Stránky: 1 137 272 399 400 401 402 403 404 405 408 543

Na podzim přijedou PEARL JAM

25. 4. 2006
Obrázek: Na podzim přijedou PEARL JAM

V úterý (2. května) vydávají osmé studiové album a týden potom vyrážejí na turné po Americe a Kanadě. Na konci srpna pak v Dublinu začínají Evropskou šňůru a ta je 22. září zavede i do našich končin. Pearl Jam se při přesunu z Itálie do Německa zastaví v pražské Sazka Aréně.

Lístky ještě v prodeji nejsou.

---

DAVE GROHL má dceru

25. 4. 2006
Obrázek: DAVE GROHL má dceru

Manželka zpěváka Foo Fighters a někdejšího bubeníka Nirvany producentka Jordyn Blum porodila 15. dubna před pátou odpolední v Los Angeles jejich první dítě Violet May. Violet dostala jméno po Grohlově babičce, a při porodu vážila 2,8 kila. Grohl doufá, že jeho dítě zdědí hudební sklony, a snažil se jí hrát všechny hudební žánry ještě před narozením: "Má ráda Beatles. Moc nemusí Brach Boys a Mozart ji nebere vůbec." Gratulujeme!

---

ALICE IN CHAINS vyrážejí na turné

24. 4. 2006
Obrázek: ALICE IN CHAINS vyrážejí na turné

A fanoušci z Čech a Moravy si na své přijdou 6. června, kdy kapela přijede do Zlína. A to společně s metalisty Stone Sour (vedlejší projekt panáčků ze Slipknot) a Bloodsimple (vznikli na troskách kapely Vision Of Disorder). Alice In Chains se na pódia vrací po deseti letech a čtyři roky po smrti jejího zpěváka Laynea Staleyho (předávkoval se). A kdo vlastně přijede? Kromě zakládajících členů kytaristy Jerryho Cantrella, basáka Mikea Ineze a bubeníka Seana Kinneyho pak zpěvák William DuVall, který je v současné době leaderem skupiny Comes With The Fall. V minulosti se již sešel s Jerrym Cantrellem jako host v jeho doprovodné kapele. Překvapením zůstává, zda se kromě něj objeví na pódiu další host.

---

Muzika mírní bolest

24. 4. 2006
Obrázek: Muzika mírní bolest

Alespoň tak si vyložili fanoušci účinkování B.B.Kinga minulé pondělí v jeho klubu na newyorském Times Square. Ti co do podniku B. B. King Club & Grill přišli, příliš s vystoupením bluesové legendy nepočítali. Protože o den dříve pohřbil syna Leoparda, který umřel na rakovinu konečníku. A aby toho nebylo málo, ve stejný den byl taky v obchodě zastřelen jeho čtrnáctiletý vnuk. (když se něco ….). Přesto všechno Blues Boy King odehrál své desetitisící vystoupení ve vlastním klubu a potěšil publikum výběrem svých hitů.

---

Budoucnost YES je nejistá

21. 4. 2006
Obrázek: Budoucnost YES je nejistá

Původně na letošní léto a pozdním plánovali turné, ale to se nakonec konat nebude. Na webu naposledy propagují koncertní DVD 9012Live a sólo projekty jednotlivých členů. Dokonce i kytarista Steve Howe se rozhodl pro vlastní turné. Což vysvětluje neustálým váháním jednoho nejmenovaného člena skupiny: "Yes se tak nějak zasekli, podle mne je to celé dost neuctivé k

---

Kytarista z ANTHRAXU v seriálu

19. 4. 2006
Obrázek: Kytarista z ANTHRAXU v seriálu

Zle vyhlížející muž Scott Ian byl vybrán pro malou roličku v seriálu HBO. Kytarista Anthraxu si v jedné epizodě Deadwoodu zahrál zlého bodyguarda. Ian k tomu říká: "Stál jsem tam a musel jsem se tvářit jako špinavej vrahoun. Nasadil jsem svůj zlej pohled. Až se budete dívat neopovažujte se mrknout, jinak mě zmeškáte." Jenom pro upřesnění. Děj westernového seriálu Deadwood se odehrává ve stejnojmenném městě v letech zlaté horečky v Jižní Dakotě na území Černých hor, které byly součástí právoplatného indiánského teritoria. Kapela komplet si pak taky zahrála v jednom dílu Ženatý se závazky s příznačným názvem Moje večeře s Anthrax.

