Stránky: 1 180 354 355 356 357 358 359 360 537 715

B.B.KING a JOHN MAYALL dnes na jednom pódiu

12. 7. 2011
Obrázek: B.B.KING a JOHN MAYALL dnes na jednom pódiu

Už toto úterý bude Praha svědkem unikátního dvojkoncertu, na pódiu Kongresového centra Praha se v jeden večer sejde bluesový král B.B.KING a fenomenální JOHN MAYALL! Pokud si tuto hudební lahůdku nechcete nechat ujít, máte poslední možnost - v prodeji zbývá necelá stovka lístků.

---

Švéd dostal kvůli závislosti na metalu invalidní důchod

12. 7. 2011

Dvaačtyřicetiletý Švéd Roger Tullgren má rád heavy metal a zanedbává kvůli němu své zaměstnání. Na druhou stranu ale potřebuje peníze na koncerty a cédéčka. Proto se švédský úřad práce rozhodl, že mu přizná něco jako invalidní důchod. Informoval o tom britský server Daily Mirror.

Celý článek najdete na IDNES.CZ

---

Kapela KEKS na Konopišti!<br /> <br />

11. 7. 2011

Pokud vám přišlo, že kolem kapely KEKS se neděje nic zajímavého, mýlíte se!

Důkazem toho je chystaný koncert na Konopišti, který proběhne 28.srpna v 18.00 hodin.

Pokud si myslíte, že nelze spojit vážnou hudbu s rockovou, opět se mýlíte!

Na Konopišti uvidíte a uslyšíte operního zpěváka Vratislava Kříže a KEKS, dále Petra Maláska, doprovázet je bude komorní smyčcový orchestr.

Zajímavý koncert , na kterém uslyšíte mimo jiné i některé písničky KEKSU v jiném provedení, než je znáte, pro vás připravil pan Vratislav Kříž, v jehož režii se bude koncert odehrávat.

Těšíme se na viděnou na Konopišti!

---

Opustil nás "strašák" Würzel

11. 7. 2011
Obrázek: Opustil nás "strašák" Würzel

V sobotu zemřel v 61 letech někdejší kytarista Motorhead (1984 - 95) Michael Burston přezdívaný Würzel (podle oblíbeného dětského hrdiny Worzela Gummidgea - střapatého strašáka se kterým měl stejný účes). Lemmy řekl, že přehlasované U si u přezdívky psal proto, aby to vyznělo více heavymetalově. Würzela zradilo srdce.

---

Novinka od Mastodon

11. 7. 2011
Obrázek: Novinka od Mastodon

Mastodon zveřejnili obal chystaného alba "THE HUNTER" jehož tvůrcem je současný americký výtvarník a sochař AJ Fosik. Heavyrockoví inovátoři Mastodon oznámili název nového studiového alba pro Reprise Records / Supraphon a jména šesti nových songů, které se na něm objeví. Album THE HUNTER je naplánováno k vydání později v tomto roce a bude obsahovat také skladby "Curl Of The Burl," "Dry Bone Valley," "Blasteroids," "The Octopus Has No Friends," "All The Heavy Lifting," a "Stargasm." Detaily k nim a názvy ostatních tracků budou brzy následovat.

---

Uherské Hradiště 100,FM v provozu

10. 7. 2011
Obrázek: Uherské Hradiště 100,FM v provozu

Dneska přes den u sila, to náš technik zkusil a …. má to za sebou! Silo u Starého Města vyzdobil dokrývačem Beatu. Jeho sila je 200W, frekvence 100,0 FM a polarizace vertikální. Uherskému Hradišti a okolí tak přejem dobrý poslech klasického rocku!

Vaši Beaťáci

---

Masters of Rock 2011

8. 7. 2011
Obrázek: Masters of Rock 2011

Masters of Rock je 9. ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivalu v ČR. Proběhne 14. - 17. 7. od 13:00 v areálu likérky R. Jelínek Vizovice. Těšte se na 4 dny plné kvalitní rock-metalové muziky! 70 koncertů na 2 pódiích! Autogramiády hvězd! Spousta zábavy! Letošní sestava MASTERS OF ROCK je jednou z nejsilnějších v historii festivalu vůbec. Hlavní hvězdou jsou legendární Američané TWISTED SISTER, kteří míří na svůj historicky první koncert do České Republiky! ...

---

Patti Smith se má za čím ohlédnout

7. 7. 2011
Obrázek: Patti Smith se má za čím ohlédnout

Ohlédnutí se v čase není jen o věku interpreta, ale i o jeho diskografii. Patti Smith debutovala albem Horses už v roce 1975. A právě od onoho alba až po současnost, tak je široký záběr výběrového alba, na kterém fanoušek najde 18 skladeb. Aby komplet působil neroztříštěně, skladby byly přemasterovány. V bookletu pak sama Patti každou skladbu doplnila komentářem a vzpomínkou. Pro sběratele toto výběrové album pojmenované Outside Society vyjde nejen jako CD, ale i jako vinyl. Na trhu by se mělo objevit už v srpnu.

---

Charity není nikdy dost

7. 7. 2011
Obrázek: Charity není nikdy dost

Už někdy před osmi lety vyšla zajímavá kompilace "Live From Nowhere Near You" označená jako "Volume 1". Výtěžek byl určen pro konto nadace Outside In (to je nadace, která se věnuje lidem bez domova). Už teď v červenci by se na trojcédéčku měla objevit další kompilace označená jako "Volume 2". Na nahrávkách by mělo být ke slyšení široké spektrum umělců, od těch "bezejmenných" neznámých pouličních umělců, až po jména jako The Strokes a Pearl Jam.

---

7.-10.7. Festival pro židovskou čtvrť Boskovice

7. 7. 2011
Obrázek: 7.-10.7. Festival pro židovskou čtvrť Boskovice

Již za 14 dní, 7. až 10. července, se uskuteční 19. ročník festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice, který představí opět řadu zajímavostí ze světa hudby, divadel, filmu, literatury i výtvarného umění. Festival započne ve čtvrtek 7. 7. v 16.00 vernisáží výstav v Muzeu Boskovicka. Hudební doprovod zajistí maďarské duo Ruach. Oficiální zahájení pak obstará v 17.00 v zámeckém skleníku slovenská kapela Preßburger Klezmer Band a na tento den je připravena i scéna Blues Alive Boskovice 2011, která se koná, jak už samotný název scény napovídá, ve spolupráci se šumperským festivalem Blues Alive. Představí se zde maďarské trio Jack Cannon, jedna z nejen nejstarších, ale také nejlepších bluesových kapel na Slovensku Bluesweiser, Beňa a Ptaszek a skupina Petr Karas Band, která byla vybrána ze soutěže Blues Aperitiv 2011.

---
Stránky: 1 180 354 355 356 357 358 359 360 537 715