Stránky: 1 139 278 399 400 401 402 403 404 405 416 554

V listopadu přijede do Prahy BRYAN ADAMS

20. 9. 2006
Obrázek: V listopadu přijede do Prahy BRYAN ADAMS

Kanadský dřevorubec si zamluvil Sazka arénu na neděli 19. listopadu 2006. Lístky ještě nejsou v prodeji - až se tak stane, budeme vás informovat. Bryan tento rok objíždí celý svět. V lednu a dubnu těšil fanoušky doma v Kanadě, v únoru v Indii, v březnu v Jižní Africe, v květnu v USA, do konce listopadu pak chce zvládnout Evropské turné a během něj si šestkrát odskočí do Mexika a okolí. Kromě toho stihl spolupracovat na muzice pro dva nové filmy - Bobby (o Robertu F. Kennedym) a The Guardian (s Kevinem Costnerem).

A ještě drobnost: V Kanadě dělali průzkum, jakou písničku si tamní řidiči nejčastěji zpívají během jízdy a vyhrála Adamsova Summer of '69, před Bohemian Rhapsody od Queen, Born to be Wild od Steppenwolf, čtvrtí skončili The Rolling Stones s It's Only Rock and Roll a pátí The Beatles s Drive My Car.

---

Kdo koupí dům SYDA BARRETTTA?

18. 9. 2006
Obrázek: Kdo koupí dům SYDA BARRETTTA?

Stavba ze třicátých let v anglickém Cambridgi, ve které od roku 1981 donedávna žil zakladatel Pink Floyd, je v současnosti jednou z nejžhavějších nemovitostí na britských ostrovech. Realitní agenti se ale obávají, že většina zájemců jsou zvědaví fanoušci. Kancelář v Cheffinsu je doslova zavalena žádostmi o prohlídku domu ze třicátých let

---

STEWART CHCE DÁT DOHROMADY STARÉ FACES

14. 9. 2006
Obrázek: STEWART CHCE DÁT DOHROMADY STARÉ FACES

ROD STEWART se nedávno zmínil svých plánech dát znovu dohromady superskupinu sedmdesátých let THE FACES. Faces za sebou mají několik vystoupení na různých slavnostních ceremoniálech, na návratu na koncertní pódia se zatím ale neshodli. A největší překážkou byl právě Stewart. Ostatní členové Faces RONNIE WOOD, KENNEY JONES a klávesista IAN McLAGAN tak čekají jen na to, až se slavný zpěvák rozhoupe a kývne na jejich společný comeback. Stewart o možném návratu nyní říká: "Bylo by super dát to zase dohromady a zahrát si na nějakém dobročinném koncertě. Ronnie byl vždycky pro, stejně jako Ian a Kenney. Teď jen sehnat nějakého basáka." Baskytarista skupiny RONNIE LANE zemřel v roce 1997 na roztroušenou sklerózu. McLagan se obává, že ze strany Stewarta se opět jedná jen o plané řeči a vyzývá fanoušky, aby zbytečně nedoufali: "Kenney by do toho šel, já bych do toho šel a Woody taky. Rod o tom sice mluví, ale nic pro to nedělá. Asi by si to užil… ale já si prostě myslím, že se mu nebude chtít dělit se o peníze stejným způsobem jako kdysi. Kdyby chtěl, tak ze mne za tři týdny udělá milionáře."

---

JONES ZE SEX PISTOLS KRADL NÁSTROJE

14. 9. 2006
Obrázek: JONES ZE SEX PISTOLS KRADL NÁSTROJE

STEVE JONES, bývalý kytarista skupiny SEX PISTOLS, se v rozhovoru pro nové číslo časopisu PLAYBOY přiznává k tomu, jak podlým způsobem si opatřil nástroje pro svou vznikající skupinu. V době, kdy Jones a jeho kamarád PAUL COOK zakládali Sex Pistols, neměli peníze na nové nástroje. Jones se proto rozhodl k poměrně ráznému řešení a veškeré vybavení jednoduše ukradl. O své nástroje tak přišel například ROD STEWART nebo DAVID BOWIE. Jones se po více než třiceti letech přiznal i k tomu, že z nahrávacího studia BBC si odnesl bubenický set, RONNIE WOODOVI odcizil kožešinový kabát a konečně KEITHA RICHARDSE obral o jeden z jeho televizorů. Za svou největší trofej považuje mikrofon, který ukradl na jednom z jejich londýnských koncertů Rolling Stones. A naopak lituje toho, že se mu nepodařilo vzít nějaký kousek skupině GENESIS: "Bylo mi tak patnáct a viděl jsem je hrát v londýnské Surrey Rooms, měl jsem úžasnou příležitost ukrást jim kytary. Jenomže jsem si tenkrát řekl, že si je nejdřív poslechnu, jestli se mi to bude líbit… škoda, že jsem ty kytary nevzal."

---

U2 A GREEN DAY NAHRÁVAJÍ CHARITATIVNÍ PÍSEŇ

13. 9. 2006
Obrázek: U2 A GREEN DAY NAHRÁVAJÍ CHARITATIVNÍ PÍSEŇ

V prohlášení skupiny Green Day se píše: "Město New Orleans pro nás vždy bylo něčím výjimečné, město plné hudby. Je proto těžké uvěřit, že rok od hurikánu je část zálivu stále zničená. Cítíme, že je důležité na tuto věci stále upozorňovat."

