Stránky: 1 184 356 357 358 359 360 361 362 366 549 731

Akce PEKASS (inzerce)

14. 10. 2011
Obrázek: Akce PEKASS (inzerce)

Akciová společnost PEKASS, která je letos na trhu již 20. rokem, připravila pro všechny zájemce o kvalitní zemědělskou, komunální a silniční techniku dvě zajímavé akce.

---

21.10. Pretty Things - Rock Café

14. 10. 2011
Obrázek: 21.10. Pretty Things - Rock Café

Prý jsou drsnější než Rolling Stones a ošklivější než Beatles. Poslední z této trojice britských legendárních rokenrolových kapel 60.let The Pretty Things vystoupí 21.října v Praze v Rock Café! Pretty Things s původními členy kapely Dickem Taylorem a Philem Mayem vystoupí v Praze vůbec poprvé. Autori vubec prvni rockove opery a souputnici dvou nejslavnejsich kapel historie vystoupi v ramci serie Prague International Bluenights.

---

Slovní fotbal o letenky do Barcelony!

14. 10. 2011
Obrázek: Slovní fotbal o letenky do Barcelony!

Beaťáci,

je tu týden, kdy si hrajeme s názvy songů podle principu slovního fotbálku. Na vás, bude po výzvě moderátora , v časovém limitu navázat na poslední hranou skladbu názvem písnička další (pochopitelně ROCKOVÉ a název musí být známý, dohledatelný alespoň na webu. Tvrzení že tuhle skladbu hraje kapela "Mokrý schody" u nás v kulturáku fakt neberem :o)) Jde o to, udržet se v řetězu co nejdéle - ti co uhájí 5 a více kol se můžou těšit na ligu - nabídneme vstupenky na zápasy Sparta - Liberec ,Olomouc - Mladá Boleslav,Jablonec - Příbram nebo Bohemians 1905 - Dukla od časopisu Gól. A pozor - finalista kterému se povede správně napojit poslední článek v pátek navečer, se poletí podívat na Plzeň do Barcelony! Hlavní cenou jsou 2 poukázky od společnosti Condor obsahující:

---

14.10. Yardbirds - Teplice

14. 10. 2011
Obrázek: 14.10. Yardbirds - Teplice

The Yardbirds vystoupí opět a netradičně v České republice! 14. 10. v Estrádním sále Domu kultury Teplice na prvním beatovém festivalu Teplice od 18.00. Po koncertech v roce 2007 a 2009 se opět tato britská kapela vrací do České republiky předvést své umění. Jsou kapelou ve které začínali svou kariéru tři z nejznámějších rockových kytaristů: Eric Clapton, Jeff Beck a Jimmy Page.

---

Nová superskupina na obzoru

13. 10. 2011
Obrázek: Nová superskupina na obzoru

Možná je to hledání nových možností a obzorů, možná jen kratochvilné vybočení ze zaběhlé rutiny a vyjetých kolejí, ale v každém případě se podobné "družení" ostřílených muzikantů z různých kapel těší oblibě u fanoušků. Je tu projekt(?) "HAIL!". Jedná se o americkou metalovou supergroup z Denveru v Coloradu s rotujícím obsazením. Např. teď (15.10.) mají vystupovat na festivalu v Kucukciftlik Parku v tureckém Istanbulu v sestavě Glen Drover (kytara - MEGADETH, TESTAMENT, KING DIAMOND), Whitfield Crane (zpěv - UGLY KID JOE, LIFE OF AGONY, ANOTHER ANIMAL), Mike Portnoy (bicí - DREAM THEATER, AVENGED SEVENFOLD) a James Lomenzo (basa - MEGADETH, BLACK LABEL SOCIETY, WHITE LION).

---

Chickenfoot nabízejí bonusy

13. 10. 2011
Obrázek: Chickenfoot nabízejí bonusy

Kapela Chickenfoot (Sammy Hagar, Michael Anthony, Joe Satriani a Chad Smith) chtějí podpořit svou muziku a prodej alb nejen na turné, ale i videoklipy a pro největší fanoušky také historkami o tom, jak která skladba vznikala. Je pochopitelně nutné, abyste aspoň trochu vládli Angličtinou, ale i začátečníci určitě pochopí klíčové momenty toho, jak jednotliví členové kapely vnímájí vlastní muziku, jak rozpracují kytarový riff, jak dozráva sound a jak Sammy Hagar "za pochodu" dává dohromady texty. Mrkněte na video ke skladbě "Big Foot" a také si od těchto veteránů poslechněte historii skladby.

---

Jak se "dostat" na koncert Black Country Communion

12. 10. 2011
Obrázek: Jak se "dostat" na koncert Black Country Communion

Tahle supersestava (Glenn Hughes, Jason Bonham, Joe Bonamassa a Derek Sherinian) už u nás koncertovala. Ale jestli vám vystoupení v Lokti nad Ohří uteklo, můžeme doufat v následování příkladu některých anglických divadel a kin. Už v září v některých městech (např. Londýn, Cambridge, Oxford, Bristol, Leeds, Birmingham, Edinburgh, Dublin) promítali koncertní DVD "Live Over Europe" (HD, Dolby 5.1 Surround). Jinak, samotné DVD má na trh přijít 24. října, Blu-Ray následuje 15. listopadu.

---

Vzpomínka na Gary Moora

12. 10. 2011
Obrázek: Vzpomínka na Gary Moora

Gary Moore letos v únoru nečekaně zemřel. Bylo to v období, kdy po letech v jeho muzice zaměřených na blues se opět chystal tvořit vyloženě rockovou muziku. Dokonce už měl rozpracované nové album. Jako vzpomínka na Garyho teď vychází CD, DVD a Blu-ray "Live At Montreux 2010". Právě tenhle loňský zářiový koncert dokazuje jeho chystaný návrat ke klasickému rocku, protože bluesové skladby už jsou v menšině. Koncert je o to zajímavější, že na něm Moore hraje i nové dosud nevydané skladby, které se měly objevit právě na novém albu. Jedná se o skladby "Days Of Heroes", "Where Are You Now" a "Oh Wild One".

---

Anthrax jsou hrdí na svoje fanoušky

11. 10. 2011
Obrázek: Anthrax jsou hrdí na svoje fanoušky

Anthrax nabídli fanouškům album "Worship Music". Hned během prvního týdne prodeje se jen v USA tohoto alba prodalo 28 tisíc kopií, což album v albovém žebříčku Billboardu vyneslo na dvanáctou pozici. Bubeník Charlie Benante se v rozhovoru vyjádřil velmi nadšeně, protože předchozí osm let staré album "We've Come For You All" se takhle propracovalo "jen" na 122. pozici s 10 tisíci prodanými nosiči. Řekl, že je na fanoušky Anthrax velmi hrdý, protože pozice v žebříčku je právě jejich zásluha, a pro Anthrax kompliment.


---

Když se sám nepochválíš, nikdo to za tebe neudělá

11. 10. 2011
Obrázek: Když se sám nepochválíš, nikdo to za tebe neudělá

Skupina Korn vypustí do světa 5.12. nové album The Path Of Totality. Album bude jedinečná směs rocku a dubstepu. Ale nebude to jako deska Korn. A nebude to ani jako jakákoliv deska, kterou kdy kdo slyšel. The Path of Totality je experimentální album, na kterém Korn přeřadili rychlost a prozkoumávají nové území. Pravověrní fanoušci nebudou asi překvapeni - Korn jsou od počátku devadesátých let, kdy se objevili v rockovém světě, kapelou, která ráda mění pravidla hry.

---
Stránky: 1 184 356 357 358 359 360 361 362 366 549 731