Stránky: 1 178 355 493 494 495 496 497 498 499 532 709

KoЯn se chystají do studia

3. 6. 2008
Obrázek: KoЯn se chystají do studia

Metalisti z kalifornského Bakersfieldu mají nahrávací studio zamluveno od listopadu a to společně s producentem Rossem Robinsonem (spolupracovali spolu už dvakrát). Nová deska Korn by se měla k fanouškům dostat na jaře roku 2009. Frontman Jonathan Davis se snaží přesvědčit k návratu kytaristu Briana "Heada" Welche, který band opustil kvůli náboženskému přesvědčení v roce 2005: "Head se zatím nechce vrátit. Strašně mi chybí, ale nemyslím si, že je připraven na návrat. Drogy jsou všude a myslím si, že není připraven, být znovu v jejich okolí. Myslím, že by mu mohl pomoct Fieldy, protože je to také křesťan, žije usedle a má se fajn." O novém členu kapely bubeníkovi Ray Luzierovi (náhrada za dočasně vypůjčeného Joeyho Jordisona ze Slipknot) se Jonathan vyjádřil pochvalně: "Je to borec. Pokaždé, když ho vidím, má v ruce magazín pro bubeníky nebo paličky."

---

Co zahrála METALLICA na svém prvním letošním Evropském koncertě

2. 6. 2008
Obrázek: Co zahrála METALLICA na svém prvním letošním Evropském koncertě

28. května 2008 Polsko, Chorzów, Stadion Śląski:

Creeping Death
For Whom The Bell Tolls
Ride The Lightning
Harvester of Sorrow
The Unforgiven
…And Justice For All
Devil's Dance
Disposable Heroes
Welcome Home (Sanitarium)
Master Of Puppets
Whiplash
Nothing Else Matters
Sad But True
One
Enter Sandman
- - - - -
Last Caress
So What
Seek and Destroy

fotky

v úterý hrála Metallica v Praze - předkapely: dánsko-francouzští metalisti Mnemic a Američani Machine Head

---

Klub Radia Beat – novinka pro tento týden - JUDAS PRIEST

2. 6. 2008
Obrázek: Klub Radia Beat – novinka pro tento týden - JUDAS PRIEST

Už jsme o něm na Beatu mluvili, hráli jsme stejnojmenný singl a teď konečně přišla dlouho a velmi netrpělivě očekáváná chvíle. Legendární Judas Priest v čele s Robem Halfordem vypouští do světa 2CD s názvem NOSTRADAMUS. Deska oficiálně vyjde na světlo světa 16.6.2008. Už nyní ale máte možnost si ji předobjednat v Klubu Radia Beat. VÍCE ZDE


---

Další rockové hvězdy ve studiu BEATU

29. 5. 2008
Obrázek: Další rockové hvězdy ve studiu BEATU

Ve čtvrtek po 15. hodině dorazila návštěva v podobě klávesáka Geoffa Downese (Yes, Buggles) a zpěváka a basáka Johna Wettona (King Crimson, Uriah Heep, Roxy Music). Pánové pak večer společně s kytaristou Stevem Howem (Yes) a bubeníkem Carlem Palmerem (ELP) zahráli pod hlavičkou Asia v pražském Retro Music Hall. Představili svoji novou desku Phoenix.

---

BEAT V PLZNI

29. 5. 2008
Obrázek: BEAT V PLZNI

logo.jpgKonečně se podařilo a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nám udělila licenci pro vysílání v Plzni. Bigbít tam bude hrát na frekvenci 97,5 MHz. A od kdy? "Vysílat tam začneme zhruba do dvou měsíců," prozradil megašéf Beatu Martin Hroch. Hurá, hurá, hurá!!!!!

