Stránky: 1 136 272 399 400 401 402 403 404 405 407 542

WATERS jako pro Židy i pro Palestince

19. 4. 2006
Obrázek: WATERS jako pro Židy i pro Palestince

Roger se po tlaku ze strany palestinských politických aktivistů rozhodl koncertovat na neutrální půdě Neve Shalom. Původně měl v izraelském Tel Avivu vystupovat v městském parku. Podle předpokladů by se koncertu 22. června mělo zúčastnit kolem 50.000 lidí. Hudebník se nedávno veřejně svěřil se svou podporou pro palestinského hnutí a vyzval k odstranění izraelských hranic kolem West Bank. Palestinští aktivisté následně vyzvali k bojkotu jeho koncertu v Tel Avivu. Waters na to reagoval: "Budu rád hrát pro každého, kdo věří v mír. Nebudu diskriminovat nikoho z mých fanoušků, ať už žijí kdekoliv. To, že jste Izraelec, ještě neznamená, že nejste lidská bytost."

---

VELIKONOCE NA BEATU

18. 4. 2006
Obrázek: VELIKONOCE NA BEATU

Jednou za rok je potřeba i Beatové Kachně vyprášit peří. Tak proč to neukrýt za Velikonoční pondělí. S asistencí ochranky a "píče" (od slova, pít - Kachna by tolik kořalky neunesla) v jedné osobě mr. MetalHamerníka se dopoledne opravdu povedlo. Koledníci přinesli dobrou náladu, nápad na muziku i třeba domácí nádivku (té zase Kachna nedala ani kousek) a dokonce i ručně obháčkované kraslice. Ty nedonesli kolednícic, ale velmi milá Beaťačka Dagmar Novotná. Díky moc za návštěvu a za rok zase!

---

Proč tenkrát HALFORD odešel od Judas

13. 4. 2006
Obrázek: Proč tenkrát HALFORD odešel od Judas

Rob popírá, že jeho odchod v květnu 92 byl zapříčiněn nesváry mezi ním a ostatními členy skupiny. Halford vysvětluje, že jednoduše zatoužil vyzkoušet si i jiné věci. Pak s dvoumetrovým bubeníkm Scottem Travisem založil skupinu Fight a k Judas se pak v roce 2003 zase vrátil. Halford k tomu říká: "V Priest nikdy k žádnému konfliktu nedošlo; nikdy. Chtěl jsem si trochu zaexperimentovat, zjistit, co se dá vyzkoušet jinde. A teprve, když jsem byl mimo, tak mi došlo, jak moc pro mě Judas Priest znamenají."

Judas právě dělají na nové desce. Rob společně s Glennem Tiptonem a K. K. Downingem pracují na venkově nedaleko Birminghamu. Jediné, co pánové naznačili je, že by album mělo vyjít příští rok a jako stěžejní téma pro texty si vybrali život francouzského proroka žijícího v 16. století Nostradama.

---

Vyretušovaní BEATLES

13. 4. 2006
Obrázek: Vyretušovaní BEATLES

Vydavatelství Capitol Records nechalo vyretušovat cigarety z fotografie na obálce nově vydané sady čtyř CD The Beatles Capitol Albums vol 2. Důvod? Soulad s moderní dobou dbající na zdraví. Na druhou stranu chudák Ringo Star při zásahu do fotografie přišel nejen o cigáro, ale i o dva prsty. Taky při minulých reedicích Beatles byly jejich fotky upravovány - z obalu I Want to hold Your Hand vydané roku 1984 byla vyretušována cigareta McCartneymu. Americká firma tisknoucí plakáty pak před třemi lety nechala stejným způsobem zmizet Paulovo cigáro z obalu Abbey Road (na fotce orig.).

---

Katko promiň, já zaspal ...

12. 4. 2006
Obrázek: Katko promiň, já zaspal ...

Pro omluvu pozdního příchodu do práce existují vysvětlení různé úrovně kreativity. Když dnes ráno Honza Tomek nedorazil do studia, čekali jsme něco skutečně originálního. Že nás ale odzbrojí něčím tak všedním, to nečekal nikdo z nás. Katka se mu naštestí pohotově pomstila tím, že Honzu potrápila spolumoderováním po telefonu. Jak to probíhalo si můžete poslechnout tady:

"Honzo kde se flákáš?!"

