Stránky: 1 141 281 399 400 401 402 403 404 405 420 560

Co se děje u YES?

21. 11. 2006
Obrázek: Co se děje u YES?

V první řadě: už brzy vyjdou první CD z 20 diskové kolekce The Lost Tapes. Bude se jednat o sbírku nahrávek zpěváka Jona Andersona, ať už s Yes nebo z jeho sólové kariéry. A půjde nejen o muziku studiovou a z koncertů, ale taky o rozhovory. Prvních sedm CD se bude prodávat se speciálním boxem na ukládání dalších kusů. Potisk hřbetů jednotlivých desek utvoří obrázek. Více informací a taky už pár tracklistů najdete ZDE.

A věc druhá: nic není potvrzené, ale (na každém šprochu pravdy trochu) Yes uvažují, že by se přidali ke kapele Stevea Howea Asia na jejich turné pro příští rok.

---

PETER GABRIEL získal cenu míru

21. 11. 2006
Obrázek: PETER GABRIEL získal cenu míru

Man of Peace uděluje nadace bývalého sovětského prezidenta Gorbačova. Už ji dostali Sir Bob Geldof, Roberto Benigni nebo Yusuf Islam (známe ho spíše jako Cat Stevense). Peter Gabriel byl oceněn v pátek. Do Říma ale ze zdravotních důvodů nemohl dorazit Gorbačov a tak prvnímu zpěvákovi gratulovali "aspoň" držitelé Nobelovy ceny míru Mairead Corrigan a Lech Walesa. Na obrázku je se svou ženou Meabh Flynn.

---

CRADLE OF FILTH jsou bez bubeníka - nahradí ho Čech!!!

20. 11. 2006
Obrázek: CRADLE OF FILTH jsou bez bubeníka - nahradí ho Čech!!!

Už si o tom štěbetali i vrabci na střeše a teď to konečně bylo vysloveno nahlas. Adrian Erlandsson už není členem Cradle of Filth. Na kapelu už totiž nemá čas a raději se chce věnovat svým projektům Needleye a Namhain. Je taky veřejným tajemstvím, že si Adrian příliš nerozuměl se zpěvákem Dani Filthem. Cradle of Filth jsou právě na turné - 2. prosince zahrají taky ve Zlíně na zimním Masters of Rock. A kdo zasedne za bicí? Marthus - což je krycí jméno pro českého bubeníka Martina Škaroupku. Je mu 25 let a hrál třeba s Galactic Industry nebo Inner Fear.

---

DICKINSON nesmí na koncert svého syna

20. 11. 2006
Obrázek: DICKINSON nesmí na koncert svého syna

16. letý Austin ho o to požádal a Bruce to respektuje a chápe. Sám taky špatně snášel, když si jeho vystoupení přišel vyslechnout jeho otec. Dickinson říká: "Austin mi řekl: Vím, že chceš přijít, ale když tam budeš, tak já zpanikařím.´ Chápu to. Nechci být taťka, co je na každém synově koncertu. Vzpomínám si, jak můj táta chodil na moje první koncerty, oblečený v obleku napochodoval do první řady, lokty se opřel o pódium a poslouchal. Trapné." Milý Austine, ze stínu svého otce se ale budeš dostávat hodně těžko.

---

ROGER WATERS v Praze!

20. 11. 2006
Obrázek: ROGER WATERS v Praze!

Turné Rogera Waterse, které nám naprosto skvěle popsal Láďa Slach (počtete si dole), bude mít svou zastávku i u nás. Podle termínů na stránkách www.roger-waters.com bychom měli všechno vidět 13. dubna 2007 v Sazka Aréně. Lístky se začnou prodávat v prosinci.

