Stránky: 1 174 344 345 346 347 348 349 350 521 694

Joe Bonamassa má pro beaťáky kytary!!!

8. 5. 2011
Obrázek: Joe Bonamassa má pro beaťáky kytary!!!

Tento víkend proběhne v našem vysílání exkluzivní soutěž o (postupně) dvě kytary Les Paul Special II. Během sobotního vysílání nabídneme (uvedeme a odehrajeme) dvě skladby od Joe Bonamassy (např. jednu dopoledne a druhou odpoledne), a pokud se po doznění druhé skladby jako první dovoláte do studia a řeknete názvy obou skladeb, vyhraváte elektrickou kytaru Les Paul. (A v neděli to samé znovu o druhou kytaru!) Ale to není všechno! Ke kytaře vždy dostanete vstupenku na koncert Joe Bonamassy, se kterým se osobně setkáte, aby vám kytaru podepsal! .........

---

Running Wild už nikam nepoběží

6. 5. 2011
Obrázek: Running Wild už nikam nepoběží

Skupina Running Wild se v roce 2009 rozloučila s kariérou vystoupením na německém festivalu Wacken Open Air. Koncert, který poskládali z těch největších šlágrů své více než třicetileté existence, natočili nejen do zvukové stopy, ale i s obrazem, takže se můžeme těšit nejen na live double CD, ale i na DVD. Na pulty se má dostat 24. června pod názvem "The Final Jolly Roger".---

Steven Tyler a nový singl

6. 5. 2011
Obrázek: Steven Tyler a nový singl

Steven Tyler je v současnosti spojován s autobiografií "Does The Noise In My Head Bother You? A Rock 'n' Roll Memoir'", která mu (jak sám říká) možná udělá pár nepřátel, a také s přiznáním požívání neuvěřitelného množství drog (a to i přímo při koncertech) za neuvěřitelné peníze. Teď je tu ale zajímavější informace ... a sice o muzice. 9. května by měl na trh přijít jeho singl "(It) Feels So Good" doprovázený také novým videoklipem. Singl pochází z jeho druhé sólovky "Love Lives", která vyšla v listopadu loňského roku.---

WhoCares - Koho to zajímá

6. 5. 2011
Obrázek: WhoCares - Koho to zajímá

Je 6. květen a dnes vychází první skladba nad níž se ve studiu sešli legendární zpěvák Deep Purple Ian Gillan, pán kytarových riffů z Black Sabbath Tony Iommi, mr. Hammond Jon Lord, bubnobijec z Iron Maiden Nicko McBrain, ex basák Metalliky Jason Newsted a kytarista finských HIM Linde Lindström. Jejich společná prvotina, z jejíhož prodeje půjdou peníze na charitu (podpora přestavby hudební školy v Gyumri (je druhým největším městem v Arménii), se jmenuje Out of My Mind a na CD je pak ještě vedle skladby Holy Water i 40-minutový dokument, který ukazuje, Gillanovo a Iommiho snažení po zemětřesení v Arménie v prosinci 1988.

---

Anthrax a nové album

4. 5. 2011
Obrázek: Anthrax a nové album

Možná už v loňském roce jste zachytili zprávu o tom, že metaloví Anthrax přijdou s novým albem. Má se jmenovat "Worship Music", ale zatím není známý přesný termín vydání. V každém případě muzikanti slibují "nejemotivnější skladby" v historii formace. Na nahrávce se spolupodílí zpěvák Joey Belladonna. Ke kapele se připojil v loňském roce po tříleté pauze, kdy v Anthrax zpíval Dan Nelson. S ním také muzikanti nahráli první verze nových písní, ale jakmile oslavili návrat staronového frontmana, skladby přepracovali.

---

Dream Theater s novým bubeníkem

4. 5. 2011
Obrázek: Dream Theater s novým bubeníkem

Loni v září po čtvrtstoletí společného hraní nečekaně opustil Dream Theater bubeník Mike Portnoy . Kapela uspořádala konkurz na jeho nástupce, na který pozvala sedm bubeníků té nejvyšší extratřídy (Aquiles Priester, Peter Wildoer, Marco Minnemann, Virgil Donati, Derek Roddy, Thomas Lang, Mike Mangini). Teď konečně zveřejnili jméno očekávaného nástupce bubeníka (a jednoho z hlavních skladatelů skupiny) Mikea Portnoye. Stal se jím Mike Mangini, držitel tří ze čtyř rychlostních bubenických světových rekordů. Je známý z působení v kapelách Annihilator nebo Extreme, spoluprací se Stevem Vaiem a nebo s Jamesem LaBriem (zpěvákem Dream Theater) se kterým v roce 2005 natačel jeho sólové album "Elements Of Persuasion".

---

Roger Daltrey předvede koncertně album Tommy

3. 5. 2011
Obrázek: Roger Daltrey předvede koncertně album Tommy

Roger Daltrey plánuje pět speciálních koncertů. Co činí tyto vystoupení výjmečnými je fakt, že frontman kapely The Who na nich zahraje celé album Tommy. To patří mezi klenoty dnes již legendárních The Who a je řazeno mezi první koncepční rocková alba vůbec. Kdo by měl o Daltreyho koncerty zájem, bude ovšem muset vyrazit až do Anglie.

---

Dr.House léčí i hudbou

3. 5. 2011
Obrázek: Dr.House léčí i hudbou

Hugh Laurie, známý ze seriálu Dr.House, se ukazuje jako všestranně nadaný člověk. Vedle své herecké kariéry a kariéry spisovatele se rozhodl věnovat se i hudbě (a nezpívá vůbec špatně, mrkněte SEM) . Na své debutové desce nazvané Let Them Talk vzdává hold bluesovým hudebníkům především z new orleanské scény (např. skladbou Guess I'm a Fool). Ke spolupráci si přizval taková jména jako Tom Jones, Irma Thomas nebo Dr.John. Album vyjde 9. května. Jinak, pokud vás hudba lidí známých ze "stříbrného plátna" zajímá, popátrejte po webu, jakou muziku hrají třeba Bruce Willis, Johnny Depp, Keanu Reeves, Steven Seagal, a nebo herečka Juliette Lewis.

---

Black Majesty mají nový videoklip

2. 5. 2011
Obrázek: Black Majesty mají nový videoklip

Australští power metalisté Black Majesty přišli s novým videoklipem ... a to ke skladbě Further Than Insane z poslední desky kapely In Your Honour. Podívat se na něj můžete ZDE.

---

Yes dokončili nahrávání nového alba

2. 5. 2011
Obrázek: Yes dokončili nahrávání nového alba

V březnu tohoto roku Yes dokončili nahrávání nového studiového alba "Fly From Here", prvního alba za posledních deset let. Podle aktuálních informací se zdá, že se k Yes ve studiu opětovně připojil klávesista Geoff Downes, který se v roce 1980 podílel na studiovce "Drama". Posílil tak na koncertech hrajícího hráče na klávesové nástroje Olivera Wakemana. Dalším nováčkem ve studiu se vedle dlouhodobě společně hrající trojice Squire/Howe/White stal kanadský zpěvák Benoit David. Novinkovému albu vévodí po jednadvaceti letech znovu 'objevená' titulní epická skladba "Fly From Here", jež dosud neexistovala ve studiové podobě. Její šestiminutový zárodek, nazvaný "We Can Fly From Here" (obsažený na živém trojalbu "The Word Is Live" z roku 2005), vznikl během natáčení alba "Drama". Vydání nového alba "Fly From Here" se plánuje na červenec 2011.

---
Stránky: 1 174 344 345 346 347 348 349 350 521 694