Stránky: 1 178 355 399 400 401 402 403 404 405 532 709

Beat v KLATOVECH 103,3FM

11. 10. 2010
Obrázek: Beat v KLATOVECH 103,3FM

Bigbít zaklepal na bránu Šumavy.

Ve Štěpánovicích na vrchu s příznačným názvem Pokrývadlo jsme rozzářili vysílač o síle 400 W (polarizace vertikální).

ZAPOJTE SE DO DISKUZE A NAPIŠTE NÁM, KDE VŠUDE NÁS V TOMTO KRAJI SLYŠÍTE. DÍKY

---

HELLOWEEN - SEDM HŘÍŠNÍKŮ a NOVÝ KLIP !!

11. 10. 2010
Obrázek: HELLOWEEN - SEDM HŘÍŠNÍKŮ a NOVÝ KLIP !!

Po dlouhých třech letech čekání se fanoušci powermetalové kapely HELLOWEEN konečně dočkají. Deska nazvaná " 7 SINNERS " dorazí na pulty obchodů na přelomu října a listopadu - během oslav svátku zemřelých. Kapela začala na albu pracovat v první polovině tohoto roku a vzniklo dvacet skladeb, ze kterých potom vybrali za pomoci producenta Charlieho Bauerfeinda ty nejsilnější kousky.

Video, nazvané ARE YOU METAL ? můžete vidět zde. Tento klip se natáčel 30. září v německém Beelitzu.

hell.jpg

---

JOHN LENNON

8. 10. 2010
Obrázek: JOHN LENNON

9.10.2010 by se John LENNON dožil 70.ti let. Pojďte s námi zavzpomínat.

John Winston Ono Lennon, se narodil 9.10.1940 v Liverpoolu, zemřel 8.12.1980 v New Yorku ). Neměl lehké dětství, otec (Alfred Lennon, lodní steward) rodinu opustil velmi brzy po jeho narození, matka (Julia Lennonová) malého Johna svěřila na výchovu své sestře (Mary Elizabeth "Mimi" Smithové) a tragicky zemřela, když mu bylo osmnáct let. Johna Lennona tato událost poznamenala na celý život. Měl dvě nevlastní sestry. Od sedmi let výmýšlel básničky a kratičké příběhy, které doprovázel vlastními kresbami, byl náruživým čtenářem. V roce 1952 nastupuje John Lennon na gymnázium Quarry Bank, začíná hrát na kytaru a později s kamarádem Petem Shottonem zakládá první skifflovou skupinu The Quarrymen.

---

LORDI VYRAZILI BUBENÍKA

8. 10. 2010
Obrázek: LORDI VYRAZILI BUBENÍKA

Finská kapela úzkostlivě tají svůj pravý vzhled, na což teď doplatil jejich bubeník Kita. Rozhodl se totiž sundat tuny latexu a věnovat svou energii do sólových projektů. Kita, pravým jménem Sampsa Astala, totiž působí ve finské melodické rockové formaci Stala & So.

Frontman kapely Mr. Lordi vydal k odchodu bicmana oficiální prohlášení. "Kita se rozhodl dát přednost vlastní kariéře a vystupovat na veřejnosti se svou pravou identitou - tedy už ne jako jeho 'druhé já' Kita. Jeho přístup přímo konfrontuje jednu ze zásad naší kapely a není možné, aby byl za takových podmínek nadále členem Lordi," uvedl v něm.
---

ZEMŘEL STEVE LEE ...

7. 10. 2010
Obrázek: ZEMŘEL STEVE LEE ...

V úterý 5. října tragicky zahynul STEVE LEE, zpěvák švýcarské hardrockové kapely GOTTHARD. Bylo mu sedmačtyřicet let.

