Stránky: 1 164 327 399 400 401 402 403 404 405 490 653

Falešné lístky na AC/DC

4. 5. 2009
Obrázek: Falešné lístky na AC/DC

Smutná (a to je hodně slabé slovo) byla stovka fanoušků AC/DC, když jim 23. dubna pořadatele koncertu v Birminghamu odmítli vstup do haly s tím, že jejich lístky, za které dali 50 liber, jsou falešné. Krev se pak vařila i v žilách těch, kteří měli "pravé lístky", protože kvůli problémům u vlezu nestihli úplný začátek koncertu a to, jak už víme, je na probíhajícím Black Ice World Tour velká paráda. Teď se více než mezi rockery z Anglie mluví o koncertu AC/DC mezi policisty, kteří celou aféru vyšetřují. Pekelná lokomotiva má další zastávku 13. května v Lipsku, 15. v Minichově atd.

---

Zpěvák Good Charlotte musel schovat tetování

4. 5. 2009
Obrázek: Zpěvák Good Charlotte musel schovat tetování

Vážně, 27. dubna se chystal na přelet z USA do Anglie, když mu úřednice British Airways na letišti O'Hare v Chicagu oznámila, že pokud si nezakryje svoje pohoršující tetování, s jejich společností nepoletí. Joel Madden byl překvapený a žádal další vysvětlení. Prý by jeho tělesné umění rozrušilo další pasažéry cestující v první třídě. Joel potřeboval odletět, tak uposlechnul, ale byl to pro něj šok: "Nechtěl jsem dělat scénu, všichni na mě koukali a smáli se mi. Takhle maličký jsem se necítil od té doby, co jsem poprvé pozval svou holku na rande. Hledal jsem pak v přepravních pravidlech a nic o tetování jsem tam nenašel, prostě diskriminace." A k tetování samotnému dodal: "nemám žádné útočné obrázky, naopak. Všechna má tetování jsou velmi osobní a vyjadřují lásku k Bohu a rodině. Nevím, co proti tomu BA má." Na žalobu se ale vykašlal.

---

METALLICA se prasečí chřipky nebojí

4. 5. 2009
Obrázek: METALLICA se prasečí chřipky nebojí

Přestože hodně muzikantů ruší své koncerty v Mexiku, Metallica tři červnové koncerty potvrdila. (Jen pane Hetfield bacha na ústřice) Srandu si pak ze vzniklé situace udělal Noel Gallagher z Oasis. Když přestupoval na letišti v hlavním městě Venezuely v Caracasu a viděl, jak tam většina lidí má přes obličej roušku, tak se bavil tím, že mohutně kýchal: " To byla věc, všichni ztichli a koukali upřeně na mě." Jo a zpátky k Metallice. Ve středu hrají v Mnichově, tak přejeme Beaťákům šťastnou cestu a dobrý zvuk.

---

Staňte se předkapelou Korn v Praze!

4. 5. 2009
Obrázek: Staňte se předkapelou Korn v Praze!

Máte kapelu a nosíte v hlavě tajnou touhu stanout na stejném pódiu s dnes již legendární americkou skupinou Korn? Váš sen se může stát realitou! Český předskokan na jejich pražském koncertě 9. června v Tesla Areně vzejde ze soutěže otevřené všem českým a slovenským kapelám hrajícím tvrdou rockovou muziku, která stylově koresponduje s hudebním zaměřením Korn (nu-metal, hardcore, crossover, moderní thrash nebo metalcore, ale možné jsou i žánrové přesahy do stoner rocku, sludge, postcoru apod.). A to není všechno: "Navíc zpěvák či zpěvačka vítězné kapely bude moci zazpívat s Korny v průběhu jejich koncertu jednu píseň". Soutěž startuje 21. dubna. Registrovat se lze na portálu http://bandzone.cz/korn do 30. dubna 2009 prostřednictvím online formuláře. Jediné dvě podmínky pro přihlašované kapely jsou, aby členové byli starší 15 let a skupina měla k dispozici minimálně dvě skladby nahrané v profesionálním studiu (nevyhovují živé záznamy, amatérské nahrávky ze zkušebny apod.) Soutěž vyhlašuje agentura Charm Music ve spolupráci s Radiem Beat, Bandzone.cz a samotnou skupinou Korn.