---

Frontman YES měl silný astmatický záchvat

28. 5. 2008
Obrázek: Frontman YES měl silný astmatický záchvat

A to až natolik, že musel přerušit práci a dal na doporučení lékařů a odpočívá doma. Podle stránek Yes Jona Andersona zradilo zdraví 13. května během příprav na nadcházející turné ke 40. letům založení kapely. Šňůra Close to the Edge and Back začne 12. července v Quebecku. A s Andersonem ji pojednou kytarista Steve Howe (zítra 29.5. příjde do Beatu), basák Chris Squire a bubeník Alan White. Zaneprázdněného klávesáka Ricka Wakemana zastoupí jeho syn Oliver. Yes zatím oznámili jen termíny pro USA. Artrockeři z Londýna taky připravují nový materiál a půjde o 4 dlouhé skladby, vracejí se tak k tomu co dělali na albech Close to the Edge nebo Tales From Topographic Oceans.

---

SERJ TANKIAN píše muzikál

28. 5. 2008
Obrázek: SERJ TANKIAN píše muzikál

Začneme upozorněním, že vizionář z čela multi-platinové rockové kapely System Of A Down odehraje svůj sólo koncert příští čtvrtek v ostravské ČEZ aréně. Jako předkapela se představí američtí Fair To Midland.

A teď k muzikálu: Půjde o dílo s názvem "Prometheus Bound". Na muzikálu spolupracuje s dramatikem Stevenem Saterem. Serj už prý dokončil osm písní pro muzikál, který je založen na klasické řecké tragédii. Steven říká: "Je to úžasné, když se spojí starověké řecké téma s elektronickým rockem. Je to něco co jste ještě neslyšeli." ...

---

METALLICA na turné

26. 5. 2008
Obrázek: METALLICA na turné

Už za dva dny ve středu 28. května odehraje Metallica první z koncertů své letošní Evropské šňůry. 3. června se pak dočkáme v Praze. 14. května kapela odehrála benefiční koncert v Los Angeles. Ve vyprodaném Wiltern Theatre (2200 diváků) vystřihli:

01. Creeping Death
02. Fuel
03. For Whom The Bell Tolls
04. Welcome Home (Sanitarium)
05. ...And Justice For All
06. Sad But True
07. Disposable Heroes
08. One
09. Master Of Puppets
10. Battery
- - - - -
11. Last Caress
12. No Remorse
13. Enter Sandman

...

---

REGION BEATU se rozrostl

24. 5. 2008
Obrázek: REGION BEATU se rozrostl

Během 14. dní jsme rozzářili 3 nové vysílače:

Od 28. dubna nás můžete poslouchat na 107,6 FM v okolí Rychnova nad Kněžnou (vertikální polarizace, výkon 500W).

Minulou středu začal hrát bigbít i na 100,8 FM ve Slavonicích (vertikální polarizace, výkon 1kW).

A od soboty laďí Beaťáci v Pardubicích 107,8 FM (vertikální polarizace, výkon 100W)

Teď se pracuje na vysílači v Jablonci nad Nisou.

---

IRON MAIDEN načali druhou část

23. 5. 2008
Obrázek: IRON MAIDEN načali druhou část

jejich celosvětového turné Somewhere Back In Time World Tour 2008. Po první části, která zahrnovala celkem 21 koncertů po celém světě a to s obrovským úspěchem, přichází druhá část turné. Ta se bude skládat taktéž z 21 koncertů, skupina se v ní ovšem zaměří jen na zámořské státy - Kanadu a USA. První koncert odehráli Iron Maiden ve středu v Texasu, ve městě San Antonio a včera potěšili fanoušky v Houstonu. Třetí část turné poté začne 27. 6. účastí Iron Maiden na prestižním Gods of Metal Festival v italské Boloni. 8.8. hrají v Praze.
Skupina se v rámci druhé části šňůry nebude již dopravovat Ed Force One, ale zato slibuje ještě propracovanější pódiovou show, která nemine ani Českou Republiku!

---
Stránky: 1 178 355 493 494 495 496 497 498 499 532 709