníků!!) vznikl žebříček, z něhož vám v tomto týdnu ve vysílaní nabídneme vrchní "top padesátku". Od pondělí do pátku (vždy mezi devátou až devatenáctou hodinou) vám v každé hodině nabídneme hned čtyři skladby z každého jednoho alba.

---

Vilda Čok má nové album

21. 4. 2011
Obrázek: Vilda Čok má nové album

Vilém Čok v těchto dnech vypouští do éteru svou první hudební novinku s názvem ŽIVÁ VODA z připravovaného stejnojmenného CD. Další ukázky můžete poslechnout ZDE. Nové CD vyjde v první půlce května 2011 a sám Vilda o něm řekl: "Je to nepochybně mé nejlepší album, co jsem kdy vytvořil. Příprava mi zabrala 2 roky a z důvodů nezávislosti jej budu vydávat na svém vlastním labelu. Připravte si plachťáky na pořádnej rockovej kotel, yeahhh!!!".

---

Jeff Beck má půvabný support

21. 4. 2011
Obrázek: Jeff Beck má půvabný support

Jeff Beck při své české premiéře 23. června jako support představí kanadskou písničkářku NEeMA, která má aktuálně na thu už druhé album "Watching You Think". To jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimoto, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky. Písně NEeMA (jejíž předci pocházejí z Libanonu a Egypta) míchají nenásilně prvky rocku, folku, popu i jazzu do autentického tvaru, který dýchá emocemi.

---

Hudba Praha má nový klip

20. 4. 2011
Obrázek: Hudba Praha má nový klip

Ve čtvrtek 21. 4. 2011 v pražském KC Novodvorská proběhne jarní koncert kapely Hudba Praha. Na začátku koncertu bude mít oficiální premiéru nový klip kapely k písni De Generace. Hudba Praha vydala už před závěrem roku 2010 po dlouhých čtrnácti letech nové studiové album DE GENERACE. Vznikalo zhruba 2 roky a obsahuje 10 skladeb. Neoficiálně si představu o klipu můžete udělat ZDE.

---

Kiss začali nahrávat dvacáté album

20. 4. 2011
Obrázek: Kiss začali nahrávat dvacáté album

Kiss se po dvou letech vrátili do studia. Pracovat začali na svém jubilejním dvacátém albu, které chtějí stihnout vydat ještě v závěru tohoto roku. Kapelu tak zřejmě znovu začalo bavit vytvářet nové věci. Ohlášené album, které ještě nemá název, bude totiž už druhým počinem po jejich dlouhé jedenáct let trvající tvůrčí pauze. Tu ukončili v roce 2009 vydáním desky Sonic Boom. Novinku Kiss opět produkuje zpěvák a kytarista Paul Stanley, který mimochodem před pár dny natočil krátké dokumentární VIDEO ze studia, v němž kapela nahrává.

---

Steven Tyler napsal knihu

19. 4. 2011
Obrázek: Steven Tyler napsal knihu

Publikace naváže na knihu Walk This Way, kterou vydal v roce 1997. V posledních čtrnácti letech se Tyler, zpěvák skupiny Aerosmith, stihl rozejít se svou druhou ženou, prodělal vážnou operaci hrdla, prozradil, že trpí žloutenkou typu C, a pohádal se s kolegy ze skupiny Aerosmith. Zemřela také jeho první žena, stal se dědou a nějaký čas strávil na odvykací klinice. Témat pro novou knihu tedy byla celá řada a Steven Tyler už zahájil propagační kampaň. O víkendu prohlásil, že jeho dílo může rozčílit a naštvat spoustu lidí z hudební branže a že si po jejím vydání připíše spoustu nových nepřátel, protože se rozhodl v knize nic nezatajit. Jeho psané vzpomínky se budou jmenovat "Does The Noise In My Head Bother You?" a v anglicky mluvících zemích vyjdou 3. května. Otázkou je, za jak dlouho se překlad dostane i k nám. Těšme se.

---
Stránky: 1 173 342 343 344 345 346 347 348 518 690