Stránky: 1 167 334 493 494 495 496 497 498 499 500 666

Nová deska skupiny U.D.O.

30. 3. 2007
Obrázek: Nová deska skupiny U.D.O.

Vyjde 18. května a jmenovat se bude Mastercutor. První vlaštovka bude singl The Wrong Side Of Midnight a rádia ho začnou hrát 27. dubna. Pak očekávejme další 11 novinek. U.D.O. pak pojednou na šňůru po festivalech, budou třeba hlavní atrakcí na Borstrock v Holandsku, nebo doma v Německu na Earthshaker Festivalu. Na fotce je Udo Dirkschneider (někdejší zpěvák Acceptu) druhý z prava.

Dále pak z levé strany: Mia Coldheart (Crucified Barbara), Nalle Pahlsson (Treat), Janne Stark (Overdrive), Ian Haugland (Europe), Ryan Roxie (Alice Cooper), Udo a, Oscar Dronjak (Hammerfall)

---

JUDAS PRIEST jsou ve studiu

29. 3. 2007
Obrázek: JUDAS PRIEST jsou ve studiu

Jejich nová deska, která by měla vyjít ještě letos, se bude jmenovat Nostradamus. A půjde o koncepční album o proroku z 16. století Nostradamovi. Podle včerejší zpráv z webu Judas Priest, své party právě dotočil bubeník Scott Travis a teď je na řadě Rob Halford. Prý se máme těšit na velké věci.

---

SIMMONS už nikdy nepojede turné s KISS

29. 3. 2007
Obrázek: SIMMONS už nikdy nepojede turné s KISS

Gene vyloučil jakákoliv další turné s původními členy skupiny Kiss. Simmons vysvětluje, že důvodem jeho nechuti koncertovat se spoluhráči z Kiss je skutečnost, že už nemíní tolerovat problémy Ace Frehleyho a Petera Crisse se závislostmi na návykových látkách. Baskytarista přiznává, že své kolegy má ze srdce rád, ale na turné s nimi už nepojede: "Ace mám moc rád, je to skvělý člověk, ale je si ...

---

Do Prahy přijedou taky SWEET

29. 3. 2007
Obrázek: Do Prahy přijedou taky SWEET

Glam-rocková formace, která patřila zejména v 70.letech k největším hvězdám světové hudební scény, se vrací po 2 letech do České republiky. Jejich show si nenechejte ujít 17. října v Retro Music Hall. Vstupenky v síti Ticketpro a v klubu Retro (Francouzská 4)

PS: ZDE si můežete prohlédnout fotky z pondělního koncertu Blue Effectu v Lucerna music baru.

---

MAY pracoval na muzice pro film

28. 3. 2007
Obrázek: MAY pracoval na muzice pro film

Jedná o zakázku pro IMAX (velkorozměrový kinematografický systém). Film s horolezeckou tématickou se bude výstižně jmenovat Alpy a zazní v něm skladby Queen jako Who Wants To Live Forever, It's A Beautiful Day a Bijou. Divák se bude moci vybrat na cestu společně s Johnem Harlinem III. Jde o výpravu severní stěnou Eigeru (Bernské Alpy, Švýcarsko), kde v roce 1966 zahynul Johnův otec.

---

THE EDGE nechá vyhražit svého Gibsona

28. 3. 2007
Obrázek: THE EDGE nechá vyhražit svého Gibsona

Kytarista U2 dal do dražby svou nejoblíbenější kytaru Gibson Les Paul 1975. Peníze (odhadem $80.000) pak věnuje na konto charity Music Rising, kterou pomohl založit jako nadaci pomáhající lidem postiženým hurikánem Katrina. Edge své rozhodnutí vysvětluje: "Chtěl jsem darovat něco velkého, něco, co pro mě hodně znamená. Něco, co mi bude chybět." Dražba s názvem Icons Of Music se bude konat 12. dubna 2007 v newyorském Hard Rock Café a kromě legendární kytary se zde bude dražit například saxofon podepsaný bývalým prezidentem USA Billem Clintonem a originální nahrávací kontrakt s vlastnoručním podpisem Elvise Presleyho.

---

PAPRIČKY posouvají turné

27. 3. 2007
Obrázek: PAPRIČKY posouvají turné

Red Hot Chili Peppers musejí upravit termíny pro turné po Japonsku. Důvodem je zápal plic zpěváka Anthonyho Kiedise. Měli ve středu a čtvrtek hrát v Osace a Tokiu, ale Kiedisovi, kterému lékaři diagnostikovali bronchiální zápal plic, bylo na minimálně deset dní zakázáno létání. V oficiálním prohlášení skupiny se píše: "Red Hot Chili Peppers by se rádi omluvili všem svým japonským fanouškům za to, že nebudou schopni odehrát své koncerty tak, jak bylo naplánováno, nicméně se těší na to, že se s fanoušky brzy setkají. Prosím, přijměte naši nejhlubší omluvu za veškeré problémy, které vám naše rozhodnutí mohlo způsobit." Náhradní termíny vycházejí na červen.

Když už jsme u koncert, tak na prvního máje vychází nová deska kanadských Rush. 18. album Snakes & Arrows začnou prezentovat 13. června první v USA a Kanadě a října v Evropě. Rozpis najdete ZDE

---

WHO už zase jednou

27. 3. 2007
Obrázek: WHO už zase jednou

The Who museli před 14. dny z důvodu nemoci zpěváka Rogera Daltreyho přerušit americké turné. Minulý čtvrtek se celý koncertní kolotoč zase rozjel a Roger davu v arkansaském Little Rock s potěšením sdělil: "Je to super vylézt konečně z postele." Ameriku a Kanadu už Who potěšili a 16. května začínají v Lisabonu evropskou šňůru.

Daltrey o víkendu taky hájil rebelství zesnulého kamaráda Keitha Moona. Vyšla kniha o Who v níž její autor zpochybňuje historku o tom, jak někdejší bubeník vjel do plaveckého bazénu. "Skutečně se to stalo. Dostali jsme za to účet na 50.000 dolarů, a Keithovi hrozily tři roky ve vězení. Mluvím tu o pravicové Americe šedesátých let. Americe, která neměla ráda nás, dlouhovlasé hippies. Lidé píšou knihy a neobtěžují se promluvit si s kapelou. Baví se jen s opilci a lidmi, kteří tam vlastně vůbec nebyli." Stalo se tak v roce 1967 během oslavy jednadvacátých narozenin Moona v hotelu Holiday Inn v městě Flint v Michiganu.

---

Zemřel Jan Antonín Pacák

23. 3. 2007
Dnes přišla další smutná zpráva. Ve věku nedožitých 67 let zemřel malíř a muzikant Jan Antonín Pacák. Někdejší bubeník kapely Olympic (1965 - 1971) podlehl leukémii.
---

ROLLING STONES v Brně - pokus číslo 2

23. 3. 2007
Obrázek: ROLLING STONES v Brně - pokus číslo 2

Jsou zpět! Největší rock ´n´ rollová kapela na světě se letos v létě vrátí na evropské stadiony. Turné odstartuje 5. července 2007 v belgickém Werchteru a kapela na něm odehraje 27 koncertů po celé Evropě. 22. července přijedou Rolling Stones do Brna. Vstupenky jdou do prodeje v pondělí 26.3. Více informací ZDE

---
Stránky: 1 167 334 493 494 495 496 497 498 499 500 666