Stránky: 1 166 331 399 400 401 402 403 404 405 496 661

Kytarista Machine Head se složil

27. 7. 2009
Obrázek: Kytarista Machine Head se složil

A to přímo na pódiu, během sobotního koncertu ve finském Pori. Phil Demmel, který trpí vzácnou srdeční chorobou (srdeční synkopa - krátkodobá ztráta vědomí. Je spojena většinou s poklesem krevního tlaku při nedostatečném zásobení mozku kyslíkem), zase rychle nabyl vědomí. Koncert však byl s omluvou zrušen. Ze stejného důvodu museli Machine Head loni na konci roku odvolat dvě vystoupení se Slipknot. Přejeme brzké uzdravení.

Jo a když už jsme zmínili Slipknot, tak s těmi měli v srpnu a v září hrát Anthrax. Ale nebudou, protože hledají náhradu za nemocného zpěváka Dana Nelsona.

---

BRIAN JOHNSON dopsal knihu

27. 7. 2009
Obrázek: BRIAN JOHNSON dopsal knihu

Nová knížka od Briana Johnsona vyjde v Anglii už v říjnu. Bude mít 260 stran a už teď je možné si ji předobjednat na internetu. Čeští fanoušci se překladu dočkají nejdříve na jaře příštího roku.

Brian nedávno hovořil se zástupci Classic Rock Magazine právě o své nové knize a budoucích plánech ohledně koncertování. Prozradil také,že po konci turné má v úmyslu stáhnout se do soukromí a odpočívat.
Brian v rozhovoru řekl mimo jiné i toto:

"Se svým věkem už nic nenadělám. Probírali jsme konec turné a já jsem řekl 'Končíme v květnu, to už budu pěkně utahanej!', ale Malcolm řekl 'Co to tady plácáš? My tě jen tak do důchodu nepustíme!' a teď pořád probírají ten příští rok. Já řekl akorát 'Co tím myslíte, jako příští rok? Končíme snad v květnu v Japonsku, budu fakt úplně hotovej!' a oni na to 'Nooo, jenže ...

---

BRIAN MAY zahrál během návštěvy univerzity

27. 7. 2009

Kytarista Queen ohromil studenty John Moores University v Liverpoolu. Dr. Brian May CBE tam nebyl úplně na návštěvě, protože je čestným rektorem tohoto vzdělávacího zařízení. Byl taky přítomen otevření tamního nového školícího střediska a pří té příležitosti se taky chopil kytary. Tedy přesněji byla mu vnucena. Na svém webu píše, že to byla úplně přepadovka.

Na otázku, jak se dopracoval ke svému hráčskému "rukopisu", odpověděl: "Nejsem ten, který pilně cvičí několik hodině denně, abych zlepšil svou techniku. Mým cílem je hrát to co cítím a spojit to s aktuálními emocemi a vášní."

---

Jak znějí noví PEARL JAM?

23. 7. 2009
Obrázek: Jak znějí noví PEARL JAM?

V září vyjde deváté album Pearl Jam Backspacer. První skladbu The Fixer si můžete poslechnout ZDE. 8.8. vyrážejí túru (11.8. a 18.8. Londýn, 15. 8. Berlín ..)

---

DAVID GILMOUR podpořil slavného hackera

23. 7. 2009
Obrázek: DAVID GILMOUR podpořil slavného hackera

Zpěvák a kytarista David Gilmour opět ukázal své dobré srdce, když podpořil osvobození hackera Garyho McKinnona. Na internetu nabízí ke stažení novou píseň Chicago, kterou vyjadřuje podporu slavnému hackerovi...

Pozadí vzniku skladby Chicago, kterou lze v digitálním formátu zakoupit od pondělí 20.7.2009, je mnohem hlubší, než by se mohlo na první pohled zdát. Kdysi ji složil Graham Nash a nahrálo ji legendární seskupení Crosby, Stills, Nash & Young. V aktuální verzi dostala píseň nový text, což velkoryse svolil sám autor. ...

