Stránky: 1 176 344 345 346 347 348 349 350 351 525 700

Veselý open-air koncert v sobotu 18. června ve Stodůlkách<br />

14. 6. 2011

Srdečně zveme na veselý open-air koncert v sobotu 18. června v 16:00 do zahradní restaurace U Koziček, na Velké ohradě ve Stodůlkách. Vystoupí léty prověřené a provařené soubory Česká Disharmonie (1986) a Igelit&Contingent (1983).

Nebojte se nic, je to kousek od metra Nové Butovice, autobusem 235 z Nových Butovic anebo 174 z Dejvic a Břevnova. Busy jezděj často a dlouho do noci. V obou případech zastávka Ohradské náměstí, nu a tam to hned je.

V případě deště budou deštníky, v případě slunce slunečníky. Ale počasí bude dobré! U Koziček je super gril, dá se pobejt i v interiéru. A pro ratolestě je k mání dětské hřiště a pro starší z vás, třeba ty 40+ i dědský koutek!

Fakticky se na Vás těšíme, tak přijde strávit fajn odpoledne i večer.

POZOR!! Začneme záhy po čtvrté!!!

---

Rock’n’rollová síň slávy v Clevelandu

14. 6. 2011
Obrázek: Rock’n’rollová síň slávy v Clevelandu

Taková "síň slávy" by možná neměla být jen o slavnostním uvádění legend jednou za rok. V americkém Clevelandu jsou si toho vědomi a proto připravují expozice, které si návštěvník může prohlédnout kdykoliv v roce. V současnosti je tak otevřena výstava věnovaná skupině Beatles. To zahrnuje nějakých sedmdesát předmětů spojených s historií kapely a jejími členy. Od rukopisů přes hudební nástroje až třeba po obleky pro konkrétní příležitosti, jako byly televizní show, filmy, nebo koncerty.

---

Alice Cooper do TV

14. 6. 2011
Obrázek: Alice Cooper do TV

Alice Cooper se vyjadřuje v tom smyslu, že současným kapelám chybí prostor, kde by se mohly pravidelně prezentovat, aby se o nich dozvěděla širší fanouškovská obec. Jako optimální se pro to logicky jeví televize. Alice Cooper by chtěl v televizi vytvořit prostor pro svůj pořad, ve kterém by kapely mohl představovat. Pořad zatím není, ale Cooper už má pro něj i název. Měl by se jmenovat "Lunatic Fringe". Nemělo by se ale jednat o běžnou prezentaci kapely, vše normální by mělo být zakázané. Podle Coopera se kapely musí vymanit z šedi a v rámci soutěže předvést show, která odhalí, co v nich opravdu dřímá. Jako příklad správného nekonvenčního přístupu Cooper uvádí (byť nerockovou hvězdičku) Lady Gaga. Těšme se, jestli pořad vůbec vznikne ... a jestli se dostane i k našemu divákovi.

---

18.června první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal

13. 6. 2011
Obrázek: 18.června první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal

Chcete přivítat léto pořádnou porcí metalu? Letní parket Výrava ve spolupráci s webzinem Metal Forever & Metal Man připravil na 18.června první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal, který příznivcům tvrdších tónů nabídne porci z široké palety metalových stylů a zároveň, tak aby dostál svému názvu, postaví vedle sebe zkušené party i ty, kteří od nich metalové dědictví jednou můžou převzít. Posuďte sami, kdo se na vás ve Výravě u Hradce Králové čeká:

---

Edguy upřesňují svou novinku

13. 6. 2011
Obrázek: Edguy upřesňují svou novinku

Tahle německá kapela hraje neoklasický metal, tzn. že současným způsobem hrají klasiku, kterou už 20 let před nimi definovali jiní. Inspirace klasickým operním zpěvem ovšem dává téhle sestavě právě tu specifickou "severskou" melodiku, která se jedněm líbí, a druzí ji už vidí na hranici kýče. Jak na té hraně balancují Edguy fanoušci poznají už 28. srpna, kdy vyjde nové album Age of the Joker.

---

Z beaťácké pošty ...

13. 6. 2011
Obrázek: Z beaťácké pošty ...

