Stránky: 1 137 274 399 400 401 402 403 404 405 410 546

Zemřel BILLY PRESTON

8. 6. 2006
Obrázek: Zemřel BILLY PRESTON

Preston se dlouhodobě potýkal s ledvinovými problémy a v roce 2002 podstoupil transplantaci ledviny. Orgán však přestal fungovat a hudebník byl od té doby trvale na dialýze. Od listopadu pak byl v kómatu. V sobotu se jeho stav zhoršil, takže musel být převezen do nemocnice v arizonském Scottsdale, kde v úterý 6. 6. 2006 skonal ve věku 59. let.

O Billy Prestonovi se mluvilo taky jako o pátém Beatlovi. Singl Get back byl dokonce označen jako Beatles with Billy Preston (více ZDE). Dále spolupracoval taky s Rolling Stones nebo třeba pro Joa Cockera napsal baladu You Are So Beautiful.

---

Co si přejí rockové hvězdy?

6. 6. 2006
Obrázek: Co si přejí rockové hvězdy?

Dnes ve Zlíně koncertují Alice In Chains. Jako speciální host s nimi zahraje Duff McKagan - kytarista legendárních Guns N´Roses. Na post zpěváka se místo zesnulého Layne Staleyho postaví William DuVall, který je v současné době leaderem skupiny Comes With The Fall. Jerry Cantrell (na fotce) k turné čítající 21 koncertů řekl: "Chceme ještě jednou zahrát naše skladby fanouškům, kteří nás v minulých letech podporovali a mají rádi naši hudbu. Chceme tím

---

Proč KORN vyměnili kytaristu?

6. 6. 2006
Obrázek: Proč KORN vyměnili kytaristu?

Fanoušci si nemohli nevšimnout, že se během posledních vystoupení na místě kytaristy Roba Pattersona, kterého Korn jako koncertní výpomoc Brianu ´Head´ Welchovi najali vloni, objevil Christian Olde Wolbers (na fotce) ze skupiny Fear Factory. Změna proběhla před 14. dny v rámci evropské části jejich turné See You On The Other Side. Management skupiny celou věc vysvětlil tím, že Wolbersovo angažmá bylo pouze dočasné: "Korn si na začátku

---

666 – NUMBER OF THE BEAST

6. 6. 2006
Obrázek: 666 – NUMBER OF THE BEAST

V kalendáři bylo v úterý magické datum - 06.06.06. O čísle bestie už jste určitě slyšeli více než jen ve známé skladbě Iron Maiden.

Setkáte se s ním ve zjevení Svatého Jana z Nového zákona: "nutí všechny, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té ...

---

GENESIS se „prý“ vrátí

1. 6. 2006
Obrázek: GENESIS se „prý“ vrátí

Tak doufám jen, že to není planý poplach. Dokonce sám Phil Collins se nechal slyšet, že by k onomu radostnému comebacku mělo dojít v roce 2008. Collins, Peter Gabriel, Steve Hackett, Tony Banks a Mike Rutherford se k předběžným rozhovorům o možné budoucí spolupráci pod značkou Genesis sešli již v loni v říjnu: "Je to něco, do čeho se asi pustíme v následujících letech. Jsou to velice volné plány." Zpěvák a bubeník dodal, že v případě, že by Gabriel a Hackett byli zaneprázdněni vlastním programem, vyrazil by na turné jen s dvojicí Banks a Rutherford: "Šel bych do toho. Mám za sebou spoustu práce bez přestávky, a potřebuji pauzu, ale když se mě zeptáte tak za půl roku…"

---

JOHNNY VAN ZANT je po operaci

31. 5. 2006
Obrázek: JOHNNY VAN ZANT je po operaci

Nic dramatického.Předminulý týden ve čtvrtek jen zpěvák Lynyrd Skynyrd přišel v univerzitní nemocnici ve Stanfordu v Kalifornii o slepé střevo. Jeho manažer k tomu řekl: "Posledních pár dní se cítil hodně špatně. Ještě v úterý a ve středu měl vystoupení." Van Zant musel minulý týden odpočívat, a zrušil kvůli tomu koncerty v kalifornském Mountain View a na námořní základně Twentynine Palms.

---

Jak relaxují rockeři?

31. 5. 2006
Obrázek: Jak relaxují rockeři?

Alice Cooper tvrdí, že z kolotoče, který mohl skončit až definitivním upitím, ho zachránil zelený sport - golf. Cooper přiznává, že má za sebou několik pořádně divokých období a ze závislosti na pití ho dostala až jiná závislost - na golfu: "Golf je velice nakažlivý sport. Většina lidí, co znám, byla předtím než golfu propadla, na něčem závislá.

Ringo Starr (na fotce je vyfešákovaný na Vánoční večírek) zase rád relaxuje při zahradničení, i když přiznává, že ruce si od hlíny nikdy neušpiní. Bývalý bubeník Beates je posedlý zahradničením a dokonce přiletěl až z Los Angeles na zahájení květinové výstavy Chelsea Flower Show v Londýně. Přiznává však, že rád špinavou práci přenechá jiným. Říká k tomu: "Máme tady pořád ještě dům a na výstavu létám každý rok. Miluji zahraničení. Sám se sice v hlíně nerýpu, ale rád diriguji."

---

Pátou nadějí Beatu je kapela ZRNÍ

31. 5. 2006
Obrázek: Pátou nadějí Beatu je kapela ZRNÍ

A už je to jisté. Po In Memory, Red Baron Bandu, Votchích a Chóru vážských muzikantov se pátou nadějí Beatu stala kladenská kapela Zrní. GRATULUJEME. Zrní společně s další trojkou Black Pearl, Liguére (ti zároveň dostali speciální cenu Michala Ambrože a Dana Kohouta kalumet) a Slow Fingers příjdou do studia Beatu v úterý 13.6. od 19. hodin a taky zahrají na večírku Nadějí v pátek 16.6. v klubu Vagón.

1. Zrní - Disperze - 667 hlasů

2. Black Pearl - Words to say - 656 hlasů

3. Liguére - Javory - 256 hlasů

4. Slow Fingers - It Ain't Good - 244 hlasů

Nenie - Dark Side of the River - 199 hlasů

Nedělní lidé - Mlýn - 173 hlasů

Mindsgueezer - This is not Paradise - 94 hlasů

Tereza Kradla - Irma - 52 hlasů

Dolly-Bus-Band - Death is She? - 47 hlasů

Punk Floid - Hrůza - 22 hlasů


---

LED ZEPPELIN získali další ocenění

30. 5. 2006
Obrázek: LED ZEPPELIN získali další ocenění
Minulé pondělí Robert Plant, Jimmy Page a John Paul Jones (Bonza, který zemřel v roce 1980, zastoupila jeho dcera Zoe) přezvali ve Stockholmu z rukou Carla XVI. Gustafa cenu nazvanou Polar Music Prize. Švédský král je ocenil coby "velké průkopníky" populární (?) hudby. Plant se při přebírání prestižního ocenění rozpovídal o tom, jak Led Zeppelin ve Stockholmu v roce 1979 nahrávali In Through The Out Door: "Je to už hodně dlouho. Hudba byla pro nás všechny vždycky něco jako fantastický pas." Na přiložené fotce jsou vpravo King Carl XVI Gustaf a vlevo Bonhamova dcera Zoe a John Paul Jones a Robert Plant. Další fotky zde a tady je video z předávání.
---
Stránky: 1 137 274 399 400 401 402 403 404 405 410 546