Stránky: 1 181 356 357 358 359 360 361 362 540 720

Beat na těle i na duši ....

27. 7. 2011
Obrázek: Beat na těle i na duši ....

Mail od Vládi Vlacha si nemůžeme nechat jen pro sebe -

Ahoj chlapci a chlapi. Tak jsem si udělal výlet do Albrechtic, ke kámošovi Leošovi. O tohle se s Vámi musím podělit. Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by měl logo Beatu vytetnuto na těle. Tomu se říká fanoušek.

W

---

Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

27. 7. 2011
Obrázek: Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku a Švihově představí v pátek 29. a v sobotu 30. července na Kunětické hoře na Pardubicku. Festival Hrady CZ, který zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Příznivci festivalu, který letos za navštívilo již více než deset tisíc návštěvníků, mohou v Čechách téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

Reedice Nevermind od Nirvany nabídne speciality

27. 7. 2011
Obrázek: Reedice Nevermind od Nirvany nabídne speciality

Vydání luxusní reedice alba Nevermind, nejprodávanější desky Nirvany, je ohlášeno na 19. září letošního roku. Je to dvacet let od okamžiku, kdy se na pultech objevilo album původní. Připravovaná reedice bude skutečně hezkým kouskem - čtyři CD na nichž najdete rarity, B-strany, nevydané nahrávky, alternativní verze, živáky nebo nahrávky z radia BBC. K tomu bude ještě přibaleno DVD s dosud nezveřejněným záznamem koncertu.

---

Historie československého hudebního klipu do r. 1989

26. 7. 2011
Obrázek: Historie československého hudebního klipu do r. 1989

(Petr Hrabalík pro "Bigbít)

Definice a začátky

Pokud bychom hudební klip definovali dle těch nejobecnějších měřítek, to jest jako "filmové ztvárnění písničky", a zároveň se chtěli v jeho historii dostat na úplný počátek, museli bychom časoprostorovou trhlinou projít do roku 1927. Tehdy se v Americe konala premiéra prvního zvukového filmu "Jazzový zpěvák", ve kterém na černo nabarvený Al Jonson překvapil filmové diváky tím, že nejenže na ně z plátna promluvil, ale dokonce zazpíval písničku. Je tedy více než symbolické, že právě první zvukový film tématicky vycházel ze světa hudby.

Celý článek najdete tady:

---

Vlado Čech – paličky od pána Boha

26. 7. 2011
Obrázek: Vlado Čech – paličky od pána Boha

(Ondřej Fencl pro Lidovky)

Když v září 1980 nezvládl další z nekonečné řady drogových večírků John Bonham, Led Zeppelin po pár týdnech ukončili činnost. Když šest let po něm odešel do bubenického nebe alkoholem zdevastovaný Vlado Čech, tehdejší Blue Effect to měl rovněž spočítané. Tak jako Page a Plant měli svého Bonhama, Radim Hladík měl Vlado Čecha. 21.7.uplynulo od jeho předčasného skonu čtvrtstoletí. Bubeníci několika generací ho bez váhání označují za génia.

Charakterní, otevřený, zábavný, věčný diskutér, kluk, co nemluvil sprostě, zároveň poživačný bonvián, který si v nelehké době uměl užívat života - tak na něj vzpomínají blízcí.

---

Chickenfoot vydají novou desku!

25. 7. 2011
Obrázek: Chickenfoot vydají novou desku!

Kytarový mág Joe Satriani, bubeník Chad Smith, baskytarista Michael Anthony a Sammy Hagar jdou do finále s novou deskou. "Chickenfoot III" je podle Sammyho Hagara nejlepší deskou na jaké kdy pracoval, v superlativech o ní mluví i Joe Satriani. A tak se můžeme společně těšit na 27. září, to se deska oficielně objeví v prodeji.

---

Tarja a Scorpions uctili památku obětí norské tragedie

25. 7. 2011
Obrázek: Tarja a Scorpions uctili památku obětí norské tragedie

22.07. na Saimaa Open Air festivalu ve Finsku, se ke Scorpions přidala i Tarja Turunen a společnou píseň " The Good Die Young" věnovali obětem nepochopitelného masakru, který ten den otřásl Norskem.

Na amatérské video pořízené na zmíněné akci, se můžete podívat tady:

Tarja a Scorpions

---

Něco pro sběratele

22. 7. 2011
Obrázek: Něco pro sběratele

Kapely se občas předhánějí v nápadech, jak pro fanoušky udělat koupi originálního nosiče ještě o něco zajímavější. Například švédští Opeth nabízejí limitovanou edici, která (kromě dokumentu z natáčení či downloadu klíče ke stažení dvou bonusových skladeb) obsahuje i speciální pamětní minci (viz obrázek). Fanoušci Alice Coopera se zase mohou těšit na 132-ti stránkový speciál věnovaný danému interpretovi, a to i s plakátem, odznakem, maskou a autentickými líčidly, která používá sám Alice. A třeba Dream Theater v deluxe box-setu nabídnou kromě spousty audiovizuálních záznamů také doživotní vstupenku na libovolná vystoupení této kapely. Více ZDE.

---

Šťastná třináctka pro Megadeth

22. 7. 2011
Obrázek: Šťastná třináctka pro Megadeth

Megadeth na listopad plánují vydání třináctého alba "TH1RT3EN". Pro Dava Mustaina je to symbolická záležitost, protože na kytaru prý začal hrát právě ve třinácti letech, a narozeniny slaví také právě třináctého (narodil se 13.9.1961). Jednu z nových skladeb už Megadeth zařadili do svého koncertního setlistu. Jmenuje se "Public Enemy No. 1" a hned několik fanoušků si ho už i natočilo na kameru (tady a tady). Více ZDE.

---

Při koncertě může někdy jít i o život

21. 7. 2011
Obrázek: Při koncertě může někdy jít i o život

Kapela Cheap Trick vystupovala na Bluesfestu v kanadské Ottawě. Protože se během jejich show strhla silná bouře, vystoupení po dvaceti minutách přerušili ... a to jim nejspíš zachránilo život. Konstrukce pódia se pod náporem větru během vynucené přestávky zbortila. Jako zázrakem se nikomu nic vážného nestalo, ale při záběrech rychle padajícího pódia a kroutících se konstrukci vám určitě přeběhne mráz po zádech.

---
Stránky: 1 181 356 357 358 359 360 361 362 540 720