Stránky: 1 181 357 358 359 360 361 362 363 540 720

Sonic Youth vydají své DVD s Nirvanou

19. 7. 2011
Obrázek: Sonic Youth vydají své DVD s Nirvanou

Skupina Sonic Youth slibuje ještě letos v září dokumentární DVD s filmovými záznamy starými dvacet let. Na svém evropském turné měli tehdy několik hostů, a mimo jiné s nimi tehdy jezdili také Kurt Cobain a Nirvana. Otázkou ale zůstává, jestli dosud nepublikované záběry s Kurtem Cobainem jsou pouze záběry ze zákulisí turné, nebo jestli jde o raritní hudební materiály. Více ZDE.

---

Na internet může vystavit kdokoliv cokoliv

19. 7. 2011
Obrázek: Na internet může vystavit kdokoliv cokoliv

Někdy je takový počin věcí chvályhodnou, jindy ne. Tato informace je (snad) z té první "škatulky". Fred Durst z Limp Bizkit zveřejnil na svém profilu Twitter pod pseudonymem Polarbear sólovou nahrávku Hour Alone. Část fanoušků zajásala, že se blíží Fredův sólový počin, ale oficiálně nikdo nic neví, neslibuje, ani nepotvrzuje. Fred k nahrávce pouze napsal "Demosnímek je z turné. Hotelový pokoj, mikrofon Macbook pro. Prostě nápad.". Nechte se inspirovat a vystavte taky nějakou svou muziku na internet :o) Více ZDE.

---

Big Beat Fest Párty už tuto sobotu

19. 7. 2011
Obrázek: Big Beat Fest Párty už tuto sobotu

Jedenáctý ročník "BIG BEAT FEST PÁRTY" se koná v sobotu 23. července od 14.00 hodin v radotínských Říčních lázních. Na akci vystoupí sedm kapel z blízkého okolí Radotína.

---

Waters se do Pink Floyd asi nevrátí

18. 7. 2011
Obrázek: Waters se do Pink Floyd asi nevrátí

Není to tak dlouho zpátky, kdy se Roger Waters při koncertu v rámci turné The Wall sešel na jednom pódiu s Davem Gilmourem a Nickem Masonem. Začalo se spekulovat o reunionu Pink Floyd. Ale Waters to odmítá. Je prý vděčný za čas, který s Pink Floyd strávil, a je hrdý na to, co společně vytvořili, ale nepřeje si vracet se "do stejné řeky". Více ZDE.

---

George Harrison ožije

18. 7. 2011
Obrázek: George Harrison ožije

Nutno dodat, že ožije na plátně, resp. na obrazovce. Martin Scorsese společně s vdovou Olivií dal dohromady domácí nahrávky, rozhovory i další dosud nezveřejněný materiál pro tři a půl hodiny dlouhý dokument "George Harrison: Living in the Material World". Obsahuje rozhovory s Paulem McCartneym a Ringo Starrem, s Erikem Claptonem, Yoko Ono, Philem Spectorem i producentem Georgem Martinem a vyjde DVD a blu-ray. A k dokumentu vyjde i kniha obsahující fotografie, dopisy, deníky a další dokumenty ze soukromého archivu. Více ZDE.

---

Web JimmyPage.com běží!

17. 7. 2011
Obrázek: Web JimmyPage.com běží!

Od včerejšího dne je v provozu dlouho očekávaný web www.JimmyPage.com. Page se osobně podílel na podobě a koncepci stránek. Ty mají zmapovat celou jeho kariéru od začátku až po současnost. Najdete na nich i takové speciality jako nikdy nevydané nahrávky, dema a domácí nahrávky, nevydané fotky. Pozor ale, ty budou (podle posledního prohlášení) k dispozici vždy pouze 24 hodin a nebudou se "archivovat". Minete-li je, pak bohužel .....

---

17.7. Black Country Communion - Loket

17. 7. 2011
Obrázek: 17.7. Black Country Communion - Loket
Glenn Hughes (Deep Purple, Black Sabbath, Gary Moore, Tony Iommi) přiveze do v Přírodního amfiteátru v Lokti superskupinu Black Country Communion. Tento zpěvák a baskytarista má ve svých Black Country Communion veličiny jako Jason Bonham (bubeník, syn Bonzo Bonhama, ex UFO, Foreigner, Jimym Page, Paul Rodgers, Zakk Wylde), Derek Sherinian (klavesák, ex Dream Theater, Planet X, spolupracoval s Kiss, Alice In Chains, Alicem Cooperem, Billym Idolem, Yngwiem Malmsteenem, Slashem) a hlavně Joe Bonamassa (kytarista a zpěvák, spolupracoval s B. B. Kingem, Ericem Claptonem, Ozzy Osbournem).
Kapela na svém prvním světovém turné odehraje v Evropě jen necelou třicítku koncertů a všechny jen v západní Evropě a v Anglii, koncert v Lokti je exkluzivní záležitost pro bývalý Východní blok. Druhé studiové album "Black Country Communion 2" vyjde v polovině června 2011.
Více info na www.bccommunion.com.
---

PETER GABRIEL vydá v říjnu album New Blood …

15. 7. 2011
Obrázek: PETER GABRIEL vydá v říjnu album New Blood …

Legendárnímu hudebníkovi se zřejmě zalíbila spolupráce se smyčcovým orchestrem a oblíbil si akustický zvuk, jakého dosáhl na dosud posledním albu Scratch My Back. Novinkou New Blood hodlá na předchozí desku navázat. Zatímco projekt Scratch My Back nabízel Gabrielův pohled na písně jeho oblíbených kolegů, tentokrát se někdejší člen Genesis zaměřil na vlastní skladby. Do nových aranží zasadil starší nahrávky jako Solsbury Hill, Don't Give Up, Red Rain nebo Mercy Street. Kompletní seznam toho, co by se na desce New Blood mělo objevit, bude brzy následovat.

Žádné další informace a detaily zatím nejsou známy…

---

Dobudou Korn diskotéky?

14. 7. 2011
Obrázek: Dobudou Korn diskotéky?

K fanouškům se dostává nový singl KORN, který vznikl ve spolupráci s DJ Skrillex pod názvem "Get Up!". Singl se právě dostal v USA do TOP 10 Rock Radio hitparády a je již několik týdnů v Top 10 iTUNES Rock Chart. Je to zároveň první singl z chystaného nového alba, které se objeví na trhu koncem roku přinese možná překvapivý a nečekaný zvuk, který předznamenává singl "Get Up!".

---

Beatles žijí .... tedy jen napůl

14. 7. 2011
Obrázek: Beatles žijí .... tedy jen napůl

Žijící členové Beatles, tedy polovina původní čtveřice Paul McCartney a Ringo Starr, spolu možná vystoupí při olympiádě. Paul McCartney je pro, dokonce už o tom veřejně promluvil při jednom televizním rohovoru. Dvojice by snad mohla vystoupit na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her příští rok v Londýně. Docela humorně působí, že Paul McCartney se kvůli tomu již setkal s organizátory her, ale s Ringo Starrem o tom zatím nikdo nemluvil. Snad si dobrák Ringo udělá místo ve svém itineráři. Více ZDE.

---
Stránky: 1 181 357 358 359 360 361 362 363 540 720