Stránky: 1 181 355 356 357 358 359 360 361 540 720

Alice Cooper a detaily k novému albu

5. 8. 2011
Obrázek: Alice Cooper a detaily k novému albu

Po třech letech přichází Alice Cooper s novým albem "Welcome 2 My Nightmare". Na pultech ho najdete v půlce září. Zatím si můžete na netu vyhledat pilotní singl "I'll Bite Your Face Off" v nejrůznější kvalitě už hraný naživo na koncertech. Album by mělo navazovat na původní multiplatinové album "Welcome To My Nightmare" z roku 1975. Za zmínku stojí jednotlivé mutace. Kromě standardní edice totiž bude připraven "Fan Pack" se bonusovými skladbami "Under The Bed" a slavnou "Poison" v "živé verzi. Deluxe edice přinese navíc tři skladby stejně jako Deluxe Digipak CD verze. A(!) nebude chybět ani vinylová mutace. Více ZDE.

---

Jakou mají budoucnost Rage Against The Machine

4. 8. 2011
Obrázek: Jakou mají budoucnost Rage Against The Machine

Čert ví, jakou mají budoucnost, protože Rage Against The Machine zřejmě odehráli poslední koncert. Apoň to tak řekl po červencovém koncertu v Los Angeles baskytarista Tim Commerford. Onen koncert organizovala sama kapela jako výroční, protože byl spojený s oslavou 20 let existence sestavy. Ale tihle muzikanti teď ke smutku svých fanoušků nemají do budoucna v plánu vůbec žádné další vystupování. Více ZDE.

---

Red Hot Chili Peppers jsou zpátky

4. 8. 2011
Obrázek: Red Hot Chili Peppers jsou zpátky

Pět let čekali fanoušci na nové album Red Hot Chili Peppers, a teď je to tady! To "teď" znamená ještě do konce srpna! Nové album "I'm With You" už teď reprezentuje pilotní singl "The Adventures Of Rain Dance Maggie". RHCP neodbočili ze své "lajny", takže album asi až tak moc nepřekvapí, ale určitě potěší všechny ty, co čekají tu jejich už celému světu známou klasiku. Více ZDE.


---

Co můžeme čekat od Nightwish

3. 8. 2011
Obrázek: Co můžeme čekat od Nightwish

Finská skupina Nightwish chystá pro své fanoušky nové album. Na album je čas do příštího roku, ale už teď jsou na internetu ke slyšení ukázky. Po heslem Kiteen Pallo na vás ovšem čeká několik motivů připomínajících jakési intro (tady a támhle), kdy u některých je přímo napsáno, že jde o neoficiální verzi. Čert, aby se v tom vyznal :o) Více ZDE.

---

Chickenfoot a nové album

3. 8. 2011
Obrázek: Chickenfoot a nové album

O kapele Chickenfoot jsme vás už informovali. Je to superskupina se vším všudy. V téhle sestavě se sešli zpěvák Sammy Hagar (Van Halen, Montrose), basák Michael Anthony (Van Halen), kytarista Joe Satriani a u bicích sedí Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). V roce 2009 přišli na trh se svým výborným prvním albem. Ještě letos má přijít na trh druhé album s matoucím názvem "Chickenfoot III". Album má být na trhu koncem září, ale už teď kapela fanouškům nabídla pilotní singl BIG FOOT. Více ZDE.

---

Metallica je tři dekády na scéně

2. 8. 2011
Obrázek: Metallica je tři dekády na scéně

Metallica se na podzim dožije už svého třicátého roku. Muzikanti to nejen oslaví, ale rozhodli se pro své fanoušky v San Franciscu v klubu Fillmore letos v prosinci uspořádat čtyři koncerty. Bude hodně zajímavých hostů a mnohé rarity, které se na koncertech hrály málo, některé prý dokonce vůbec. Protože je San Francisco pro našince tak trochu z ruky, asi nás nemusí trápit omezený počet vstupenek, ale doufejme, že ve finále se k fanouškovi dostane víc, než jen textová zmínka v novinách :o) Více ZDE.

---

Nový super-projekt na obzoru

2. 8. 2011
Obrázek: Nový super-projekt na obzoru

Bubeník Mike Portnoy (ex-Dream Theater, ex-Avenged Sevenfold) a kytarista John Sykes (ex-Thin Lizzy, ex-Whitesnake, ex-Blue Murder) chystají společný projekt. Zatím nemají pojmenování, ale už se sešli a nahrávali ve studiích v Los Angels. Portnoy popsal nový materiál jako spojení Led Zeppelin a Black Sabbath či Deep Purple a Pink Floyd, takže naprostá rocková klasika. Více ZDE.

---

Jaké je nejlepší metalové album z osmdesátých let?

1. 8. 2011
Obrázek: Jaké je nejlepší metalové album z osmdesátých let?

Pokud máte rádi žebříčky, statistiky a nejrůznější přehledy a ohlédnutí v čase, je tu něco pro vás. Hudební styl Metal dominoval především v osmdesátých letech. A právě z této dekády hudební magazín New Musical Express vybíral dvacítku nejlepších metalových alb. Pochopitelně, vše je relativní, ale žebříček z tak renomovaného časopisu už nějakou váhu má :o) Více ZDE.

---

Jon Lord "doktorem muziky"

29. 7. 2011
Obrázek: Jon Lord "doktorem muziky"

Spoluzakladatel Deep Purple, hráč Whitesnake, Paice, Ashton & Lord, The Artwoods nebo Flower Pot Men and their garden, Jon Douglas Lord obrdžel čestný titul "doktor hudby" - Honorary Degree of Music from the University of Leicester. " John Lord je jedním z nejtalentovanějších britských hudebníků. Jeho talent a můza ani po letech neutuchá". Tak lze shrnout proslov před udělením čestného titulu. Na záznam z ceremoniálu se můžete podívat tady:

Jon Lord - University of Leicester

---

Trutnov oznamuje další kapely

29. 7. 2011
Obrázek: Trutnov oznamuje další kapely

K Iggymu přibývá Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou obě Nohy, německá i českobrazilská. Po dlouhých osmi letech zde výjimečně vystoupí Tichá dohoda. Setkání dále okoření The Dhol Foundation, trutnovským publikem milovaní šamanští bubeníci. Poprvé v historii festivalu přijede také čtyřicetičlenný symfonický orchestr.

---
Stránky: 1 181 355 356 357 358 359 360 361 540 720