Stránky: 1 163 325 399 400 401 402 403 404 405 487 649

Co víme o novém Dylanovi...

25. 3. 2009
Obrázek: Co víme o novém Dylanovi...

...to povíme. Tak tedy je zřejmé, že album se bude jmenovat Together Through Life a že vyjde 27. dubna. Také je jasné, že nové skladby byly složeny nahrány velmi zprudka.

Pravděpodobné je, že první popud k albu přišel od francouzského filmového režiséra Oliviera Dahana (autora nádherného životopisu Edith Piafové, který prý Dylanovi učaroval). Chtěl, aby Bob Dylan přispěl několika skladbami k jeho novému filmu My Own Love Song. Dylan napsal skladbu, inu spíš baladu Life Is Hard a údajně se dostal do jakéhosi skladatelského vytržení, takže bleskurychle připojil dalších devět nových písní.

Jak znějí? Dle prvních úniků informací ze studia můžeme soudit na bluesový charakter chicagské povahy, ale také na mexické inspirace (tahací harmonika Davida Hidalga z Los Lobos zní snad z každé písničky). O dalších hostech můžeme jen spekulovat, jisté je, že páteř doprovodné kapely tvoří současná Dylanova koncertní parta.

Jaké však bude pokračování famózního alba Modern Times doopravdy?

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Příští týden další singl METALLIKY

24. 3. 2009
Obrázek: Příští týden další singl METALLIKY

Je tu další kousek do série singlů. Už čtyřicátý pátý. Sběratele potěší skladba Broken, Beat & Scarred z desky Death Magnetic. A od 3. dubna bude k mání jak ve standardní podobě jako maxi singl tak i jako digipack. Živé nahrávky jsou z loňského září z londýnské O2 arény.

- CD MAXI SINGLE: BROKEN, BEAT & SCARRED, BROKEN, BEAT & SCARRED (live), END OF THE LINE (live), STONE COLD CRAZY (live), OF WOLF AND MAN (live)

- CD 1 DIGI PACK (With two clear trays to allow additional CD's): BROKEN, BEAT & SCARRED, BROKEN, BEAT & SCARRED (live), END OF THE LINE (live)

- CD 2 J CARD (To be collected and to insert into CD 1): BROKEN, BEAT & SCARRED, STONE COLD CRAZY (live), OF WOLF AND MAN (live)

- DVD Single (To be collected and to insert into CD 1): BROKEN, BEAT & SCARRED - PROMO VIDEO, THE DAY THAT NEVER COMES - PROMO VIDEO, DEATH MAGNETIC EPK (Electronic Press Kit - running time - 17:25)

Metallica taky zveřejnila zastávky podzimního amerického turné.

---

Dokument z tour IRON MAIDEN oceněn

24. 3. 2009
Obrázek: Dokument z tour IRON MAIDEN oceněn

Flight 666 dostal cenu pro nejlepší hudební dokumentární film na prestižním mezinárodním festivalu South by Southwest (SXSW) v texaském Austinu. Snímek, který se točil 45 dní a to na 23 koncertech na pěti kontinentech, kdy Iron Maiden nalítali se svým érem 50 tisíc mil, bude mít v kinech premiéru 21. dubna. Horor Chemical Wedding (měl premiéru loni) na jehož muzice spolupracoval i Bruce Dickinson (netřeba připomínat, že jeho sólovka z roku 98 se jmenovala stejně) zase vyhrál hlavní cenu Sci-Fi & Fantasy filmového festivalu v Aténách.

---

EUROPE pojmenovali novou desku

24. 3. 2009
Obrázek: EUROPE pojmenovali novou desku

Osmá deska švédských rockových bardů vyjde v květnu pod názvem Last Look at Eden. Ještě předtím se tisícovka největších fanoušků může radovat ze skoro akustického živáku Almost Unplugged - jde o ručně číslovanou limitovanou edici dvouvinylu se záznamem z koncertu z loňského ledna.

---

Utajené album je opět tu!

23. 3. 2009
Obrázek: Utajené album je opět tu!

Tento týden vám opět rozdáme známá rocková alba. Pravidla zůstávají stejná - vždy z jednoho z nich uslyšíte v průběhu jednoho dne všechny písně. Pozor - třeba "napřeskáčku". Poznáte-li toto album, stačí po odeznění posledního songu zavolat na 27 27 ... a říci nám jeho název. Prvních 5 z vás se tak stane majitelem tohoto hudebního skvostu. Takže uši nastražit, s Utajeným albem jsme začali už v pondělí ráno!


Pondělí 23.03. - začali jsme deskou Bachman Turner Overdrive - Not Fragile. Nezaváhali jste a tak má 5CD už své nové majitele. Tak pokračujeme ....

Úterý 24.03. - A jedeme z kopce! Dneska to byli Genesis - ... And Then There Were Three ... - poznali jste velmi rychle a desky jsou pro výherce už připraveny. Tak a zítra ráno rozbalíme další!

Středa 25.03. - ani tentorkát jste nezaváhali a potřehli, že jsme přehráli celou desku Deep Purple Perfect Strangers. Pěti výhercům gratulujeme a ještě nekončíme.

