Stránky: 1 178 352 353 354 355 356 357 358 531 708

18.června první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal

13. 6. 2011
Obrázek: 18.června první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal

Chcete přivítat léto pořádnou porcí metalu? Letní parket Výrava ve spolupráci s webzinem Metal Forever & Metal Man připravil na 18.června první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal, který příznivcům tvrdších tónů nabídne porci z široké palety metalových stylů a zároveň, tak aby dostál svému názvu, postaví vedle sebe zkušené party i ty, kteří od nich metalové dědictví jednou můžou převzít. Posuďte sami, kdo se na vás ve Výravě u Hradce Králové čeká:

---

Edguy upřesňují svou novinku

13. 6. 2011
Obrázek: Edguy upřesňují svou novinku

Tahle německá kapela hraje neoklasický metal, tzn. že současným způsobem hrají klasiku, kterou už 20 let před nimi definovali jiní. Inspirace klasickým operním zpěvem ovšem dává téhle sestavě právě tu specifickou "severskou" melodiku, která se jedněm líbí, a druzí ji už vidí na hranici kýče. Jak na té hraně balancují Edguy fanoušci poznají už 28. srpna, kdy vyjde nové album Age of the Joker.

---

Z beaťácké pošty ...

13. 6. 2011
Obrázek: Z beaťácké pošty ...

..."Ahoj bíťáci, zdraví vás kachní soused z Čelákovic. Při své cestě po Spojených státech jsem kromě jiného chtěl navštívit místo, kde se v roce 1967 konal první rockový festival. Poprvé tam tehdy hráli The Jimi Hendrix Experience, Janis Joplin, také The Who a mnoho dalších. Věděl jsem jen, že to bylo v Monterey kousek od San Francisca a čekal jsem, že (tak jak to Amíci rádi dělají) všude budou šipky a cedule "tudy se dostanete na to správné místo kde to tehdy bylo". Nenašel jsem nic, tak jsem zastavil v centru města, že se alespoň projdu - a hle - obchod s hudebními nástroji, kde mi vysvětlili, kde to je. Dnes se na tomto památném místě konají koňská rodea, ale občas i koncerty. Paní Alex v recepci se mi moc omlouvala, že nemá žádné propagační materiály kromě těch koňských. Pokud by náhodou někdo z posluchačů jel kolem, je to 2000 Fairgrounds, Monterey, 93940 California, USA. Beaäťák Carlos" ...

---

13. 6. Walter Trout - klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou

13. 6. 2011
Obrázek: 13. 6. Walter Trout - klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou

Neměli byste chybět na koncertě jednoho z nejlepších bluesových kytaristů světa. V pondělí 13.6. od 20 hodin zahrajé americký Walter Trout Band. Je to bývalý souputník Johna Mayalla z let 1984-89, který vydal hezkou řádku vynikajících alb. Bluesoví puristé možná mají výhrady, že hraje moc rychle a hodně nahlas, ale své publikum miluje, a na jeho projevu je to znát. Na Rampu přijede ze Švédska, kde 11. 6. vystoupí jako jeden z vrcholů známého hard and heavy festivalu Sweden Rock. Pokud máte rádi řízný rock and roll a špičkové instrumentální výkony, nenechte si koncert tohoto výjimečného kytaristy ujít. Mrkněte na jeho muziku TADY, a nebo TÁMHLE.

---

13.06.2011 - BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY - VELKÝ SÁL LUCERNY

13. 6. 2011
Obrázek: 13.06.2011 - BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY - VELKÝ SÁL LUCERNY

Slavnostní večer uvedení do BEATOVÉ SÍNĚ SLÁVY 2011 proběhne

13. června 2011 ve velkém sále Lucerny.

Předprodej vstupenek zahájen na

WWW.TICKETPRO.CZ---

EX 05 slaví 30 let!

10. 6. 2011
Obrázek: EX 05 slaví 30 let!

