Stránky: 1 181 359 360 361 362 363 364 365 540 719

Charity není nikdy dost

7. 7. 2011
Obrázek: Charity není nikdy dost

Už někdy před osmi lety vyšla zajímavá kompilace "Live From Nowhere Near You" označená jako "Volume 1". Výtěžek byl určen pro konto nadace Outside In (to je nadace, která se věnuje lidem bez domova). Už teď v červenci by se na trojcédéčku měla objevit další kompilace označená jako "Volume 2". Na nahrávkách by mělo být ke slyšení široké spektrum umělců, od těch "bezejmenných" neznámých pouličních umělců, až po jména jako The Strokes a Pearl Jam.

---

7.-10.7. Festival pro židovskou čtvrť Boskovice

7. 7. 2011
Obrázek: 7.-10.7. Festival pro židovskou čtvrť Boskovice

Již za 14 dní, 7. až 10. července, se uskuteční 19. ročník festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice, který představí opět řadu zajímavostí ze světa hudby, divadel, filmu, literatury i výtvarného umění. Festival započne ve čtvrtek 7. 7. v 16.00 vernisáží výstav v Muzeu Boskovicka. Hudební doprovod zajistí maďarské duo Ruach. Oficiální zahájení pak obstará v 17.00 v zámeckém skleníku slovenská kapela Preßburger Klezmer Band a na tento den je připravena i scéna Blues Alive Boskovice 2011, která se koná, jak už samotný název scény napovídá, ve spolupráci se šumperským festivalem Blues Alive. Představí se zde maďarské trio Jack Cannon, jedna z nejen nejstarších, ale také nejlepších bluesových kapel na Slovensku Bluesweiser, Beňa a Ptaszek a skupina Petr Karas Band, která byla vybrána ze soutěže Blues Aperitiv 2011.

---

Největší hudební festival v prostředí historických památek začíná letos na hradě Rožmberk

4. 7. 2011

V podhradí Rožmberku nad Vltavou, oblíbené vodácké lokalitě, startuje v pátek 8. července poprvé za svou existenci sedmý ročník hudebního festivalu Hrady CZ. Doposud byl první zastávkou festivalu hrad Točník, kam se největší festival v prostředí historických památek přesune hned další prázdninový víkend. Festival Hrady CZ, který zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Příznivci festivalu v Čechách mohou téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Švihově, Kunětické hoře a Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

Metallica chce překvapit fanoušky

4. 7. 2011
Obrázek: Metallica chce překvapit fanoušky

Vždy, když někdo vydá nové album, tvrdí o něm, že je to to nejlepší, co dosud vydal. Nový zvuk, nové aranže, a přitom zároveň obsaženo také vše nejlepší z předchozích alb. A už v době před vydáním alba je tu příslib, že "něco takového tu ještě nebylo". Někdy to bývá jen toužebné přání muzikantů, jindy ale opravdu může přijít něco překvapivého. Konkrétně u Metalliky je překvapením spolupráce s Lou Reedem! Před pár lety (2009) se sešli při výročním koncertu Rock'n'Rollové síně slávy. Metallica tehdy doprovodila Lou Reeda ve skladbě Sweet Jane (Kirk Hammett hrál na Les Paul a James Hetfield zpíval vokály!) a spolupráce nadchla obě strany. Uvidíme, kdy se album dostane k nám, ale už teď víme, že "něco takového tu ještě nebylo". Lou Reed nechtěl s Metallicou jen(!) přenahrát své starší skladby a napsal deset nových skladeb a už je společně i nahráli.

---

Koncert Whitesnake a Judas Priest

4. 7. 2011
Obrázek: Koncert Whitesnake a Judas Priest

Slibovali jsme ohlédnutí za dvojkoncertem Whitesnake a Judas Priest také ve formě galerie ... a (i když trochu s odstupem) je to tady. Jirka Rogl byl ve správný okamžik na správném místě (se správným fotoaparátem) a jeho galerii najdete ZDE.

