Stránky: 1 183 357 358 359 360 361 362 363 366 548 730

5.10. Mr. Big - Retro Music Hall

5. 10. 2011
Obrázek: 5.10. Mr. Big - Retro Music Hall

Hardrocková čtyřka Mr. Big představí na podzim v Praze svoji první studiovou desku po dlouhých 14 letech, nahranou původní, nejslavnější sestavou! Zpěvák Eric Martin, kytarista Paul Gilbert, basák Billy Sheenan a bubeník Pat Torpey. Album nese název "What If...". A pokud se vám při vyslovení názvu Mr. Big vybaví jen sladkobolné hity jako "To Be With You" a "Wild World", udělejte si radši charakterističtější obrázek ze skladeb "30 days in the hole" a nebo "Voodoo Kiss".

---

Klasickým rockem za zdravý vývoj dítěte

4. 10. 2011
Obrázek: Klasickým rockem za zdravý vývoj dítěte

Mnoho lidí má pocit, že nejlepší pro vývoj dětí je, když na děti odmala šišláte, vše definujete ve zdrobnělinkách, a k poslechu jim pouštíte např. ty roztomile přerostlé Maxim Turbulenc ve veselých strakatých oblečcích (množství podobných hudebních prznitelů nejmenší bezbranné generace při tvorbě jejího vkusu si čtenář může doplnit sám). Naštěstí už máme ze zahraničí optimistické zprávy, že některým malým rockerům došla trpělivost a za svoji rockovou klasiku otevřeně bojují, viz. VIDEO, ve kterém malý Giuseppe zpívá spolu s Led Zeppelin.

---

Within Temptation jsou v kurzu

4. 10. 2011
Obrázek: Within Temptation jsou v kurzu

Mít jako frontmanku pohlednou babu, to je bezesporu výhoda, ale ne všespasitelná. Aby na kapelu chodilo hodně fanoušků a muzika se prodávala, musíte taky umět hrát, a sličná děva umět zpívat. Kapela Within Temptation obojí drží v docela dobrém poměru.

---

4.10. a 7.10. - In Flames - Zlín a Praha

4. 10. 2011
Obrázek: 4.10. a 7.10. - In Flames - Zlín a Praha

Švédská metalová kapela In Flames, spoluzakladatel gothenburgské melodic-deathmetalové scény, vyráží na evropské turné, kdy se u nás představí hned na dvou koncertech, 4. října ve Zlíně (Masters Of Rock Café) a 7. října v Praze (MeetFactory). Prezentovat bude nové album "Sounds of a Playground Fading". Své kvality už kapela ukázala našim fanouškům v Retro Music Hall a nedávno na festivalu Sonisphere. Jako support se na turné představí slovinská industrial-metalová formace Noctiferia.

---

Dream Theater vyráží na evropské turné

29. 9. 2011
Obrázek: Dream Theater vyráží na evropské turné

Velikáni progresivního metalu Dream Theater vyrazí v lednu příštího roku na evropské turné. Jako support s nimi bude jezdit experimentální progresivně metalová parta z Marylandu Periphery. Pokud vám nevadí cestováni a jste ochotni za jejich muzikou vyrazit za hranice, prohlédněte si níže jejich zatím zveřejněný plán ...

---

Proč Pink Floyd?

29. 9. 2011
Obrázek: Proč Pink Floyd?

Po názvem "Why Pink Floyd?" vychází v současnosti v rámci reedice celý katalog Pink Floyd. Všech čtrnáct studiových alb bylo remastrováno a seženete je jak jednotlivě, tak v rámci box-setu. Následně pak budou vycházet alba "Dark Side Of The Moon", "Wish You Were Here" a "The Wall", což budou bonusy pro fajnšmekry. Např. u "Dark Side Of The Moon" se tak vedle původního alba dočkáte i tehdejšího původního předběžného mixu Alana Parsonse, demo verzí většiny skladeb z alba, a také záznamu koncertu z roku 1974 ve Wembley, kde skupina hrála celé album. Na celou tuto akci upozorňuje héliem naplněné prase vznášející se (právě po 35 letech od vydání alba Animals) na elektrárnou na Battersea.

