Stránky: 1 181 358 359 360 361 362 363 364 540 720

Web JimmyPage.com běží!

17. 7. 2011
Obrázek: Web JimmyPage.com běží!

Od včerejšího dne je v provozu dlouho očekávaný web www.JimmyPage.com. Page se osobně podílel na podobě a koncepci stránek. Ty mají zmapovat celou jeho kariéru od začátku až po současnost. Najdete na nich i takové speciality jako nikdy nevydané nahrávky, dema a domácí nahrávky, nevydané fotky. Pozor ale, ty budou (podle posledního prohlášení) k dispozici vždy pouze 24 hodin a nebudou se "archivovat". Minete-li je, pak bohužel .....

---

17.7. Black Country Communion - Loket

17. 7. 2011
Obrázek: 17.7. Black Country Communion - Loket
Glenn Hughes (Deep Purple, Black Sabbath, Gary Moore, Tony Iommi) přiveze do v Přírodního amfiteátru v Lokti superskupinu Black Country Communion. Tento zpěvák a baskytarista má ve svých Black Country Communion veličiny jako Jason Bonham (bubeník, syn Bonzo Bonhama, ex UFO, Foreigner, Jimym Page, Paul Rodgers, Zakk Wylde), Derek Sherinian (klavesák, ex Dream Theater, Planet X, spolupracoval s Kiss, Alice In Chains, Alicem Cooperem, Billym Idolem, Yngwiem Malmsteenem, Slashem) a hlavně Joe Bonamassa (kytarista a zpěvák, spolupracoval s B. B. Kingem, Ericem Claptonem, Ozzy Osbournem).
Kapela na svém prvním světovém turné odehraje v Evropě jen necelou třicítku koncertů a všechny jen v západní Evropě a v Anglii, koncert v Lokti je exkluzivní záležitost pro bývalý Východní blok. Druhé studiové album "Black Country Communion 2" vyjde v polovině června 2011.
Více info na www.bccommunion.com.
---

PETER GABRIEL vydá v říjnu album New Blood …

15. 7. 2011
Obrázek: PETER GABRIEL vydá v říjnu album New Blood …

Legendárnímu hudebníkovi se zřejmě zalíbila spolupráce se smyčcovým orchestrem a oblíbil si akustický zvuk, jakého dosáhl na dosud posledním albu Scratch My Back. Novinkou New Blood hodlá na předchozí desku navázat. Zatímco projekt Scratch My Back nabízel Gabrielův pohled na písně jeho oblíbených kolegů, tentokrát se někdejší člen Genesis zaměřil na vlastní skladby. Do nových aranží zasadil starší nahrávky jako Solsbury Hill, Don't Give Up, Red Rain nebo Mercy Street. Kompletní seznam toho, co by se na desce New Blood mělo objevit, bude brzy následovat.

Žádné další informace a detaily zatím nejsou známy…

---

Dobudou Korn diskotéky?

14. 7. 2011
Obrázek: Dobudou Korn diskotéky?

K fanouškům se dostává nový singl KORN, který vznikl ve spolupráci s DJ Skrillex pod názvem "Get Up!". Singl se právě dostal v USA do TOP 10 Rock Radio hitparády a je již několik týdnů v Top 10 iTUNES Rock Chart. Je to zároveň první singl z chystaného nového alba, které se objeví na trhu koncem roku přinese možná překvapivý a nečekaný zvuk, který předznamenává singl "Get Up!".

---

Beatles žijí .... tedy jen napůl

14. 7. 2011
Obrázek: Beatles žijí .... tedy jen napůl

Žijící členové Beatles, tedy polovina původní čtveřice Paul McCartney a Ringo Starr, spolu možná vystoupí při olympiádě. Paul McCartney je pro, dokonce už o tom veřejně promluvil při jednom televizním rohovoru. Dvojice by snad mohla vystoupit na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her příští rok v Londýně. Docela humorně působí, že Paul McCartney se kvůli tomu již setkal s organizátory her, ale s Ringo Starrem o tom zatím nikdo nemluvil. Snad si dobrák Ringo udělá místo ve svém itineráři. Více ZDE.

