Stránky: 1 181 359 360 361 362 363 364 365 540 719

Koncert Whitesnake a Judas Priest

4. 7. 2011
Obrázek: Koncert Whitesnake a Judas Priest

Slibovali jsme ohlédnutí za dvojkoncertem Whitesnake a Judas Priest také ve formě galerie ... a (i když trochu s odstupem) je to tady. Jirka Rogl byl ve správný okamžik na správném místě (se správným fotoaparátem) a jeho galerii najdete ZDE.

---

Slyšet řev motýla - Pár historek k čtyřicátému výročí smrti Jima Morrisona

2. 7. 2011

________________________________________________________

Ve čtvrtek 7.7. vás mezi 20:00 - 23:00 čekají Rockové škatule věnované Jimu Morrisonovi

_______________________________________________________


Zimní den roku 1955. V horách Sangre De Cristo v Novém mexiku zrovna napadl sníh a Morrisonovi vzali děti sáňkovat. Jimovi bylo tehdy dvanáct, jeho sestřičce Anne devět a nejmladšímu Andymu sotva šest. Pod sáňkami se rozpustil sníh. Jim seděl vzadu a odstrkoval se, aby jeli stále rychleji a rychleji. Za zatáčkou se z ničeho nic objevil srub. Sáně se řítily přímo na něj. Andy zkoušel brzdit nohama, Anne se rozječela. "Zastav!" Jim upřeně hleděl před sebe. Šílená srážka byla nevyhnutelná. Pět metrů před srubem zastavil saně otec. Zatímco se Morrisonovi snažili utišit mladší děti, Jim stál opodál a ušklíbal se: "Ale byla to docela sranda, ne?"

---

Iron Maiden rekapitulují

1. 7. 2011
Obrázek: Iron Maiden rekapitulují

Tahle kapela potěšila své fanoušky ohlednutím se za svou muzikou v rámci posledních dvaceti let. Dvojdisk s podnázvem "The Best of 1990 - 2010" nám nabízí tvorbu od alba "Fear Of The Dark" až ... až na věčnost. Jmenuje se "From Fear To Eternity". Dvacet tři skladeb pořídíte buď na dvojcédéčku, nebo na třech vinylech. Za zmínku stojí i to, že i když má tahle kapela bohatou historii a na svém kontě spoustu alb, v současnosti ji nově objevuje nová mladá generace ... a třeba v Americe jejich poslední řadové album zaznamenává největší prodeje za celou dobu existence kapely.

---

U2 potěší své fanoušky

30. 6. 2011
Obrázek: U2 potěší své fanoušky

Zhruba před 14 dny jsme informovali o tom, že na letos slibované album U2 bude mít zpožděné vydání, aby se ve studiu podařilo ještě doladit požadovaný futuristický zvuk. Ale teď je tu náplast na bolístku čekajících fanoušků. Protože uplyne 20 let od vydání alba Achtung Baby, rozhodli se U2 v reedici vydat jak album Achtung Baby, tak následné Zooropa. Alba budete moci koupit buď samostatně, nebo v luxusním balení dohromady, kdy je pochopitelně slibován bonusový materiál, tedy dosud nevydané a neslyšené verze nekterých skladeb.

---

Joe Bonamassa dává další kytaru do hry

30. 6. 2011
Obrázek: Joe Bonamassa dává další kytaru do hry

Určitě si vzpomenete na květnovou soutěž pro beaťáky o dvě kytary typu Les Paul. Oba výherci už je mají doma. A teď pozor! Do hry přichází třetí kytara Les Paul Special II od firmy Epiphone, kterou posluchačům radia BEAT věnuje sám Joe Bonamassa před červencovým koncertem BCC v Lokti....

---

Metal pro nejmenší beaťáky

29. 6. 2011
Obrázek: Metal pro nejmenší beaťáky

Vypadá to jako zajímavý nápad. Pokud chcete vést své dítko k rockové muzice, a nestačí vám žížala Dáda nebo Maxim Turbulenc, zkuste jim nabídnout finskou novinku - kapelu Hevisaurus. Pravda, kvůli textům dítka asi budete muset poslat na kurz ugrofinských jazyků, ale základní přístup kapely k dětem zdá se být na první poslech a pohled správný. Tato sympatická dino-metalová kapela složená z draků (resp. z dinosaurů) natočila debutové album "Jurahevin kuninkaat" (Králové "jurského" metalu), které si ve finské hitparádě vedlo velmi dobře, takže vzápětí vyšlo další album "Hirmuliskojen yö". Ale je lepší je vidět naživo .... nebo aspoň na videu :o)

---

08.07. TOTEM´S v Ústí

28. 6. 2011
Obrázek: 08.07. TOTEM´S v Ústí

Kapela TOTEM´S vystoupí v pátek 8. 7. od 20:00 v restauraci "V zahradě" - Sebuzínská 425, Ústí nad Labem. Jako host zahraje nová skupina PAJÁDA.

TOTEM´S

Kapela, která se jako jediná v České republice věnuje hudebnímu stylu Hard-Tramp. HT styl sblížil jinak nesourodé jedince, známé z mnoha jiných uměleckých těles.

---

Gate Crasher vyráží do Finska

28. 6. 2011
Obrázek: Gate Crasher vyráží do Finska

Brněnská formace Gate Crasher, která aktuálně připravuje třetí studiovou desku "Bitterfly" a v Česku již tradičně řádí na největších rockových festivalech včetně Noci Plné Hvězd nebo Masters of Rock, se v červenci vydá tentokrát na sever - do Finska. Jejich první turné v této zemi sestává ze čtyř vystoupení ve městech Helsinki, Jyväskylä a Loviisa v termínu 20.-23.7. Celá výprava bude navíc ozvláštněna tím, že dva koncerty v Helsinkách kapela odehraje pouze akusticky (na "Furchovkách")!

---

Chickenfoot si nenechte ujít

27. 6. 2011
Obrázek: Chickenfoot si nenechte ujít

Chickenfoot , to je superskupina se vším všudy. V téhle sestavě se sešli zpěvák Sammy Hagar (Van Halen, Montrose), basák Michael Anthony (Van Halen), kytarista Joe Satriani a u bicích sedí Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). V roce 2009 přišli na trh se svým výborným prvním albem. Ještě letos by pak na trh mělo přijít druhé album, které má být ještě podstatně tvrdší. Už teď muzikanti plánují turné, ale to bude bez Chada Smithe, který v té době bude vytížen se svými Red Hot Chili Peppers. Jestli kapela zamíří i do Evropy je ale zatím jen ve hvězdách.

---

Saga opět na scéně

27. 6. 2011
Obrázek: Saga opět na scéně

Pro fanoušky artrocku je to dobrá zpráva. Jedna ze základních kapel kanadského progresivního rocku, skupina Saga, natáčí nové studiové album. Za zmínku stojí jistě i to, že se do kapely po dvou letech vrátil zpěvák Michael Sadler. Album vyjde letos v listopadu a Saga zároveň vyrazí na turné, které pojede společně s britskými Marillion. Obě kapely slibují plný koncertní set s tím, že v roli headlinerů se budou pravidelně střídat.

---
Stránky: 1 181 359 360 361 362 363 364 365 540 719