---

McCARTNEY NECHCE VLAKY

13. 9. 2006
Obrázek: McCARTNEY NECHCE VLAKY

SIR PAUL McCARTNEY se přidal ke kampani, která má za cíl zvrátit rozhodnutí postavit vlakovou dráhu vedoucí pod jeho studiem v londýnském Soho. Bývalý člen skupiny BEATLES je přesvědčen, že vibrace způsobené nejprve budováním tunelu a později projíždějícími vlaky by naprosto znemožnily nahrávání. V ostrém dopise se čtyřiašedesátiletý hudebník domáhá kompenzace, v případě, že se dráha skutečně bude stavět.

---

PROZRAZENO JMÉNO LÉKAŘE, KTERÝ BEATLES PŘEDSTAVIL LSD

12. 9. 2006
Obrázek: PROZRAZENO JMÉNO LÉKAŘE, KTERÝ BEATLES PŘEDSTAVIL LSD

- Nová kniha o slavné liverpoolské čtveřici THE FAB FOUR: THE GOSPEL ACCORDING TO THE BEATLES od STEVEA TURNERA prozrazuje jméno zubaře, který Beatles seznámil s drogou zvanou LSD. Turner tvrdí, že oním "zkaženým dentistou" byl JOHN RILEY, který měl praxi v londýnské Harley Street. Rielyho jméno bylo dlouho pečlivě střeženým tajemstvím. Nyní, dvacet let po jeho smrti, se Turner rozhodl představit člověka, který během společné večeře nasypal členům skupiny do kávy zmíněnou drogu. CYNTHIA, manželka JOHNA LENNONA, mu prý stále neodpustila. "Kniha jasně naznačuje, že drogy měly na tvorbu skupiny velký vliv. Když si se svým zubařem vyrazíte na večeři, tak rozhodně něco takového nečekáte," říká zdroj.

---

Manowar - koncerty v ČR a nová deska

11. 9. 2006
Obrázek: Manowar - koncerty v ČR a nová deska

MANOWAR vydávají 6.10. nové minialbum, nestihnou však vydat letos velkou desku, a tak posouvají světové turné na březen 2007!

Citujeme vyjádření agentury Pragokoncert :

Ve středu 6. září jsme se společně s redakcí Rock magazínu Spark a dalšími světovými medii účastnili prezentace nového EP "The Sons Of Odin" skupiny MANOWAR, která proběhla v Hamburgu. Dobrá zpráva je, že EP obsahuje velmi kvalitní, zbrusu nové skladby (Odin, The Ascension, King of Kings). Jsou to opět Manowar tak, jak je fanoušci znají! Chorály, jedinečný rozsah nezaměnitelného hlasu Erica Adamse, strhující hudba z pera Joey De Maia. Navíc součástí minialba bude téměř čtyřicetiminutové video z loňského festivalu Earthshaker. Manowar zde sdělili i zprávu o tom, že se jim nepovede do konce roku zvládnout vydat nové velké album.

Práce ve studiu nešly tak rychle, jak by si přáli. Protože chtějí předložit svým fanouškům opravdu 100% kvalitu, rozhodli se vydat album až v lednu 2007. Znamená to však to, že se posouvá i prosincové světové turné "Demons, Dragons and Warriors Tour", a to na březen 2007. Vstupenky zůstávají v platnosti. O nových termínech pro Českou Republiku - Zlín, Ostravu, Pardubice a Plzeň Vás budeme informovat v nejbližších dnech.

zdroj:www.mastersofrock.cz

---

K prodeji dvě zajímavé kytary

7. 9. 2006
Obrázek: K prodeji dvě zajímavé kytary

Je o nástroje značky BC Rich Mockingbird (černá barva a cena okolo 1750 dolarů) a Fender Squier (bíla barva a cena okolo 1250 dolarů). Na první z nich jsou podpisy Ozzy Osbournea, Ronnie James Dia, Gilby Clarka (ex Guns n' Roses), Zakk Wyldea (Black Label Society), Kerry Kinga, Tom Araya a Jeff Hannemana (všichni ze Slayer), Lemmy Kilmistera a Phil Campbella (Motörhead), Robert Trujilla (Metallica) a Vinnie Paula (Pantera a Damageplan). Na druhou pak autogramy věnovali David Coverdale, Steve Vai, Glen Hughes (Deep Purple), Steve Lukather (Toto), Marco Mendoza, Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) a Geezer Butler (Black Sabbath).A je jasné, že to není jen tak. Nástroje s podpisy rockových hvězd jsou určeny pro charitativní aukci Dixie Canyon Avenue Elementary School. Pokochejme se aspoň pohledem:

---

Na nový KABÁT je ještě čas

7. 9. 2006
Obrázek: Na nový KABÁT je ještě čas

A to nejen vzhledem k počasí, ale prostě to hoši nestihli. Slíbili novou desku Corrida v září, ale nový termín je přelom října a listopadu. Kapela má jasný postoj, který praví, že se na toto CD budou koukat do konce života, a chtějí si za ním stát se vším všudy! Tak že se maká a maká, a výsledkem je mimo jiné již přebal (na obrázku), který vytvořil "famózní" grafik, malíř, ilustrátor, motorkář až za hrob, a kdoví co ještě, Martin Zhouf. Zároveň se

---
Stránky: 1 139 278 399 400 401 402 403 404 405 416 554