..."Ahoj bíťáci, zdraví vás kachní soused z Čelákovic. Při své cestě po Spojených státech jsem kromě jiného chtěl navštívit místo, kde se v roce 1967 konal první rockový festival. Poprvé tam tehdy hráli The Jimi Hendrix Experience, Janis Joplin, také The Who a mnoho dalších. Věděl jsem jen, že to bylo v Monterey kousek od San Francisca a čekal jsem, že (tak jak to Amíci rádi dělají) všude budou šipky a cedule "tudy se dostanete na to správné místo kde to tehdy bylo". Nenašel jsem nic, tak jsem zastavil v centru města, že se alespoň projdu - a hle - obchod s hudebními nástroji, kde mi vysvětlili, kde to je. Dnes se na tomto památném místě konají koňská rodea, ale občas i koncerty. Paní Alex v recepci se mi moc omlouvala, že nemá žádné propagační materiály kromě těch koňských. Pokud by náhodou někdo z posluchačů jel kolem, je to 2000 Fairgrounds, Monterey, 93940 California, USA. Beaäťák Carlos" ...

---

13. 6. Walter Trout - klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou

13. 6. 2011
Obrázek: 13. 6. Walter Trout - klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou

Neměli byste chybět na koncertě jednoho z nejlepších bluesových kytaristů světa. V pondělí 13.6. od 20 hodin zahrajé americký Walter Trout Band. Je to bývalý souputník Johna Mayalla z let 1984-89, který vydal hezkou řádku vynikajících alb. Bluesoví puristé možná mají výhrady, že hraje moc rychle a hodně nahlas, ale své publikum miluje, a na jeho projevu je to znát. Na Rampu přijede ze Švédska, kde 11. 6. vystoupí jako jeden z vrcholů známého hard and heavy festivalu Sweden Rock. Pokud máte rádi řízný rock and roll a špičkové instrumentální výkony, nenechte si koncert tohoto výjimečného kytaristy ujít. Mrkněte na jeho muziku TADY, a nebo TÁMHLE.

---

13.06.2011 - BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY - VELKÝ SÁL LUCERNY

13. 6. 2011
Obrázek: 13.06.2011 - BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY - VELKÝ SÁL LUCERNY

Slavnostní večer uvedení do BEATOVÉ SÍNĚ SLÁVY 2011 proběhne

13. června 2011 ve velkém sále Lucerny.

Předprodej vstupenek zahájen na

WWW.TICKETPRO.CZ---

EX 05 slaví 30 let!

10. 6. 2011
Obrázek: EX 05 slaví 30 let!

Kapela EX 05 z Benátek nad Jizerou slaví v letošním roce 30 let své existence. Pro své fanoušky připravuje nové CD a DVD, které se pokřtí přímo na oslavách skupiny v sobotu dne16. července 2011 od 21 hodin v Loděnici v Benátkách nad Jizerou. Hostem večera bude Petra Šany Šanclová. CD obsahuje 17 skladeb a na DVD je 9 klipů. EX 05 celých 30 let hrají vlastní muziku a texty, které obstarává leadr kapely Milan Frumar, asi největšími hity skupiny jsou skladby Píseň pro ženu, Brusle a To máš jedno, Tomáši.... Speciální info o EX 05 najdete na stránkách:

www.ex05.cz

---

10.6. Michal Pavlíček - Stará synagoga Plzeň

10. 6. 2011
Obrázek: 10.6. Michal Pavlíček - Stará synagoga Plzeň

Koncert je součástí turné k trojcédéčku "Srdeční záležitosti", které Michal Pavlíček vydal po pětileté pauze. "Srdeční záležitosti " obsahují zpívané skladby v syrovém rockovém hávu, ale i řadu kytarových instrumentálek v širším žánrovém spektru. Koncert, kde Michal postupně vymění několik kytar včetně akustické, proběhne od 20h v jedinečném prostředí Staré synagogy v Plzni, jako vůbec poslední koncert před její tříletou rekonstrukcí. Nenechte si ujít koncert v tomto jedinečném prostoru ... už i kvůli tomu prostředí to bude skvělá akce.

---
Stránky: 1 176 344 345 346 347 348 349 350 351 525 700