Stránky: 1 176 351 494 495 496 497 498 499 500 525 700

Beaťáci na cestách za muzikou

28. 2. 2008
Obrázek: Beaťáci na cestách za muzikou

Ze studiové pošty:

Včera 27.2.2008 jsem byl v Norimberku na koncertu Spooky Tooth.

Celkem sympatický klub Hirsman (kapacity zhruba jako pražský Retromusic) byl příjemně zaplněn, ale ve švech nepraskal. Support byla nějaká nevýrazná německá kapela, jejíž jméno jsem ani nepostřehl.

S.T. odehrály průřez svým repertoárem a na závěr jako přídavek samosebou Evil Woman a Stand by You Stand by Me. ...

---

Z rockerova kalendáře 28. února

28. 2. 2008
Obrázek: Z rockerova kalendáře 28. února

Brian Jones (Rolling Stones)
(narozen 28. 2. 1942, zemřel 3. července 1969)
Po druhém kytaristovi a multiinstrumentalistovi a taky nejkrásnějším chlapci z Rolling Stones toho opravdu moc nezůstalo. Snad jen historky o jeho divokém životě, prý nějaké nemanželské děti, sitarové sólo ve skladbě Paint It Black a krátké záblesky inspirace v Little Red Rooster. V kapele, v níž od počátku hudebně vyčnívali Jagger s Richardsem, měl roli jakéhosi symbolu chuligánství, na němž byla založena image Rolling Stones. "Stones nejsou jen další kapela, je to životní styl," znělo reklamní heslo, které Jones bezezbytku naplňoval. "Když se ráno probudil, vzal si obvykle speed, kokain, trochu morfia, pár tabulek LSD. Potom se pokusil oblíct, což většinou skončilo tak, že na jedné noze měl botu z krokodýlí kůže a na druhé růžový střevíc. Načež zjistil, že se nemůže postavit," vzpomíná dvorní stonesovský dodavatel drog Tony Sanchez. Začátkem roku 1969 měli vyjet Rolling Stones na americké turné a bylo zřejmé, že Jones už to nezvládne. Zprávu o tom, že ho ostatní vyloučili z kapely a na jeho místo přijali mladičkého Micka Taylora, prý přijal velkomyslně. Zhroutil se až pak. O měsíc později se oblblý všemi svinstvy na světě šel v noci vykoupat do bazénu a živý už nevyplaval. První smrt velké rockové hvězdy - rok před Hendrixem a Joplinovou.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Let Bruce Air - 666

28. 2. 2008
Obrázek: Let Bruce Air - 666
Do Prahy přiletí na krátkou návštěvu Boeing 757 ve zvláštních barvách Iron Maiden, který kapela používá na svém světovém turné Somewhere Back In Time. Letoun pronajatý od společnosti Astraeus slibuje pilotovat přímo frontman kapely Bruce Dickinson, který je na částečný úvazek zaměstnán také jako kapitán Boeingu. Kapela nabízí svým fanouškům v červenci a srpnu možnost leteckých výletů "speciálem 666 společnosti Bruce Air" na koncerty v Lisabonu, Trondheimu, Hamburku, Bukurešti, Varšavě a Praze. Dvoudenní výlet v termínu 07.-08.08.2008 po trase Londýn - Varšava - Praha - Londýn s přenocováním ve Varšavě, kde bude Bruce Dickinson slavit své padesátiny, a s odletem hned po koncertě z Prahy za 499 GBP je však již bohužel vyprodán.
---

DIMMU BORGIR free koncert na webu

27. 2. 2008
Obrázek: DIMMU BORGIR free koncert na webu

Zájemci nechť se na web připojí 5. dubna (v Evropě to bude spíše 6. dubna nad ránem). Norští metalisti budou hrát v Newport Music Hall v Columbusu v americkém státě Ohio. Kdo to chce sledovat na dálku, musí se přihlásit ZDE.

---

RUSH chystají živák

27. 2. 2008
Obrázek: RUSH chystají živák

Půjde o 2CD nazvané jednoduše Snakes & Arrows Live (Snakes & Arrows se jmenuje jejich aktuální deska). Záznam pro živák byl pořízen posledního října Rotterdamu. V obchodech se po této novince máme ptát po 8. dubnu. O tři dny později Rush vyrážejí na severoamerické turné.

