Stránky: 1 177 349 350 351 352 353 354 355 528 703

Alkehol a Komunál 10.06. ve Výravě

3. 6. 2011
Obrázek: Alkehol a Komunál 10.06. ve Výravě

V pátek 10.6.2011 ve Výravě u Hradce Králové vystoupí na Letním parketu od 21.00h kapely ALKEHOL a KOMUNÁL. Vstupné na místě 200,-Kč.

Spojení obou kapel slibuje pořádnou dávku energie a dobré zábavy, Komunál byl vyhlášen v loňském roce jako nejoblíbenější kapela Východních Čech. Alkehol netřeba představovat, je to kapela, která je na naší hudební scéně bezmála 20 let a řada jejích hitů nám již zlidověla, o čemž svědčí i velká přízeň fanoušků

Letní parket Výrava leží cca 12 km od Hradce Králové směrem na Nové Město nad Metují

Uvnitř areálu naleznete bary, můžete si dát grilované speciality, stanovat přímo uvnitř objektu, pro návštěvníky jsou zde umístěny čtyři velkoplošné projekce, možnost parkování automobilů, motorek a kol zdarma. Hospoda U Hrubých je součástí Letního parketu. Více o programu na letošní léto naleznete na www.vyrava-letniparket.cz

---

3.- 5. 6. Metalfest - Plzeň, Amfiteátr Lochotín

3. 6. 2011
Obrázek: 3.- 5. 6. Metalfest - Plzeň, Amfiteátr Lochotín

METALFEST Open Air 2011 je už 2. ročník mezinárodního metalového festivalu. Mezi dosud potvrzené kapely patří ACCEPT, SABATON, CRADLE OF FILTH, SAXON, ARCH ENEMY, PRETTY MAIDS, EPICA, RAGE, KATAKLYSM, MISERY INDEX, SUICIDAL ANGELS, PRIMORDIAL, EQUILIBRIUM, Bloodbound, Alcest, Krisiun, Vicious Rumors, Pegazus, Milking The Goatmachine, While Heaven Wept, Crimes of Passion, Crimfall, Arakain, Salamandra, Smashed Face, Dymytry, Power 5, Maelström ... a přibudou další. Vstupenky a další informace na festivalové stránce www.metalfest.eu.

---

Green Day mají spoustu energie

2. 6. 2011
Obrázek: Green Day mají spoustu energie

Pravda je, že neopunková muzika je nekomplikovaně jednoduchá ... a také je pravda, že poslední album od Green Day je už dva roky staré. Takže když se muzikanti z téhle kapely chlubí tím, že každý den pracují na nových písních, které jsou stejně jako kapela svěží a mají spoustu energie, je jasné, že v důsledku toho vzniká nadbytek a kapela má "tuny písní" ... a cítí, že se blíží čas nahrát nové album. Jestli patříte mezi fanoušky této (jak se říká v Americe) studentské veselé muziky, můžete se pomalu začít těšit :o)

---

TOTEM´S - 4.6. ve Stříbrné Skalici

2. 6. 2011
Obrázek: TOTEM´S - 4.6. ve Stříbrné Skalici

TOTEM´S

Kapela, která se jako jediná v České republice věnuje hudebnímu stylu Hard-Tramp. HT styl sblížil jinak nesourodé jedince, známé z mnoha jiných uměleckých těles. Soubor vystoupí v sobotu 4. 6. od 19:00 v restauraci na Marjánce ve Stříbrné Skalici. Zahrají také Barové mouchy Vráti Kydlíčka, které pokřtí CD "Okresní přebor."

Repertoár skupiny TOTEM,S je původní. Texty barda Vlastimila Třešňáka se zde odkrývají v naprosto nových rovinách a jsou jako vždy originální a nezaměnitelné. Hudební charakter TOTEM´S vytváří především skladatel a kapelník v jedné osobě - Jan Volný. V repertoáru ale naleznete i osobité skladby Vlasty Třešňáka, Jaromíra Panáčka, Františka Tomáška nebo Davida Macháčka. Písně jsou obohaceny recitativy Pavla Brunnhofera. Různorodost témat a vytříbený HT styl oslovuje posluchače všech generací. Radost, humor, nadšení a energie se kterou všech 13 členů skupiny přichází na podium se lehce přenáší i na diváky.

Skupina TOTEM´S je na naší hudební scéně poměrně nová, její členové jsou ale zkušení "hráči".

---

2 Generations 17.6. v budějovickém klubu Highway 61

2. 6. 2011
Obrázek: 2 Generations 17.6. v budějovickém klubu Highway 61

V pódiové prezentaci projektu 2 Generations jsou patrné stopy vlivu doznívání éry hippies, dravostí i cítěním častých kytarových sól. Na vládnoucí styl následné doby, tedy art rock, upomíná plošná zvukomalebnost, bohaté harmonie, četnost nástrojů, pinkfloydovské začleňování reálných zvuků v přednatočených podkladech, i dnes méně obvyklý delší rozsah mnoha kompozicí, aranžovaných však v současném stylu.

