Stránky: 1 183 362 363 364 365 366 367 368 548 730

Richard Gere prodává sbírku kytar

23. 8. 2011
Obrázek: Richard Gere prodává sbírku kytar

Richard Gere je pro celý svět především herec. Ale má také vřelý vztah k hudbě, a potom také konkrétně ke kytarám, které sbíral přes dvacet let. Vznikla tak sbírka, které si i odborníci cení jako encyklopedické, protože vás provede historií americké výroby kytar. Na sbírku nějakých 110 kytar se tak mohou těšit jak obdivovatelé renomovaných značek a modelů, ale i ti, kteří ocení osobnosti, kterým kytara "prošla rukama", protože Gere má ve sbírce kusy od Alberta Kinga, Petera Toshe a dalších. Aukce sbírky se bude konat v New Yorku 11. října a bude nabízet kytary za asi jeden milion dolarů. Více ZDE.

---

Aerosmith v ohrožení

22. 8. 2011
Obrázek: Aerosmith v ohrožení

Zdraví, to je základ. Pokud ho nemáte, některé věci už nezvládáte, a i kdyby ano, přinejmenším vám to bere chuť a elán. Kapela Aerosmith teď má zdravotní problém. Baskytarista Tom Hamilton před několika málo lety hlásil, že vyhrál svůj souboj s rakovinou krku. Teď se mu prý ale rakovina vrátila, a už se dokonce podrobil další operaci. Ve srovnání s nedávnou aférou, kdy málem odešel Steven Tyler, je tohle mnohem nebezpečnější situace, a nic na tom neubírá to, že baskytarista není až tak výraznou a nenahraditelnou tváří kapely, jako třeba frontman zpěvák. Držme palce, ať vše dobře dopadne, přejme hodně zdraví. Více ZDE.

---

Zázračný dětský kytarista

22. 8. 2011
Obrázek: Zázračný dětský kytarista

Bylo nebylo, existuje sladká dívčí skupina The Prezcotts. V té jsou čtyři sestry od jedenácti do šestnácti let, které jsou příjemně sezpívané, a s pomocí dospělých už vystrkují růžky a pronikají do světa showbusinessu. Jeden jejich kousek ale teď opravdu stojí za pozornost. Sestry nazpívaly coververzi skladby Nothing Else Matters od skupiny Metallica. A teď bonbónek navrch. Jako host v jejich nahrávce a videoklipu vystoupil japonský zázrak, teprve jedenáctiletý kytarista Yuto Miyazawa. Kdo neviděl, neuvěří. Jeho jméno se už teď naučte nazpaměť, ještě o něm uslyšíme. Videoklip nejdete ZDE.

---

Bůh žehnej Ozzymu

19. 8. 2011
Obrázek: Bůh žehnej Ozzymu

Na svět přišel jeden velmi zajímavý filmový dokument. Film "God Bless Ozzy Osbourne" ("Bůh žehnej Ozzymu"). Vznikal v průběhu nějakých tří let a je to vlastně pohled na Ozzyho očima jeho syna Jacka Osbourna, který fungoval s pomocí profesionálů v roli filmaře i producenta. Ozzy se v dokumentu ohlíží za svým životem, mládím, slávou s Black Sabbath, za svou první svatbou i za svou současnou manželkou Sharon. Vypráví i o drogách a o svém boji za to zůstat čistý. Film bude ve dnech 24.-29. srpna promítán na vybraných místech v Anglii, ale doufejme, že se časem dostane i k nám. Více ZDE.

---

19.-20.8. - Eurotrialog fest - Mikulov

19. 8. 2011
Obrázek: 19.-20.8. - Eurotrialog fest - Mikulov

Mikulovský festival Eurotrialog pokračuje 19.-20. srpna už 13. ročníkem. Vedle zavedených jmen dává příležitost novým tvářím a nezapomíná na speciality, které nejsou jinde k slyšení a vidění. Eurotrialog Mikulov sází především na nekomerční hudbu. Vedle stálic české scény (Visací zámek, Tleskač, Neočekávaný dýchánek, Ahmed má hlad) zahrají i vycházející hvězdy české scény Čokovoko nebo skupina Dva. Program doplňují nová jména (Žamboši, Projekt Lajka, Sousedi, Open Day, Nuck Chorris Gang). Mezi speciality pak patří skupina Dubbuj či Vltava. V Mikulově vystoupí také skupina Půlnoc, kterou založil Mejla Hlavsa, nebo znovuobnovená skupina Kopir Rozsywal Bestar, kde hraje polovina Psích vojáků. Lahůdkou budou doprovodné koncerty nad střechami mikulovského náměstí , kdy zahraje Pavel Fajt či Vladimír Václavek. V čajovém stanu u amfiteátru je naplánována projekce sibiřských filmů Martina Ryšavého (ten představí také svoji skupinu Bouchací šrouby).