---

Na slovíčko s prvním zpěvákem AC/DC

29. 4. 2009
Obrázek: Na slovíčko s prvním zpěvákem AC/DC

Fanoušci australských elektrikářů dobře vědí, že nebožtík Bon Scott nebyl první, kdo zpíval s AC/DC. Poprvé šli do studia s Davem Evansem. A toho si nedávno odchytil novinář z Classic Rock Magazine. Dave přiznal, že moc dobře věděl, že bude z kapely odejit: "v počátcích se to tam dost střídalo, za krátkou dobu tři basáci, tři bubeníci, tři manažeři. Tak mě to pak ani nepřekvapilo. A pěstní rozhovor s posledním manažerem to jen uspíšil. Nebyl jsme dost zralý na to stát se rockovou hvězdou." Na otázku, co jeho údajné spory s Angusem, odpověděl: "Byli jsme horkokrevní a výbušní a tak někdy létaly pěsti vzduchem. On je mrňavej, ale to mu nevadilo. Tak když se někdy rozzuřil, tak jsem mu jednu ruku položil na hlavu a tak ho držel z dostřelu, což muselo vypadat komicky." Dave taky vzpomíná, jak ke kapele přišel na inzerát v Sydney Morning Herald: " Byla sháňka po zpěvákovi, co dá věci od Free nebo Rolling Stones. Přišel jsem pak na zkoušku a jamování dopadlo skvěle. Jeli jsme Stouny a Chucka Berryho od kterého Angus okoukal kachní krok." A jak to bylo s Bonem Scottem? "Jako cucáci jsme potkali Bona na turné. A on se chtěl potloukat s námi. Není pravda, že by byl u kapely zaměstnaný jako řidič nebo bubeník, jak se píše. Byl starší, věděl víc a milovali jsme ho a zdálo se, že on má rád nás." A jak se Evans dívá na součastného pěvce? "Když Bon zemřel, nikdo se mi neozval s případnou nabídkou a rozhodli se pokračovat s bývalým horníkem z povodí řeky Tyne. Já jsem si jel svou kariéru v Austrálii s kapelou Rabbit. Občas slýchávám kritiku z řad Bonových fanoušků, ale Brian je dobrý, dělá báječnou práci a jeho hlas je typický pro AC/DC. A lidi to kupují dál." Dave Evans teď žije v Dallasu a pod hlavičkou Dave Evans & Badasses vydal tři desky.

---

DEF LEPPARD se dali na country

29. 4. 2009
Obrázek: DEF LEPPARD se dali na country

Nebo jinak: Def Leppard jsou nominování na tři ceny CMT (Country Music Television) Awards. A to díky jejich nedávné spolupráci s devatenáctiletou country zpěvačkou Taylor Swift. Pro pořad CMT Crossroads vytřihli i hit Photograph (video ZDE). Jednu nominaci pak mají i v kategorii videoklip a to za skladbu Nine Lives se zpěvákem Timem McGrawem. Jestli Def Leppard mezi kovboji uspějí, se svět dozví 16. června.

---

Míří k nám URIAH HEEP

29. 4. 2009
Obrázek: Míří k nám URIAH HEEP

A to nejen současné složení kapely, ale její někdjší šéf Ken Hensley. Poznamenjte si do kalendáře:

URIAH HEEP: 15.5.09 20:00 (Pá) - Liberec I - Staré Město / DK Liberec

- Předskokan: Miloš"DODO" DOLEŽAL

URIAH HEEP: 16.5.09 20:00 (So) - Buchlovice / Buchlovice - zámecký amfiteátr

Vstupenky

KEN HENSLEY : 30.8.09 20:00 (Ne) - Praha / RETRO MUSIC HALL, Francouzská 4

KEN HENSLEY : 31.8.09 20:00 (Po) - Zlín / Masters of Rock Café

Vstupenky

---

Potkejte se osobně s kapelou Korn

28. 4. 2009
Obrázek: Potkejte se osobně s kapelou Korn

Všichni diváci, kteří si koupili nebo ještě koupí VIP vstupenku na pražský koncert kapely Korn 9. června 2009 v pražské Tesla Areně, budou moci vyhrát osobní setkání se členy této nu-metalové legendy. Počet výherců je dvacet pět a jediným omezením je nejpozdější termín koupě vstupenky - 31. května 2009. Možnost výhry platí pro VIP vstupenky z obou předprodejních sítí - Ticketpro a Ticketportal. Kromě možnosti setkání s kapelou zahrnuje VIP vstupenka welcome drink, zvláštní vchod do haly, možnost rezervace parkovacího místa před halou zdarma a nejlepší výhled. Ti, kdo si již zakoupili vstupenku nižší kategorie a chtějí být zařazeni do soutěže o setkání s kapelou, si ji mohou "up-gradovat" na VIP doplacením rozdílu na pobočce předprodeje, kde ji původně získali. Více info na www.charm-music.cz.

---

DAVE GROHL má druhou dceru

26. 4. 2009
Obrázek: DAVE GROHL má druhou dceru

Harper Willow Grohl se narodila 17. dubna odpoledne a pyšný otec jinak frontman Foo Fighters a někdejší bubeník Nirvany řekl: "Je půlmetru velká a řve jak čert". Jméno pak dostala po Daveově strýci (?!). Starší Violet se jmenuje po jeho babičce. A její porod před třemi lety - to byl pro Grohla nejděsivější moment v životě. "Věděl jsem o porodu všechno, přečetl knížky, sledoval tematické pořady v Tv, ale je to k ničemu. Malá měla omotanou šňůru okolo krku a když se začala dusit, tak jsem si prožil nejděsivější moment v životě." Konec detailů a gratulujeme!

---

OZZFEST se vrátí příští rok

26. 4. 2009
Obrázek: OZZFEST se vrátí příští rok

Letos si Ozzy užívá nahrávacího studia. Nejen, že dělá na svoji sólovce (už je prý v půli cesty k jejímu dokončení a to by mělo být ještě letos), ale potvrdil i šuškandu, že natočil "něco" pro album kamaráda kytaristy Slashe. Ten nevydržel čekat, až se najde vhodný zpěvák pro Velvet Revolver a tak si hraje na svém písečku a na jeho desce bude každou skladbu zpívat někdo jiný. Zpátky k Ozzymu. Ten počátkem měsíce dostal cenu za celoživotní práci od nejhlasitějšího rockového magazínu Revolver a při přebírání utrousil, že se má dobře a že příští rok zase bude Ozzfest.

---
Stránky: 1 164 327 399 400 401 402 403 404 405 490 653