Ve čtvrtek 8. června 2006 mělo turné Dark Side Of The Moon zastávku v Berlíně. Přítomen byl i Beaťák Láďa a napsal nám o tom referát:

Vážení přátelé, dnes brzy ráno jsme se s kamarádem vrátili z Dark Side Of The Moon Tour, Roger Waters 2006 z Berlina, kde hrál společně se seskupením z In The Flesh v parku Wuhlheide. Park otevřel po 17,30 a samotný koncert byl naplánován na 19,30 a začal cca v 19,45. Když jsme procházeli branou, vypadalo to spíš

---

GALLAGHER zkasíruje OLDFIELDA

14. 11. 2006
Obrázek: GALLAGHER zkasíruje OLDFIELDA

Noel vyhrál soudní při, vedenou proti Mikeovi. Kytarista Oasis si v roce 1999 od Oldfielda koupil jeho letní sídlo na španělské Ibize. Gallagher za svůj letní dům zaplatil 4, 8 milionů dolarů a krátce poté zjistil, že značná část nemovitosti pomalu, ale jistě sklouzává do moře. Noel Oldfielda okamžitě zažaloval. A nyní, po sedmi letech, se konečně dočkal zdárného výsledku. Podle dostupných informací mu Mike jako odškodné vyplatil šestimístnou sumu. Zdroj dodává: "Nebylo v tom nic osobního. Je ale poměrně vtipné, že Noel dostal od další hudební hvězdy takové menší jmění."

---

WALKEN bude hrát OZZYHO

14. 11. 2006
Obrázek: WALKEN bude hrát OZZYHO

A to v novém filmu o kapele Mötley Crüe, který by se měl jmenovat The Dirt. Tak je tedy jasné, že postava Osbournea tam nebude hrát hlavní roli. Předlohou pro snímek je kniha "The Dirt: Confessions Of The World's Most Notorious Rock Band". Vyšla v roce 2001 a odhaluje bláznivý život rockové kapely. Třeba i story v níž si Ozzy během turné se skupinou šňupne do nosu živé mravence. To si Christopher Walken (získal v roce 1979 Oscara za vedlejší roli ve filmu Lovec jelenů) užije. Další příběh se bude týkat i Davida Lee Rotha z Van Halen. Toho si zahraje Val Kilmer (hrál ve filmu Olivera Stonea The Doors Jima Morrisona).

---

Mramorová kytara

13. 11. 2006
Obrázek: Mramorová kytara

Sochař Jan Řeřicha vyrobil další sopcialitu. Po membráně reproduktoru a třeba houslích (má na svědomí i kammenou loď) je tu španělka - ano kytara z mramoru:

K fotkám přiložil i komentář:

Španělská kytara s celokamenným tělem včetně výztuh byla vyvíjena přibližně 3 měsíce.
Kytara se skládá z celokamenného těla, materiál mramor Verde Guatemala. Luby kytary jsou složeny z pěti kamenných obručí, které jsou navzájem pospojovány kamenickým tmelem. Spodní deska je složena ze dvou kusů tohoto
zeleného mramoru, ozvučnice z osmi dílů o síle cca 2 mm, ...

---

Zemřel táta MICKA JAGGERA

13. 11. 2006
Obrázek: Zemřel táta MICKA JAGGERA

Minulý týden jsme psali o pádu 95. letý Joa Jaggera. O víkendu pak přišla smutná zpráva, že otec zpěvák Rolling Stones zemřel. Příčinou úmrtí byl údajně zápal plic. Mick se s tátou viděl v pátek, tedy den před jeho smrtí. Odskočil si z turné po Americe na otočku do Londýna. Joe Jagger byl povoláním učitel a s manželkou Evou, která zemřela před šesti lety, měli dva syny. Micka (kterému bylo letos 63 let) a o šest let mladšího Chrise.

---

Chystají se k nám EUROPE i MARILLION

13. 11. 2006
Obrázek: Chystají se k nám EUROPE i MARILLION

Obě kapely zahrají v pražském Retro Music Hallu.

Legendární švédští rockeři Europe vydali v říjnu novou desku "Secret Society" a vyrážejí na světové turné. Do konce listopadu si můžete pořídit vstupenku za zaváděcí cenu 550,-Kč a to ZDE.

Novou desku pak 26. března 2007 budou mít taky britští Marillion. Jejich 14. album se bude jmenovat Somewhere Else a bude nám osobně (zpěvákem Stevem Hogarthem, kytaristou Stevem Rotherym, klávesistou Markem Kellym, baskytaristou Petem Trewavasem a bubeníkem Ianem Mosleym) představeno 19. května.

---
Stránky: 1 141 281 399 400 401 402 403 404 405 420 560