Stránky: 1 180 358 359 360 361 362 363 364 365 537 715

EX 05 slaví 30 let!

10. 6. 2011
Obrázek: EX 05 slaví 30 let!

Kapela EX 05 z Benátek nad Jizerou slaví v letošním roce 30 let své existence. Pro své fanoušky připravuje nové CD a DVD, které se pokřtí přímo na oslavách skupiny v sobotu dne16. července 2011 od 21 hodin v Loděnici v Benátkách nad Jizerou. Hostem večera bude Petra Šany Šanclová. CD obsahuje 17 skladeb a na DVD je 9 klipů. EX 05 celých 30 let hrají vlastní muziku a texty, které obstarává leadr kapely Milan Frumar, asi největšími hity skupiny jsou skladby Píseň pro ženu, Brusle a To máš jedno, Tomáši.... Speciální info o EX 05 najdete na stránkách:

www.ex05.cz

---

10.6. Michal Pavlíček - Stará synagoga Plzeň

10. 6. 2011
Obrázek: 10.6. Michal Pavlíček - Stará synagoga Plzeň

Koncert je součástí turné k trojcédéčku "Srdeční záležitosti", které Michal Pavlíček vydal po pětileté pauze. "Srdeční záležitosti " obsahují zpívané skladby v syrovém rockovém hávu, ale i řadu kytarových instrumentálek v širším žánrovém spektru. Koncert, kde Michal postupně vymění několik kytar včetně akustické, proběhne od 20h v jedinečném prostředí Staré synagogy v Plzni, jako vůbec poslední koncert před její tříletou rekonstrukcí. Nenechte si ujít koncert v tomto jedinečném prostoru ... už i kvůli tomu prostředí to bude skvělá akce.

---

9.6. Neal Morse - Retro Music Hall

9. 6. 2011
Obrázek: 9.6. Neal Morse - Retro Music Hall
Neal Morse, americký multiinstrumentalista a skladatel v oblasti progresivního rocku, přijede se svým bandem 9. června 2011 do pražské Retro Music Hall. Už počátkem devadesátých let založil se svým bratrem skupinu Spock's Beard. Později začal Neal velmi silně inklinovat k náboženství a v roce 2000 se připojil k mezinárodnímu projektu Transatlantic v čele s bubeníkem Dream Theater Mikem Portnoyem. Zde se potkal s lidmi z Marillion, The Flower King, Pain Of Salvation, a zároveň rozjel i vlastní kariéru. Koncertní zastavení tohoto všestranného umělce osloví převážně fanoušky Yes, King Crimson, Jethro Tull, Marillion, nebo Genesis a Petera Gabriela. Více na www.nealmorse.com.
---

Právě vychází nové album punkerů Plexis „Vohul to!“

8. 6. 2011
Obrázek: Právě vychází nové album punkerů Plexis „Vohul to!“

Čekání na nové řadové album punkerů Plexis, jež se řadí mezi legendy tohoto stylu v Česku, je u konce. Po téměř celých jedenácti letech od dosud poslední studiovky "Už mi to kroutí nohy" (2000) právě vychází u nezávislého labelu Papagájův hlasatel Records album "Vohul to!".

"'Vohul to!' bude určitě nejtvrdší a nejrychlejší a zároveň nejmelodičtější album, co jsme kdy natočili," lákal na novinku již v době jejího natáčení v pražských studiích Faust frontman kapely Petr Hošek. O tom, že nelhal, se mohli fanoušci kapely přesvědčit na koncertech, kde Plexis několik nových písní představili, a také na Bandzone či Youtube profilu, kde byly postupně zveřejněny tři ochutnávky z alba - písně "Síla v srdci", "Spiklenci" a jako poslední "Sobec".

Novinka "Vohul to!" obsahuje 13 songů o celkové stopáži 39 minut, všechny přitom otextoval Hošek alias Mucho či Sid, hudba je pak dílem celého tria, které dále tvoří kytarista Dušan Lébl a bubeník Martin Švec.