Nicméně se nejedná o revival jakékoliv z kapel té doby (tedy progresivní žánr charakterizujících bandů, jako např. Yes, Genesis, Camel nebo Pink Floyd), veškeré skladby jsou ryze původní a opatřené českými texty.

---

Pozvánka

1. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka

Koncert alternativně bigbeatové pražské skupiny Tajné Slunce se uskuteční ve čtvrtek 16. června od 20:00 v legendárním břevnovském klubu Kaštan. V tomhle příjemném prostředí nebude zdaleka hrát poprvé a tentokrát si střihne dvojkoncert s Danou Houdkovou a její kapelou. Tajné slunce hraje bigbeat s chytrými texty, často ovlivněný mnoha dalšími styly, od punku přes reggae až po funky, nebo dokonce i folk, tak si je přijďte poslechnout! A pokud váháte, můžete si pár songů poslechnout i na stránkách http://tajneslunce.345.cz


---

Mick Jagger nevěrný Rolling Stones

1. 6. 2011
Obrázek: Mick Jagger nevěrný Rolling Stones

Mick Jagger přišel se sestavou, kterou sám definuje jako superskupinu. V sestavě je vedle Micka Jaggera Dave Stewart (Eurythmics), Joss Stone (v Anglii velmi ceněná a uznávaná zpěvačka Soulu a R&B) a Damian Marley (syn Boba Marleyho). Projekt se jmenuje Super Heavy a už se v Los Angeles sešel ve studiu, aby zvěčnil svou muziku. Sestava bude především zpívat, takže je jasné, že přibudou ještě další muzikantská jména, ale už teď jsou tu velké plány. Pokud totiž fanoušci album přijmou vřele, sestava Super Heavy by prý chtěla vyrazit i na turné. Uvidíme :o)

---

Zajímavý Beatles tribute

1. 6. 2011
Obrázek: Zajímavý Beatles tribute

Bubeník Mike Portnoy sice opustil Dream Theater, ale na zahálku nemá čas. Pomohl při nahrávání alba kytaristy a klávesáka Neala Morse (Testimony 2) a spolu s ním oživil také sestavu Yellow Matter Custard. To je docela zajímavý Beatles tribute band, ve kterém je vedle dalších ještě kytarista Paul Gilbert. A právě beatlesácká muzika v jejich podání zaznamenaná na jejich únorovém koncertě v New Yorku teď vychází na 2CD/DVD pojmenovaném "One More Night in New York City".

---

Dejvické hudební léto

1. 6. 2011
Obrázek: Dejvické hudební léto

Vážení přátelé,

neziskové občanské sdružení Kotlaba, které vzniklo z iniciativy některých bubenečských dejvických a hanspaulských hudebníků a nadšenců, je iniciátorem a pořadatelem již tradičního hudebního festivalu DEJHULE, neboli "Dejvické hudební léto", Jedná se o charitativní akci,u zrodu stála taková jména jako Ivan Hlas, nebo Richard Tesařík, hudebníci žijící v této

lokalitě, kteří na tomto festivalu, spolu s dalšími téměř pravidelně vystupují. DEJHULE bylo a je jedinou akci s takovouto tradicí a náplní v Praze 6, jelikož veškerý výtěžek, včetně honorářů zúčastněných umělců, byl vždy věnován na místa kde je pečováno o nemocné a postižené děti, nejprve Klinice dětské onkologie, Klinice dětské pneumologie a v posledních letech dětskému stacionáři DAR. V letošním roce proběhne již 16. ročník Dejvického hudebního léta a to v neděli 19.6.2011 na stadionu Juliska v Praze 6. Pro tento ročník máme potvrzenu účast těchto účinkujících: Václav Neckář se skupinou Bacily, Radim Hladík a jeho Blue Effect, SKA fenomén skupina Fast Food Orchestra, Ivan Hlas, YoYo Band, ParadeMarche, OOZ, Ruda z Ostravy a další, kteří postoupí z hudební soutěže vyhlášené pro velký zájem umělců účinkovat na tomto již legendárním festivalu.

Veškerý výtěžek letošního ročníku bude určen pro dětský stacionář DAR ve Vokovicích.

---

Pozvánka

31. 5. 2011
Obrázek: Pozvánka

V úterý 7.6. ve 20.30 v Malostranské Besedě hraje Bílá Nemoc - legendární folk- rocková formace, vycházející z folkových kořenů kapely Bonsai- dvojnásobného vítěze plzeňské Porty 83-84 .Bílá nemoc má na svém kontě pět CD- včetně LIVE alba z Besedy, a desítky koncertů po celé republice, včetně společného turné s Suzanne Vega a Čechomorem - v Besedě vystoupí společně s kapelou AGAPEPE provozující pravý poctivý big beat, kdy z úst frontmena Tomáše Svobody zazní jak tvorba vlastní, tak staré klasické fláky let sedm a osmdesátých.

Syntéza těchto dvou kapel pravidelně přináší skvělou hudební zábavu a pohodu

---
Stránky: 1 177 349 350 351 352 353 354 355 528 703