Stránky: 1 182 359 360 361 362 363 364 365 544 725

Nightwish natáčejí album i film

12. 8. 2011
Obrázek: Nightwish natáčejí album i film

O tom, že Nightwish chystají pro své fanoušky nové album, jsme informovali nedávno. Nové album, které už je téměř natočené, se bude jmenovat Imaginarium, a vyjde příští rok. Teď se ale muzikanti chtějí naplno věnovat natáčení filmu. Herce si v castingu vybírají nejen podle talentu, ale i podle nasazení. Místo natáčení zatím úzkostlivě tají. Ještě letos bychom se měli dočkat prvního singlu a také traileru pro film. Více ZDE.

---

Marty Friedman dělá radost Japoncům

11. 8. 2011
Obrázek: Marty Friedman dělá radost Japoncům

Od sedmdesátých let jezdí mnoho rockových kapel rádo nahrávat "live" alba do Japonska. Prý je to mj. proto, že v Japonsku se rockové muzice daří, a navíc japonské publikum naslouchá muzice velmi pozorně a soustředěně (rozuměj "potichu"), aby po skončení skladby propuklo v hlasitý jásot. Kapela se tedy nemusí potýkat s neustálým pískotem a hlukem i během hraní (což už nejde z živé nahrávky odstranit), a naopak mezi skladbami je zaručena fantastická živá atmosféra. Kytarista Marty Friedman (ex Megadeth) má Japonsko rád a Japonci si oblíbili jeho (ostatně tam i v současnosti Marty žije). Před dvěma roky natočil album "Tokyo Jukebox", a už v září přijde na trh s pokračujícím "Tokyo Jukebox 2". Je to zajímavé proto, že o to byl požádán díky japonskému uspěchu "jedničky". Na albech je totiž i několik japonských hitů, které Marty Friedman přepracoval k obrazu svému. Více ZDE.

---

Festival Moravské hrady.CZ startuje v Hradci nad Moravicí

11. 8. 2011

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově, Kunětické hoře a Bezdězu představí 12. a 13. srpna na Hradci nad Moravicí. Po úspěšném turné České hrady.CZ, které v průběhu pěti letních víkendů navštívilo třicet tisíc lidí, se tak festival přesouvá jako Moravské hrady.CZ na Moravu, kde se dále představí na Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

11.8.-13.8. 2011 BRUTAL ASSAULT, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř

11. 8. 2011
Obrázek: 11.8.-13.8. 2011 BRUTAL ASSAULT,  Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř

BRUTAL ASSAULT Festival 2011, (16. ročník)

11-13. srpna 2011, Vojenská pevnost Josefov - Jaroměř

www.brutalassault.cz

Vojenská pevnost Josefov bude letos hostit již 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznavačů tvrdé hudby se v termínu 11-13. srpna sjedou do historického areálu Pevnosti, aby zde absolvovali tradiční třídenní hudební maratón za účasti více než 75-ti kapel z celého světa.

---

Blink 182 to hrnou dál

10. 8. 2011
Obrázek: Blink 182 to hrnou dál

Na rozdíl od anglických punkáčů ze sedmdesátých let většině současným neopunkovým kapelám chybí ta politická nespokojenost a navztekanost na celý svět. Ostatně v Americe takový Punk spíše než jako sociální hnutí definují jako studentskou muziku, tedy muziku veselou a hravou. S původním punkem má ale hodně společného. Nevyžaduje hudební vzdělanost ani muzikantské umění. Je ale potřeba krátké jednoduché přímočaré tříakordové písničky hrát velmi rychle a energicky. A to se kapelám typu Blink 182 daří výborně. Snad jen tihle "studentíci" trochu zestárli. Těšme se na album "Neighborhoods", ze kterého je už k poslechu skladba "Heart's All Gone". Více ZDE.

