Stránky: 1 181 355 356 357 358 359 360 361 540 720

Chickenfoot a nové album

3. 8. 2011
Obrázek: Chickenfoot a nové album

O kapele Chickenfoot jsme vás už informovali. Je to superskupina se vším všudy. V téhle sestavě se sešli zpěvák Sammy Hagar (Van Halen, Montrose), basák Michael Anthony (Van Halen), kytarista Joe Satriani a u bicích sedí Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). V roce 2009 přišli na trh se svým výborným prvním albem. Ještě letos má přijít na trh druhé album s matoucím názvem "Chickenfoot III". Album má být na trhu koncem září, ale už teď kapela fanouškům nabídla pilotní singl BIG FOOT. Více ZDE.

---

Metallica je tři dekády na scéně

2. 8. 2011
Obrázek: Metallica je tři dekády na scéně

Metallica se na podzim dožije už svého třicátého roku. Muzikanti to nejen oslaví, ale rozhodli se pro své fanoušky v San Franciscu v klubu Fillmore letos v prosinci uspořádat čtyři koncerty. Bude hodně zajímavých hostů a mnohé rarity, které se na koncertech hrály málo, některé prý dokonce vůbec. Protože je San Francisco pro našince tak trochu z ruky, asi nás nemusí trápit omezený počet vstupenek, ale doufejme, že ve finále se k fanouškovi dostane víc, než jen textová zmínka v novinách :o) Více ZDE.

---

Nový super-projekt na obzoru

2. 8. 2011
Obrázek: Nový super-projekt na obzoru

Bubeník Mike Portnoy (ex-Dream Theater, ex-Avenged Sevenfold) a kytarista John Sykes (ex-Thin Lizzy, ex-Whitesnake, ex-Blue Murder) chystají společný projekt. Zatím nemají pojmenování, ale už se sešli a nahrávali ve studiích v Los Angels. Portnoy popsal nový materiál jako spojení Led Zeppelin a Black Sabbath či Deep Purple a Pink Floyd, takže naprostá rocková klasika. Více ZDE.

---

Jaké je nejlepší metalové album z osmdesátých let?

1. 8. 2011
Obrázek: Jaké je nejlepší metalové album z osmdesátých let?

Pokud máte rádi žebříčky, statistiky a nejrůznější přehledy a ohlédnutí v čase, je tu něco pro vás. Hudební styl Metal dominoval především v osmdesátých letech. A právě z této dekády hudební magazín New Musical Express vybíral dvacítku nejlepších metalových alb. Pochopitelně, vše je relativní, ale žebříček z tak renomovaného časopisu už nějakou váhu má :o) Více ZDE.

---

Jon Lord "doktorem muziky"

29. 7. 2011
Obrázek: Jon Lord "doktorem muziky"

Spoluzakladatel Deep Purple, hráč Whitesnake, Paice, Ashton & Lord, The Artwoods nebo Flower Pot Men and their garden, Jon Douglas Lord obrdžel čestný titul "doktor hudby" - Honorary Degree of Music from the University of Leicester. " John Lord je jedním z nejtalentovanějších britských hudebníků. Jeho talent a můza ani po letech neutuchá". Tak lze shrnout proslov před udělením čestného titulu. Na záznam z ceremoniálu se můžete podívat tady:

Jon Lord - University of Leicester

---

Trutnov oznamuje další kapely

29. 7. 2011
Obrázek: Trutnov oznamuje další kapely

K Iggymu přibývá Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou obě Nohy, německá i českobrazilská. Po dlouhých osmi letech zde výjimečně vystoupí Tichá dohoda. Setkání dále okoření The Dhol Foundation, trutnovským publikem milovaní šamanští bubeníci. Poprvé v historii festivalu přijede také čtyřicetičlenný symfonický orchestr.

---

"Bon Scott" - výrobu životopisného dokumentu podpoří vláda

28. 7. 2011
Obrázek: "Bon Scott" - výrobu životopisného dokumentu podpoří vláda

Screen Australia, společnost pro rovoj a financování australského filmu, poskytla prostředky pro natočení životopisného dokumentu o zpěvákovi AC/DC. Režie se má ujmout Eddie Martin v produkci Lizzette Atkins (společně natočili celovečerní dokument "Lionel" o domorodé boxerské legendě Lionel Rose).

Bon Scott zemřel 19.02.1980 v Londýně. Po "večírku" s přítelem Alisdair Kinnearem. Bon zřejmě usnul v autě během jízdy domů a nebyl ke vzbuzení, proto jej Alisdair nechal spát a odešel domů. Druhý den pak nalezl Bona v autě v bezvědomí. Oživovací pokusy byly neúspěšné a Bon byl prohlášen za mrtvého, jako příčina bylo označeno udušení vlastními zvratky.

---

Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku

28. 7. 2011
Obrázek: Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku

Oldřich Veselý - rockový zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje, všestranný a renesanční umělec, bývalý člen Blue Effect a Synkop 61 vydává po několikaleté odmlce desku s názvem Restart. Třináct skladeb, které nahrával se svou kapelou €-band ve studiích v Brně a v Praze ve spolupráci s takovými osobnostmi jako Vlasta Třešňák nebo Pavel Vrba, bude možno na hudebních pultech zakoupit od poloviny srpna 2011.

---

Beat na těle i na duši ....

27. 7. 2011
Obrázek: Beat na těle i na duši ....

Mail od Vládi Vlacha si nemůžeme nechat jen pro sebe -

Ahoj chlapci a chlapi. Tak jsem si udělal výlet do Albrechtic, ke kámošovi Leošovi. O tohle se s Vámi musím podělit. Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by měl logo Beatu vytetnuto na těle. Tomu se říká fanoušek.

W

---

Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

27. 7. 2011
Obrázek: Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku a Švihově představí v pátek 29. a v sobotu 30. července na Kunětické hoře na Pardubicku. Festival Hrady CZ, který zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Příznivci festivalu, který letos za navštívilo již více než deset tisíc návštěvníků, mohou v Čechách téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---
Stránky: 1 181 355 356 357 358 359 360 361 540 720