"To je dost, že jsi tady! Teď nám zazpíváš..."

---

Comeback KINKS

11. 4. 2006
Obrázek: Comeback KINKS

O něm teď uvažuje někdejší frontman kapely Ray Davies. Zatím o tom nemluví moc nahlas, ale nedávno se nenápadně zmínil, že je to možné. Ray se nedávno sešel se svými kolegy, ke kterým patří i jeho bratr Dave, jenž vloni prodělal srdeční záchvat, aby prodiskutovali společnou budoucnost. Jednašedesátiletý hudebník nyní tvrdí, že je velice pravděpodobné, že se skupina dá znovu dohromady a natočí svou úplně poslední desku: "Neviděl jsem je deset let, ale nedávno jsme se sešli na večeři a ta stará chemie tam pořád byla. Skupiny se mezi sebou můžou klidně hádat, ale stejně nakonec vydávají pořád úžasná alba. Kdybychom si znovu společně zahráli a já bych cítil, že to je zase to pravé, pak se pustíme do nové desky. Je po nás nechtějte žádný golden oldies turné."

---

HENDRIXE by měl hrát KRAVITZ

11. 4. 2006
Obrázek: HENDRIXE by měl hrát KRAVITZ

Lenny se ukazuje pro hlavní roli v chystaném filmu o životě a smrti rockové legendy jako ten nejlepší. Myslí si to aspoň hudební producentka Elle Von Lear, která si zajistila "exkluzivní práva" k použití jména, podoby a díla Hnedrixe po dlouhé právní bitvě s jeho dědici - a okamžitě hodlá natočit životopisný film. Von Lear je dlouholetá Hendrixova rodinná přítelkyně a teď se pokusí vrhnout světlo na Hendrixovu smrt - kde prý vše nebylo tak, jak se zdá - a hodlá také do příběhu zařadit pasáž o spolupráci Hendrixe s Mickem Jaggerem ve studiu, krátce před jeho smrtí. Říká k tomu: "Vím přesně, co se stalo Jimi Hendrixovi. Mám k dispozici pitevní zprávu a znám všechny soudní záznamy ohledně dědictví Jimiho Hendrixe. Trvalo to celé roky kvůli táhlým sporům o dědická práva. Naším úkolem je nyní natočit pravdivý celovečerní film, který konečně vypoví skutečný šokující příběh Jimiho života a smrti. Bude plný

---

CLAPTON zakončí turné na Rudém náměstí

10. 4. 2006
Obrázek: CLAPTON zakončí turné na Rudém náměstí

Mr. Slowhand za měsíc začíná Evropské turné k desce Back Home. Beaťáky především těší zastávka naplánovaná na 20. července, kdy Eric zahraje v Sazka Aréně v Praze. Pak to vezme přes Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko až na Rudé náměstí v Moskvě. Po vzoru Sira McCartneyho nebo Luciana Pavarotiho tam Ерик Клептън zahraje 3. srpna. Claptona doprovodí bluesová skupina The Robert Cray Band.

---

Po Ozzym bydlí s kamerami GENE SIMMONS

5. 4. 2006
Obrázek: Po Ozzym bydlí s kamerami GENE SIMMONS

Domluvil se s Americkou kabelovou a satelitní společností A&E Network a připravuje se na reality show s názvem Family Jewels. Stejně jako u Osbourneových se projet netýká jen muzikanta, ale i jeho rodiny. Tedy jeho ženy někdejší modelky a herečky (především v erotických snímcích) Shannon Tweed a jejich dětí Nicka a Sophie.

---

České ručičky sestavily MRAMOROVOU KYTARU

4. 4. 2006
Obrázek: České ručičky sestavily MRAMOROVOU KYTARU

Jde o další lahůdku od Jana Řeřichy (už jsme v rádiu hráli přes jeho mramorový reprák). Jan nám k tomu napsal: "první kamennou rezofonickou kytaru jsem vytvořil ve spolupráci s firmou Amistar (zabývá se výrobou zakázkových kytar). Kytara má fenomenální zvuk a byla přítomna na hudebním veletrhu ve Frankfurtu, kde byly učiněny čtyři objednávky na tento nástroj, dvě do Japonska a dvě do Německa." Kdo by si chtěl (nebo spíše nechtěl) na ní zahrát?

---
Stránky: 1 136 272 399 400 401 402 403 404 405 407 542