Playlist alba je následující: "Slepý náboje", "Mezi cvoky", "Síla v srdci", "Černý vrány", "Sobec", "Betelgeuce", "Kyselina", "Spiklenci", "Krize", "Manipulace", "Blues starýho strejdy", "Zas najednou", "Zkažený zuby".

"Vohul to!" prozatím vychází pouze v CD podobě, brzy bude následovat vinylová verze pro sběratele a pro fajnšmekry vyjde také dokument "Antihero" o Petru Hoškovi.

---

Pozvánka do Matrixu

8. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka do Matrixu

Sobota 11.6. Matrix klub

Slobodná Európa (Sk) + Kung-Fu Girlz + Wosa + Genetická Chyba | door open 19:00 | start 19:20 | vstup 150Kč | http://www.matrixklub.cz

---

Online koncert Bon Jovi

8. 6. 2011
Obrázek: Online koncert Bon Jovi

Jestli patříte mezi fanoušky Bon Jovi a máte drobný problém dostat se na jejich koncert, máme pro vás dobrou zprávu. Bon Jovi budou na svém oficiálním WEBU 12. června streamovat živě první půlhodinu svého koncertu. Pro našince u počítače to vychází na 19. hodinu k danému datu. Jedná se o koncert na Olympijském stadionu v Mnichově, na kterém by už se skupinou měl být i kytarista Richie Sambora (ten totiž nečekaně v dubnu odešel od kapely do léčebny a doposud měl na turné za sebe náhradu). Více o koncertu na netu ZDE.

---

Anthrax se zpožděním, ale přece ...

8. 6. 2011
Obrázek: Anthrax se zpožděním, ale přece ...

Nové album skupiny Anthrax má už druhý rok zpoždění, ale teď vše vypadá, že se věci dávají do pohybu. Začíná se mluvit o konkrétním zářiovém termínu vydaní alba, které potěší zvlášť pamětníky a fanoušky zpěváka Belladonny. Po více než dvaceti letech se Joey Belladonna se skupinou vrátil do studia a už i přezpíval party "zlobivého" Dana Nelsona, který už tak se skupinou není.

---

Jaký bude Trutnov?

7. 6. 2011
Obrázek: Jaký bude Trutnov?

Trutnov Open Air Festival vybubnovává první kapely se žlutým poselstvím zpod hor. Vedle již dříve ohlášeného největšího šamanského tanečníka od dob Sedícího Býka Iggyho Popa s kapelou The Stooges vystoupí sesterská kapela ska-punkové partičky Ska-P, španělští The Locos, tuzemští Tata Bojs, legendární a undergroundoví Plastici ale i Irena Budweiserová, která nedávno opustila Spirituál kvintet, či Ester Kočičková s dechovkou Kujoni. Letos bude ve větší míře zastoupena i u nás trochu opomíjená slovenská scéna, jejíž barvy budou mezi jinými hájit Hudba z Marsu nebo Luboš Beňa a Matěj Ptaszek se svými mississippskými songy z Podunají, známými z filmu Občanský průkaz. Přijede i N.O.H.A., jen se neví která, neboť kapela se před nedávnem rozdělila na dvě části - českou a německou.

---

09.06.2011 Neal Morse & Band v Retru

7. 6. 2011
Obrázek: 09.06.2011 Neal Morse & Band v Retru

Multiinstrumentalista NEAL MORSE přijede se svým bandem 9. června 2011 do pražské Retro Music Hall Neal Morse je americký multiinstrumentalista a skladatel v oblasti progresivního rocku. Narodil se 2. srpna 1960 v Los Angeles. S hudbou na profesionální bázi začal poměrně pozdě, ale za posledních patnáct let se podílel na více než pětatřiceti albech.

_____________________________________

Exkluzivní rozhovor s Nealem Morsem si můžete poslechnout tady:

---

Pozvánka do klubu Kaštan

7. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka do klubu Kaštan

16.6. čtvrtek 20:00 - koncert
Tajné slunce + Dana Houdková a
skupina
vstupné: 100,- Kč

18.6. sobota 20:00 - koncert
Tři neděle potom
vstupné: 80,- Kč

---
Stránky: 1 180 358 359 360 361 362 363 364 365 537 715