Stránky: 1 175 349 399 400 401 402 403 404 405 523 697

JOE COCKER : HARD KNOCKS

23. 7. 2010
Obrázek: JOE COCKER : HARD KNOCKS

Britský zpěvák Joe Cocker, který v říjnu vystoupí v Brně a v prosinci v Praze, vydává 1. října nové sólové album s názvem "Hard Knocks". Oproti předpokladu je na ni jediná coververze, skladba "I Hope" od the Dixie Chick. Desítku nových skladeb na "Hard Knocks" nahrál Joe Cocker s Kaliforňanem Mattem Serleticem, který mimo jiné spolupracoval i s Carlosem Santanou. Deska byla nahrávána v Serleticově studiu Emblem v Los Angeles a coby hosté se na ní objeví uznávaní hudebníci jako Ray Parker Jr., Tim Pierce a Joel Shearer (kytara), Josh Freese, Matt Chamberlain a Dorian Crozier (bicí), Chris Chaney (basa) a Jamie Muhoberac (klávesy). Desku pak mixoval Chris Lord-Alge a masteroval Bob Ludwig.

---

WOHNOUT OSLAVÍ PATNÁCTINY

22. 7. 2010
Obrázek: WOHNOUT OSLAVÍ PATNÁCTINY
Kapela funguje na hudební scéně patnáctým rokem a narozeniny chce oslavit hlavně se svými fanoušky. Koncem září vydají muzikanti rekapitulační dvojCD "Best Of" a projedou celou republiku na chystaném turné.
"Kdysi jsme si ze záhadnýho důvodu začali říkat Wohnout a od té doby po nás zůstalo několik dlouhohrajících desek. Po patnácti letech tvoření nám přišlo vhod udělat jakejsi výběr a pojmout ho jako naši první 'bestofku'," uvedl Honza Homola. Koncem září vydají muzikanti rekapitulační dvojCD "Best Of" a projedou celou republiku na chystaném turné.
---

U2 VYDĚLALI PŘES DVĚ MILIARDY !!

19. 7. 2010
Obrázek: U2 VYDĚLALI PŘES DVĚ MILIARDY !!

Letošní žebříček nejlépe vydělávajících hvězd hudebního nebe, který zveřejnil časopis Forbes, bezkonkurenčně vede irská rocková skupina U2. K bilanci 130 milionů dolarů (2,5 miliardy korun) jí pomohlo loňské světové turné, které bude příští měsíc pokračovat v Evropě.

O 16 milionů dolarů méně si podle Forbes vydělali australští rockeři AC/DC na druhém místě.

---

NOVINKA BLACK LABEL SOCIETY

19. 7. 2010
Obrázek: NOVINKA BLACK LABEL SOCIETY

Zakk Wylde, lídr kapely, po dlouhém otálení vybral titul nové nahrávky. V pořadí osmá řadovka formace dostala název "Order Of The Black" a na pultech se objeví 9. srpna.

Album bude dostupné se čtyřmi různými obaly podle kontinentů. Kromě standardní verze alba vyjde i limitovaná edice s bonusovým songem "Can't Find My Way Home".
---

SBB PRACUJÍ NA NOVÉM ALBU

19. 7. 2010
Obrázek: SBB PRACUJÍ NA NOVÉM ALBU

Legenda polské rockové scény, kapela SBB pracuje na novém studiovém albu s pracovním názvem "Blue Trans". Skupina, kterou tvoří výborný skladatel, hráč na klávesové nástroje Józef Skrzek, kytarista Apostolis Anthimos a bubeník Gabor Nemeth, plánuje vydání nového alba na podzim tohoto roku. Nový materiál vzniká ve studiu ResRublica Studios ve městě Lubrza, producentské taktovky se tak jako na předešlém, velmi oceňovaném počinu "Iron Curtain" (2009) opět ujal Sebastian Witkowski.

