Stránky: 1 175 342 343 344 345 346 347 348 349 523 697

Jsou U2 svatí a nebo hříšníci?

6. 6. 2011
Obrázek: Jsou U2 svatí a nebo hříšníci?

Až přijedou letos U2 v pátek 24. června zahrát na festival do Glastonbury, vedle ovací nadšených fanoušků je také bude čekat protest aktivistů ze skupiny Art Uncut. Téhle organizaci se velmi nelíbí stylizace skupiny, která se "stará o rozvojový svět", a přitom se doma v Británii vyhýbá placení daní. Pravda je, že U2 převedli (po tom, co Irsko zrušilo daňové úlevy pro umělce) některé aktivity z Irska do Nizozemska. Manažer skupiny to sice obhajuje tvrzením, že U2 jsou globální skupinou platící po celém světě, ale i laik asi chápe, proč po současných ekonomických problémech v Řecku se státy jako Španělsko a nebo právě Irsko těžko mohou tvářit, že o nic nejde. Jestli do Glastonbury pojedete, protestující aktivisty poznáte podle nápisu "Bono Pay Up" (Bono, doplať).


---

Red Hot Chili Peppers potěší své fanoušky

6. 6. 2011
Obrázek: Red Hot Chili Peppers potěší své fanoušky

Příchod nového alba dostává stále zřetelnější obrysy. Čekání je o to napínavější, že v sestavě se ukáže nový kytarista Josh Klinghoffer. Album se na trh má dostat v pondělí 29. srpna a jmenovat se má "I'm With You". Pochybovačům o termínu ještě "Redhoti" mohou vzkázat, že nehrozí nebezpečí, že nebude muzika a termín se bude odkládat, protože skladeb je naopak přebytek, a kapela už se jen rozhoduje, které naopak vyhodí a na album se nedostanou.


---

Přivezou Within Temptation nemluvně?

3. 6. 2011
Obrázek: Přivezou Within Temptation nemluvně?

Holandští Within Temptation čekají přírustek ... tedy ne, že by přibyl na podiu další muzikant, to se jen zpěvačce Sharon Den Adel narodí mrně. Důvody k oslavě jsou hned dva. Prvním důvodem je přírustek sám o sobě (to se slaví vždy :o), a druhým důvodem je přesun turné z jara na podzim. Původní jarní plán totiž nepočítal se zastávkou v naší republice, ale upravený podzimní rozpis už zahrnuje i termín 21. října, kdy Within Temptation vystoupí v Praze v KC Vltavská.

---

Queen se možná vrátí na scénu

3. 6. 2011
Obrázek: Queen se možná vrátí na scénu

Spojení kapely Queen a zpěváka Paula Rodgerse před lety nevydrželo kvůli vytížení a dalším plánům zůčastněných muzikantů. Teď ale přiznávají, že hektické období je pryč a se už dokonce baví o tom, co by společně mohli podniknout do budoucna. A protože letos v listopadu to bude kulatých dvacet let od smrti Freddie Mercuryho, plány na možné znovuobnovení Queen jsou velkou výzvou pro všechny. Dočkáme se turné, a nebo i nového alba?

---

Alkehol a Komunál 10.06. ve Výravě

3. 6. 2011
Obrázek: Alkehol a Komunál 10.06. ve Výravě

V pátek 10.6.2011 ve Výravě u Hradce Králové vystoupí na Letním parketu od 21.00h kapely ALKEHOL a KOMUNÁL. Vstupné na místě 200,-Kč.

Spojení obou kapel slibuje pořádnou dávku energie a dobré zábavy, Komunál byl vyhlášen v loňském roce jako nejoblíbenější kapela Východních Čech. Alkehol netřeba představovat, je to kapela, která je na naší hudební scéně bezmála 20 let a řada jejích hitů nám již zlidověla, o čemž svědčí i velká přízeň fanoušků

Letní parket Výrava leží cca 12 km od Hradce Králové směrem na Nové Město nad Metují

Uvnitř areálu naleznete bary, můžete si dát grilované speciality, stanovat přímo uvnitř objektu, pro návštěvníky jsou zde umístěny čtyři velkoplošné projekce, možnost parkování automobilů, motorek a kol zdarma. Hospoda U Hrubých je součástí Letního parketu. Více o programu na letošní léto naleznete na www.vyrava-letniparket.cz

