Stránky: 1 181 361 399 400 401 402 403 404 405 540 720

MIŠÍKŮV KONCERT V MALOSTRANSKÉ BESEDĚ JE ZRUŠEN

13. 12. 2010
Obrázek: MIŠÍKŮV KONCERT V MALOSTRANSKÉ BESEDĚ JE ZRUŠEN

Koncert zpěváka Vladimíra Mišíka naplánovaný na dnešní večer do Malostranské besedy v Praze organizátoři zrušili. Mišík totiž v pátek na koncertě v Jablonci nad Nisou zkolaboval a skončil v místní nemocnici, až dnes byl propuštěn do domácího léčení. "Z řady vyšetření se zjistilo, že je to kolaps z vyčerpání. Není to ale nic fatálního. Byla tam spousta různých faktorů a organismus to už nevydržel," uvedl Mišíkův manažer Šimon Kotek. "Rozhodli jsme se, že dnešní koncert v Malostranské besedě zrušíme, aby se mu to náhodou nevrátilo zpátky," konstatoval. Mišík věří, že mu ke zotavení postačí pár dní odpočinku, ve středu proto již chce vystoupit na naplánovaném koncertě v Plzni.

---

VÁNOČNÍ ROCKOVÉ OZDOBY

13. 12. 2010
Obrázek: VÁNOČNÍ ROCKOVÉ OZDOBY

Až do 24. 12., tedy do Štědrého dne, uslyšíte v našem vysílání kuriozní a zajímavé rockové kousky.

A je tady další " chuťovka " : Max Raabe & Palast Orchester - WE WILL ROCK YOU:

---

KOMU SE NELENÍ, TOMU SE ZELENÍ ...

13. 12. 2010
Obrázek: KOMU SE NELENÍ, TOMU SE ZELENÍ ...


Magazín Billborad zveřejnil pořadník nejvýdělečnějších kapel rockové a metalové scény. Na prvním místě kralují NICKELBACK s deskou "Dark Horse", hned za nimi jsou LINKIN PARK a jejich "A Thousand Suns" a na třetím místě jsou AC/DC se soundtrackem k filmu "Iron Man 2".

Formace v žebříčku jsou seřazené podle prodejnosti svých desek, které během uplynulých měsíců vydaly.
Dvacítka nejvýdělečnějších kapel V ČLÁNKU :
---

PANE HLADÍKU, VŠECHNO NEJLEPŠÍ ..

13. 12. 2010
Obrázek: PANE HLADÍKU, VŠECHNO NEJLEPŠÍ ..

Právě dnes( 13.12.2010) slaví 64-té narozeniny Pan Kytarista RADIM HLADÍK. Za všechny beaťáky přejeme VŠECHNO NEJ NEJ NEJ NEJ !!!

Radim HLADÍK : kytarista, producent, pedagog.

Jako dítě se učil hrát na klavír. Dva roky navštěvoval Pražskou konzervatoř, kde studoval hru na kytaru. V patnácti letech hrál na kytaru ve skupině Komety. Od 119498631918056439birthday_cake.svg.med.pngroku 1964 vystupoval profesionálně v klubu Olympik. Byl členem legendární skupiny The Matadors. Od druhé poloviny 60. let 20. století je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Byl oceněn jako nejlepší kytarista a beatová osobnost rocku.

---

JIM MORRISON BYL OMILOSTNĚN

13. 12. 2010
Obrázek: JIM MORRISON BYL OMILOSTNĚN

Zpěvák The Doors Jim Morrison se posmrtně dočkal omilostnění. Roku 1970 byl odsouzen za obscénní chování - než se ale soud stihl vyjádřit k jeho odvolání, Morrison zemřel. Jim byl obviněn za rouhání a exhibicionismus - podle obžaloby se na koncertu v Miami před diváky obnažoval. Rekonstrukce vystoupení doplněné fotografiemi a výpověďmi svědků hovořily o tom, že zpěvák dával ruce za pásek kalhot, v jejich rozepnutí mu ale zabránil manažer skupiny... Později na scénu dotáhl ovci, se kterou "debatoval" o sexu - podle jeho slov ale "byla příliš mladá"... Den po jeho nedožitých 67. narozeninách, ( 9.12.2010 ) Florida Jima Morrisona omilostnila. Velkou zásluhu má na tom floridský guvernér Charlie Crist

---

SLIPKNOT SE CHYSTAJÍ DO EVROPY

13. 12. 2010
Obrázek: SLIPKNOT SE CHYSTAJÍ DO EVROPY

Kapela již potvrdila koncert na belgickém festivalu Graspop Metal Meeting a také na festivalu Sonisphere. Ten je, jak známo, putovní, je tedy pravděpodobné, že se SLIPKNOT v létě objeví také v České republice. "Na léto strávené v Evropě se těšíme. Tuhle šňůru absolvujeme kvůli nám a našim fanouškům a abychom oslavili život našeho bratra Paula a jeho odkaz. Dveře nejsou otevřené ani zavřené. Tohle turné je o tom, že tyhle dveře rozrazíme! Uvidíme se v létě," vzkazuje kapela. A kdo zesnulého baskytaristu Paula Graye na koncertech nahradí? Ať už to bude kdokoliv, jeho jméno se nejspíš nedozvíme. Bubeník Joey Jordison prozradil, že kapela nějakého hráče angažuje, ten však bude své party hrát mimo pódium.