zdroj : BESTROCK

---

METALLICA OHLÁSILA POSLEDNÍ KONCERT WORLD MAGNETIC TOUR

19. 7. 2010
Obrázek: METALLICA OHLÁSILA POSLEDNÍ KONCERT WORLD MAGNETIC TOUR

Kapela přinesla dvě zprávy. Jednu dobou a jednu špatnou. Ta dobrá je pro všechny fanoušky z Nového Zélandu, kde přibyl jeden koncert. Špatná je pro kohokoliv jiného na světě, který doufal, že Metallica zavítá i k němu.Kapela hlásí : Vážení přátelé, přidali jsme ještě jeden koncert v Christchurchu, na Novém Zélandu v CBS Canterbury Areně dne 21. září. A to je vše !! Víc už se do naší tour nevejde.

Pár zajímavých čísel : od května 2008 jsme odehráli 212 koncertů ve 153 městech. Celkem jsme prodali 2,3 milionů vstupenek a snědli 3000 liber slaniny …A už více přidávat nemůžeme. Čekají nás ještě podzimní koncerty v Austrálii, na Novém Zélandu a v Japonsku.

Děkujeme za přízeň.

Podzimní Tour v článku

---

ROCKOVÁ PÍPA 17.7.2010

19. 7. 2010
Obrázek: ROCKOVÁ PÍPA 17.7.2010

Další dvojitá ROCKOVÁ PÍPA je za námi. V Kolíně napájel rockery Martin KUDLIČKA, na zahradě Beatu čepoval Svijany a kvalitní rock Honza HAMERNÍK a celé to ze studia řídil ředitel pípového provozu Standa RUBÁŠ.

O pravidelný přísun fotek se postaral Jirka a Slída. Díky

pipa05-06.jpg

Další fotky : TADY a TADY

---

SETLIST THE FINAL FRONTIER TOUR

16. 7. 2010
Obrázek: SETLIST THE FINAL FRONTIER TOUR

První koncert k podpoře chystané desky The Final Frontier odehráli Iron Miaden 9. 6. 2010 v americkém Dallasu. Na tomhle super-koncertě následující skladby, včetně novinky El Dorado z nového alba.

SETLIST:

The Wicker Man

Ghost Of The Navigator

Brighter Than A Thousand Suns

El Dorado

více v článku

---

MATKA PUNKU NATOČILA COUNTRY ALBUM

16. 7. 2010
Obrázek: MATKA PUNKU NATOČILA COUNTRY ALBUM

Německá punk-rocková zpěvačka Nina Hagen zvolila pro své album pro ni netypické žánry - country a gospel. Deska Personal Jesus, kterou Hagenová nahrála v Los Angeles, se na německém trhu objeví dnes ( 16.7.2010 ). Styl Hagen, která se proslavila zejména v 80. letech, sahá od punku a hard rocku po reggae či šanson. Přesto je zvuk její nové desky překvapivý. Znějí na ní zvonky, housle či foukací harmonika, melodie se často nesou v rytmu blues a námětem řady písní je víra v boha

---

ROBERT PLANT MÁ SVOU HVĚZDU NA CHODNÍKU SLÁVY

15. 7. 2010
Obrázek: ROBERT PLANT MÁ SVOU HVĚZDU NA CHODNÍKU SLÁVY

Robert Plant, zpěvák legendární anglické skupiny Led Zeppelin, má hvězdu na chodníku slávy v Memphisu v americkém státě Tennessee. Město, které je považováno za jednu z kolébek amerického stylu blues, ocenilo britského rodáka za celoživotní přínos tomuto žánru.

Umělec, který svou muzikou ovlivnil generace hudebníků, obdržel miniaturní plastiku, která představuje chodník slávy i s jeho hvězdou. Starosta města zároveň vyhlásil, že si Memphis bude od nynějška připomínat 12. červenec jako den Roberta Planta.

---
Stránky: 1 175 349 399 400 401 402 403 404 405 523 697