Stránky: 1 180 357 358 359 360 361 362 363 537 715

Nejsvobodnější festival United Islands

22. 6. 2011
Obrázek: Nejsvobodnější festival United Islands

Festival United islands promění centrum Prahy v rozsáhlou festivalovou zónu. Již jen několik desítek hodin zbývá do začátku festivalu United Islands, jehož osmý ročník se uskuteční tento víkend 23. - 25. června. Festival patří duchem mezi nejsvobodnější akce svého druhu, a to nejen v České republice. Na festivalu nenajdete žádné ploty, vstupné je pouze dobrovolné a dramaturgie umožňuje vystoupení před tisíci fanoušky jak známým jménům, tak teprve začínajícím kapelám. Na každý den pro vás máme několik tipů na koncerty a další akce, které byste si určitě neměli nechat ujít!

---

30.06. TOTEM´S v Kaštanu

22. 6. 2011
Obrázek: 30.06. TOTEM´S v Kaštanu

Kapela TOTEM´S vystoupí se vzácným hostem - saxofonovým vitruozem Janem Štolbou - ve čtvrtek 30.6. od 20:00 v klubu Kaštan Bělohorská 150 Praha 6. Jako host zahraje nová skupina PAJÁDA.

TOTEM´S

Kapela, která se jako jediná v České republice věnuje hudebnímu stylu Hard-Tramp. HT styl sblížil jinak nesourodé jedince, známé z mnoha jiných uměleckých těles.

Repertoár skupiny je původní. Texty barda Vlastimila Třešňáka se zde odkrývají v naprosto nových rovinách a jsou jako vždy originální a nezaměnitelné. Hudební charakter TOTEM´S vytváří především skladatel a kapelník v jedné osobě - Jan Volný. V repertoáru ale naleznete i osobité skladby Vlasty Třešňáka, Jaromíra Panáčka, Františka Tomáška nebo Davida Macháčka. Písně jsou obohaceny recitativy Pavla Brunnhofera. Různorodost témat a vytříbený HT styl oslovuje posluchače všech generací. Radost, humor, nadšení a energie se kterou všech 13 členů skupiny přichází na podium se lehce přenáší i na diváky.

---

Jak brutální bude útok na festivalu Brutal Assault?

22. 6. 2011
Obrázek: Jak brutální bude útok na festivalu Brutal Assault?

Vojenská pevnost Josefov bude letos hostit již 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznavačů tvrdé hudby se v termínu 11-13. srpna sjedou do historického areálu Pevnosti, aby zde absolvovali tradiční třídenní hudební maratón za účasti více než 75-ti kapel z celého světa.

---

K2, aneb směrem k vrcholu

22. 6. 2011
Obrázek: K2, aneb směrem k vrcholu

V souvislosti s Beatovou síní slávy se roztrhl pytel s dotazy na hradeckou dívčí kapelu K2. To, že dámy K2 v Lucerně vystoupily, nebyla náhoda, předcházelo tomu vítězné tažení v úterním večerním soutěžním pořadu Naděje Beatu. Většinu beáťáků zajímala muzika samotná. Proto Standa Rubáš rychle zareagoval a do Klubu rádia Beat přidal nabídku na aktuální CD K2 "Czech It Rockolution". Zájem byl i o ceny pro vitězky Naděje Beatu, v případě K2 o kytaru a basu značky Vivian, které na pódiu osobně předával kytarář Honza Vlasák. Ten hudební nástroje podle přání dívek pripravil nejen po estetické stránce (viz. růžová barva kytary), ale i po stránce technického vybavení a požadovaného zvuku.

---

Trutnov míří do Prahy!

21. 6. 2011
Obrázek: Trutnov míří do Prahy!

Z původně samostatného koncertu bývalých členů legendární kapely The Doors vzniká malý festival s velkým předfestivalovým setkáním za účasti několika kapel. Uskuteční se za necelý měsíc 13. července v Incheba Aréně. Pořadatelé jím pod názvem "Trutnov in Prague" chtějí vzdát hold Jimu Morrisonovi a připravit návštěvníky na blížící se srpnový festival v Trutnově.

---

Týden "tupláků" na Beatu

20. 6. 2011
Obrázek: Týden "tupláků" na Beatu

Tento týden si naložíme dvojnásob! Je nejvyšší čas pořádně provětrat náš archiv a tak zalovíme mezi méně provařené kusy, které přidáme jako druhou pecku ke "klasikám. Celý týden mezi 06:00 - 19:00 tak dáme vždy dvě porce muziky od jednoho interpreta!

---

Ohlédnutí za Beatovou síní slávy

20. 6. 2011
Obrázek: Ohlédnutí za Beatovou síní slávy

Ať už jste u toho byli osobně, a nebo jste se z nějakého důvodu na tu slávu do Lucerny nedostali, určitě vám může tyhle tradiční a zároveň výjimečné okamžiky mile připomenout několik fotografií. Eva Makovská má nejen dobrý fotoaparát, ale i oko citlivé pro výběr toho správného okamžiku a úhlu pohledu. Osmý ročník slavnostního uvádění do Beatové síně slávy proběhl v pondeli 13. června 2011 v Lucerně a na fotografie se můžete podívat ZDE.

---

Lenny Kravitz je zpátky

17. 6. 2011
Obrázek: Lenny Kravitz je zpátky

ČTYŘNÁSOBNÝ DRŽITEL CENY GRAMMY, LENNY KRAVITZ, JE PŘIPRAVEN LETOS V LÉTĚ VYDAT SVÉ DEVÁTÉ STUDIOVÉ ALBUM "BLACK & WHITE AMERICA" A VYRAZIT NA KONCERTNÍ TURNÉ. NA SEZNAMU KONCERTNÍCH ZASTÁVEK NECHYBÍ ANI ČESKÁ REPUBLIKA, KAM SE LENNY VRACÍ PO DVOU LETECH OD SVÉ BRNĚNSKÉ NÁVŠTĚVY. NOVÉ ALBUM VYCHÁZÍ 22. SRPNA, VYDÁNÍ PŘEDZNAMENAL SINGL "STAND".

---

Jeff Beck hostem pořadu Rockerova rána

17. 6. 2011
Obrázek: Jeff Beck hostem pořadu Rockerova rána

Jestli se na koncert Jeffa Becka chystáte, určitě po rozkliknutí celého textu uvítáte další bližší informace ......

Jinak, záznam pátečního "rockerova ranního" povídání s kytarovou legendou Jeffem Beckem si můžete poslechnout tady:


---

U2 odkládají vydání alba

16. 6. 2011
Obrázek: U2 odkládají vydání alba

U2 jsou skupinou,která si nepotrpí na "načančaný" zvuk. Jakoby nechtěli až tak moc využít možností studiové techniky, jakoby spíš dávali přednost přirozenosti a písničkovosti své tvorby. Přesto důvodem pro odložení vydání alba není nedostatek nových skladeb, ale právě nespokojenost se studiovým zpracováním jejich materiálu. U2 dřív několikrát naznačili, že původně na letos slibované album bude mít futuristický zvuk, a teď se zdá, že právě změna na postu jednoho ze dvou spolupracujícíh producentů má při finálních úpravách (byť se zpožděním) pomoci tomuto vyšlechtěnému albu na svět v požadované kvalitě.

---
Stránky: 1 180 357 358 359 360 361 362 363 537 715