---

PAULO Jr. NECHCE OBNOVIT SEPULTURU

13. 12. 2010
Obrázek: PAULO Jr. NECHCE OBNOVIT SEPULTURU

Max Cavalera (jeden z původních členů Sepultury) tvrdí, že se mu nápad obvnovit kapelu líbí. Jediný kdo je proti, je bývalý basák Paulo Jr. "Volal jsem Andreasovi a hezky jsme pokecali. Vypadalo to, že by byl pro, a s Igorem už počítám. Lidé by se měli zeptat Paula, proč se postavil proti," řeklaCavalera. "Sám si myslím, že by to bylo skvělé pro naše fanoušky zase nás vidět. Sepultury založili bratři Cavalerové roku 1984. Kapela se proslavila hlavně v devadesátých letech. Její členové se pak postupně začali věnovat vlastním projektům (Soufly, Cavalera Conspiracy ) . Maxodešel v roce 1996, jeho bratr Igor o deset let později. Posledním původním členem tak zůstal baskytarista Paulo Jr.

---

2.6. JETHRO TULL - hrad Helfštýn a Praha

13. 12. 2010
Obrázek: 2.6. JETHRO TULL - hrad Helfštýn a Praha

Ian Anderson míří do Čech a na Moravu a spolu s ním přijedou muzikanti John O´Hara, David Goodier, Florian Opahle a Mark Mondesir. Jejich vystoupení doplní i české smyčcové kvarteto. Můžeme se tak těšit na jedinečné provedení písní Jethro Tull. První z koncertů proběhne pod širým nebem 2. června na moravském hradě Helfštýn, druhé vystoupení se uskuteční 3. června v osvědčených prostorách pražského Kongresového centra.
V pátek 10. prosince bude zahájen předprodej vstupenek na oba koncerty v předprodejní síti Ticketstream (www.ticketstream.cz). Je možné, že tak muzikanti z kapely Jethro Tull vyřešili právě Vám dilema, jaký dárek dát pod stromeček fandům Jethro Tull.

---

ZUZANA MICHNOVÁ A OSKAR PETR & PETR KALANDRA MEMORY BAND

12. 12. 2010
Obrázek: ZUZANA MICHNOVÁ A OSKAR PETR
& PETR KALANDRA MEMORY BAND

Po několika letech odmlčení se zpěvačka ZUZANA MICHNOVÁ rozhodla navázat s OSKAREM PETREM na tradici legendárních MARSYAS a oživit tak českou hudební scénu sérií jedinečných koncertů.

Turné, které začne v lednu 2011 a bude průběžně pokračovat až do období letníchhudebních festivalů, připomene také předčasně zesnulého Petra Kalandru (+1995). Zazní průřez tvorbou všech tří hlavních protagonistů MARSYAS. Uslyšíte ty největší pecky, kteréVás přenesou zpět napříč dobou, kdy vznikaly.Zavzpomínáme si společně na chvíle, kdy jsme život brali "JEN TAK", když jsme kolem sebehledali onen "KOUSEK PŘÍZNĚ". (Dům z obilí, Zmrzlinář, Hrnek, S Luisem, Marsyas aApolón, Země Bójů a další).

---

MICHAL PAVLÍČEK - SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTI

10. 12. 2010
Obrázek: MICHAL PAVLÍČEK - SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTI

Po dvou letech od vydání Beatové síně slávy Michala Pavlíčka /double platinové DVD, CD, cena Anděl/, které obsahovalo průřez jeho tvorby od legendárního Pražského Výběru, Stromboli, BSP až po Big Heads, přichází Pavlíček s novým projektem Srdeční záležitosti. Toto jeho dlouho avízované 3 CD obsahuje 33 skladeb, které zobrazují Pavlíčka v jeho širokém autorsko-interpretačním spektru od tvrdého rocku, fusion "kytarovek", přes akustické balady až po symfonické polohy.

Jak Pavlíček sám říká: "Vnímám hudbu jako ničím neohraničený pocit a toto 3 CD je takové mé srdeční menu."

---
Stránky: 1 181 361 399 400 401 402 403 404 405 540 720