Stránky: 1 162 324 399 400 401 402 403 404 405 485 646

Klub Radia Beat - novinka pro tento týden

3. 3. 2009
Obrázek: Klub Radia Beat - novinka pro tento týden

Milí Bigbeaťi

tentokrát pro Vás máme hned dvě chuťovky z domácích luhů a háju.

1.dubna 2009 vychází nová deska skupiny WOHNOUT s názvem Karton Veverek a 20. března vychází nová deska Restart skupině Arakain ( členové Beatové Síňe Slávy v kategorii kapela). Obě desky můžete objednávat už nyní.

---

Rockeři vymění kytary za karty

3. 3. 2009
Obrázek: Rockeři vymění kytary za karty

Kytaristi Kirk Hammett (Metallica), Jerry Cantrell (Alice In Chains) a Slash a bubeník Pantery Vinnie Paul se zúčastní online turnaji v pokeru, který bude hostit kytarista Anthraxu Scott Ian. K muzikantům se připojí taky profíci jako vévodkyně pokeru Annie Duke nebo Phil Hellmuth zvaný Poker Brat (jednou prohrál sázku a nechal se před zraky kamer ostříhat dohola. Jinak taky proslul svými emocionálními výlevy a nadávkami u pokerového stolu). Dvacet vyvolených se utká na síti 11. března. Vše můžete sledovat ZDE.

---

Jethro Tull v Čechách a Ian Anderson na Beatu

2. 3. 2009
Obrázek: Jethro Tull v Čechách a Ian Anderson na Beatu

Jethro Tull si pro rock 2009 naplánovali v Čechách dva koncerty. Oba proběhnou v Kongresovém sále Kongresového centra Praha 31. května a 1. června. Radio BEAT je samozřejmě mediálním partnerem zmíněných koncertů a tak jsme v souvislosti s koncerty připravili speciální akce pro vás Beaťáky. Vstupenky na Jethro Tull jsou v prodeji v síti Ticketstream. Rezervovat si je můžete zde a zakoupit si je můžete na těchto předprodejních místech.

Setkejte se osobně s Jethro Tull

Deseti Beaťákům umožníme setkat se s muzikanty z Jethro Tull osobně v zákulisí Kongresového centra, vyfotografovat se s nimi, prohodit pár slov a získat podpisy členů kapely. Co jste pro to museli udělat? Stačilo napsat do konce února seznam Vašich deseti nejoblíbenějších písní z repertoáru Jethro Tull na emailovou adresu JethroTull@radiobeat.cz . Hlasovali a vybírali jste skutečně odpovědně, na výsledky se můžete podívat tady. A na koho se usmálo štěstí a potká se s Jethro Tull?

Jsou tu:

Alice Alexová

René Aujeský

Jožka Fiala

Pavel Honců

Vít Hovorka

Miloš Klemsa

Zdeněk Loskot

Jolana Sitová

Martin Šípek

Daniela Zámečníková

Rockerovo ráno s Ianem Andersonem 23.01. 2009 na Radiu Beat - záznam !

Pořad, ve kterém Iana zpovídal Pavel Malúš, si můžete poslechnout tady:

Ian Anderson 1 x Ian Anderson 2 x Ian Anderson 3 x Ian Anderson 4 x Ian Anderson 5 x Ian Anderson 6 x Ian Anderson 7

Celý rozhovor zde

---

Dnes zemřel v nedožitých šedesátinách bubeník a kamarád Karel "Káša" Jahn

27. 2. 2009
Obrázek: Dnes zemřel v nedožitých šedesátinách bubeník a kamarád Karel "Káša" Jahn

Všem rockerům a beaťákům,

Dnes zemřel v necelých šedesáti letech bubeník a kamarád Karel "Káša" Jahn - bubeník mimo jiné původních i současných Rebels a do posledního období Katapult.

Byl to borec a stal se posilou muzikantů v tom "Nebeském báru".

---

BEAT FEST TUPLÁK 24.02.2009

27. 2. 2009
Obrázek: BEAT FEST TUPLÁK 24.02.2009

V úterý večer proběhl BEAT FEST TUPLÁK. Mezi návštěvníky byl i Zdeněk Hejduk, který fotil (fotky najdete tady) a posléze psal: "Ač jsem se dušoval, že budu dávat fotky na stránky pravidelně, pořád to nějak nestíhám - po dlouhé době jsem byl na akci, z níž jsem nereferoval do žádných novin, tak využívám času a dávám to sem hned, snad časem dojde i na nějaké ty resty.... Jinak fotky z akcí, na kterých jsem, jsou ve valné většine na www.kolinskydenik.cz. Co se týká Beat Festu, byl koncipován jako tuplák Rádia Beat, s trošičku jinak upravenou dramatrugií, než na beznadějně vyprodaném festivalu v listopadu minulého roku. Večer zahájily Synkopy 61, které jsme nedávno přivítali i v kolínském MSD, nakonec se ukázaly jako nejměkčí kapela celého programu, ale vokály pořád ještě většinou zní. Následující Prúdy byly pro mě jedním z největších překvapení - písničky Pavla Hammela zná většinou každý z pamětníků, jsou křehké a zpěvné, ale pod nimi tepal řádný bigbít, jak by ne, když kytaru držel mistr Griglák a basovku Fedor Frešo. Ti dva se pak ještě vrátili jak s Fermátou, tak s Collegiem Musicem, to ještě s Mariánem Vargou, který i s Prúdy dal vzpomenout na dávný poštovní projekt s Hammelem. Tradičně potěšil Michal Prokop i tradičními třemi největšími peckami ( Kolej Yesterday, Blues o spolykaných slovech a Bitva o Karův most) zařazenými na úvod setu i současným repertoárem s v čele s milostnou Poprvé a naposledy titulní to posledního alba. Pro mě další lahůdkou pak byl akustický set Blue Effectu - "Já vím, že ortodoxní rocker, když vidí akustickou kytaru, tak šílí, ale nebojte, nebude to hraní k ohni," ubezpečil na úvod Radim Hladík. A nebylo - zvuk tří španěk se proplétal, do toho Radim vybrnkával občas až španělské rytmy a hlavně Honza Křížek zpíval v žiovotní formě! A když celá Lucerna odzpívala Ej padá padá rosenka, nebo muzikanti sáhli ke starému Flamengu o husí kůži nebyla nouze...."