---

15.12. Michal Pavlíček - Tesla Aréna

27. 9. 2011
Obrázek: 15.12. Michal Pavlíček - Tesla Aréna

Patnáctého prosince bude rádio Beat slavit své desáté narozeniny. Plán je takový, že se vše oslaví ve velkém stylu, tedy na velkém koncertě, na Beatfestu. Vystoupí Michal Pavlíček a oživí svůj populární projekt "Na Kloboučku", což znamená velkou spoustu zajímavých hostů.

A protože v minulosti Beatová síň slávy s Michalem Pavlíčkem a jeho hosty plnila velikou O2 arénu, i tentokrát jsme za místo konání vybrali velkou halu: Tesla Arénu. Buďte u toho!

---

Slash a jeho "návrat domů"

26. 9. 2011
Obrázek: Slash a jeho "návrat domů"

Lyricky řečeno se Slash (exGuns N' Roses, Velvet Revolver) "vrací domů". Slash totiž do svých pěti let vyrůstal v britském městě Stoke-On-Trent (západní pobřeží Anglie). Slash si v městě vzpomínek na své dětstí chtěl vždy zahrát. Vyšlo mu to letos v červenci. Za zmínku stojí, že vstupenky (kapacita divadla asi 1500 fanoušků) byly vyprodány za necelé dvě hodiny. Navíc koncert nechal natočit, takže na svět přišlo DVD a Blue-Ray disk pojmenovaný "Made In Stoke - 24/7/11".


---

Co může říct tour-manažer o kapele?

26. 9. 2011
Obrázek: Co může říct tour-manažer o kapele?

Odpověď je: Naprosto vše!!! Colin Hart byl od začátku 70s let manažerem Deep Purple. Zažil jejich nejsilnější roky, pamatuje i požár kasina v Montreux, i koncerty v Japonsku, i nástup Davida Coverdala. Když dal dohromady Richie Blackmore kapelu Rainbow, šel s ním a spolupracoval s Ronnie James Diem, Graham Bonnetem i Joe Lynn Turnerem. Pamatuje svůj návrat s Blackmorem do Deep Purple i nástup Steva Morse. Vedle toho své cesty zkřížil s muzikanty, jako např. Jimi Hendrix, George Harrison, Elton John, Eric Clapton, Led Zeppelin, AC/DC, Def Leppard, Scorpions a nebo Iron Maiden. Tour manažer Colin Hart si nejen všechno pamatuje, ale vše napsal i do knihy. Ta kniha původně vyšla jen v Japonsku pod názvem "Between A Rock & A Hard Place" (2008), ale letos v září vychází i v angličtině pod názvem "A Hart Life". Doufejme v brzký český překlad :o)


---

Chris Cornell pomohl dětem v Africe

22. 9. 2011
Obrázek: Chris Cornell pomohl dětem v Africe

Chris Cornell, (exSoundgarden, exAudioslave) složil a natočil skladbu pro film "Machine Gun Preacher". Je to příběh režiséra Marca Forstera (založený, či přinejmenším inspirovaný skutečnými událostmi) s Gerardem Butlerem v hlavní roli. Příběh filmu o drogovém dealerovi a kriminálníkovi (který najde víru a vydá se do Afriky pomáhat a zachraňovat stovky dětí před smrtí či otroctvím) si necháme najindy. Za zmínku ale stojí, že na svém oficiálním webu Chris Cornell v souvislosti s tím udělal exkluzivní sbírku, jejíž výtěžek je určen pro charitativní organizaci "Sam Childer's Angels Of East Africa". Ona skladba pro film a charitativní prodej na netu se jmenuje "The Keeper".

---
Stránky: 1 183 357 358 359 360 361 362 363 366 548 730