Stránky: 1 181 353 354 355 356 357 358 359 361 540 720

Jon Lord bojuje s rakovinou

16. 8. 2011
Obrázek: Jon Lord bojuje s rakovinou

Klávesista Jon Lord zveřejnil na svých stránkách prohlášení:

Chci dát vědět všem svým přátelům, fanouškům a spolupracovníkům, že bojuji s rakovinou a proto si musím dát přestávku od vystupování a získat tak čas na léčení. Budu pochopitelně pokračovat v psaní hudby, v "mém světě" to musí být součástí terapie. Jsem plně přesvědčen o tom, že se už v dobrém stavu příští rok vrátím.

God bless and see you soon

Jon

---

Víno AC/DC jde do obchodů

15. 8. 2011
Obrázek: Víno AC/DC jde do obchodů

Ve čtvrtek 18. srpna se v prodeji objeví edice vín "AC/DC". Na popud Rock n Roll Hall of Fame se prestižní australské vinařství Estate Warburn rozhodlo potěšit fanoušky hard rockové legendy několika modely vín. K dispozici tak bude suché červené "AC/DC Back in Black Shiraz", sladké bílé " AC/DC You Shock Me All Night Long Moscato", suché červené "AC/DC Highway to Hell Cabernet Sauvignon " a "AC/DC Hells Bells Sauvignon Blanc, tedy suché bílé.

---

Brno Riviera Fest už tento týden

15. 8. 2011
Obrázek: Brno Riviera Fest už tento týden

Brno Riviera Fest je akce, která začíná už tento pátek. Jedná se o druhý ročník akce, která navzdory loňskému promáčení byla úspěšná a má ambici stát se akcí tradiční. Vše proběhne v areálu brněnské Riviery, tentokrát v lehce upraveném termínu, o týden dříve, tedy 19.8.2011. Termín konání je změnou jedinou. Jinak vás (jak slibuje pořadatel) "opět přivítají top-kapely svých hudebních žánrů i české scény". Více ZDE.

---

Coldplay a jejich piano-rock

15. 8. 2011
Obrázek: Coldplay a jejich piano-rock

Coldplay je britská kapela z Londýna, která hraje podle některých alternativní rock, podle jiných britský pop. Ostatně srovnání třeba s Oasis je docela namístě. Docela příhodná charakteristika jejich muziky je definice Piano-rock. Coldplay těší svoje fanoušky už téměř patnáct let a právě vydávají své páté album.

---

13.8. Festival Fryyfest - Nové Město pod Smrkem

13. 8. 2011
Obrázek: 13.8. Festival Fryyfest - Nové Město pod Smrkem

V sobotu 13.8.2011 na koupáku v Novém Městě pod Smrkem u Liberce proběhne třetí ročník festivalu Fryyfest. Už od 11 hodin Vás čeká rock-metalová smršť v podání kapel Vitacit s Láďou Křížkem, Kurtizány z 25. Avenue, Lokomotiva Planet, Silent Session a mnoho dalších. Hvězdou večera budou Finové HB hrající symfonický metal. Přijďte podpořit jejich první koncert v ČR. 17 kapel, dvě pódia, káva během celého festivalu zdarma. Více ZDE.

---

Nightwish natáčejí album i film

12. 8. 2011
Obrázek: Nightwish natáčejí album i film

O tom, že Nightwish chystají pro své fanoušky nové album, jsme informovali nedávno. Nové album, které už je téměř natočené, se bude jmenovat Imaginarium, a vyjde příští rok. Teď se ale muzikanti chtějí naplno věnovat natáčení filmu. Herce si v castingu vybírají nejen podle talentu, ale i podle nasazení. Místo natáčení zatím úzkostlivě tají. Ještě letos bychom se měli dočkat prvního singlu a také traileru pro film. Více ZDE.

---

Marty Friedman dělá radost Japoncům

11. 8. 2011
Obrázek: Marty Friedman dělá radost Japoncům

Od sedmdesátých let jezdí mnoho rockových kapel rádo nahrávat "live" alba do Japonska. Prý je to mj. proto, že v Japonsku se rockové muzice daří, a navíc japonské publikum naslouchá muzice velmi pozorně a soustředěně (rozuměj "potichu"), aby po skončení skladby propuklo v hlasitý jásot. Kapela se tedy nemusí potýkat s neustálým pískotem a hlukem i během hraní (což už nejde z živé nahrávky odstranit), a naopak mezi skladbami je zaručena fantastická živá atmosféra. Kytarista Marty Friedman (ex Megadeth) má Japonsko rád a Japonci si oblíbili jeho (ostatně tam i v současnosti Marty žije). Před dvěma roky natočil album "Tokyo Jukebox", a už v září přijde na trh s pokračujícím "Tokyo Jukebox 2". Je to zajímavé proto, že o to byl požádán díky japonskému uspěchu "jedničky". Na albech je totiž i několik japonských hitů, které Marty Friedman přepracoval k obrazu svému. Více ZDE.

---

Festival Moravské hrady.CZ startuje v Hradci nad Moravicí

11. 8. 2011

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově, Kunětické hoře a Bezdězu představí 12. a 13. srpna na Hradci nad Moravicí. Po úspěšném turné České hrady.CZ, které v průběhu pěti letních víkendů navštívilo třicet tisíc lidí, se tak festival přesouvá jako Moravské hrady.CZ na Moravu, kde se dále představí na Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

11.8.-13.8. 2011 BRUTAL ASSAULT, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř

11. 8. 2011
Obrázek: 11.8.-13.8. 2011 BRUTAL ASSAULT,  Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř

BRUTAL ASSAULT Festival 2011, (16. ročník)

11-13. srpna 2011, Vojenská pevnost Josefov - Jaroměř

www.brutalassault.cz

Vojenská pevnost Josefov bude letos hostit již 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznavačů tvrdé hudby se v termínu 11-13. srpna sjedou do historického areálu Pevnosti, aby zde absolvovali tradiční třídenní hudební maratón za účasti více než 75-ti kapel z celého světa.

---

Blink 182 to hrnou dál

10. 8. 2011
Obrázek: Blink 182 to hrnou dál

Na rozdíl od anglických punkáčů ze sedmdesátých let většině současným neopunkovým kapelám chybí ta politická nespokojenost a navztekanost na celý svět. Ostatně v Americe takový Punk spíše než jako sociální hnutí definují jako studentskou muziku, tedy muziku veselou a hravou. S původním punkem má ale hodně společného. Nevyžaduje hudební vzdělanost ani muzikantské umění. Je ale potřeba krátké jednoduché přímočaré tříakordové písničky hrát velmi rychle a energicky. A to se kapelám typu Blink 182 daří výborně. Snad jen tihle "studentíci" trochu zestárli. Těšme se na album "Neighborhoods", ze kterého je už k poslechu skladba "Heart's All Gone". Více ZDE.

---
Stránky: 1 181 353 354 355 356 357 358 359 361 540 720