Další fotografie pro nás pořídil Michal Hložek a prohlédnout si je můžete tady v sekci HUDBA /BEATFEST 2009.

---

Američtí Korn rozbouří 9. června Prahu

26. 2. 2009
Obrázek: Američtí Korn rozbouří 9. června Prahu

9. června 2009, 20.00 hod., Tesla Arena, Praha

Korn, jedna z nejpopulárnějších amerických rockových kapel, zahraje 9. června v pražské Tesla Areně. Jsou považování za zakladatele a průkopníky nu-metalu, spojení tvrdého rocku s rapem a funkem. Za svoji kariéru od debutu v roce 1994 prodali přes 25 miliónů alb, šestkrát byli nominováni na Grammy a dvakrát toto ocenění získali. Jádro kapely tvoří v současné době zpěvák Jonathan Davis, kytarista James "Munky" Shaffer a baskytarista Reginald "Fieldy" Arvizu. Při živých vystoupeních je doplňují doprovodní hudebníci. "Na naše koncerty chodí další generace mladých lidí. Když jsme začínali, většině fanoušků bylo 14 nebo 15 let. Nyní jsou z nich právníci a doktoři, kteří vodí své děti. Překračujeme generace, což je skvělé," říká Jonathan Davis ke složení svých současných diváků. V České republice hráli třikrát, poprvé v roce 2005. Vstupenky jsou k dostání od 26. února v síti Ticketportal v cenách od 790,- do 1.090,- Kč (+VIP za 1.790,- Kč) včetně poplatku. Koncert uvádí agentura Charm Music. Více info na www.charm-music.cz.

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

25. 2. 2009
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

Dvojice Simon a Garfunkel hlásí společný návrat na pódia. V pátek 13. (psali jsme zde) se Art připojil k Paulovi během jeho koncertu v New Yorku a asi se jim to tak zalíbilo, že Garfunkel vypustil do světa zprávu, že se spolu chystají odehrát několik koncertů. Kde a kdy, to ještě nebylo stanoveno.

Po Evropě teď jedou šňůru Megadeht. A do toho dodělávají nové album. Dave Mustaine k tomu řekl: "Matriál, který jsme pustili rodině, přátelům a šéfům (což jsou nejlepší kritici) se setkal s docela pozitivní reakcí". Davea a taky Chucka Billyho z Testamentu (jedou turné s Megadeth a taky s Judas Priest) si do svého pořadu v rádiu BBC 6 Music pozval Bruce Dickinson na pátek 13. března. V únoru si poklábosil s Robem Halfordem a Glennem Tiptonem z Judas Priest (viz foto).

Van Halen letos novou desku nezvládnou, protože jejich basák Wolfgang Van Halen (syn Eddieho) se vrátil do školy, kterou hodlá dodělat. Co k tomu říct? It´s Hot For Teacher! ...

---

SLIPKNOT budou strašit v Ostravě

25. 2. 2009
Obrázek: SLIPKNOT budou strašit v Ostravě

Devítimužná metalová lavina Slipknot si při svém letošním turné All Hope Is Gone udělá zastávku i v ostravské ČEZ aréně. A to 10. června. Více o vstupenkách na "rej masek" ZDE. Fanoušky skupiny taky zorňujeme, že Slipknot mají novou podobu svých ofic. stránek.

---

Březen ve znamení nové desky ARAKAINU

25. 2. 2009
Obrázek: Březen ve znamení nové desky ARAKAINU

Jan Toužimský (zpěv), Jiří Urban (kytara), Mirek Mach (kytara), Zdeněk Kub (basaa) a Lukáš Doxa Doksanský (bicí) už počítají dny kdy fanouškům dodají novou desku. Bude se jmenovat Restart a dvě ochutnávky, skladby Skrytá kamera a Paganini, si můžete poslechnout na webu Arakainu. Kapela, která byla loni uvedena do Beatové síně slávy, už má taky sbaleno a 13. března vyráží na turné čítající i 5 zastávek na Slovensku. První zastávku budou mít v Polné u Jihlavy a do 4. května hodlají odehrát 22 koncertů. Křest nové desky Arakainu proběhne 23. dubna v pražském Retro Music Hall.

Datum pro vydání nového alba už oznámili i britští UFO. Stane se tak 2. června a titul se bude jmenovat The Visitor. Nahráli ho Phil Mogg (zpěv), Paul Raymond (kytara a klávesy), Vinnie Moore (kytara) a Andy Parker (bicí). Basák Pete Way má zdravotní trable a do studia chodil jen "pozorovat".

---

Přijedou k nám DEEP PURPLE

23. 2. 2009
Obrázek: Přijedou k nám DEEP PURPLE

A to hned třikrát. Poprvé jsme je mohli vidět na zahajovacím ceremoniálu MS v klasickém lyžování (to si k nám kapela odskočila z japonského turné). A pak se tu Ian a spol. zastaví ještě v květnu. 2.5. zahrají v Ostravě (ČEZ aréna) a 4.5. v Praze (Tesla aréna). Mezitím 3.5. hrají na Slovensku v Bratislavě.

---
Stránky: 1 162 324 399 400 401 402 403 404 405 485 646