Stránky: 1 183 356 357 358 359 360 361 362 366 548 730

Jak se "dostat" na koncert Black Country Communion

12. 10. 2011
Obrázek: Jak se "dostat" na koncert Black Country Communion

Tahle supersestava (Glenn Hughes, Jason Bonham, Joe Bonamassa a Derek Sherinian) už u nás koncertovala. Ale jestli vám vystoupení v Lokti nad Ohří uteklo, můžeme doufat v následování příkladu některých anglických divadel a kin. Už v září v některých městech (např. Londýn, Cambridge, Oxford, Bristol, Leeds, Birmingham, Edinburgh, Dublin) promítali koncertní DVD "Live Over Europe" (HD, Dolby 5.1 Surround). Jinak, samotné DVD má na trh přijít 24. října, Blu-Ray následuje 15. listopadu.

---

Vzpomínka na Gary Moora

12. 10. 2011
Obrázek: Vzpomínka na Gary Moora

Gary Moore letos v únoru nečekaně zemřel. Bylo to v období, kdy po letech v jeho muzice zaměřených na blues se opět chystal tvořit vyloženě rockovou muziku. Dokonce už měl rozpracované nové album. Jako vzpomínka na Garyho teď vychází CD, DVD a Blu-ray "Live At Montreux 2010". Právě tenhle loňský zářiový koncert dokazuje jeho chystaný návrat ke klasickému rocku, protože bluesové skladby už jsou v menšině. Koncert je o to zajímavější, že na něm Moore hraje i nové dosud nevydané skladby, které se měly objevit právě na novém albu. Jedná se o skladby "Days Of Heroes", "Where Are You Now" a "Oh Wild One".

---

Anthrax jsou hrdí na svoje fanoušky

11. 10. 2011
Obrázek: Anthrax jsou hrdí na svoje fanoušky

Anthrax nabídli fanouškům album "Worship Music". Hned během prvního týdne prodeje se jen v USA tohoto alba prodalo 28 tisíc kopií, což album v albovém žebříčku Billboardu vyneslo na dvanáctou pozici. Bubeník Charlie Benante se v rozhovoru vyjádřil velmi nadšeně, protože předchozí osm let staré album "We've Come For You All" se takhle propracovalo "jen" na 122. pozici s 10 tisíci prodanými nosiči. Řekl, že je na fanoušky Anthrax velmi hrdý, protože pozice v žebříčku je právě jejich zásluha, a pro Anthrax kompliment.


---

Když se sám nepochválíš, nikdo to za tebe neudělá

11. 10. 2011
Obrázek: Když se sám nepochválíš, nikdo to za tebe neudělá

Skupina Korn vypustí do světa 5.12. nové album The Path Of Totality. Album bude jedinečná směs rocku a dubstepu. Ale nebude to jako deska Korn. A nebude to ani jako jakákoliv deska, kterou kdy kdo slyšel. The Path of Totality je experimentální album, na kterém Korn přeřadili rychlost a prozkoumávají nové území. Pravověrní fanoušci nebudou asi překvapeni - Korn jsou od počátku devadesátých let, kdy se objevili v rockovém světě, kapelou, která ráda mění pravidla hry.

---

Vybíráme komínový systém (inzerce)

10. 10. 2011
Obrázek: Vybíráme komínový systém (inzerce)

Rozhodujete se, jaký komínový systém by byl nejvhodnější pro Vaše potřeby? Na trhu je velké množství různých komínových systémů a pro správnou volbu je třeba zvážit mnoho parametrů. Základní rozhodnutí spočívá především ve volbě správné materiálové skladby komínového systému. Velmi zjednodušeně řečeno, můžeme u třívrstvých komínových systémů volit mezi pláštěm komínového tělesa z betonu, cihly, nerezu a mezi šamotovými a nerezovými vložkami. V tomto článku se zaměříme na porovnání tradičního a moderního materiálu - třívrstvého nerezového komínu (CIKO® NEREZ) a cihelného komínu s šamotovou vložkou (např. CIKO® 3V UNIVERSAL nebo CIKO® TEC).

---

Stone Temple Pilots na turné

10. 10. 2011
Obrázek: Stone Temple Pilots na turné

Stone Temple Pilots jsou aktuálně na severoamerickém turné, ale ke smůle svých fanoušků turné byli nuceni přerušit. Už odřekli čtyři koncerty. Důvodem jsou akutní zdravotní problémy zpěváka Scotta Weilanda. Byl mu diagnostikován akutní zánět hlasivek a předepsán v tomto směru přísný "odpočinek", aby se předešlo případným fatálním důsledkům, jako je třeba definitivní ztráta hlasu. Zklamání fanoušků je o to větší, že si na aktuální album a koncertní turné museli počkat asi devět let, než se kapela znovu dala dohromady a připravila nový materiál.

---

Jirka Rogl vnímá hudbu očima

10. 10. 2011
Obrázek: Jirka Rogl vnímá hudbu očima

Ve středu 12.říijna od 18:00 se v novém klubu Exit-Us uskuteční křest knihy fotografa Jiřího Rogla "Z rockového polosvět(l)a" - první tuzemské fotografické publikace věnované koncertním fotografiím. V knize najdete přes tři sta fotografií převážně rockových interpretů a skupin. Součástí křtu bude i výstava fotografií, uvedení nové desky Freedom Call skupiny Seven do světa a následné unplugged vystoupení této výjimečné českobudějovické formace a autogramiáda.

---

7.10. Jasmína Kratochvílová - Palác Akropolis

7. 10. 2011
Obrázek: 7.10. Jasmína Kratochvílová - Palác Akropolis

JASMíNA KRATOCHVÍLOVÁ & BAND - KřEST CD, Palác Akropolis 19:30, Velký sál, !! ILLUMINESCENCE 21.století!! Fenomenální kombinace Super Umělců a Rock Šamanů & Visionářů-alias JaSMÍnka Kratochvílová + Jiří George Hrubeš & Zdeněk Baron Juračka (doplněni novým baskytaristou Janem Pokorným) - je zárukou NEJSILNĚJŠÍHO UMĚLECKÉHO ZÁŽITKU Nové Doby 21.století pro všechny ty, kdo hledají No.1 Světovou Kvalitu a Opravdové ROCKOVÉ NEBE NA ZEMI!

---

Evanescence se mají čím chlubit

6. 10. 2011
Obrázek: Evanescence se mají čím chlubit
Kapela Evanescence může být právem hrdá na zpěvačku Amy Lee. Vedle zpěvu totiž může fanouškům nabídnout i velmi hezký "look". Všimli si toho i v časopise Revolver při řešení tématu "Hottest Chicks In Hard Rock". Právě Amy Lee ozdobí titulní stránku čísla, které vyjde 11. října. Už teď si prohlédněte stránku vy ... a potěšte se muzikou Evanescence ve skladbě What You Want.
---

Včera byl koncert Mr. Big

6. 10. 2011
Obrázek: Včera byl koncert Mr. Big

Psát o něčem, co už je za námi možná někdy postrádá smysl, ale tenhle koncert byl výjimečný. Výjimečně dobrý. A to musím předeslat, že jsem na Mr. Big nešel jako jejich ortodoxní fanoušek, protože jako kapelu jsem je viděl poprvé. Že jsou to excelentní muzikanti se obecně ví, a už dříve jsem viděl sólové koncerty Billyho Sheehana a i Paula Gilberta. Ovšem, koncentrace těch jmen pohromadě na jednom místě ve mně prostě budila velkou zvědavost....

---
Stránky: 1 183 356 357 358 359 360 361 362 366 548 730