Stránky: 1 183 363 364 365 366 367 368 369 548 730

23.11. Tom Jones - Brno, hala Rondo

18. 8. 2011
Obrázek: 23.11. Tom Jones - Brno, hala Rondo

Živoucí legenda Tom Jones spolupracoval a přátelil se prakticky s každým, kdo ve světovém show byznysu něco znamenal či znamená; má výjimečnou schopnost zaujmout posluchače obou pohlaví napříč generacemi, staré i mladé, příznivce hlavního proudu i okrajových žánrů.

---

Mistrem Air Guitar ČR je žena

18. 8. 2011
Obrázek: Mistrem Air Guitar ČR je žena

Titul mistra ČR ve hře na imaginární kytaru (Air Guitar 2011) získala Veronika Mullerová. Stane se tak první ženou, která poletí do finského Oulu reprezentovat čechy na mistrovství světa. Již 27. srpna se utkají nejlepší airguitaristé z více než 20ti zemí světa. Letos se koná šestnáctý ročník.

Odborná porota, ve složení: Lenny Trčková, Pavel Anděl, Zdeněk Primus a Tomáš Novák, vybrala z šestice finalistů právě Veroniku, která získala plný pošet bodů (20). Na druhé a třetí příčce se umístili s pětibodovým odstupem manželé Anna "Lagy Gagarin" Lévi a Bedřich "Babinoška" Lévi. Soutěž sledovala asi tisícovka diváků na hlavním pódiu festivalu United Islands of Prague (24. 6.).

"Letošní, druhý ročník, považuji za velmi úspěšný. Porota vybrala opravdu dobře. Veronika má obrovský talent a věřím, že může uspět i na světovém šampionátu. Čeká nás ale ještě hodně práce.", řekl Filip Černý, předseda Svazu českých Air Guitaristů.

Oficiální web Air Guitar ČR: http://airguitar.kytary.cz.

!Hrajeme pro celosvětový mír!

---

"Black Sabbath znovu ožívají" zněla původní zpráva, Iommi jí ale rozhořčeně dementuje ...

17. 8. 2011
Obrázek: "Black Sabbath znovu ožívají" zněla původní zpráva, Iommi jí ale rozhořčeně dementuje ...

Původní text nad kterým jsme jásali:

Ačkoli Tony Iommi ještě nedávno prohlašoval, že k reunionu původní sestavy Black Sabbath nikdy nedojde, možná ještě vůbec nevěděl, jak moc se bude mýlit. Reunion je tady a Black Sabbath v původní sestavě (Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward) začínají zkoušet pro nové turné a pracovat na novém albu! Ozzy a Iommy začali na novém materiálu pracovat už v červnu letošního roku. Vše mělo být ještě nějakou dobu v tajnosti, ale Ozzy dává hodně často nějaká interview, a při jednom televizním rozhovoru "jakousi společnou budoucnost" připustil ... a dál už nešlo tajemství udržet. Více ZDE.

Tony Iommi ale k věci říká:

Ten rozhovor se uskutečnil už v červnu a pouze jsem spekuloval o tom coby-kdyby a on pak jen opakoval otázku "Vy jste se dali opět dohromady?" Díky internetu se to rozeběhlo po celém světe jako moje oficiální prohlášení, je to ale nesmysl. Ozzy, Geezere a Bille, omlouvám se, měl jsem lépe vědět, co je ten novinář zač.

---

17.-21.8. Festival Trutnov

17. 8. 2011
Obrázek: 17.-21.8. Festival Trutnov

Letošní oslava radosti, léta a setkání, kultovní Open Air Festival "Trutnov 1987-2011" se uskuteční od 17. do 21.8. a bude trvat neobvyklých pět dnů. Je věnován mezinárodní organizaci zasazující se o dodržování lidských práv Amnesty International, která vznikla před padesáti lety, a také legendárnímu a kultovnímu rockerovi , básníkovi a šamanovi s jasným názorem, který se mu stal osudným, Jimu Morrisonovi, jenž odešel před čtyřiceti lety. Pořadatelé dále připomenou Tecumsehovy bojovníky od Tippecanoe, kteří byli u jediného vytvořeného hlavního města indiánské konfederace před dvěma sty lety pobiti americkou armádou. Festival přijede podpořit jeden z nejsvéráznějších a nejvýraznějších šamanů a tanečníků od dob Sedícího býka - Iggy Pop se svými letitými kumpány The Stooges. Bude se jednat o jedno z jejich posledních vystoupení. The Stooges končí a Iggy omezuje koncertní činnost. I když je budoucnost festivalu v Trutnově nejistá, bude se ještě letos konat v tradičním areálu. Více ZDE.

