Stránky: 1 181 353 354 355 356 357 358 359 361 540 720

Eurotrialog - tak trochu jiný festival

16. 8. 2011
Obrázek: Eurotrialog - tak trochu jiný festival

Zapomeňte na popmusic, je tu Eurotrialog Mikulov. Tak trochu jiný festival: hudba, filmy, poezie. Mikulovský festival sází především na kvalitní nekomerční hudbu. Festival Eurotrialog Mikulov proběhne v termínu 19. - 21.8.2011 v Mikulovském amfiteátru, v Dietrichsteinské hrobce. Více ZDE.

---

Slash má DVD jako vzpomínku na dětství

16. 8. 2011
Obrázek: Slash má DVD jako vzpomínku na dětství

Slash jako kluk, ještě než se s rodiči odstěhoval do Ameriky, vyrůstal v jednom britském městě, do kterého se teď v červenci po letech vrátil a uskutečnil tam koncert. Koncert navíc nahrál na DVD, které by se ještě letos v říjnu mělo dostat do obchodů. Slash o takový koncertní návrat do míst svého dětství prý už hodně dlouho stál. Tomu odpovídal i setlist koncertu, kdy zazněly i skladby GUNS N´ROSES, SLASH´S SNAKEPIT a VELVET REVOLVER. Více ZDE.


---

Jon Lord bojuje s rakovinou

16. 8. 2011
Obrázek: Jon Lord bojuje s rakovinou

Klávesista Jon Lord zveřejnil na svých stránkách prohlášení:

Chci dát vědět všem svým přátelům, fanouškům a spolupracovníkům, že bojuji s rakovinou a proto si musím dát přestávku od vystupování a získat tak čas na léčení. Budu pochopitelně pokračovat v psaní hudby, v "mém světě" to musí být součástí terapie. Jsem plně přesvědčen o tom, že se už v dobrém stavu příští rok vrátím.

God bless and see you soon

Jon

---

Víno AC/DC jde do obchodů

15. 8. 2011
Obrázek: Víno AC/DC jde do obchodů

Ve čtvrtek 18. srpna se v prodeji objeví edice vín "AC/DC". Na popud Rock n Roll Hall of Fame se prestižní australské vinařství Estate Warburn rozhodlo potěšit fanoušky hard rockové legendy několika modely vín. K dispozici tak bude suché červené "AC/DC Back in Black Shiraz", sladké bílé " AC/DC You Shock Me All Night Long Moscato", suché červené "AC/DC Highway to Hell Cabernet Sauvignon " a "AC/DC Hells Bells Sauvignon Blanc, tedy suché bílé.

---

Brno Riviera Fest už tento týden

15. 8. 2011
Obrázek: Brno Riviera Fest už tento týden

Brno Riviera Fest je akce, která začíná už tento pátek. Jedná se o druhý ročník akce, která navzdory loňskému promáčení byla úspěšná a má ambici stát se akcí tradiční. Vše proběhne v areálu brněnské Riviery, tentokrát v lehce upraveném termínu, o týden dříve, tedy 19.8.2011. Termín konání je změnou jedinou. Jinak vás (jak slibuje pořadatel) "opět přivítají top-kapely svých hudebních žánrů i české scény". Více ZDE.

---

Coldplay a jejich piano-rock

15. 8. 2011
Obrázek: Coldplay a jejich piano-rock

Coldplay je britská kapela z Londýna, která hraje podle některých alternativní rock, podle jiných britský pop. Ostatně srovnání třeba s Oasis je docela namístě. Docela příhodná charakteristika jejich muziky je definice Piano-rock. Coldplay těší svoje fanoušky už téměř patnáct let a právě vydávají své páté album.

---

13.8. Festival Fryyfest - Nové Město pod Smrkem

13. 8. 2011
Obrázek: 13.8. Festival Fryyfest - Nové Město pod Smrkem

V sobotu 13.8.2011 na koupáku v Novém Městě pod Smrkem u Liberce proběhne třetí ročník festivalu Fryyfest. Už od 11 hodin Vás čeká rock-metalová smršť v podání kapel Vitacit s Láďou Křížkem, Kurtizány z 25. Avenue, Lokomotiva Planet, Silent Session a mnoho dalších. Hvězdou večera budou Finové HB hrající symfonický metal. Přijďte podpořit jejich první koncert v ČR. 17 kapel, dvě pódia, káva během celého festivalu zdarma. Více ZDE.

---

Nightwish natáčejí album i film

12. 8. 2011
Obrázek: Nightwish natáčejí album i film

O tom, že Nightwish chystají pro své fanoušky nové album, jsme informovali nedávno. Nové album, které už je téměř natočené, se bude jmenovat Imaginarium, a vyjde příští rok. Teď se ale muzikanti chtějí naplno věnovat natáčení filmu. Herce si v castingu vybírají nejen podle talentu, ale i podle nasazení. Místo natáčení zatím úzkostlivě tají. Ještě letos bychom se měli dočkat prvního singlu a také traileru pro film. Více ZDE.

---

Marty Friedman dělá radost Japoncům

11. 8. 2011
Obrázek: Marty Friedman dělá radost Japoncům

Od sedmdesátých let jezdí mnoho rockových kapel rádo nahrávat "live" alba do Japonska. Prý je to mj. proto, že v Japonsku se rockové muzice daří, a navíc japonské publikum naslouchá muzice velmi pozorně a soustředěně (rozuměj "potichu"), aby po skončení skladby propuklo v hlasitý jásot. Kapela se tedy nemusí potýkat s neustálým pískotem a hlukem i během hraní (což už nejde z živé nahrávky odstranit), a naopak mezi skladbami je zaručena fantastická živá atmosféra. Kytarista Marty Friedman (ex Megadeth) má Japonsko rád a Japonci si oblíbili jeho (ostatně tam i v současnosti Marty žije). Před dvěma roky natočil album "Tokyo Jukebox", a už v září přijde na trh s pokračujícím "Tokyo Jukebox 2". Je to zajímavé proto, že o to byl požádán díky japonskému uspěchu "jedničky". Na albech je totiž i několik japonských hitů, které Marty Friedman přepracoval k obrazu svému. Více ZDE.

---

Festival Moravské hrady.CZ startuje v Hradci nad Moravicí

11. 8. 2011

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově, Kunětické hoře a Bezdězu představí 12. a 13. srpna na Hradci nad Moravicí. Po úspěšném turné České hrady.CZ, které v průběhu pěti letních víkendů navštívilo třicet tisíc lidí, se tak festival přesouvá jako Moravské hrady.CZ na Moravu, kde se dále představí na Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---
Stránky: 1 181 353 354 355 356 357 358 359 361 540 720