Stránky: 1 180 357 358 359 360 361 362 363 537 715

23.6. Prague City Festival - Holešovické Výstaviště

23. 6. 2011
Obrázek: 23.6. Prague City Festival - Holešovické Výstaviště

Letošní červen je na kulturní akce velmi bohatý. Rockový fanoušek si přijde na své i díky jedné další akci, která by měla být do budoucích let tradicí. Nejedná se o nic malého, jedná se rovnou o festival, který ozdobí svým vystoupením několik zahraničních zajímavých hostů. Nenechte si to ujít a buďte u toho!! Prague City Festival proběhne 23. června na holešovickém Výstavišti.

---

23.-25.6. FESTIVAL UNITED ISLANDS

23. 6. 2011
Obrázek: 23.-25.6. FESTIVAL UNITED ISLANDS

Festival se příští rok rozroste, jak v rozloze, tak v čase. Zaplaví hudbou opět pražské centrum a vystoupí zde přes sto kapel z 15-ti zemí světa. Akce proběhne ve dnech 23.-25. června a bude opět přístupna veřejnosti zdarma.

Festival United Islands bude stavět v příštím roce na Vltavě dva nové pontonové ostrovy. Akce se také rozšiřuje o pomyslný ostrov, další hlavní scénu na zahradě polského velvyslanectví. Termín festivalu zůstává stejný, tedy poslední víkend v červnu, který předchází letním prázdninám. Příští rok připadají United Islands na čtvrtek, pátek, sobotu, která se jistě protáhne až do nedělního rána, 23. -25. června.

---

23.6. PRAGUE CITY FESTIVAL - Výstaviště

23. 6. 2011
Obrázek: 23.6. PRAGUE CITY FESTIVAL - Výstaviště

PRAGUE CITY FESTIVAL - nový multižánrový hudební festival, jehož první ročník se odehraje 23.června 2011 na pražském Výstavišti, ohlašuje další jména! Vedle již zvěřejněné nejlepší britské koncertní kapely současnosti - SKINDRED a u nás velmi populárních gypsy punkáčů GOGOL BORDELLO program nabídne také legendu amerického hip hopu, která se vloni po čtrnácti letech vrátila na scénu - HOUSE OF PAIN. Skupina v čele s charismatickým EVERLASTEM vystoupí na Prague City Festivalu v rámci jubilejního turné, kterým bude po celý příští rok slavit 20.výročí jejího vzniku.

---

Nejsvobodnější festival United Islands

22. 6. 2011
Obrázek: Nejsvobodnější festival United Islands

Festival United islands promění centrum Prahy v rozsáhlou festivalovou zónu. Již jen několik desítek hodin zbývá do začátku festivalu United Islands, jehož osmý ročník se uskuteční tento víkend 23. - 25. června. Festival patří duchem mezi nejsvobodnější akce svého druhu, a to nejen v České republice. Na festivalu nenajdete žádné ploty, vstupné je pouze dobrovolné a dramaturgie umožňuje vystoupení před tisíci fanoušky jak známým jménům, tak teprve začínajícím kapelám. Na každý den pro vás máme několik tipů na koncerty a další akce, které byste si určitě neměli nechat ujít!

---

30.06. TOTEM´S v Kaštanu

22. 6. 2011
Obrázek: 30.06. TOTEM´S v Kaštanu

Kapela TOTEM´S vystoupí se vzácným hostem - saxofonovým vitruozem Janem Štolbou - ve čtvrtek 30.6. od 20:00 v klubu Kaštan Bělohorská 150 Praha 6. Jako host zahraje nová skupina PAJÁDA.

TOTEM´S

Kapela, která se jako jediná v České republice věnuje hudebnímu stylu Hard-Tramp. HT styl sblížil jinak nesourodé jedince, známé z mnoha jiných uměleckých těles.

Repertoár skupiny je původní. Texty barda Vlastimila Třešňáka se zde odkrývají v naprosto nových rovinách a jsou jako vždy originální a nezaměnitelné. Hudební charakter TOTEM´S vytváří především skladatel a kapelník v jedné osobě - Jan Volný. V repertoáru ale naleznete i osobité skladby Vlasty Třešňáka, Jaromíra Panáčka, Františka Tomáška nebo Davida Macháčka. Písně jsou obohaceny recitativy Pavla Brunnhofera. Různorodost témat a vytříbený HT styl oslovuje posluchače všech generací. Radost, humor, nadšení a energie se kterou všech 13 členů skupiny přichází na podium se lehce přenáší i na diváky.

---

Jak brutální bude útok na festivalu Brutal Assault?

22. 6. 2011
Obrázek: Jak brutální bude útok na festivalu Brutal Assault?

Vojenská pevnost Josefov bude letos hostit již 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznavačů tvrdé hudby se v termínu 11-13. srpna sjedou do historického areálu Pevnosti, aby zde absolvovali tradiční třídenní hudební maratón za účasti více než 75-ti kapel z celého světa.

---

K2, aneb směrem k vrcholu

22. 6. 2011
Obrázek: K2, aneb směrem k vrcholu

V souvislosti s Beatovou síní slávy se roztrhl pytel s dotazy na hradeckou dívčí kapelu K2. To, že dámy K2 v Lucerně vystoupily, nebyla náhoda, předcházelo tomu vítězné tažení v úterním večerním soutěžním pořadu Naděje Beatu. Většinu beáťáků zajímala muzika samotná. Proto Standa Rubáš rychle zareagoval a do Klubu rádia Beat přidal nabídku na aktuální CD K2 "Czech It Rockolution". Zájem byl i o ceny pro vitězky Naděje Beatu, v případě K2 o kytaru a basu značky Vivian, které na pódiu osobně předával kytarář Honza Vlasák. Ten hudební nástroje podle přání dívek pripravil nejen po estetické stránce (viz. růžová barva kytary), ale i po stránce technického vybavení a požadovaného zvuku.

---

Trutnov míří do Prahy!

21. 6. 2011
Obrázek: Trutnov míří do Prahy!

Z původně samostatného koncertu bývalých členů legendární kapely The Doors vzniká malý festival s velkým předfestivalovým setkáním za účasti několika kapel. Uskuteční se za necelý měsíc 13. července v Incheba Aréně. Pořadatelé jím pod názvem "Trutnov in Prague" chtějí vzdát hold Jimu Morrisonovi a připravit návštěvníky na blížící se srpnový festival v Trutnově.

---

Týden "tupláků" na Beatu

20. 6. 2011
Obrázek: Týden "tupláků" na Beatu

Tento týden si naložíme dvojnásob! Je nejvyšší čas pořádně provětrat náš archiv a tak zalovíme mezi méně provařené kusy, které přidáme jako druhou pecku ke "klasikám. Celý týden mezi 06:00 - 19:00 tak dáme vždy dvě porce muziky od jednoho interpreta!

---

Ohlédnutí za Beatovou síní slávy

20. 6. 2011
Obrázek: Ohlédnutí za Beatovou síní slávy

Ať už jste u toho byli osobně, a nebo jste se z nějakého důvodu na tu slávu do Lucerny nedostali, určitě vám může tyhle tradiční a zároveň výjimečné okamžiky mile připomenout několik fotografií. Eva Makovská má nejen dobrý fotoaparát, ale i oko citlivé pro výběr toho správného okamžiku a úhlu pohledu. Osmý ročník slavnostního uvádění do Beatové síně slávy proběhl v pondeli 13. června 2011 v Lucerně a na fotografie se můžete podívat ZDE.

---
Stránky: 1 180 357 358 359 360 361 362 363 537 715