Stránky: 1 181 358 359 360 361 362 363 364 540 719

Metallica a hudba pro film

13. 7. 2011
Obrázek: Metallica a hudba pro film

Metallica není z kapel, které by dávaly běžně svou hudbu k použití ve filmu. Za třicetiletou kariéru se jedná opravdu jen o hrstku výjimek. Nedávno se ale muzikantům zalíbil nezávislý výtvor nazvaný Hesher, takže filmařům povolili použít nějakou muziku, která ponese pečeť Metalliky. Hesher právě vychází na DVD i na Blu-ray discích. Více ZDE.

---

Evanescence na podzim vydají albovou novinku

13. 7. 2011
Obrázek: Evanescence na podzim vydají albovou novinku

Evanescence se vrátí ještě letos! Vtrhli na scénu v roce 2003, když vydali desku Fallen obsahující dva veleúspěšné singly Bring Me To Life a My Immortal. Za album byla kapela hned pětkrát nominována na cenu Grammy a dvě nominace úspěšně proměnila - Objev roku a Nejlepší hard-rockový výkon. Deska se držela neskutečných 100 týdnů v americké Top 200, celosvětově se jí prodalo přes 15 milionů. Následovalo živé CD/DVD Anywhere But Home (2004) a v roce 2006 druhé album The Open Doors s pětimilionovým prodejem.

---

13.7. Ray Manzarek and Robbie Krieger - KC VLTAVSKÁ

13. 7. 2011

POZOR -

vystoupení poloviny legendárních The Doors, Ray Manzareka a Robbyho Kriegera, se odehraje namísto původně plánované Incheba Arény v KC VLTAVSKÁ.

Vstupenky zůstavají v platnosti.

Pod názvem "Trutnov in Prague" se představí legendární hudebníci z kultovní kapely The Doors. 13. července se v KC Vltavská uskuteční koncert "Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors" jako vzpomínka na mystifikátora a spirituálního básníka Jima Morrisona, který odešel před čtyřiceti lety. I když pořadatelé legendárního Trutnov Open Air Festivalu již pár let upozorňují na nejistou budoucnost festivalu v Trutnově, neskrývá se pod názvem "Trutnov in Prague" čtyřdenní festival přestěhovaný do Prahy, ale půjde o samostatnou akci, o neformální jednodenní setkání.

---

Festival Mighty Sounds v Táboře

12. 7. 2011
Obrázek: Festival Mighty Sounds v Táboře

Festival Mighty Sounds proběhne už tento víkend, tedy od 15. do 17. července 2011. Tato akce, která se koná letos již posedmé, se tentokrát pyšní opravdu nabitým programem. Nabízí unikátní příležitost vidět a slyšet průkopníky žánrů, kterým se už tradičně věnuje, tedy ska, punku, reggae a dalších.

---

B.B.KING a JOHN MAYALL dnes na jednom pódiu

12. 7. 2011
Obrázek: B.B.KING a JOHN MAYALL dnes na jednom pódiu

Už toto úterý bude Praha svědkem unikátního dvojkoncertu, na pódiu Kongresového centra Praha se v jeden večer sejde bluesový král B.B.KING a fenomenální JOHN MAYALL! Pokud si tuto hudební lahůdku nechcete nechat ujít, máte poslední možnost - v prodeji zbývá necelá stovka lístků.

---

Švéd dostal kvůli závislosti na metalu invalidní důchod

12. 7. 2011

Dvaačtyřicetiletý Švéd Roger Tullgren má rád heavy metal a zanedbává kvůli němu své zaměstnání. Na druhou stranu ale potřebuje peníze na koncerty a cédéčka. Proto se švédský úřad práce rozhodl, že mu přizná něco jako invalidní důchod. Informoval o tom britský server Daily Mirror.

Celý článek najdete na IDNES.CZ

---

Kapela KEKS na Konopišti!<br /> <br />

11. 7. 2011

Pokud vám přišlo, že kolem kapely KEKS se neděje nic zajímavého, mýlíte se!

Důkazem toho je chystaný koncert na Konopišti, který proběhne 28.srpna v 18.00 hodin.

Pokud si myslíte, že nelze spojit vážnou hudbu s rockovou, opět se mýlíte!

Na Konopišti uvidíte a uslyšíte operního zpěváka Vratislava Kříže a KEKS, dále Petra Maláska, doprovázet je bude komorní smyčcový orchestr.

Zajímavý koncert , na kterém uslyšíte mimo jiné i některé písničky KEKSU v jiném provedení, než je znáte, pro vás připravil pan Vratislav Kříž, v jehož režii se bude koncert odehrávat.

Těšíme se na viděnou na Konopišti!

---

Opustil nás "strašák" Würzel

11. 7. 2011
Obrázek: Opustil nás "strašák" Würzel

V sobotu zemřel v 61 letech někdejší kytarista Motorhead (1984 - 95) Michael Burston přezdívaný Würzel (podle oblíbeného dětského hrdiny Worzela Gummidgea - střapatého strašáka se kterým měl stejný účes). Lemmy řekl, že přehlasované U si u přezdívky psal proto, aby to vyznělo více heavymetalově. Würzela zradilo srdce.

---

Novinka od Mastodon

11. 7. 2011
Obrázek: Novinka od Mastodon

Mastodon zveřejnili obal chystaného alba "THE HUNTER" jehož tvůrcem je současný americký výtvarník a sochař AJ Fosik. Heavyrockoví inovátoři Mastodon oznámili název nového studiového alba pro Reprise Records / Supraphon a jména šesti nových songů, které se na něm objeví. Album THE HUNTER je naplánováno k vydání později v tomto roce a bude obsahovat také skladby "Curl Of The Burl," "Dry Bone Valley," "Blasteroids," "The Octopus Has No Friends," "All The Heavy Lifting," a "Stargasm." Detaily k nim a názvy ostatních tracků budou brzy následovat.

---

Uherské Hradiště 100,FM v provozu

10. 7. 2011
Obrázek: Uherské Hradiště 100,FM v provozu

Dneska přes den u sila, to náš technik zkusil a …. má to za sebou! Silo u Starého Města vyzdobil dokrývačem Beatu. Jeho sila je 200W, frekvence 100,0 FM a polarizace vertikální. Uherskému Hradišti a okolí tak přejem dobrý poslech klasického rocku!

Vaši Beaťáci

---
Stránky: 1 181 358 359 360 361 362 363 364 540 719