Stránky: 1 167 334 494 495 496 497 498 499 500 666

Co dělají NIGTHWISH

22. 3. 2007
Obrázek: Co dělají NIGTHWISH

Chystají se vydání noviny. Šesté album Nightwish plánují vydat 26. září. O 4 měsíce dřívě 30. května vyjde první silng Eva. Kdo ho bude zpívat? Náhradnice za Tarju Turunen, která vzešla z konkurzu a jejíž jméno chce kapela do května tajit. Výběru se zůčastnilo více než dvatisíce zpěvaček. V galerii Nightwish si prohlédněte fotky ze studií Abbey Road, kde party na novou desku nahrával orchestr. Na pozdim jednou Nightwish turné po USA s kapelou Paradise Lost (na konci května vydávají 11. album In Requiem)

---

Katapult ruší koncerty v tomto týdnu

21. 3. 2007
Obrázek: Katapult ruší koncerty v tomto týdnu

Všechny koncerty skupiny Katapult v tomto týdnu se kvůli náhlé nemoci baskytaristy Jirky "Dědka" Šindeláře ruší. O náhradních termínech vystoupení budou příznivci Katapultu informováni později na internetových stránkách kapely. Zatím ještě není jasné, kolik času si Dědkova zdravotní indispozice vyžádá. My mu přejeme, aby se brzy zotavil a aby byl fit 31. května na koncertě ve Velkém sále Lucerny, kde proběhne ceremoniál vstupu Katapultu do Beatové síně slávy.

PS: zrušeny jsou akce: 21.3. Praha - Futurum, 22.3. Praha- Kbely,
24.3.Babice u Rosic

---

METALLICA už točí

20. 3. 2007
Obrázek: METALLICA už točí

První nahrávací den byl minulou středu 14. března a kapela ho slovem i obrazem zdokumentovala ZDE. Od věci určitě taky není, že Metallica nenahrává ve svém domovském studiu HQ u San Franciska (dělali tam na zatím posledním St. Anger), ale v "blíže nespecifikovaném" studiu v oblasti Los Angeles. Deváté album Metalliky by mělo vyjít do konce roku 2007 (nejpozději na počátku 2008) a jeho produkování se ujal Rick Rubin. Podle rozhovoru s Larsem (z počátku měsíce) měla kapela připravených 25 skladeb, z nichž se teď do studia dostalo 14 k nahrávání. Kapela už taky plánuje, že se během nahrávání vyvětrá. Více o letních koncertech v Evropě ZDE. Speciální koncert chystá na 8. července. Metallica zahraje na zrekonstruovaném stadionu Wembley v Londýně. Předprodej lístků pro členy fanclubu začal včera - normální smrtelníci mohou začít nakupovat lístky na netu (LiveNation.co.uk a Ticketmaster.co.uk) zítra (21.3.) od 10:00.

---

Legenda Českého bigbítu v rockovém nebi

20. 3. 2007
Obrázek: Legenda Českého bigbítu v rockovém nebi

S lítostí musíme oznámit lidu rockovému, že Franta Kotva už nenaladí ani jednu ze svých kytar, aby potěšil naši bigbítovou duši. V noci z 18.03. na 19.03. podlehl nemoci.

Neodmyslitelná opora Žlutého psa kytarista František Kotva se narodil 15. května 1952 v Praze. Po prvotním působení v zábavových kapelách Variace a Markýz John přijal angažmá u zpěvačky Evy Hurychové v její doprovodné kapele. Poté byl členem skupiny Heval, kde působil po boku Jany Kratochvílové až do její emigrace v roce 1983. Podstatnou část osmé dekády strávil ve svérázné a velmi úspěšné skupině Tango, aby po jejím rozchodu přijal na čas místo v doprovodné formaci Marcely Holanové. Na prahu 90. let se opět vrátil do řad Žlutého psa, kde působil dodnes. A odtud si v letech 1995-6 odskočil k Ivanu Hlasovi and His Boys nebov době nedávné k vlastnímu projektu L.L. Jetel. V počátcích jeho muzikantské dráhy ho nejvíc ovlivnili kytaristé Pavel Váně, Václav Veselý, Zdeněk Juračka, Radim Hladík, František Francl a Max Preser, ze zahraničních pak Peter Frampton, Alvin Lee, Jimi Hendrix a řada dalších. Od první poloviny 90. let se také intenzivně věnoval koncertní produkci a občas i produkci studiové.

/pro Muzikus Ilja Kučera ml./

Ať Ti to Franto ladí i tam nahoře!

Všichni Beaťáci

---

GILLAN v krabici

20. 3. 2007
Obrázek: GILLAN v krabici

Do dvou měsíců vyjde digitálně remasterováno sedm sólových desek Iana Gillana. Balení de luxe bude obsahovat bonusy včetně živých nahrávek, a ´b´ strany jakož i záznamy, které se na alba nedostaly fotky, texty, memorabilie a pár ironických dobových postřehů. První várka gillanovských edicí se objeví v krámech 2. dubna a obsahuje Mr. Universe (1979), Glory Road (1980), Future Shock (1981) a Double Trouble (1981). Po těchto bude následovat 7. května první Ianovo sólové album Child In Time (Ian Gillan Band, 1976), Live At The Budokan (Ian Gillan Band, 1977) a Magic (Gillan, 1982). Zde klikni na detaily alb.

