Stránky: 1 180 358 360 361 362 363 364 365 366 537 715

Pozvánka do Matrixu

8. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka do Matrixu

Sobota 11.6. Matrix klub

Slobodná Európa (Sk) + Kung-Fu Girlz + Wosa + Genetická Chyba | door open 19:00 | start 19:20 | vstup 150Kč | http://www.matrixklub.cz

---

Online koncert Bon Jovi

8. 6. 2011
Obrázek: Online koncert Bon Jovi

Jestli patříte mezi fanoušky Bon Jovi a máte drobný problém dostat se na jejich koncert, máme pro vás dobrou zprávu. Bon Jovi budou na svém oficiálním WEBU 12. června streamovat živě první půlhodinu svého koncertu. Pro našince u počítače to vychází na 19. hodinu k danému datu. Jedná se o koncert na Olympijském stadionu v Mnichově, na kterém by už se skupinou měl být i kytarista Richie Sambora (ten totiž nečekaně v dubnu odešel od kapely do léčebny a doposud měl na turné za sebe náhradu). Více o koncertu na netu ZDE.

---

Anthrax se zpožděním, ale přece ...

8. 6. 2011
Obrázek: Anthrax se zpožděním, ale přece ...

Nové album skupiny Anthrax má už druhý rok zpoždění, ale teď vše vypadá, že se věci dávají do pohybu. Začíná se mluvit o konkrétním zářiovém termínu vydaní alba, které potěší zvlášť pamětníky a fanoušky zpěváka Belladonny. Po více než dvaceti letech se Joey Belladonna se skupinou vrátil do studia a už i přezpíval party "zlobivého" Dana Nelsona, který už tak se skupinou není.

---

Jaký bude Trutnov?

7. 6. 2011
Obrázek: Jaký bude Trutnov?

Trutnov Open Air Festival vybubnovává první kapely se žlutým poselstvím zpod hor. Vedle již dříve ohlášeného největšího šamanského tanečníka od dob Sedícího Býka Iggyho Popa s kapelou The Stooges vystoupí sesterská kapela ska-punkové partičky Ska-P, španělští The Locos, tuzemští Tata Bojs, legendární a undergroundoví Plastici ale i Irena Budweiserová, která nedávno opustila Spirituál kvintet, či Ester Kočičková s dechovkou Kujoni. Letos bude ve větší míře zastoupena i u nás trochu opomíjená slovenská scéna, jejíž barvy budou mezi jinými hájit Hudba z Marsu nebo Luboš Beňa a Matěj Ptaszek se svými mississippskými songy z Podunají, známými z filmu Občanský průkaz. Přijede i N.O.H.A., jen se neví která, neboť kapela se před nedávnem rozdělila na dvě části - českou a německou.

---

09.06.2011 Neal Morse & Band v Retru

7. 6. 2011
Obrázek: 09.06.2011 Neal Morse & Band v Retru

Multiinstrumentalista NEAL MORSE přijede se svým bandem 9. června 2011 do pražské Retro Music Hall Neal Morse je americký multiinstrumentalista a skladatel v oblasti progresivního rocku. Narodil se 2. srpna 1960 v Los Angeles. S hudbou na profesionální bázi začal poměrně pozdě, ale za posledních patnáct let se podílel na více než pětatřiceti albech.

_____________________________________

Exkluzivní rozhovor s Nealem Morsem si můžete poslechnout tady:

---

Pozvánka do klubu Kaštan

7. 6. 2011
Obrázek: Pozvánka do klubu Kaštan

16.6. čtvrtek 20:00 - koncert
Tajné slunce + Dana Houdková a
skupina
vstupné: 100,- Kč

18.6. sobota 20:00 - koncert
Tři neděle potom
vstupné: 80,- Kč

---

7.6. Charlie Musselwhite - Lucerna Music Bar

7. 6. 2011
Obrázek: 7.6. Charlie Musselwhite - Lucerna Music Bar

V rámci série Prague International Bluenights vystoupí 7.června od 21h v Lucerna Music Baru v Praze Charlie Musselwhite. Jeden z nejuznávanějších bělošských bluesových muzikantů, nejlepší hráč na foukací harmoniku v tomto žánru, zpěvák, vypravěč a průkopník blues mezi bílou populací v USA v šedesátých letech. Musselwhite spolupracoval s muzikanty jako John Lee Hooker, Otis Taylor, John Hammond, Muddy Waters, Junior Wells, Buddy Guy, Bo Didley, Tom Waits, Jerry Lee Lewis, Bonnie Raitt, Harvey Mandel, Robben Ford, Fenton Robinson a mnoho dalších. Charlie Musselwhite byl uveden do bluesové síně slávy v roce 2010 a mj. se stal předlohou pro postavu Elwooda Blues z kultovního filmu the Blues Brothers.

---

Jsou U2 svatí a nebo hříšníci?

6. 6. 2011
Obrázek: Jsou U2 svatí a nebo hříšníci?

Až přijedou letos U2 v pátek 24. června zahrát na festival do Glastonbury, vedle ovací nadšených fanoušků je také bude čekat protest aktivistů ze skupiny Art Uncut. Téhle organizaci se velmi nelíbí stylizace skupiny, která se "stará o rozvojový svět", a přitom se doma v Británii vyhýbá placení daní. Pravda je, že U2 převedli (po tom, co Irsko zrušilo daňové úlevy pro umělce) některé aktivity z Irska do Nizozemska. Manažer skupiny to sice obhajuje tvrzením, že U2 jsou globální skupinou platící po celém světě, ale i laik asi chápe, proč po současných ekonomických problémech v Řecku se státy jako Španělsko a nebo právě Irsko těžko mohou tvářit, že o nic nejde. Jestli do Glastonbury pojedete, protestující aktivisty poznáte podle nápisu "Bono Pay Up" (Bono, doplať).


---

Red Hot Chili Peppers potěší své fanoušky

6. 6. 2011
Obrázek: Red Hot Chili Peppers potěší své fanoušky

Příchod nového alba dostává stále zřetelnější obrysy. Čekání je o to napínavější, že v sestavě se ukáže nový kytarista Josh Klinghoffer. Album se na trh má dostat v pondělí 29. srpna a jmenovat se má "I'm With You". Pochybovačům o termínu ještě "Redhoti" mohou vzkázat, že nehrozí nebezpečí, že nebude muzika a termín se bude odkládat, protože skladeb je naopak přebytek, a kapela už se jen rozhoduje, které naopak vyhodí a na album se nedostanou.


---

Přivezou Within Temptation nemluvně?

3. 6. 2011
Obrázek: Přivezou Within Temptation nemluvně?

Holandští Within Temptation čekají přírustek ... tedy ne, že by přibyl na podiu další muzikant, to se jen zpěvačce Sharon Den Adel narodí mrně. Důvody k oslavě jsou hned dva. Prvním důvodem je přírustek sám o sobě (to se slaví vždy :o), a druhým důvodem je přesun turné z jara na podzim. Původní jarní plán totiž nepočítal se zastávkou v naší republice, ale upravený podzimní rozpis už zahrnuje i termín 21. října, kdy Within Temptation vystoupí v Praze v KC Vltavská.

---
Stránky: 1 180 358 360 361 362 363 364 365 366 537 715