Stránky: 1 182 360 361 362 363 364 365 366 544 725

Metallica je tři dekády na scéně

2. 8. 2011
Obrázek: Metallica je tři dekády na scéně

Metallica se na podzim dožije už svého třicátého roku. Muzikanti to nejen oslaví, ale rozhodli se pro své fanoušky v San Franciscu v klubu Fillmore letos v prosinci uspořádat čtyři koncerty. Bude hodně zajímavých hostů a mnohé rarity, které se na koncertech hrály málo, některé prý dokonce vůbec. Protože je San Francisco pro našince tak trochu z ruky, asi nás nemusí trápit omezený počet vstupenek, ale doufejme, že ve finále se k fanouškovi dostane víc, než jen textová zmínka v novinách :o) Více ZDE.

---

Nový super-projekt na obzoru

2. 8. 2011
Obrázek: Nový super-projekt na obzoru

Bubeník Mike Portnoy (ex-Dream Theater, ex-Avenged Sevenfold) a kytarista John Sykes (ex-Thin Lizzy, ex-Whitesnake, ex-Blue Murder) chystají společný projekt. Zatím nemají pojmenování, ale už se sešli a nahrávali ve studiích v Los Angels. Portnoy popsal nový materiál jako spojení Led Zeppelin a Black Sabbath či Deep Purple a Pink Floyd, takže naprostá rocková klasika. Více ZDE.

---

Jaké je nejlepší metalové album z osmdesátých let?

1. 8. 2011
Obrázek: Jaké je nejlepší metalové album z osmdesátých let?

Pokud máte rádi žebříčky, statistiky a nejrůznější přehledy a ohlédnutí v čase, je tu něco pro vás. Hudební styl Metal dominoval především v osmdesátých letech. A právě z této dekády hudební magazín New Musical Express vybíral dvacítku nejlepších metalových alb. Pochopitelně, vše je relativní, ale žebříček z tak renomovaného časopisu už nějakou váhu má :o) Více ZDE.

---

Jon Lord "doktorem muziky"

29. 7. 2011
Obrázek: Jon Lord "doktorem muziky"

Spoluzakladatel Deep Purple, hráč Whitesnake, Paice, Ashton & Lord, The Artwoods nebo Flower Pot Men and their garden, Jon Douglas Lord obrdžel čestný titul "doktor hudby" - Honorary Degree of Music from the University of Leicester. " John Lord je jedním z nejtalentovanějších britských hudebníků. Jeho talent a můza ani po letech neutuchá". Tak lze shrnout proslov před udělením čestného titulu. Na záznam z ceremoniálu se můžete podívat tady:

Jon Lord - University of Leicester

---

Trutnov oznamuje další kapely

29. 7. 2011
Obrázek: Trutnov oznamuje další kapely

K Iggymu přibývá Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou obě Nohy, německá i českobrazilská. Po dlouhých osmi letech zde výjimečně vystoupí Tichá dohoda. Setkání dále okoření The Dhol Foundation, trutnovským publikem milovaní šamanští bubeníci. Poprvé v historii festivalu přijede také čtyřicetičlenný symfonický orchestr.

---

"Bon Scott" - výrobu životopisného dokumentu podpoří vláda

28. 7. 2011
Obrázek: "Bon Scott" - výrobu životopisného dokumentu podpoří vláda

Screen Australia, společnost pro rovoj a financování australského filmu, poskytla prostředky pro natočení životopisného dokumentu o zpěvákovi AC/DC. Režie se má ujmout Eddie Martin v produkci Lizzette Atkins (společně natočili celovečerní dokument "Lionel" o domorodé boxerské legendě Lionel Rose).

Bon Scott zemřel 19.02.1980 v Londýně. Po "večírku" s přítelem Alisdair Kinnearem. Bon zřejmě usnul v autě během jízdy domů a nebyl ke vzbuzení, proto jej Alisdair nechal spát a odešel domů. Druhý den pak nalezl Bona v autě v bezvědomí. Oživovací pokusy byly neúspěšné a Bon byl prohlášen za mrtvého, jako příčina bylo označeno udušení vlastními zvratky.

---

Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku

28. 7. 2011
Obrázek: Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku

Oldřich Veselý - rockový zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje, všestranný a renesanční umělec, bývalý člen Blue Effect a Synkop 61 vydává po několikaleté odmlce desku s názvem Restart. Třináct skladeb, které nahrával se svou kapelou €-band ve studiích v Brně a v Praze ve spolupráci s takovými osobnostmi jako Vlasta Třešňák nebo Pavel Vrba, bude možno na hudebních pultech zakoupit od poloviny srpna 2011.

---

Beat na těle i na duši ....

27. 7. 2011
Obrázek: Beat na těle i na duši ....

Mail od Vládi Vlacha si nemůžeme nechat jen pro sebe -

Ahoj chlapci a chlapi. Tak jsem si udělal výlet do Albrechtic, ke kámošovi Leošovi. O tohle se s Vámi musím podělit. Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by měl logo Beatu vytetnuto na těle. Tomu se říká fanoušek.

W

---

Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

27. 7. 2011
Obrázek: Hudební festival Hrady CZ se tento týden představí na hradě Kunětická hora

Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku a Švihově představí v pátek 29. a v sobotu 30. července na Kunětické hoře na Pardubicku. Festival Hrady CZ, který zahrnuje České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ, navštívilo v minulém roce 42 tisíc lidí, čímž se zapsal mezi největší kulturní akce v zemi vůbec. Příznivci festivalu, který letos za navštívilo již více než deset tisíc návštěvníků, mohou v Čechách téměř dvacítku předních českých hudebních interpretů zastihnout ještě na Bezdězu. Poté se v srpnu hudební turné přesune na Moravu, kde se vždy během dvou dnů představí v Hradci nad Moravicí, Bouzově a vůbec poprvé ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy.

---

Reedice Nevermind od Nirvany nabídne speciality

27. 7. 2011
Obrázek: Reedice Nevermind od Nirvany nabídne speciality

Vydání luxusní reedice alba Nevermind, nejprodávanější desky Nirvany, je ohlášeno na 19. září letošního roku. Je to dvacet let od okamžiku, kdy se na pultech objevilo album původní. Připravovaná reedice bude skutečně hezkým kouskem - čtyři CD na nichž najdete rarity, B-strany, nevydané nahrávky, alternativní verze, živáky nebo nahrávky z radia BBC. K tomu bude ještě přibaleno DVD s dosud nezveřejněným záznamem koncertu.

---
Stránky: 1 182 360 361 362 363 364 365 366 544 725