Stránky: 1 181 361 493 494 495 496 497 498 499 540 720

Létající BRUCE

9. 9. 2008
Obrázek: Létající BRUCE

Mr. Dickinson je zase chválen mimo pole rockové. To, že zpěvák Iron Maiden je taky pilotem britských aerolinii Astraeus, to už jsme zmiňovali několikrát. V poslední srpnový den se Boeing 757 pilotován kapitánem Dickinsonem postaral o přepravu třetí jednotky RAF (Royal Air Force), což jsou Královské vzdušné síly britského vojska. Jednotka se vracela ze 7 měsíční mise v Afghánistánu. Nadšení více než stovky vojáků, že právě oni mají to štěstí být dopravena domů Boeingem pilotovaným samotným Brucem, bylo obrovské. To si umíme představit. Pokud si vaše představivost a kreativita troufne na vytvoření vánoční pohlednice Iron Maiden, čtěte TADY.

A ještě jedna záliba Dickinsona - rybaření.

---

Koukni na nový klip Scars on Broadway

9. 9. 2008
Obrázek: Koukni na nový klip Scars on Broadway

Daron Malakian a John Dolmayan - kytarista a bubeník System of a Down si vytvořili vlastní band. O Scars on Broadway už jste asi slyšeli, jejich nový videoklip k písni World Long Gone si může prohlédnout ZDE. Režíroval ho Joel Schumacher (Hráči se smrtí, Batman navždy, 8 MM, Telefonní budka) a malou roli v něm kromě fanoušků dostala i Daronova přítelkyně a modelka Jessica Miller.

---

Deska ARAKAINU bude později

9. 9. 2008
Obrázek: Deska ARAKAINU bude později

Z webu kapely:

Chtěli bychom oficiální cestou vysvětlit fanouškům kapely, že po dohodě s vydavatelstvím a managementem Arakainu se termín vydání nového CD posunuje na zimní období po Novém roce. Zpoždění je způsobeno velkou koncertní zátěží během letních prázdnin, kdy nevznikl dostatečný časový prostor pro ...

---

MONSTER MAGNET v Praze

9. 9. 2008
Obrázek: MONSTER MAGNET v Praze

Včera jsme psali o koncertu legendy bluesové Waltera Trouta v Ústí nad Labem. 17. listopadu si přijdou na své i vyznavači tvrdší muziky. V pražském klubu Roxy zahrají hardrockoví Monster Magnet. Jako předkapely přivezou psychedelické trio Nebula a britské Pilgrim Fathers. Vstupenky jsou již v předprodeji v síti Ticketpro a Ticketstream.

---

PETER GABRIEL – velvyslanec svědomí

9. 9. 2008
Obrázek: PETER GABRIEL – velvyslanec svědomí

58letý muzikant zítra dostane od Amnesty International speciální ocenění Ambassador of Conscience. Celosvětové hnutí, které monitoruje porušování lidských práv a iniciuje kampaně proti jejich porušování, nachystalo slavnostní předání ocenění pro nového velvyslance svědomí v londýnském Hard Rock Cafe. Jen pro zajímavost - prvním držitelem 'Ambassador of Conscience Award' se v listopadu 2003 stal náš exprezident Václav Havel. Dalšími jsou třeba Nelson Mandela nebo U2. Gabrielovi bude ocenění předávat právě kytarista U2 The Edge.

A co jinak nového u Gabriela, který léto trávil s rodinou na Sardinii? Peter přispěl jednou novou písničkou k sountracku k animáku VALL-I a pak má přírustek v rodině. Jeho žena Meabh mu 5. července porodila druhého syna. Jmenuje se Luc (ZDE o něm povídá). Prvorozenému Isaacovi je šest. Z prvního manželství má Gabriel dvě dcery Melanie a Annu.

(AP Photo.Andre Camara, Amnesty International, Ho)

---

Do Čech se chystá i WALTER TROUT

8. 9. 2008
Obrázek: Do Čech se chystá i WALTER TROUT

Jak nás upozornila Andy z východu (díky díky) v pondělí 17. listopadu (na státní svátek) odehraje v Národním domě v Ústí nad Labem svůj zřejmě jediný letošní koncert v ČR skvělý americký bluesový kytarista Walter Trout & Free Radicals.

