Stránky: 1 180 358 359 360 361 362 363 364 537 715

Lenny Kravitz je zpátky

17. 6. 2011
Obrázek: Lenny Kravitz je zpátky

ČTYŘNÁSOBNÝ DRŽITEL CENY GRAMMY, LENNY KRAVITZ, JE PŘIPRAVEN LETOS V LÉTĚ VYDAT SVÉ DEVÁTÉ STUDIOVÉ ALBUM "BLACK & WHITE AMERICA" A VYRAZIT NA KONCERTNÍ TURNÉ. NA SEZNAMU KONCERTNÍCH ZASTÁVEK NECHYBÍ ANI ČESKÁ REPUBLIKA, KAM SE LENNY VRACÍ PO DVOU LETECH OD SVÉ BRNĚNSKÉ NÁVŠTĚVY. NOVÉ ALBUM VYCHÁZÍ 22. SRPNA, VYDÁNÍ PŘEDZNAMENAL SINGL "STAND".

---

Jeff Beck hostem pořadu Rockerova rána

17. 6. 2011
Obrázek: Jeff Beck hostem pořadu Rockerova rána

Jestli se na koncert Jeffa Becka chystáte, určitě po rozkliknutí celého textu uvítáte další bližší informace ......

Jinak, záznam pátečního "rockerova ranního" povídání s kytarovou legendou Jeffem Beckem si můžete poslechnout tady:


---

U2 odkládají vydání alba

16. 6. 2011
Obrázek: U2 odkládají vydání alba

U2 jsou skupinou,která si nepotrpí na "načančaný" zvuk. Jakoby nechtěli až tak moc využít možností studiové techniky, jakoby spíš dávali přednost přirozenosti a písničkovosti své tvorby. Přesto důvodem pro odložení vydání alba není nedostatek nových skladeb, ale právě nespokojenost se studiovým zpracováním jejich materiálu. U2 dřív několikrát naznačili, že původně na letos slibované album bude mít futuristický zvuk, a teď se zdá, že právě změna na postu jednoho ze dvou spolupracujícíh producentů má při finálních úpravách (byť se zpožděním) pomoci tomuto vyšlechtěnému albu na svět v požadované kvalitě.

---

Oslava porodu CD Vilém Čok & Bypass: ŽIVÁ VODA

16. 6. 2011
Obrázek: Oslava porodu CD Vilém Čok & Bypass: ŽIVÁ VODA

Milé máničky, drazí punkové, rockeři.

Vzhledem k tomu, že jsem porodil nové CD "ŽIVÁ VODA" a křest plánuji až na konec tohoto roku, chci Vás pozvat na "polotajně oslavný koncert k porodu tohoto céda". Bude se konat 29.6. v rockovém klubu Matrix, kde tenhle nový repertoár z cd živě přehrajeme.

CD "ŽIVÁ VODA" je v prodeji teprve tři týdny a je mým devátým sólovým albem. Najdete na něm 12 skladeb a navíc jeden radio edit, od předešlého alba se liší tím, že byly eliminovány (až na jedinou vyjímku) sekvencery i klávesové nástroje.

Je to sevřené rockové album, které je skladatelsky posunuto ke kořenům kytarové rockové hudby, bez zbytečných příkras. Tedy kralují v něm jednoznačně energie a hardrockový - syrový zvuk.

Album bylo nahrané v obsazení Vilém Čok - zpěv, Pavel Marcel - kytary, Milan Libich - baskytara a Jan Podzimek - bicí. Informace o CD a kapele najdete na www.vilemcok.com

---

23. června koncert REMORSE v Hard Rock Cafe ZDARMA!

15. 6. 2011
Obrázek: 23. června koncert REMORSE v Hard Rock Cafe ZDARMA!

Ve čtvrtek 23. června máte jedinečnou možnost navštívit legendární americký hudební klub Hard Rock Cafe v Praze a to úplně zdarma! Podnik, který založili dva Američané v Londýně a dnes má v 42 zemích světa již 138 poboček, hostí kapelu REMORSE v rámci prezentace těch nejlepších skupin rockového hudebního projektu Skutečná liga.

