Stránky: 1 181 356 357 358 359 360 361 362 540 719

Šťastná třináctka pro Megadeth

22. 7. 2011
Obrázek: Šťastná třináctka pro Megadeth

Megadeth na listopad plánují vydání třináctého alba "TH1RT3EN". Pro Dava Mustaina je to symbolická záležitost, protože na kytaru prý začal hrát právě ve třinácti letech, a narozeniny slaví také právě třináctého (narodil se 13.9.1961). Jednu z nových skladeb už Megadeth zařadili do svého koncertního setlistu. Jmenuje se "Public Enemy No. 1" a hned několik fanoušků si ho už i natočilo na kameru (tady a tady). Více ZDE.

---

Při koncertě může někdy jít i o život

21. 7. 2011
Obrázek: Při koncertě může někdy jít i o život

Kapela Cheap Trick vystupovala na Bluesfestu v kanadské Ottawě. Protože se během jejich show strhla silná bouře, vystoupení po dvaceti minutách přerušili ... a to jim nejspíš zachránilo život. Konstrukce pódia se pod náporem větru během vynucené přestávky zbortila. Jako zázrakem se nikomu nic vážného nestalo, ale při záběrech rychle padajícího pódia a kroutících se konstrukci vám určitě přeběhne mráz po zádech.

---

Matt Sorum je Baron von Storm

21. 7. 2011
Obrázek: Matt Sorum je Baron von Storm

Bubeník Matt Sorum (The Cult, Guns N' Roses, Velvet Revolver) při sólových aktivitách svých spolumuzikantů z Velvet Revolver nezahálí. Přijal komiksovou přezdívku Baron von Storm a rozjel vlastní kapelu Diamond Baby. Zpívá v ní jeho dlouholetá přítelkyně Ace Harper a hrají další "komiksové" postavy Lisa the Lover (klávesy), Mr. Fitz (basová kytara) a Duke Oz (kytara). Možná je to jen kratochvíle, možná časem dojde i na album. Zatím je tu jen video ke skladbě "The Last Rockstar". Zvukově je to hodně "popina", ale video dává tušit, že to nebylo zadarmo a že to snad zúčastnění myslí vážně ... a navíc video zdobí pár zajímavých hostů, jako Jane Lynch, Juliette Lewis, Lemmy Kilmister (Motorhead) a Verne Troyer. Více ZDE.

---

Opeth mají nové album

20. 7. 2011
Obrázek: Opeth mají nové album

Švédští prog-metaloví Opeth vydají nové album. 20. září. Produkci si vzal na starost leader kapely Mikael Akerfeldt, kterému s prací ve studiu pomohl Steven Wilson z Porcupine Tree. Speciální edice alba bude obsahovat 5.1 zvuk, dokument o natáčení a možnost stažení dvou bonusových skladeb (Pyre a Face In The Snow). Více ZDE.

---

Park a nebo most Kurta Cobaina

20. 7. 2011
Obrázek: Park a nebo most Kurta Cobaina

Kurt Cobain ze skupiny Nirvana bude mít sedmnáct let po své smrti ve svém rodném městě Aberdeen most nebo park. Tamní městská rada o tom má rozhodnout teď v červenci. Už teď se ale ozývají hlasy, že na drogách závislý Cobain není dobrý příklad pro mládež bavící se v parku. Takže v úvahu spíše připadá most "Young Street Bridge", o kterém Cobain zpívá v písni "Something In The Way". Více ZDE.

---

Sonic Youth vydají své DVD s Nirvanou

19. 7. 2011
Obrázek: Sonic Youth vydají své DVD s Nirvanou

Skupina Sonic Youth slibuje ještě letos v září dokumentární DVD s filmovými záznamy starými dvacet let. Na svém evropském turné měli tehdy několik hostů, a mimo jiné s nimi tehdy jezdili také Kurt Cobain a Nirvana. Otázkou ale zůstává, jestli dosud nepublikované záběry s Kurtem Cobainem jsou pouze záběry ze zákulisí turné, nebo jestli jde o raritní hudební materiály. Více ZDE.

---

Na internet může vystavit kdokoliv cokoliv

19. 7. 2011
Obrázek: Na internet může vystavit kdokoliv cokoliv

Někdy je takový počin věcí chvályhodnou, jindy ne. Tato informace je (snad) z té první "škatulky". Fred Durst z Limp Bizkit zveřejnil na svém profilu Twitter pod pseudonymem Polarbear sólovou nahrávku Hour Alone. Část fanoušků zajásala, že se blíží Fredův sólový počin, ale oficiálně nikdo nic neví, neslibuje, ani nepotvrzuje. Fred k nahrávce pouze napsal "Demosnímek je z turné. Hotelový pokoj, mikrofon Macbook pro. Prostě nápad.". Nechte se inspirovat a vystavte taky nějakou svou muziku na internet :o) Více ZDE.

---

Big Beat Fest Párty už tuto sobotu

19. 7. 2011
Obrázek: Big Beat Fest Párty už tuto sobotu

Jedenáctý ročník "BIG BEAT FEST PÁRTY" se koná v sobotu 23. července od 14.00 hodin v radotínských Říčních lázních. Na akci vystoupí sedm kapel z blízkého okolí Radotína.

---

Waters se do Pink Floyd asi nevrátí

18. 7. 2011
Obrázek: Waters se do Pink Floyd asi nevrátí

Není to tak dlouho zpátky, kdy se Roger Waters při koncertu v rámci turné The Wall sešel na jednom pódiu s Davem Gilmourem a Nickem Masonem. Začalo se spekulovat o reunionu Pink Floyd. Ale Waters to odmítá. Je prý vděčný za čas, který s Pink Floyd strávil, a je hrdý na to, co společně vytvořili, ale nepřeje si vracet se "do stejné řeky". Více ZDE.

---

George Harrison ožije

18. 7. 2011
Obrázek: George Harrison ožije

Nutno dodat, že ožije na plátně, resp. na obrazovce. Martin Scorsese společně s vdovou Olivií dal dohromady domácí nahrávky, rozhovory i další dosud nezveřejněný materiál pro tři a půl hodiny dlouhý dokument "George Harrison: Living in the Material World". Obsahuje rozhovory s Paulem McCartneym a Ringo Starrem, s Erikem Claptonem, Yoko Ono, Philem Spectorem i producentem Georgem Martinem a vyjde DVD a blu-ray. A k dokumentu vyjde i kniha obsahující fotografie, dopisy, deníky a další dokumenty ze soukromého archivu. Více ZDE.

---
Stránky: 1 181 356 357 358 359 360 361 362 540 719