---

23.11. Tom Jones - Brno, hala Rondo

18. 8. 2011
Obrázek: 23.11. Tom Jones - Brno, hala Rondo

Živoucí legenda Tom Jones spolupracoval a přátelil se prakticky s každým, kdo ve světovém show byznysu něco znamenal či znamená; má výjimečnou schopnost zaujmout posluchače obou pohlaví napříč generacemi, staré i mladé, příznivce hlavního proudu i okrajových žánrů.

---

Mistrem Air Guitar ČR je žena

18. 8. 2011
Obrázek: Mistrem Air Guitar ČR je žena

Titul mistra ČR ve hře na imaginární kytaru (Air Guitar 2011) získala Veronika Mullerová. Stane se tak první ženou, která poletí do finského Oulu reprezentovat čechy na mistrovství světa. Již 27. srpna se utkají nejlepší airguitaristé z více než 20ti zemí světa. Letos se koná šestnáctý ročník.

Odborná porota, ve složení: Lenny Trčková, Pavel Anděl, Zdeněk Primus a Tomáš Novák, vybrala z šestice finalistů právě Veroniku, která získala plný pošet bodů (20). Na druhé a třetí příčce se umístili s pětibodovým odstupem manželé Anna "Lagy Gagarin" Lévi a Bedřich "Babinoška" Lévi. Soutěž sledovala asi tisícovka diváků na hlavním pódiu festivalu United Islands of Prague (24. 6.).

"Letošní, druhý ročník, považuji za velmi úspěšný. Porota vybrala opravdu dobře. Veronika má obrovský talent a věřím, že může uspět i na světovém šampionátu. Čeká nás ale ještě hodně práce.", řekl Filip Černý, předseda Svazu českých Air Guitaristů.

Oficiální web Air Guitar ČR: http://airguitar.kytary.cz.

!Hrajeme pro celosvětový mír!

---

"Black Sabbath znovu ožívají" zněla původní zpráva, Iommi jí ale rozhořčeně dementuje ...

17. 8. 2011
Obrázek: "Black Sabbath znovu ožívají" zněla původní zpráva, Iommi jí ale rozhořčeně dementuje ...

Původní text nad kterým jsme jásali:

Ačkoli Tony Iommi ještě nedávno prohlašoval, že k reunionu původní sestavy Black Sabbath nikdy nedojde, možná ještě vůbec nevěděl, jak moc se bude mýlit. Reunion je tady a Black Sabbath v původní sestavě (Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward) začínají zkoušet pro nové turné a pracovat na novém albu! Ozzy a Iommy začali na novém materiálu pracovat už v červnu letošního roku. Vše mělo být ještě nějakou dobu v tajnosti, ale Ozzy dává hodně často nějaká interview, a při jednom televizním rozhovoru "jakousi společnou budoucnost" připustil ... a dál už nešlo tajemství udržet. Více ZDE.

Tony Iommi ale k věci říká:

Ten rozhovor se uskutečnil už v červnu a pouze jsem spekuloval o tom coby-kdyby a on pak jen opakoval otázku "Vy jste se dali opět dohromady?" Díky internetu se to rozeběhlo po celém světe jako moje oficiální prohlášení, je to ale nesmysl. Ozzy, Geezere a Bille, omlouvám se, měl jsem lépe vědět, co je ten novinář zač.

---

17.-21.8. Festival Trutnov

17. 8. 2011
Obrázek: 17.-21.8. Festival Trutnov

Letošní oslava radosti, léta a setkání, kultovní Open Air Festival "Trutnov 1987-2011" se uskuteční od 17. do 21.8. a bude trvat neobvyklých pět dnů. Je věnován mezinárodní organizaci zasazující se o dodržování lidských práv Amnesty International, která vznikla před padesáti lety, a také legendárnímu a kultovnímu rockerovi , básníkovi a šamanovi s jasným názorem, který se mu stal osudným, Jimu Morrisonovi, jenž odešel před čtyřiceti lety. Pořadatelé dále připomenou Tecumsehovy bojovníky od Tippecanoe, kteří byli u jediného vytvořeného hlavního města indiánské konfederace před dvěma sty lety pobiti americkou armádou. Festival přijede podpořit jeden z nejsvéráznějších a nejvýraznějších šamanů a tanečníků od dob Sedícího býka - Iggy Pop se svými letitými kumpány The Stooges. Bude se jednat o jedno z jejich posledních vystoupení. The Stooges končí a Iggy omezuje koncertní činnost. I když je budoucnost festivalu v Trutnově nejistá, bude se ještě letos konat v tradičním areálu. Více ZDE.

---

Samolepky rádia Beat

16. 8. 2011
Obrázek: Samolepky rádia Beat

Martin Kudlička bude ve čtvrtek 18. srpna na cestách. Zájemcům bude rozdávat samolepky, a těm, co už je vylepené na autě mají, bude rozdávat vstupenky na koncerty, CDčka, trička a další dárky. Ve čtvrtek počítejte s Martinem cestujícím po ose Prostějov, Olomouc, Opava a Brno.


---
Stránky: 1 183 362 363 364 365 366 367 368 548 730