---

3.- 5. 6. Metalfest - Plzeň, Amfiteátr Lochotín

3. 6. 2011
Obrázek: 3.- 5. 6. Metalfest - Plzeň, Amfiteátr Lochotín

METALFEST Open Air 2011 je už 2. ročník mezinárodního metalového festivalu. Mezi dosud potvrzené kapely patří ACCEPT, SABATON, CRADLE OF FILTH, SAXON, ARCH ENEMY, PRETTY MAIDS, EPICA, RAGE, KATAKLYSM, MISERY INDEX, SUICIDAL ANGELS, PRIMORDIAL, EQUILIBRIUM, Bloodbound, Alcest, Krisiun, Vicious Rumors, Pegazus, Milking The Goatmachine, While Heaven Wept, Crimes of Passion, Crimfall, Arakain, Salamandra, Smashed Face, Dymytry, Power 5, Maelström ... a přibudou další. Vstupenky a další informace na festivalové stránce www.metalfest.eu.

---

Green Day mají spoustu energie

2. 6. 2011
Obrázek: Green Day mají spoustu energie

Pravda je, že neopunková muzika je nekomplikovaně jednoduchá ... a také je pravda, že poslední album od Green Day je už dva roky staré. Takže když se muzikanti z téhle kapely chlubí tím, že každý den pracují na nových písních, které jsou stejně jako kapela svěží a mají spoustu energie, je jasné, že v důsledku toho vzniká nadbytek a kapela má "tuny písní" ... a cítí, že se blíží čas nahrát nové album. Jestli patříte mezi fanoušky této (jak se říká v Americe) studentské veselé muziky, můžete se pomalu začít těšit :o)

---

TOTEM´S - 4.6. ve Stříbrné Skalici

2. 6. 2011
Obrázek: TOTEM´S - 4.6. ve Stříbrné Skalici

TOTEM´S

Kapela, která se jako jediná v České republice věnuje hudebnímu stylu Hard-Tramp. HT styl sblížil jinak nesourodé jedince, známé z mnoha jiných uměleckých těles. Soubor vystoupí v sobotu 4. 6. od 19:00 v restauraci na Marjánce ve Stříbrné Skalici. Zahrají také Barové mouchy Vráti Kydlíčka, které pokřtí CD "Okresní přebor."

Repertoár skupiny TOTEM,S je původní. Texty barda Vlastimila Třešňáka se zde odkrývají v naprosto nových rovinách a jsou jako vždy originální a nezaměnitelné. Hudební charakter TOTEM´S vytváří především skladatel a kapelník v jedné osobě - Jan Volný. V repertoáru ale naleznete i osobité skladby Vlasty Třešňáka, Jaromíra Panáčka, Františka Tomáška nebo Davida Macháčka. Písně jsou obohaceny recitativy Pavla Brunnhofera. Různorodost témat a vytříbený HT styl oslovuje posluchače všech generací. Radost, humor, nadšení a energie se kterou všech 13 členů skupiny přichází na podium se lehce přenáší i na diváky.

Skupina TOTEM´S je na naší hudební scéně poměrně nová, její členové jsou ale zkušení "hráči".

---

2 Generations 17.6. v budějovickém klubu Highway 61

2. 6. 2011
Obrázek: 2 Generations 17.6. v budějovickém klubu Highway 61

V pódiové prezentaci projektu 2 Generations jsou patrné stopy vlivu doznívání éry hippies, dravostí i cítěním častých kytarových sól. Na vládnoucí styl následné doby, tedy art rock, upomíná plošná zvukomalebnost, bohaté harmonie, četnost nástrojů, pinkfloydovské začleňování reálných zvuků v přednatočených podkladech, i dnes méně obvyklý delší rozsah mnoha kompozicí, aranžovaných však v současném stylu.

Nicméně se nejedná o revival jakékoliv z kapel té doby (tedy progresivní žánr charakterizujících bandů, jako např. Yes, Genesis, Camel nebo Pink Floyd), veškeré skladby jsou ryze původní a opatřené českými texty.

---

Pozvánka

1. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka

Koncert alternativně bigbeatové pražské skupiny Tajné Slunce se uskuteční ve čtvrtek 16. června od 20:00 v legendárním břevnovském klubu Kaštan. V tomhle příjemném prostředí nebude zdaleka hrát poprvé a tentokrát si střihne dvojkoncert s Danou Houdkovou a její kapelou. Tajné slunce hraje bigbeat s chytrými texty, často ovlivněný mnoha dalšími styly, od punku přes reggae až po funky, nebo dokonce i folk, tak si je přijďte poslechnout! A pokud váháte, můžete si pár songů poslechnout i na stránkách http://tajneslunce.345.cz


---
Stránky: 1 175 342 343 344 345 346 347 348 349 523 697