---

Oslavenec Jeff Beck bude mít na co hrát

15. 6. 2011
Obrázek: Oslavenec Jeff Beck bude mít na co hrát

Britský legendární kytarista Jeff Beck, který vystoupí 23. června poprvé v České republice, oslaví v Praze své narozeniny, které připadají na druhý den 24. června. Organizátoři koncertu se spolu s našimi předními výrobci kytar, Petrem Jurkovičem a sochařem Stefanem Milkovem, rozhodli mu věnovat jako dárek speciálně vyrobenou kytaru.

---

Pozvánka do Kaštanu

14. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka do Kaštanu

Kaštan, scéna Unijazzu, Bělohorská 150, Praha 6, www.kastan.cz

16. čtvrtek 20:00 - KONCERT

Tajné slunce + Dana Houdková a skupina - www.bandzone.cz/tajneslunce, www.bandzone.cz/danahoudkova

23. čtvrtek 20:00 - KONCERT

Činna + Jana Vébrová - Premiéra nového programu ve staronovém obsazení: Komár, Hmyzák, Klíčník, Havlín + Jana Vébrová, j.h. www.janavebrova.borec.cz

24. pátek 20:00 - KONCERT

Trombenik + Z davu - www.bandzone.cz/zdavu; www.trombenik.cz

26. neděle 20:00 - KONCERT

Julian Gaskell (GB) a 4/3 (CZ) - www.juliangaskell.co.uk , www.bandzone.cz/43

---

Veselý open-air koncert v sobotu 18. června ve Stodůlkách<br />

14. 6. 2011

Srdečně zveme na veselý open-air koncert v sobotu 18. června v 16:00 do zahradní restaurace U Koziček, na Velké ohradě ve Stodůlkách. Vystoupí léty prověřené a provařené soubory Česká Disharmonie (1986) a Igelit&Contingent (1983).

Nebojte se nic, je to kousek od metra Nové Butovice, autobusem 235 z Nových Butovic anebo 174 z Dejvic a Břevnova. Busy jezděj často a dlouho do noci. V obou případech zastávka Ohradské náměstí, nu a tam to hned je.

V případě deště budou deštníky, v případě slunce slunečníky. Ale počasí bude dobré! U Koziček je super gril, dá se pobejt i v interiéru. A pro ratolestě je k mání dětské hřiště a pro starší z vás, třeba ty 40+ i dědský koutek!

Fakticky se na Vás těšíme, tak přijde strávit fajn odpoledne i večer.

POZOR!! Začneme záhy po čtvrté!!!

---

Rock’n’rollová síň slávy v Clevelandu

14. 6. 2011
Obrázek: Rock’n’rollová síň slávy v Clevelandu

Taková "síň slávy" by možná neměla být jen o slavnostním uvádění legend jednou za rok. V americkém Clevelandu jsou si toho vědomi a proto připravují expozice, které si návštěvník může prohlédnout kdykoliv v roce. V současnosti je tak otevřena výstava věnovaná skupině Beatles. To zahrnuje nějakých sedmdesát předmětů spojených s historií kapely a jejími členy. Od rukopisů přes hudební nástroje až třeba po obleky pro konkrétní příležitosti, jako byly televizní show, filmy, nebo koncerty.

---

Alice Cooper do TV

14. 6. 2011
Obrázek: Alice Cooper do TV

Alice Cooper se vyjadřuje v tom smyslu, že současným kapelám chybí prostor, kde by se mohly pravidelně prezentovat, aby se o nich dozvěděla širší fanouškovská obec. Jako optimální se pro to logicky jeví televize. Alice Cooper by chtěl v televizi vytvořit prostor pro svůj pořad, ve kterém by kapely mohl představovat. Pořad zatím není, ale Cooper už má pro něj i název. Měl by se jmenovat "Lunatic Fringe". Nemělo by se ale jednat o běžnou prezentaci kapely, vše normální by mělo být zakázané. Podle Coopera se kapely musí vymanit z šedi a v rámci soutěže předvést show, která odhalí, co v nich opravdu dřímá. Jako příklad správného nekonvenčního přístupu Cooper uvádí (byť nerockovou hvězdičku) Lady Gaga. Těšme se, jestli pořad vůbec vznikne ... a jestli se dostane i k našemu divákovi.

---
Stránky: 1 180 358 359 360 361 362 363 364 537 715