---

DEEP PURPLE budou točit

23. 7. 2009
Obrázek: DEEP PURPLE budou točit

Podle slov zpěváka Iana Gillana by se kapela měla zavřít ve studiu příští rok na jaře. Před pondělním koncertem v Istambulu tamním novinářům řekl: "Myslím, že jsme připraveni na další album. Nějakou dobu už o tom mluvíme a v únoru se asi pustíme do práce." O vzniku nového materiálu prozradil: "Jdeme do studia s ničím. Žádné texty, žádná muzika. V kuchyni dáme čaj a až probereme novinky o rodině a fotbalu, jdeme a hrajeme i šest hodin. Po třech dnech se začínají formovat nápady, do tří týdnů máme hlavní části skladeb a pak se dotextovává, nahrává a míchá."

A pokud se budete 6. srpna pohybovat v okolí italského Urbina, hledejte tam vesnici jménem Fermignano. Večer tam bude mít koncert Deep Purple tribute band Machine Head a spolu s nimi si zahraje i bubeník Ian Paice. Vstup zdarma.

---

KONCERT ANTHRAX ZRUŠEN!!!!

22. 7. 2009

ANTHRAX: Z DŮVODŮ NENADÁLÉHO ONEMOCNĚNÍ ZPĚVÁKA DANA NELSONA RUŠÍ SVÉ EVROPSKÉ TURNÉ

Trashmetalová legenda ANTHRAX z důvodů nečekaného onemocnění zpěváka Dana Nelsona s politováním oznámila, že je nucena zrušit své letní evropské turné.

Z původně plánovaných dvaceti vystoupení odehrají Anthrax na evropském kontinentě pouze jediný koncert - 1.srpna na Sonisphere festivalu v Knebworthu, kde je doprovodí jejich někdejší vokalista a přítel John Bush.

"Ve světle nových událostí musíme bohužel odvolat i svá plánovaná vystoupení se Slipknot ve Spojených státech" nechali se slyšet Anthrax, kteří dnes současně potvrdili Nelsonův odchod z kapely. Své příznivce ale také v oficiálním vyjadření okamžitě ujistili, že na výběru nového zpěváka již usilovně pracují a těší se, že se na koncertní pódia vrátí ještě do konce tohoto roku.

Majitelům vstupenek na plánovaný koncert 29.7. v Retro Music Hall bude vstupné vráceno v místě zakoupení.

Oficiální vyjádření skupiny na www.anthrax.com

Pořadatel: CHARM MUSIC, www.charmmusic.cz

---

Fotky ze studia: SLASH, ADLER a FLEA

21. 7. 2009
Obrázek: Fotky ze studia: SLASH, ADLER a FLEA

Jak už jsme několikrát psali Slash natáčí slólové album. Momentálně mu vypomáhají bubeník Steven Adler (ex Guns N' Roses) a Flea (Red Hot Chili Peppers). Nahlédnout do studia můžete ZDE.

---

METALLICA zahraje s Arethou Franklin

21. 7. 2009
Obrázek: METALLICA zahraje s Arethou Franklin

Na konci října se v Madison Square Garden v New York City bude oslavovat 25. let vzniku Rock N 'Roll Hall Of Fame. Ve čtvrtek 29. 10. zahrají Bruce Springsteen, Paul Simon s Garfunkelem i sólo, Stevie Wonder a Crosby, Stills, Nash, Young. Druhý den oslav bude pódium patřit U2, Ericu Claptonovi, Metallice a Arethě Franklin. Spojení metalistů s Queen of Soul se asi nedočkáme, ale bylo by to zajímavé.

---

Tři krajani hráli s U2

21. 7. 2009
Obrázek: Tři krajani hráli s U2

Tomu se říká premiéra. Česká revivalová skupina U2 Poptarts hraje už rok a půl písničky svých oblíbenců ve střešovické garáži. Svoje první veřejné vystoupení absolvovala v sobotu v Berlíně na koncertě U2. Po vzoru jiného fanouška, který si s kapelou zahrál na klávesy, si trojice kytarista Štěpána Etrych, bubeník Michal Šimek a basák Cyril Strejc vyrobila cedule s nápisy ME+Guitar, ME+Drums, ME+Bass = Angel of Harlem" a poté co se protlačili od pódium, to vyšlo. Bono je vytáhl na pódium a … viz video:

Rozhovor se Štěpánem Etrychem ZDE

---
Stránky: 1 166 331 399 400 401 402 403 404 405 496 661