---

Slyšet řev motýla - Pár historek k čtyřicátému výročí smrti Jima Morrisona

2. 7. 2011

________________________________________________________

Ve čtvrtek 7.7. vás mezi 20:00 - 23:00 čekají Rockové škatule věnované Jimu Morrisonovi

_______________________________________________________


Zimní den roku 1955. V horách Sangre De Cristo v Novém mexiku zrovna napadl sníh a Morrisonovi vzali děti sáňkovat. Jimovi bylo tehdy dvanáct, jeho sestřičce Anne devět a nejmladšímu Andymu sotva šest. Pod sáňkami se rozpustil sníh. Jim seděl vzadu a odstrkoval se, aby jeli stále rychleji a rychleji. Za zatáčkou se z ničeho nic objevil srub. Sáně se řítily přímo na něj. Andy zkoušel brzdit nohama, Anne se rozječela. "Zastav!" Jim upřeně hleděl před sebe. Šílená srážka byla nevyhnutelná. Pět metrů před srubem zastavil saně otec. Zatímco se Morrisonovi snažili utišit mladší děti, Jim stál opodál a ušklíbal se: "Ale byla to docela sranda, ne?"

---

Iron Maiden rekapitulují

1. 7. 2011
Obrázek: Iron Maiden rekapitulují

Tahle kapela potěšila své fanoušky ohlednutím se za svou muzikou v rámci posledních dvaceti let. Dvojdisk s podnázvem "The Best of 1990 - 2010" nám nabízí tvorbu od alba "Fear Of The Dark" až ... až na věčnost. Jmenuje se "From Fear To Eternity". Dvacet tři skladeb pořídíte buď na dvojcédéčku, nebo na třech vinylech. Za zmínku stojí i to, že i když má tahle kapela bohatou historii a na svém kontě spoustu alb, v současnosti ji nově objevuje nová mladá generace ... a třeba v Americe jejich poslední řadové album zaznamenává největší prodeje za celou dobu existence kapely.

---

U2 potěší své fanoušky

30. 6. 2011
Obrázek: U2 potěší své fanoušky

Zhruba před 14 dny jsme informovali o tom, že na letos slibované album U2 bude mít zpožděné vydání, aby se ve studiu podařilo ještě doladit požadovaný futuristický zvuk. Ale teď je tu náplast na bolístku čekajících fanoušků. Protože uplyne 20 let od vydání alba Achtung Baby, rozhodli se U2 v reedici vydat jak album Achtung Baby, tak následné Zooropa. Alba budete moci koupit buď samostatně, nebo v luxusním balení dohromady, kdy je pochopitelně slibován bonusový materiál, tedy dosud nevydané a neslyšené verze nekterých skladeb.

---

Joe Bonamassa dává další kytaru do hry

30. 6. 2011
Obrázek: Joe Bonamassa dává další kytaru do hry

Určitě si vzpomenete na květnovou soutěž pro beaťáky o dvě kytary typu Les Paul. Oba výherci už je mají doma. A teď pozor! Do hry přichází třetí kytara Les Paul Special II od firmy Epiphone, kterou posluchačům radia BEAT věnuje sám Joe Bonamassa před červencovým koncertem BCC v Lokti....

---

Metal pro nejmenší beaťáky

29. 6. 2011
Obrázek: Metal pro nejmenší beaťáky

Vypadá to jako zajímavý nápad. Pokud chcete vést své dítko k rockové muzice, a nestačí vám žížala Dáda nebo Maxim Turbulenc, zkuste jim nabídnout finskou novinku - kapelu Hevisaurus. Pravda, kvůli textům dítka asi budete muset poslat na kurz ugrofinských jazyků, ale základní přístup kapely k dětem zdá se být na první poslech a pohled správný. Tato sympatická dino-metalová kapela složená z draků (resp. z dinosaurů) natočila debutové album "Jurahevin kuninkaat" (Králové "jurského" metalu), které si ve finské hitparádě vedlo velmi dobře, takže vzápětí vyšlo další album "Hirmuliskojen yö". Ale je lepší je vidět naživo .... nebo aspoň na videu :o)

---
Stránky: 1 181 359 360 361 362 363 364 365 540 719