A když už jsme u nových desek, tak skupina Asia taky chystá novinku na duben. Album se bude jmenovat Phoenix (obal na obrázku) ukázky čtyř písní v MP3 si můžete poslechnout ZDE. A připomínáme, že Asia přijede i do Prahy - 29. května Průmyslový palác.

---

SIMMONS píše o historii nejstaršího řemesla

26. 2. 2008
Obrázek: SIMMONS píše o historii nejstaršího řemesla

Gene už neví coby. Rozhodl se šokovat svět svým posledním literárním dílem - upřímnou historií prostituce. Kniha, nazvaná Ladies Of The Night (Dámy noci), nabídne čtenářům historický pohled do světa nejstaršího řemesla. Simmons sám se rozhodl podívat se na prostituci svým velice osobitým pohledem: "Prostitutky si velice slušně vydělávají na tom, co nám diktuje biologie." Simmonsova třetí kniha bude na pultech v průběhu letošního roku.

---

BEATLES v dražbě

25. 2. 2008
Obrázek: BEATLES v dražbě

Ve středu byla vydražena deska Black And Blue. Album z roku 1976 na kterém se poprvé s Rolling Stones objevil kytarista Ron Wood. Vinyl s hity Fool To Cry nebo Fool To Cry (a taky je tam Hot Stuff :o) si neznámý fanoušek koupil za více než 10.000 dolarů. A důvod? Na obalu byli podepsáni nejenom všichni členové Rolling Stones, ale i všichni Beatles puls Yoko Ono a Linda Eastman. Brit, který dal desku do bražby, ji koupil v garážovém výprodeji za pouhých 6 dolarů.

4. března bude v aukci filmových a hudebních memorabilií nabídnuta velmi vzácná kopie bílého dvojalba The Beatles. Nese totiž výrobní číslo 00000007 a díky tomu je její cena odhadována na 5 tisíc liber. Legenda praví, že prvních deset očíslovaných výlisků tohoto alba bylo rozděleno mezi členy Beatles. Podrobnější informace k aukci najdete na www.cameo-auctioneers.co.uk. (z www.brouci.com)

---

The Osbournes na BRIT Awards

21. 2. 2008
Obrázek: The Osbournes na BRIT Awards

Ve středu se rozdávaly ceny Britské hudební akademie. Pro rockera je asi nejzajímavější, že speciální cenu za celoživotní přínos hudbě dostal Sir Paul McCartney (na závěr večera zazpíval Hity Lady Madonna, Hey Jude a Live and Let Die) a ceremoniál uváděla rodina Ozzyho Osbournea. Ozzy večer načal uvítáním: "Měli byste odsud vypadnout, tak šup!". Vice na fotkách. Předhled ocenených ZDE.

---

Harakiri SMOKE ON THE WATER

21. 2. 2008
Obrázek: Harakiri SMOKE ON THE WATER

Pracovní týden se blíží ke svému konci, tak už třeba budete mít chuť na srandičky. Na webu se toho dá najít hodně. Radovan (podepisuje se jako Rado1) objevil japonský cover slavného hitu Smoke on the Water - je to velká jízda. Koukněte SEM

---

V sobotu se na Beatu čepuje muzika

20. 2. 2008
Obrázek: V sobotu se na Beatu čepuje muzika

Milí přátelé, Beaťáci!

Sobotní Rocková pípa už běží na našem rádiu déle než tři roky. Zpočátku jsme vstupovali do velmi neznámého prostoru a netušili jsme, jak takový pořad čtyř hodin písniček pouze na přání posluchačů v sobotu večer bude vůbec fungovat. K naší radosti se Pípa stala velmi oblíbenou a posluchačů má mnohem, mnohem víc, než lze obsloužit. S tím se ovšem objevily problémy netušené. Dobře víte, že vtipná parta u jednoho stolu dokáže automatickým opakováním volby z více telefonů najednou ...

---
Stránky: 1 176 351 494 495 496 497 498 499 500 525 700