Kapela EX 05 z Benátek nad Jizerou slaví v letošním roce 30 let své existence. Pro své fanoušky připravuje nové CD a DVD, které se pokřtí přímo na oslavách skupiny v sobotu dne16. července 2011 od 21 hodin v Loděnici v Benátkách nad Jizerou. Hostem večera bude Petra Šany Šanclová. CD obsahuje 17 skladeb a na DVD je 9 klipů. EX 05 celých 30 let hrají vlastní muziku a texty, které obstarává leadr kapely Milan Frumar, asi největšími hity skupiny jsou skladby Píseň pro ženu, Brusle a To máš jedno, Tomáši.... Speciální info o EX 05 najdete na stránkách:

www.ex05.cz

---

10.6. Michal Pavlíček - Stará synagoga Plzeň

10. 6. 2011
Obrázek: 10.6. Michal Pavlíček - Stará synagoga Plzeň

Koncert je součástí turné k trojcédéčku "Srdeční záležitosti", které Michal Pavlíček vydal po pětileté pauze. "Srdeční záležitosti " obsahují zpívané skladby v syrovém rockovém hávu, ale i řadu kytarových instrumentálek v širším žánrovém spektru. Koncert, kde Michal postupně vymění několik kytar včetně akustické, proběhne od 20h v jedinečném prostředí Staré synagogy v Plzni, jako vůbec poslední koncert před její tříletou rekonstrukcí. Nenechte si ujít koncert v tomto jedinečném prostoru ... už i kvůli tomu prostředí to bude skvělá akce.

---

9.6. Neal Morse - Retro Music Hall

9. 6. 2011
Obrázek: 9.6. Neal Morse - Retro Music Hall
Neal Morse, americký multiinstrumentalista a skladatel v oblasti progresivního rocku, přijede se svým bandem 9. června 2011 do pražské Retro Music Hall. Už počátkem devadesátých let založil se svým bratrem skupinu Spock's Beard. Později začal Neal velmi silně inklinovat k náboženství a v roce 2000 se připojil k mezinárodnímu projektu Transatlantic v čele s bubeníkem Dream Theater Mikem Portnoyem. Zde se potkal s lidmi z Marillion, The Flower King, Pain Of Salvation, a zároveň rozjel i vlastní kariéru. Koncertní zastavení tohoto všestranného umělce osloví převážně fanoušky Yes, King Crimson, Jethro Tull, Marillion, nebo Genesis a Petera Gabriela. Více na www.nealmorse.com.
---

Právě vychází nové album punkerů Plexis „Vohul to!“

8. 6. 2011
Obrázek: Právě vychází nové album punkerů Plexis „Vohul to!“

Čekání na nové řadové album punkerů Plexis, jež se řadí mezi legendy tohoto stylu v Česku, je u konce. Po téměř celých jedenácti letech od dosud poslední studiovky "Už mi to kroutí nohy" (2000) právě vychází u nezávislého labelu Papagájův hlasatel Records album "Vohul to!".

"'Vohul to!' bude určitě nejtvrdší a nejrychlejší a zároveň nejmelodičtější album, co jsme kdy natočili," lákal na novinku již v době jejího natáčení v pražských studiích Faust frontman kapely Petr Hošek. O tom, že nelhal, se mohli fanoušci kapely přesvědčit na koncertech, kde Plexis několik nových písní představili, a také na Bandzone či Youtube profilu, kde byly postupně zveřejněny tři ochutnávky z alba - písně "Síla v srdci", "Spiklenci" a jako poslední "Sobec".

Novinka "Vohul to!" obsahuje 13 songů o celkové stopáži 39 minut, všechny přitom otextoval Hošek alias Mucho či Sid, hudba je pak dílem celého tria, které dále tvoří kytarista Dušan Lébl a bubeník Martin Švec.

Playlist alba je následující: "Slepý náboje", "Mezi cvoky", "Síla v srdci", "Černý vrány", "Sobec", "Betelgeuce", "Kyselina", "Spiklenci", "Krize", "Manipulace", "Blues starýho strejdy", "Zas najednou", "Zkažený zuby".

"Vohul to!" prozatím vychází pouze v CD podobě, brzy bude následovat vinylová verze pro sběratele a pro fajnšmekry vyjde také dokument "Antihero" o Petru Hoškovi.

---

Pozvánka do Matrixu

8. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka do Matrixu

Sobota 11.6. Matrix klub

Slobodná Európa (Sk) + Kung-Fu Girlz + Wosa + Genetická Chyba | door open 19:00 | start 19:20 | vstup 150Kč | http://www.matrixklub.cz

---
Stránky: 1 178 352 353 354 355 356 357 358 531 708