---

Komiksy ROLLING STONES

19. 4. 2006
Obrázek: Komiksy ROLLING STONES

Knihu komiksů, které mapují kariéru jeho bývalé skupiny, vydal Bill Wyman. Baskytarista, který slavnou formaci opustil v roce 1993, sbírá kreslené příběhy své skupiny již přes čtyřicet let a nyní by je rád předvedl celému světu: "Komiksy jsem vždycky miloval a po ty roky jsem ji sebral skoro k pětistovce. Některé jsou velice vypečené."

---

WATERS jako pro Židy i pro Palestince

19. 4. 2006
Obrázek: WATERS jako pro Židy i pro Palestince

Roger se po tlaku ze strany palestinských politických aktivistů rozhodl koncertovat na neutrální půdě Neve Shalom. Původně měl v izraelském Tel Avivu vystupovat v městském parku. Podle předpokladů by se koncertu 22. června mělo zúčastnit kolem 50.000 lidí. Hudebník se nedávno veřejně svěřil se svou podporou pro palestinského hnutí a vyzval k odstranění izraelských hranic kolem West Bank. Palestinští aktivisté následně vyzvali k bojkotu jeho koncertu v Tel Avivu. Waters na to reagoval: "Budu rád hrát pro každého, kdo věří v mír. Nebudu diskriminovat nikoho z mých fanoušků, ať už žijí kdekoliv. To, že jste Izraelec, ještě neznamená, že nejste lidská bytost."

---

VELIKONOCE NA BEATU

18. 4. 2006
Obrázek: VELIKONOCE NA BEATU

Jednou za rok je potřeba i Beatové Kachně vyprášit peří. Tak proč to neukrýt za Velikonoční pondělí. S asistencí ochranky a "píče" (od slova, pít - Kachna by tolik kořalky neunesla) v jedné osobě mr. MetalHamerníka se dopoledne opravdu povedlo. Koledníci přinesli dobrou náladu, nápad na muziku i třeba domácí nádivku (té zase Kachna nedala ani kousek) a dokonce i ručně obháčkované kraslice. Ty nedonesli kolednícic, ale velmi milá Beaťačka Dagmar Novotná. Díky moc za návštěvu a za rok zase!

---

Proč tenkrát HALFORD odešel od Judas

13. 4. 2006
Obrázek: Proč tenkrát HALFORD odešel od Judas

Rob popírá, že jeho odchod v květnu 92 byl zapříčiněn nesváry mezi ním a ostatními členy skupiny. Halford vysvětluje, že jednoduše zatoužil vyzkoušet si i jiné věci. Pak s dvoumetrovým bubeníkm Scottem Travisem založil skupinu Fight a k Judas se pak v roce 2003 zase vrátil. Halford k tomu říká: "V Priest nikdy k žádnému konfliktu nedošlo; nikdy. Chtěl jsem si trochu zaexperimentovat, zjistit, co se dá vyzkoušet jinde. A teprve, když jsem byl mimo, tak mi došlo, jak moc pro mě Judas Priest znamenají."

Judas právě dělají na nové desce. Rob společně s Glennem Tiptonem a K. K. Downingem pracují na venkově nedaleko Birminghamu. Jediné, co pánové naznačili je, že by album mělo vyjít příští rok a jako stěžejní téma pro texty si vybrali život francouzského proroka žijícího v 16. století Nostradama.

---
Stránky: 1 137 272 399 400 401 402 403 404 405 408 543