Stránky: 1 181 355 356 357 358 359 360 361 540 719

Jon Lord "doktorem muziky"

29. 7. 2011
Obrázek: Jon Lord "doktorem muziky"

Spoluzakladatel Deep Purple, hráč Whitesnake, Paice, Ashton & Lord, The Artwoods nebo Flower Pot Men and their garden, Jon Douglas Lord obrdžel čestný titul "doktor hudby" - Honorary Degree of Music from the University of Leicester. " John Lord je jedním z nejtalentovanějších britských hudebníků. Jeho talent a můza ani po letech neutuchá". Tak lze shrnout proslov před udělením čestného titulu. Na záznam z ceremoniálu se můžete podívat tady:

Jon Lord - University of Leicester

---

Trutnov oznamuje další kapely

29. 7. 2011
Obrázek: Trutnov oznamuje další kapely

K Iggymu přibývá Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou obě Nohy, německá i českobrazilská. Po dlouhých osmi letech zde výjimečně vystoupí Tichá dohoda. Setkání dále okoření The Dhol Foundation, trutnovským publikem milovaní šamanští bubeníci. Poprvé v historii festivalu přijede také čtyřicetičlenný symfonický orchestr.

---

"Bon Scott" - výrobu životopisného dokumentu podpoří vláda

28. 7. 2011
Obrázek: "Bon Scott" - výrobu životopisného dokumentu podpoří vláda

Screen Australia, společnost pro rovoj a financování australského filmu, poskytla prostředky pro natočení životopisného dokumentu o zpěvákovi AC/DC. Režie se má ujmout Eddie Martin v produkci Lizzette Atkins (společně natočili celovečerní dokument "Lionel" o domorodé boxerské legendě Lionel Rose).

Bon Scott zemřel 19.02.1980 v Londýně. Po "večírku" s přítelem Alisdair Kinnearem. Bon zřejmě usnul v autě během jízdy domů a nebyl ke vzbuzení, proto jej Alisdair nechal spát a odešel domů. Druhý den pak nalezl Bona v autě v bezvědomí. Oživovací pokusy byly neúspěšné a Bon byl prohlášen za mrtvého, jako příčina bylo označeno udušení vlastními zvratky.

---

Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku

28. 7. 2011
Obrázek: Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku

Oldřich Veselý - rockový zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje, všestranný a renesanční umělec, bývalý člen Blue Effect a Synkop 61 vydává po několikaleté odmlce desku s názvem Restart. Třináct skladeb, které nahrával se svou kapelou €-band ve studiích v Brně a v Praze ve spolupráci s takovými osobnostmi jako Vlasta Třešňák nebo Pavel Vrba, bude možno na hudebních pultech zakoupit od poloviny srpna 2011.

---

Beat na těle i na duši ....

27. 7. 2011
Obrázek: Beat na těle i na duši ....

Mail od Vládi Vlacha si nemůžeme nechat jen pro sebe -

Ahoj chlapci a chlapi. Tak jsem si udělal výlet do Albrechtic, ke kámošovi Leošovi. O tohle se s Vámi musím podělit. Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by měl logo Beatu vytetnuto na těle. Tomu se říká fanoušek.

W

---

Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

27. 7. 2011
Obrázek: Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku a Švihově představí v pátek 29. a v sobotu 30. července na Kunětické hoře na Pardubicku. Festival Hrady CZ, který zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Příznivci festivalu, který letos za navštívilo již více než deset tisíc návštěvníků, mohou v Čechách téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

Reedice Nevermind od Nirvany nabídne speciality

27. 7. 2011
Obrázek: Reedice Nevermind od Nirvany nabídne speciality

Vydání luxusní reedice alba Nevermind, nejprodávanější desky Nirvany, je ohlášeno na 19. září letošního roku. Je to dvacet let od okamžiku, kdy se na pultech objevilo album původní. Připravovaná reedice bude skutečně hezkým kouskem - čtyři CD na nichž najdete rarity, B-strany, nevydané nahrávky, alternativní verze, živáky nebo nahrávky z radia BBC. K tomu bude ještě přibaleno DVD s dosud nezveřejněným záznamem koncertu.

---

Historie československého hudebního klipu do r. 1989

26. 7. 2011
Obrázek: Historie československého hudebního klipu do r. 1989

(Petr Hrabalík pro "Bigbít)

Definice a začátky

Pokud bychom hudební klip definovali dle těch nejobecnějších měřítek, to jest jako "filmové ztvárnění písničky", a zároveň se chtěli v jeho historii dostat na úplný počátek, museli bychom časoprostorovou trhlinou projít do roku 1927. Tehdy se v Americe konala premiéra prvního zvukového filmu "Jazzový zpěvák", ve kterém na černo nabarvený Al Jonson překvapil filmové diváky tím, že nejenže na ně z plátna promluvil, ale dokonce zazpíval písničku. Je tedy více než symbolické, že právě první zvukový film tématicky vycházel ze světa hudby.

Celý článek najdete tady:

---

Vlado Čech – paličky od pána Boha

26. 7. 2011
Obrázek: Vlado Čech – paličky od pána Boha

(Ondřej Fencl pro Lidovky)

Když v září 1980 nezvládl další z nekonečné řady drogových večírků John Bonham, Led Zeppelin po pár týdnech ukončili činnost. Když šest let po něm odešel do bubenického nebe alkoholem zdevastovaný Vlado Čech, tehdejší Blue Effect to měl rovněž spočítané. Tak jako Page a Plant měli svého Bonhama, Radim Hladík měl Vlado Čecha. 21.7.uplynulo od jeho předčasného skonu čtvrtstoletí. Bubeníci několika generací ho bez váhání označují za génia.

Charakterní, otevřený, zábavný, věčný diskutér, kluk, co nemluvil sprostě, zároveň poživačný bonvián, který si v nelehké době uměl užívat života - tak na něj vzpomínají blízcí.

---

Chickenfoot vydají novou desku!

25. 7. 2011
Obrázek: Chickenfoot vydají novou desku!

Kytarový mág Joe Satriani, bubeník Chad Smith, baskytarista Michael Anthony a Sammy Hagar jdou do finále s novou deskou. "Chickenfoot III" je podle Sammyho Hagara nejlepší deskou na jaké kdy pracoval, v superlativech o ní mluví i Joe Satriani. A tak se můžeme společně těšit na 27. září, to se deska oficielně objeví v prodeji.

---
Stránky: 1 181 355 356 357 358 359 360 361 540 719