---

Těšme se na nové Iron Maiden

10. 8. 2011
Obrázek: Těšme se na nové Iron Maiden

Právě tahle kapela patří k průkopníkům Nové vlny britského heavy metalu. Svoji hudbu fanouškům nabízí už od 70. let, ale i dnes mají tihle dinosauři energii na rozdávání a zástupy fanoušků se jen množí. Jejich styl zraje jako víno, a i když se možná lehounce vyvíjejí, stále je to ta stará, osvědčená a očekávaná klasika. A to nejdůležitější, kapela to navzdory vráskám ještě nehodlá zabalit ... i dál bude natáčet nová alba. Nebo (jak v rozhovoru o Iron Maiden řekl Bruce Dickinson) "nahrají minimálně ještě jedno album." Více ZDE.

---

Red Hot Chili Peppers na koncertě přenášeném do kin

9. 8. 2011
Obrázek: Red Hot Chili Peppers na koncertě přenášeném do kin

Red Hot Chili Peppers představí své nové album "I'm With You" na jedinečném koncertě přenášeném v úterý 30. srpna do kin po celém světě. Kapela tak po pěti letech přichází s desátým albem, které poprvé kompletně zazní na jediném živém vystoupení v německém Kolíně nad Rýnem. Koncert bude přenášen v nejvyšší obrazové i zvukové kvalitě do vybraných kinosálů pěti kontinentů včetně České republiky.

---

Vilém Čok představí Živou vodou 19. 8. v Ústí nad Labem!

9. 8. 2011
Obrázek: Vilém Čok představí Živou vodou 19. 8. v Ústí nad Labem!

Vilém Čok , který za pár dnů oslaví své životní jubileum, se chystá dorazit i do Ústí nad Labem. Bavič, showman, výrazná postava naší rockové scény přijede v pátek 19. srpna se svou kapelou Bypass do Ústí nad Labem, aby zde po 21 hodině představil téměř dvouhodinovou show. Bypass Vildy Čoka naservíruje svým posluchačům v ústeckém klubu Rock bar DRUM (Mírové náměstí 107/31 - bývalý "LONDÝN") ty nejznámější pecky doplněné o skladby z novinky "Živá voda". Kmotrem CD na koncertě v Ústí bude dřívější kolega Vildy Čoka z "Výběru" Jiří Tomek.

Vstupenky: 130,-Kč (v předprodeji do středy 17.8.) lze zakoupit v Rock bar DRUM v Ústí nad Labem (otevřeno od 16 hod) a také v hypermarketu ALBERT na Severní Terase v ul. Krušnohorská v Ústí n.L.: PC Bazar, otevřeno po.-pát.: 11-18 hod), od 18.8. pak budou k dostání za 190,-Kč

---

Co nového u Aerosmith?

8. 8. 2011
Obrázek: Co nového u Aerosmith?

Aerosmith po deseti letech nastoupili do studia nahrát následovníka své zatím poslední řadovky "Just Push Play" z roku 2001. Album "Honkin´ on Bobo" z roku 2004 nepočítáme, protože se jednalo o album cover verzí, tedy ne o novou původní tvorbu. O albu se zmiňuje bubeník Joey Kramer na svém profilu na Twitteru, ale žádné moc bližší informace fanoušci Aerosmith asi zatím nezískají. Můžeme jen tedy čekat a těšit se. Více ZDE.

---

Park pojmenovaný po Kurtu Cobainovi

8. 8. 2011
Obrázek: Park pojmenovaný po Kurtu Cobainovi

Nedávno jsme informovali o tom, že fanoušci Kurta Cobaina prosazují, aby se na památku jejich idolu v jeho rodném městě Aberdeen podle Cobaina pojmenoval park a nebo most. Ozvaly se ale i hlasy proti, protože na drogách závislý muzikant by nebyl příliš dobrou inspirací pro mládež, která chodí trávit čas do parku, takže mnozí tipovali, že Cobainovo jméno ponese spíše most. Radní ale na svém zasedání přejmenování mostu odmítli, je to pro město příliš významná stavba. Radnice argumentuje tím, že Cobain nebyl až zas tak dobrý příklad spořádaného občana, a navíc svému městu neprojevil nikdy žádnou úctu. Rozhořčení fanoušků ale odvrátila radnice tím, že podle Cobaina pojmenovala aspoň přilehlý park. Snad si na Kurta mládež vzpomene, až do onoho parku půjde třeba kouřit . Více ZDE.

---
Stránky: 1 182 359 360 361 362 363 364 365 544 725