Steve si před několika dny vyrazil se svými přáteli na motorkách na čtrnáctidenní vyjížďku Amerikou. Projížděli přes Nevadu, když je nedaleko Los Angeles potkal silný déšť. Skupinka motorkářů zastavila u krajnice, aby se oblékla do nepromokavých úborů. V ten moment se po dálnici řítil kamion. Návěs dostal smyk a přívěs začal po vozovce klouzat ze strany na stranu. Přitom smetl z cesty pět motocyklů a narazil i do Leeova Harleye-Davidsona, který pak trefil samotného zpěváka. Ačkoliv se ho přítomní pokoušeli oživit, byl na místě mrtvý. Podle zpráv na webu Blabbermouth.net se bude příčina smrti lídra Gotthard ještě vyšetřovat.
---

SATRIANIMU PŘEDSKOČÍ NED EVETT S KAPELOU

7. 10. 2010
Obrázek: SATRIANIMU PŘEDSKOČÍ NED EVETT S KAPELOU

Již za měsíc Prahu poctí svou návštěvou kytarový čaroděj JOE SATRIANI. V roli předskokana bude publikum 3. listopadu v pražské Tesla Areně zahřívat hráč na bezpražcovou kytaru Ned Evett s kapelou Triple Double. Kapelu tvoří ještě bubeník Kofi Baker a Doug Lunn. Doug vládne bezpražcové baskytaře. Za svou kariéru spolupracoval např. se Stingem, nebo Springsteenem. Lídr formace Američan Ned Evett je průkopníkem hry na bezpražcovou kytaru a jako jeden z prvních pro povrch jejího krku použil sklo.

Vstupenky na koncert Joea Satrianiho si můžete pořídit v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

---

ROGER WATTERS SE BRÁNÍ

7. 10. 2010
Obrázek: ROGER WATTERS SE BRÁNÍ

Ředitel organizace Liga proti hanobení Abraham Foxman začal Watterse kritizovat za video provázející jeho koncertní show The Wall. Nelíbí se mu, že používá symboly, které prý vyvolávají nejhorší prastará antisemitská klišé. Bývalý člen legendárních Pink Floyd řekl, že Liga proti hanobení obviňuje kritiky Izraele z antisemitismu. "Kdybych na to neodpověděl, tak by si lidé mysleli, že jsem antisemita... Nic není vzdálenější pravdě," řekl Waters, který vyrazil na turné nazvané The Wall Live oživující slavné dvojalbum Pink Floyd z roku 1979.

---

ROCKOVÁ PUMPA V LIBERCI

7. 10. 2010
Obrázek: ROCKOVÁ PUMPA V LIBERCI

Pumpa u Globusu v Liberci je za námi. Jak to na parkovišti probíhalo a vypadalo se můžete podívat ve fotoreportáži od Horyse. Díky !!

Nikdo neodjel s prázdnou. Kromě muziky na přání pro Vás jsme rozdali hromadu darů a dárků a navíc Vás zapojili do soutěže o dárkové koše KLASA.

Tentokrát se štěstí usmálo na Milana M, Tomáše V. a Moniku K. gratulujeme!


Další fotky TADY

---

NEJLEPŠÍ RIFF MAJÍ " MUSE "

5. 10. 2010
Obrázek: NEJLEPŠÍ RIFF MAJÍ " MUSE "


Časopis Total Guitar nechal čtenáře hlasovat o tom, kdo za posledních deset let vytvořil nejlepší riff. Tady je výsledek : najdete ho ve skladbě "Plug In Baby", od kapely MUSE. Skladba, která vyšla na albu "Origin Of Symmetry" z roku 2001, není jedinou od Muse, která se dočkala velkého uznání. Kromě ní ocenil časopis kousek "Knights Of Cydonia", který se dostal do pětice nejlepších písní.

---

18.10.2010 - AYNSLEY LISTER ( GB ) NA RAMPĚ

5. 10. 2010
Obrázek: 18.10.2010 - AYNSLEY LISTER ( GB ) NA RAMPĚ

18.10.2010 - Klub Na Rampě, Jablonec n/ Nisou- 20

Excelentní bluesrockový kytarista z Velké Británie s kapelou na turné po Evropě .V Čechách má pouze dva koncerty, z toho jeden v jabloneckém Klubu Na Rampě. Vydal 7 alb, poslední Tower Sessions právě teď.

Aynsley Lister-kytara, zpěv, Midus Guerreiro-baskytara (hezká, šikovná basačka), Tim Brown-bicí

Dan Healey-klávesy

Podívejte se na www.aynsleylister.co.uk

---
Stránky: 1 178 355 399 400 401 402 403 404 405 532 709