Stránky: 1 175 346 347 348 349 350 351 352 523 697

"Ronnie James Dio" fond věnuje 450.000 USD na výzkum rakoviny

20. 5. 2011
Obrázek: "Ronnie James Dio"  fond věnuje 450.000 USD na výzkum rakoviny

The Ronnie James Dio "Stand Up And Shout" Cancer Fund

Fond, který byl založen před rokem na památku zesnulé pěvecké legendy, už stačil posbírat a věnovat 450.000 USD na výzkum rakoviny. V průběhu tohoto roku se chystá, ve spolupráci s aukční síní, vydražit téměř 100 hudebních nástrojů věnovaných fondu rockovými špičkami. Své kytary věnovali třeba Eddie Van Halen, Slash, Tony Iommi, Sting, Aerosmith, Metallica nebo Geddy Lee z Rush.

---

Vítkovo kvarteto - chlapci takřka svatí!

19. 5. 2011
Obrázek: Vítkovo kvarteto - chlapci takřka svatí!

A je to tady - Vítkáči budou blahoslavení! Papežové českého hardrocku totiž blahořečí sami sebe! Beatizace členů souboru se uskuteční ve čtvrtek 19.05. ve Venue Music Klubu (kostel sv. Michala), Michalská 29, Praha 1 a to od 20:30. Noc plná zázraků!

Na jediné pražském koncertě zahraje i Ota Petřina s Veterány studené války!

Předprodej v síti Ticketstream.cz

---

Rory Gallagher na posmrtném albu

17. 5. 2011
Obrázek: Rory Gallagher na posmrtném albu

Na konci 70. let natočil Rory Gallagher album, se kterým nebyl spokojený ohledně zvukového zpracování v nahrávacím studiu. Album oficiálně nevyšlo a ztratilo(!) se, což se změnilo teď po jeho nalezení(!?!) a kompletním současném přemíchání, více než 15 let po Roryho smrti. 2CD doplněné o bonusy koncertních nahrávek se jmenuje Notes From San Francisco.

---

Soutěž o kytary Les Paul

17. 5. 2011
Obrázek: Soutěž o kytary Les Paul

Určitě si vzpomenete na víkend 7. a 8. května, kdy jste měli možnost v rámci exkluzivní soutěže ve vysílání Beatu získat v sobotu i v neděli kytaru typu Les Paul Special II. Hlídali jste si dvě skladby Joe Bonamassy ve vysílání a po správném pojmenování každé jedné z nich první telefonující vyhrál černou kytaru, plus vstupenku na Joe Bonamassu se skupinou Black Country Communion (17.7. v Lokti nad Ohří) a to včetně osobního setkaní, při kterém Bonamassa kytaru podepíše. Na koncert a podpis máme ještě čas, ale obě kytary jsou už teď u svých majitelů, a to stojí za pozornost. Tady jsou výherci Honza a Evžen, gratulujeme.

---

Na "Léto v Lokti" přijedou hvězdy ze zahraničí

16. 5. 2011
Obrázek: Na "Léto v Lokti" přijedou hvězdy ze zahraničí

Tuzemské i zahraniční hvězdy obhohatí program v Přírodním amfiteátru v Lokti nad Ohří. Za pozornost určitě stojí 28. květen, kdy vystoupí maďarská Omega se slovenskými Collegium Musicum a českými Different Light. 18. června na tomto místě zahrají Olympic a karlovarské Proměny. 3. července se můžete těšit na anglické Levellers a naše skupiny Divokej Bill a Plexis. 17. července vystoupí hvězdní Black Country Communion a Radim Hladík s Blue Effectem. 5. srpna tu budou Čechomor a Alan Stivell. Poslední tip je na 27. srpna, kdy tu zahrají BSP, Abraxas, Burma Jones a Petr Gardner Band.

---

14.5. Metalgate Massacre - klub Matrix

14. 5. 2011
Obrázek: 14.5. Metalgate Massacre - klub Matrix

MetalGate Massacre vol.II (finále) proběhne v sobotu 14.5.2011 v pražském Matrix klubu. Jednáse o velké finále, kdy se utká čtveřice soutěžních kapel ve složení xXXx (metalcore, Praha), SUFFOCATE WITH YOUR VOMITUS (death-hardcore, Černošice), AREA CORE (crossover-posthardcore, Česká Lípa) a SHADOW AREA (crossover-metalcore, Strážnice). Role hosta večera se zhostí brněnská post-hardcore metalová formace INSANIA. Akce začíná v 19:00 hodin. Více ZDE.

---

Tři sestry jedou na turné

13. 5. 2011
Obrázek: Tři sestry jedou na turné

K rockové muzice patří show a Lou Fanánek Hagen by o tom mohl vyprávět své. Letošní turné Tří sester tak bude nejen ve znamení muziky, ale i ve znamení stylového oblečení a alkoholu, kterého se (jak sám Fanánek říká) Tři sestry nezříkají ani v pokročilém věku. Převlečen od kostýmu piva turné odstartoval coby "pivní velekněz" :o)

---

Sonisphere přijede do Prahy!!!

13. 5. 2011
Obrázek: Sonisphere přijede do Prahy!!!

Festival Sonisphere se přesouvá do Prahy! A to není všechno. Navíc na trh přichází nová edice večerních lístků pouze na vystoupení Korn a Iron Maiden! A ani to není vše. K sehnání bude také limitovaná edice 1000 vstupenek, při jejichž zakoupení dostanou návštěvníci vstup zdarma na festival Sonisphere ve Velké Británii! Další informace sledujte ZDE.

---

Už jste poznali MC Rut?

12. 5. 2011
Obrázek: Už jste poznali MC Rut?
Pořadatelé PRAGUE CITY FESTIVALU ohlásili poslední zahraniční jméno, kterým se uzavře program letošního ročníku. 23.června na pražské Výstaviště dorazí i nastupující hvězda americké rockové scény MIDDLE CLASS RUT (známí také pod zkratkou MC Rut). Téhle dvojici (Zack Lopez a Sean Stockham) stačí jen kytara, bící a zpěv a dokážou předvést takovou show, ze které posluchačům padají brady úžasem. Pro představu se podívejte na klipy ke skladbám "All Walks Of Life" a "New Low".
---

Def Leppard dělají hudbu pro děti

12. 5. 2011
Obrázek: Def Leppard dělají hudbu pro děti

Ne, tohle není pejorativně označování muziky Def Leppard za naivní až infantilní. Band se totiž rozhodl na jednom albu přepracovat své skladby do jemných verzí, aby se hodily k poslechu před usínáním, a to i pro ty nejmenší - nebo spíše právě pro ně. Muzikantům nepřeskočilo, jen se zapojili do projektu, který oslovuje rockové kapely, aby v rámci edice "Rock The Cradle" upravovali své skladby na jemné ukolébavky ("Rock" je nejen "skála" a hudební žánr, ale také to znamená "houpat", proto název o houpání kolébky Rock The Cradle). Album Dreamin' by mělo vyjít 27. června.

---
Stránky: 1 175 346 347 348 349 350 351 352 523 697