---

IRON MAIDEN hráli o víkendu v Indii

19. 3. 2007
Obrázek: IRON MAIDEN hráli o víkendu v Indii

V sobotu se Dickisonova parta poprvé předvedla v Indii. Mezi dvacetitisíci fanoušky v Bangalore Palace byl i Beaťák Marek. A napsal: "Ahojte, jsem právě v Indii v Bangalore, kde jsem na koncertě Iron Maiden. Mám backstage placku a je to docela výhoda... tak se podívejte ZDE, jaká je tu atmoška."

Iron Maiden v Indii předskakovaly tamní kapely Parikrama a FTN a Lauren Harris - dcera basáka Stevea Harrise. Hvězdy večera začaly se skladbou These Colours Don't Run a následovalo: Brighter Than a Thousand Suns, Wrathchild, Trooper, The Reincarnation of Benjamin Breeg, Fear Of The Dark, Number Of The Beast, Run To The Hills, Two Minutes To Midnight, Hallowed Be thy Name ... Závěr patřil dobré zprávě - příslibu Dickinsona, že se do roka a půl chtějí do Indie vrátit.

Na další část turné vyjíždějí Iron Maiden 2. června. Po Slovinsku a Bulharsku zahrají 6. 6. v Ostravě.

---

Beatová síň slávy s Andělskými křídly

19. 3. 2007
Obrázek: Beatová síň slávy s Andělskými křídly

A je to tady! Rádio Beat vstoupilo impozantně do letošního ročníku hudebních cen Anděl 2006. Záznam z loňského slavnostního uvádění do Beatové síně slávy získal ocenění jako nejlepší DVD roku 2006. Koncert Beatové síně slávy byl nominován mezi tři největší hudební události loňského roku. Zde si podobně jako ve všech kategoriích, kde byl zastoupen domácí /ostravský soutěžící/ odnesli vavříny domácí borci.

Shrňme si tedy, čím byla Beatová síň slávy 2006 tak mimořádná: Vítězové: Hudba Praha, Michal Pavlíček a Petr Kalandra in memoriam. Poprvé v Čechách došlo k propracované fúzi mezi rockovými muzikanty a špičkovým symfonickým tělesem. Během akce aktivně vystoupilo 135 muzikantů. Z technického hlediska bylo postaveno největší pódium v dosavadní historii Sazka Arény, stejně jako ozvučení a celý technický support bylo zatím nejnáročnější, který tato hala poznala.

Celá akce byla uskutečněna bez jakýchkoliv grantů, společnou investicí Rádia Beat a agentury Interkoncerts, Ale bez téměř dvou set tisíc fanoušků, kteří si Rádio Beat týdně naladí, by tato ocenění nebyla možná.

---

RIDERS ON THE STORM mají nového zpěváka a URIAH HEEP bubeníka

19. 3. 2007
Obrázek: RIDERS ON THE STORM mají nového zpěváka a URIAH HEEP bubeníka

Jak už jsme na těchto stránkách psali Raye Manzareka a Robbyho Kriegera po čtyřech letech "opustil" Ian Astbury a vrátil se k The Cult. Místo něj teď bude v kapele Riders on the Storm zpívat Brett Scallions. Jde o 35. letého američana, který ještě loni šéfoval kapele Fuel.

Od Uriah Heep zase v lednu odešel Lee Kerslake (ze zdravotních důvodů) a místo něj zasedne za bicí soupravu Russell Gilbrook. Ten má za sebou spolupráci s Tonym Iommim nebo Van Morrisonem.

---

WHO ve středu nedohráli koncert

16. 3. 2007
Obrázek: WHO ve středu nedohráli koncert

Problém nastal už během první skladby I Can't Explain. Po pár odezpívaných větách se Roger Daltrey odebral do zákulisí. Následovali ho další členové kapely. Po pěti minutách se na pódium vrátil už jen Pete Townshend a oznámil, že Roger, který trpí na záněty průdušek, přišel úplně o hlas a koncert je tedy u konce. Devět tisíc diváků, kteří se do Tampy sjeli, mají teď dvě možnosti. Buď lístek vrátit nebo přijít na náhradní koncert, který byl oznámen na neděli 25. března. Půjde o poslední koncert Who na jejich tour po Americe a Kanadě, 26.3. hrají ještě v Hollywoodu a 16. května začínají v Lisabonu evropskou šňůru.

---

DELP spáchal sebevraždu

16. 3. 2007
Obrázek: DELP spáchal sebevraždu

Dnes je to přesně týden, co byl ve svém domě ve městě Atkinson ve státě New Hampshire nalezen mrtvý 55. letý zpěvák skupiny Boston Brad Delp. Jeho rodina přišla s prohlášením, podle kterého si zpěvák, který trpěl hlubokými depresemi, dobrovolně vzal život."Byl to člověk, který se rozdával pro ostatní, ať už to byla rodina, přátelé nebo zcela cizí lidé. Dával tolik, co mohl a jak nejlépe mohl, a byl z toho velice unaven. Utěšuje nás jedině to, že teď už je zcela určitě v klidu."

---
Stránky: 1 167 334 494 495 496 497 498 499 500 666