---

Samolepky rádia Beat

16. 8. 2011
Obrázek: Samolepky rádia Beat

Martin Kudlička bude ve čtvrtek 18. srpna na cestách. Zájemcům bude rozdávat samolepky, a těm, co už je vylepené na autě mají, bude rozdávat vstupenky na koncerty, CDčka, trička a další dárky. Ve čtvrtek počítejte s Martinem cestujícím po ose Prostějov, Olomouc, Opava a Brno.


---

Eurotrialog - tak trochu jiný festival

16. 8. 2011
Obrázek: Eurotrialog - tak trochu jiný festival

Zapomeňte na popmusic, je tu Eurotrialog Mikulov. Tak trochu jiný festival: hudba, filmy, poezie. Mikulovský festival sází především na kvalitní nekomerční hudbu. Festival Eurotrialog Mikulov proběhne v termínu 19. - 21.8.2011 v Mikulovském amfiteátru, v Dietrichsteinské hrobce. Více ZDE.

---

Slash má DVD jako vzpomínku na dětství

16. 8. 2011
Obrázek: Slash má DVD jako vzpomínku na dětství

Slash jako kluk, ještě než se s rodiči odstěhoval do Ameriky, vyrůstal v jednom britském městě, do kterého se teď v červenci po letech vrátil a uskutečnil tam koncert. Koncert navíc nahrál na DVD, které by se ještě letos v říjnu mělo dostat do obchodů. Slash o takový koncertní návrat do míst svého dětství prý už hodně dlouho stál. Tomu odpovídal i setlist koncertu, kdy zazněly i skladby GUNS N´ROSES, SLASH´S SNAKEPIT a VELVET REVOLVER. Více ZDE.


---

Jon Lord bojuje s rakovinou

16. 8. 2011
Obrázek: Jon Lord bojuje s rakovinou

Klávesista Jon Lord zveřejnil na svých stránkách prohlášení:

Chci dát vědět všem svým přátelům, fanouškům a spolupracovníkům, že bojuji s rakovinou a proto si musím dát přestávku od vystupování a získat tak čas na léčení. Budu pochopitelně pokračovat v psaní hudby, v "mém světě" to musí být součástí terapie. Jsem plně přesvědčen o tom, že se už v dobrém stavu příští rok vrátím.

God bless and see you soon

Jon

---

Víno AC/DC jde do obchodů

15. 8. 2011
Obrázek: Víno AC/DC jde do obchodů

Ve čtvrtek 18. srpna se v prodeji objeví edice vín "AC/DC". Na popud Rock n Roll Hall of Fame se prestižní australské vinařství Estate Warburn rozhodlo potěšit fanoušky hard rockové legendy několika modely vín. K dispozici tak bude suché červené "AC/DC Back in Black Shiraz", sladké bílé " AC/DC You Shock Me All Night Long Moscato", suché červené "AC/DC Highway to Hell Cabernet Sauvignon " a "AC/DC Hells Bells Sauvignon Blanc, tedy suché bílé.

---

Brno Riviera Fest už tento týden

15. 8. 2011
Obrázek: Brno Riviera Fest už tento týden

Brno Riviera Fest je akce, která začíná už tento pátek. Jedná se o druhý ročník akce, která navzdory loňskému promáčení byla úspěšná a má ambici stát se akcí tradiční. Vše proběhne v areálu brněnské Riviery, tentokrát v lehce upraveném termínu, o týden dříve, tedy 19.8.2011. Termín konání je změnou jedinou. Jinak vás (jak slibuje pořadatel) "opět přivítají top-kapely svých hudebních žánrů i české scény". Více ZDE.

---
Stránky: 1 183 363 364 365 366 367 368 369 548 730