---

14. - 17. 7. Masters of Rock - Vizovice

14. 7. 2011
Obrázek: 14. - 17. 7. Masters of Rock - Vizovice

Legendarní TWISTED SISTER headlinerem Masters of Rock 2011!!! TWISTED SISTER míří na svůj historicky první koncert do České Republiky. Na Masters odbudou svou koncertní premiéru, a to nejen pro Česko, ale dosud nikdy nehráli ani na Slovensku ani v Polsku. Tradiční 9. ročník festivalu v tradičním areálu likérky R. jelínek ve VIZOVICÍCH má zatím potvrzené TWISTED SISTER (USA), HELLOWEEN (Ger), GUANO APES (Ger), HAMMERFALL (Swe), MOONSPELL (P), AIRBOURNE (Australia), OVER KILL (USA), U.D.O. (Ger), RHAPSODY OF FIRE (Ita), AMORPHIS (Fin), ELUVEITIE (Swi) + FINNTROLL (Fin) = PAGAN ALLIANCE, ROSS THE BOSS (USA), BONFIRE (Ger), VIRGIN STEEL (USA), OOMPH! (Ger), BRAINSTORM (Ger), DELAIN (Nl), ALESTORM (UK), EKTOMORF (Hun), SIRENIA (Nor), LEGION OF THE DAMNED (Nl), WATAIN (Swe), POWERWOLF (Ger), VISIONS OF ATLANTIS (Aut), MERCENARY (Den), VICTOR SMOLSKI (Ger), EVILE (UK), STEELWING (Swe), ARKONA (Rus), VARG (Ger), AUDREY HORNE (Nor), Tři Sestry, Konflikt (SK), Kreyson, Alkehol, Seven + hosté (Blaze Bayley, Victor Smolski, Schmier), Fleret, Nil, Silent Stream Of Godless Elegy, Dark Gamballe, Jiří Schmitzer, Törr, Dymytry, Crash Road... Vstupenky a další informace na www.mastersofrock.cz.

---

TOTEM´S“ v pondělí 18. 7. od 20:00 na Střeláku

13. 7. 2011
Obrázek: TOTEM´S“ v pondělí 18. 7. od 20:00 na Střeláku

Kapela "TOTEM´S" vystoupí v pondělí 18. 7. od 20:00 na Střeleckém ostrově v Praze. V případě špatného počasí bude akce přemístěna do Malostranské besedy. Jako host zahraje nová skupina "PAJÁDA."

---

HRADY CZ pokračují na Točníku

13. 7. 2011

Hudební festival Hrady CZ byl v pátek a sobotu 8. a 9. července bez jediné programové změny zahájen v podhradí jihočeského Rožmberku nad Vltavou. Festival má před sebou ještě sedm hradních zastávek, další z nich bude středočeský hrad Točník, kam festival doputuje v pátek 15. července a sobotu 16. července. Festival Hrady CZ, který zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Příznivci festivalu, který na Rožmberku zahájilo čtyři a půl tisíce návštěvníků, mohou v Čechách téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Švihově, Kunětické hoře a Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

Metallica a hudba pro film

13. 7. 2011
Obrázek: Metallica a hudba pro film

Metallica není z kapel, které by dávaly běžně svou hudbu k použití ve filmu. Za třicetiletou kariéru se jedná opravdu jen o hrstku výjimek. Nedávno se ale muzikantům zalíbil nezávislý výtvor nazvaný Hesher, takže filmařům povolili použít nějakou muziku, která ponese pečeť Metalliky. Hesher právě vychází na DVD i na Blu-ray discích. Více ZDE.

---

Evanescence na podzim vydají albovou novinku

13. 7. 2011
Obrázek: Evanescence na podzim vydají albovou novinku

Evanescence se vrátí ještě letos! Vtrhli na scénu v roce 2003, když vydali desku Fallen obsahující dva veleúspěšné singly Bring Me To Life a My Immortal. Za album byla kapela hned pětkrát nominována na cenu Grammy a dvě nominace úspěšně proměnila - Objev roku a Nejlepší hard-rockový výkon. Deska se držela neskutečných 100 týdnů v americké Top 200, celosvětově se jí prodalo přes 15 milionů. Následovalo živé CD/DVD Anywhere But Home (2004) a v roce 2006 druhé album The Open Doors s pětimilionovým prodejem.

---
Stránky: 1 181 358 359 360 361 362 363 364 540 720