Čtvrtek 26.03. - teda, vám nic neunikne. Ze zásob musíme (a rádi tak činíme) vyskladnit pět kusů alba Brothers in Arms od Dire Straits. Zítra si dáme poslední utajené album. Co to asi bude? No, určitě rocková klasika.


---

Nejvíce kontroverzní je SID VICIOUS

22. 3. 2009
Obrázek: Nejvíce kontroverzní je SID VICIOUS

Tedy spíše byl, protože basák Sex Pistols už 30 let hraje s pankáčema na jiném světě. Přesto hlasování i nejvíce kontroverzní rockovou hvězdu všech dob vyhrál a porazil takové borce jako je Ozzy Osbourne (druhé místo) nebo Keith Richards (příčka třetí). Jo a na pátém místě mezi zlobivými je Michael Jackson :o)

---

Kdo koho uvede do The Rock and Roll Hall of Fame

22. 3. 2009
Obrázek: Kdo koho uvede do The Rock and Roll Hall of Fame

Velká sláva se bude konat v Clevelandu už za 14 dní (4. dubna) a už bylo oznámeno, kdo bude uvádět do síně slávy. Metallicu Flea z Red Hot Chili Peppers, skupinu Run-D.M.C. Eminem, Jeffa Becka Jimmy Page, skupinu Little Anthony Smokey Robinson a Bobbyho Womacka Ron Wood z Rolling Stones. Připomínáme, že do Beatové síně slávy budeme 16. června uvádět kapelu Visací zámek, Lou Fanánka Hagena a in memoriam Jiřího Dědka Šindeláře. Více ZDE.

---

Do další zimy si pořídíme nový KABÁT

22. 3. 2009
Obrázek: Do další zimy si pořídíme nový KABÁT

Tedy asi. Jak se píše na webu kapely: "CD se natáčí, a "termínem snů", který předem nevyvracíme, ale krk by za něj v šanc asi nedal nikdo z nás, je začátek září tohoto roku." Kabáti pak na letošek plánují jediné vystoupení: "Koncert je ve fázi příprav, a veškeré informace oficiálně oznámíme "co nevidět"! Jen můžeme vyvrátit informace o termínu 17.09.2009 - ten to není! :-) Bude to o kousíček dříve, ale to Vám spolu s informacemi o předprodeji vstupenek, přesném místu konání, možnosti rezervace, rozdělení dle sektorů a cen oznámíme co nevidět! Bude možnost si zakoupit vstupenky (poprvé od roku 99) jak na stání, tak i na sezení. Ještě nám chybí pár detailů, tak nám věřte, že neděláme "kůžičky", ale zatím by to bylo neúplné. Jediná "relevantní" informace je, že kapacita tohoto "výročního" koncertu bude omezená, a to s ohledem na velikost prostoru a bezpečnost všech potencionálních návštěvníků tohoto koncertu!"

---

Došlápnout si na nás CHICKENFOOT

20. 3. 2009
Obrázek: Došlápnout si na nás CHICKENFOOT

Že jste o nich ještě neslyšeli? Není divu, první desku vydají teprve příští měsíc. Členové tohoto bandu jsou rockovému fanouškovi více než povědomí: zpěv Sammy Hagar (ex-Van Halen), basa Michael "Mikey" Anthony (ex-Van Halen), kytara Joe Satriani a bicí Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). Tato čtveřice se spojila díky fandovství ke kapele Led Zeppelin. Však si taky poprvé spolu zahráli loni v únoru ve Vegas na koncertu Sammyho Hagara a dali tři kousky Zeppelinů a Dear Mr. Fantasy od Traffic. Znělo jim to dobře a slíbili si další spolupráci. A jak už bylo napsáno, první desku jako Chickenfoot dodají světu příští měsíc. Bude taky následovat turné, na němž budou hrát i věci od Van Halen, Chili Peppers, Satrianiho a ze sólovek Hagara. Co už si můžete prohlédnout dnes je jejich veselý web, fotky ze studia na webu Johna Cunibertiho a taky již poslechnout kusy jejich prvních kusů (jsou tam i celé skladby) na jejich MySpace.

---

Pohledem přes rockový objektiv: AC/DC (Praha)

19. 3. 2009
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv: AC/DC (Praha)
Ahoj,
skvělé australské elektrikáře jsem viděl naživo již počtvrté a opět mne beze zbytku dostalo jejich nazazení, vitalita a profesionalita. Protentokrát jsem výjimečně nefotil a koncert si od první do poslední noty užíval tak, jako všichni Beaťáci, kteří měli to štěstí a sehnali si včas vstupenky. Fotky pro Beaťáky tak dnes posílá můj kamarád Tomáš Polívka a my zase posíláme do země tureckých záchodů všechny překupníky, kteří si tentokrát před pražskou O2 Arénou přišli na své. Však my i Angus víme, že jim ty prachy žádné štěstí nepřinesou :o)
Zdraví
fotky z davu poslal Filous
---
Stránky: 1 163 325 399 400 401 402 403 404 405 487 649