Stránky: 1 171 341 494 495 496 497 498 499 500 511 681

KEN HENSLEY měl v pátek narozeniny

24. 8. 2007
Obrázek: KEN HENSLEY měl v pátek narozeniny

a my máme dobrou zprávu pro jeho fanoušky. Někdejší člen Uriah Heep (autor mnoha zasadních hitů) přijede sólo do Prahy. V tuto chvíli se domlouvá přesný termín jeho vystoupení v Retro Music Hall - což by mělo být na přelomu října a listopadu.

Jen pro doplnění: Kenneth Hensley se narodil 24. srpna 1945. Gratulujeme a jako dárek si (v rámci akce "naděl sobě") v dnešním (pátečním) vysílání nadělíme několik jeho skladeb - nejen s UH, ale i s The Gods, Blackfoot nebo Toe Fat.

A ještě jedna potěšující drobnost. Práve dorazila zpráva, že 26. listopadu přijede do Prahy (Retro Music Hall) svoji novou desku Mastercutor představit U.D.O.

---

KILLSWITCH ENGAGE přijedou do Prahy

22. 8. 2007
Obrázek: KILLSWITCH ENGAGE přijedou do Prahy

Americká metalcoreová formace nás poctí svou návštěvou 22. října. Zahrají v klubu Abaton (Praha 8). Do konce prázdnin vydají Killswitch Engage reedici jejich loňského alba As Daylight Dies. Jejich zpracování skladby Ronnieho Jamese Dia Holy Diver si můžete prohlednout ZDE

---

METTALICA news

22. 8. 2007
Obrázek: METTALICA news

Dnes (22. srpna) je to přesně 15 let, co Metallica zkoušela s kytaristou diabetikem Johnem Marshallem (Metal Church). Ten pak další dvě měsíce zaskakoval za Jamese, který kvůli popáleninám z koncertu v Montrealu mohl jen zpívat. John už kapele podobně vypomohl i v roce 86 (to se James rozmlátil na skateboardu).

Fotky jsou ze stránek Metallica history

Metallica momentálně dělá na nové desce. Basák Robert Trujillo prozradil, že ani jedna ze dvou skladeb, které kapela v posledním roce uváděla na koncertech jako novinky, na desce nebudou. Poslechnout si je můžete ZDE a ZDE. V říjnu se pak na trh dostane třetí pokračování hudební videohry Guitar Hero. Bude mít podtitulLegends of Rock a na soutracku je i One. Tu nejdete společně s Whiplash v novince The Heavy Metal Box. 70 skladeb z let 1968 - 1970 na 4 CD bude baleno v krabici, která vypadá jako zesilovač zn. Marshall. Datum vydání 2. října.

---

SLAYER se chystají na konec

21. 8. 2007
Obrázek: SLAYER se chystají na konec

Je to tak, kapela oznámila, že se blíží definitivní konec. Důvodem je přesvědčení frontmana Toma Arayai, že je již příliš starý na to, aby při heavymetalu házel hlavou. Araya (kterému je čtyřicet šest let) říká: "Zaslechl jsem nějaké poznámky o staříkovi, co hází hlavou, a musím souhlasit. Je to namáhavé. A proto už v tom budoucnost nevidím. Máme před sebou ještě jednu nahrávku, a pak si sedneme a promluvíme si o budoucnosti."

---

OZZFEST v černém

21. 8. 2007
Obrázek: OZZFEST v černém

Minulý čtvrtek měl kolotoč rockové muziky zastávku v Holmdel Township v americkém státě New Jersey. Přímo z PNC Bank Arts Centra (ještě předtím, než muzika vůbec začala hrát) byli do nemocnice převezeni dva fanoušci ve věku šestadvacet a čtyřiadvacet let. Oba po pár hodinách zemřeli. Jejich těla nesnesla "divoký koktejl" kokainu, marihuany a alkoholu. Na místě dění Ozzfestu byl poté okamžitě zakázán prodej a konzumace alkoholu. Město Holmdel je známo jako problematické místo, na festivalu bylo zatčeno na 80 lidí.

---

Nový duet PRESLEYHO

20. 8. 2007
Obrázek: Nový duet PRESLEYHO

Minulý týden ve čtvrtek to bylo 30 let od úmrtí Elvise Presleyho. Konalo se spoustu vzpomínkových akcí a byl natočen nový duet. Ten s králem rockenrolu (díky technice) zpívá jeho dcera Lisa Marie. Její hlas byl přidán k originální verzi In The Ghetto. Devětatřicetiletá zpěvačka má z projektu velkou radost: "Měli jsme dvě hodiny, abychom tam dosadili můj hlas. Další ráno jsem si poslechla hrubou verzi a víte, nikdy předtím jsem u práce neplakala, ale tohle jsem prostě nezvládla." ZDE si můžete skladbu poslechnout.

---

V neděli měl narozeniny GILLAN a v pondělí PLANT

19. 8. 2007
Obrázek: V neděli měl narozeniny GILLAN a v pondělí PLANT

Zpěvák jehož jméno je spojováno především s Led Zeppelin Robert Anthony Plant se narodil 20. srpna 1948. Měl přezdívku Percy, podle Percy Throwera - moderátora nudného zahradnického pořadu. Plant totiž v angličtině znamená rostlina (sazenice).

Ian Gillan (Deep Purple, Black Sabbath - Born Again) přišel na svět 19. srpna 1945. Když předloni slavil šedesátku, tak jsme mu volali a ZDE je část rozhovoru.

PS: Doporučená literatura: Schody do nebe - Led Zeppelin bez cenzury (Richard Cole, Richard Trubo) a Můj život s Deep Purple (Ian Gillan, David Cohen)

---

Po stopách BIGBÍTU (II)

18. 8. 2007
Obrázek: Po stopách BIGBÍTU (II)

Beaťák Andrej nám poslal fotky z Liverpoolu - ze Strawberry Field a z Mathew Street, kde je najdete Cavern Club (místo, kde začínali Beatles)

Mějte na svých cestách foťák v pozoru a pokud na něco narazíte, foťte a pište komentáře. Na úlovky se těšíme na adrese Katka@radiobeat.cz.

Po stopách BIGBÍTU (I)

---

PLANT dělá na desce coverů

15. 8. 2007

A né sám. Robert spolupracuje s bluegrassovou královnou Alison Krauss. Dvojice, která se setkala před sedmi lety a společně si zahrála na Leadbelly tribute v roce 2004, plánuje desku s názvem Raising Sand už několik let. Mezi předělávkami jsou hity od Gene Clarka, Toma Waitse nebo Everly Brothers. Datum vydání je stanoveno na říjen 2007.

---
Stránky: 1 171 341 494 495 496 497 498 499 500 511 681