Walter Trout, světově proslulý muzikant hrál s největšími jmény bluesové historie - John Lee Hookerem, Big Mama Thornton, John Mayallem & the Bluesbreakers či Canned Heat. Muzice se věnuje přes 35 let. The Los Angeles Times ho popisují jako"strhujícího, gladiátorského kytaristu - kterého přesně popisuje termín' kytarový hrdina". Walter Trout je známý svou vynikající hráčskou technikou, neustávající koncertní aktivitou (přes 200 koncertů ročně) a nepřehlédnutelným showmanstvím.

Použito z Czech Blues.com - kde najdete i více informací

---

KLUB RÁDIA BEAT - novinka pro tento týden

8. 9. 2008
Obrázek: KLUB RÁDIA BEAT - novinka pro tento týden

Tento týden se podíváme na naši hudební scénu. Vladimír Mišík vypustil do světa své album s jednoduchým názvem Archa + Hosté.

Jedná se o záznam koncertního vystoupení k Vláďovým 60.narozeninám v divadle Archa.

O celém záznamu Vláďa říká: "Koncert měl díky neuvěřitelně pozitivní odezvě diváků skvělou atmosféru. Mám pocit, že ta atmosféra dýchá i z obrazovky, což se vždycky nepodaří."

Kromě něj se můžete těšit i na hromadu hostů, jen pro příklad: Michala Prokopa, Vladimíra Mertu, Vlastu Třešňáka, Dana Bártu a další.

Navíc máte na výběr z CD nebo DVD.

Křest proběhne teď ve čtvrtek (11.9.) v Paláci Akropolis.

---

IGGY POP si našel novou drogu - publikum

5. 9. 2008
Obrázek: IGGY POP si našel novou drogu - publikum

Před čtrnácti dny mu v kanadském Montrealu ukradli kamión s kompletní nástrojovou aparaturou za desítky tisíc dolarů, minulý týden si v Londýně během vystoupení ošklivě poranil nohu. Ani jedné z nešťastných příhod však IGGY POP a jeho kapela THE STOOGES nedovolili, aby jakkoliv poznemenaly jejich právě probíhající koncertní tažení. Sérii vystoupení, která byla doposud všechna předem vyprodána a při jejichž hodnocení se zahraniční média trumfují v superlativech...

---

Na Beatu zastavil RAY WILSON

3. 9. 2008
Obrázek: Na Beatu zastavil RAY WILSON

Zpěvák a kytarista, který nahrál s Genesis desku Calling All Stations, měl ve středu koncertní zastávku v Praze. Ray Wilson hrál akusticky s Ali Fergusonem, kytaristou kapely Stiltskin v klub Akord a ještě před tím se i s kytarou zastavil ve studiu Beatu.

---

KISS kečup

2. 9. 2008
Obrázek: KISS kečup

Kapela Kiss využívá svou značku pro další produkt. Po Kiss-rakvích, Kiss-kulečníkových koulích, nebo Kiss-gumových kachničkách (na obrázku) je tu kečup s logem Kiss a podtitulem 'Hotter Than Hell', tedy jde pravděpodobně o ostrou příchuť. První zájemci ho ochutnají v sobotu 6. září v rámci oslav druhého výročí otevření Kiss Coffeehouseu. Láhev bude stát $7.95.

Když už jsme u Kissáků, tak až do 12. září bubeník Eric Singer musí přenechat své místo v kapele Alice Coopera Jimmymu DeGrassovi (ex Megadeth, Y&T, atd). Důvod je prostý. Nemůže sedět na dvou židlích zároveň a až do zmiňovaného data se kryjí koncerty Coopera s koncerty Kiss. Pak se vrátí k Cooperovi a 2. prosince by v Brně chybět neměl. Stejně jako basák Chuck Ferdic a kytaristi Keri Kelli a Jason Hook.

A ještě ke Kiss. Vedle Kiss kečupu si prohlédněte i Kiss buginu, kterou vyzdobil beaťák Pepíno.

---
Stránky: 1 181 361 493 494 495 496 497 498 499 540 720