Stránky: 1 182 363 495 496 497 498 499 500 501 544 725

ANDERSON se zlobí na spoluhráče z YES

1. 10. 2008
Obrázek: ANDERSON se zlobí na spoluhráče z YES

Jak už jsme psali, tak kapela Yes startuje 4. listopadu v Hamiltonu (Ontario) turné ke 40. letům od založení. A to bez zaneprázdněného klávesáka Ricka Wakemana, kterého zastoupí jeho syn Oliver a taky bez zpěváka Jona Adresona, kvůli jehož zdravotnímu stavu se prvně naplánovaná šňůra rušila. Na jeho místo si zatím Steve Howe, Chris Squire a Alan White našli Kanaďana Benoîta Davida (zpěvák Yes revivalu). Teď se ukázalo, že Anderson o ničem nevěděl a podle dopisu fanouškům na jeho webu s ním od jeho onemocnění nikdo z bandu téměř nebyl v kontaktu a budoucnost Yes nekonzultoval. Jon je velmi zklamán a myslí si, že celá záležitost mohla být provedena více džentlmensky: "Mluvil jsme s Alanem a domlouvali jsme se na další turné v roce 2009. O dalších aktivitách nebyla řeč." Anderson, který tento měsíc oslaví 64. narozeniny, se ve zprávě nezapomněl poděkovat fanouškům za povzbuzující zprávy, které mu stále posílají a taky za podporu své rodiny, v čele s jeho strážným andělem Janee. Členům Yes pak přeje hodně štěstí v jejich "sólo práci" a to, co se chystá teď prý v žádném případě není turné kapely Yes.

PS: Minulý víkend překvapil basák Chris Squire, když se během koncertu Foo Fighters v Las Vegas na dvě písničky objevil na pódiu. V zákulisí se pak nechal fotit nejen z frontmanem kapely Davem Grohlem (někdejší bubeník Nirvany), ale i s Vinnie Paulem (Pantera).

---

V Praze zahraje PAUL GILBERT

26. 9. 2008
Obrázek: V Praze zahraje PAUL GILBERT

Hvězda světové velikosti, kytarista, který jel loni G3 se Satrianim a Petruccim, jeden z nejlepších světových kytaristů, člověk, který s kapelou Mr. Big vyprodával velké haly v devadesátých letech a kytarista u nás bohužel méně známých Racer X, kde hraje s jistým Scottem Travisem - podobnost není náhodná, je to bubeník Judas Priest, ale také velmi příjemný a přátelský člověk s brilantní kytarovou technikou, uznávaný pedagog a autor, člověk stylově nepolapitelný, schopný zahrát vše od blues či funky po poprock. To vše a mnohem více je PAUL GILBERT. S jeho nejnovějším sólovým počinem Silence Followed by a Deafening Roar se můžete seznámit ve čtvrtek 9. října v klubu Vagón na Národní třídě.

---

Nové album SAXON v lednu

26. 9. 2008
Obrázek: Nové album SAXON v lednu

Kapela už stanovila datum na vydání jejich jubilejní dvacáté desky Into the Labyrinth. Bude to 12. ledna 2009 (v Německu o tři dny dříve). Už 17. října vypustí první singl Live To Rock. A příští měsíc taky vyjedou na turné po Německu a Velké Británii společně s Motörhead & Danko Jones. V příštím roce pak Saxon plánují šňůru po celém světě.

PS: Motörhead budlou v prosinci skandinávcům představovat australskou kapelu (prý následovníky AC/DC) Airbourne - koukněte na jejich stránky, vůbec nezní špatně.

---

Nedělní Hard and Heavy tentokrát s hostem

25. 9. 2008
Obrázek: Nedělní Hard and Heavy tentokrát s hostem
Nedělní večer na beatu bude ve znamení gothic rocku s dámským vokálem. Mezi 21. a 22. hodinou bude hostem poředu Hard and Heavy kapela INNOCENS. Probereme historii, novou desku i křest který bude 1.10. v Rock Cafe. Navíc se chystá i soutěž o vstupenky na zmíněný křest.
---

LED ZEPPELIN bez Planta?

25. 9. 2008
Obrázek: LED ZEPPELIN bez Planta?

Včera jsme psali o tom, proč se Robertovi už moc nechce do dalšího spojení s Led Zeppelin. Dnes se začíná spekulovat o tom, že by si Jimmy Page, John Paul Jones, a Jason Bonham (syn zesnulého Bonza) našli jiného pěvce. A snad už mají někoho "v oku". Tajemný zdroj prozradil jenom, že jde o Američana. No, počkejme si konkrétní výsledek … třeba je to jen novinářská kachna. Pohled do kalendáře, ale ukazuje na jeden fakt. Že zrovna dnes (25.9.) je to 28 roků, co po divokém mejdanu zemřel bubeník LZ John Henry "Bonzo" Bonham. Bylo mu jen 32 let.

---

TYLER se bude soudit

25. 9. 2008
Obrázek: TYLER se bude soudit

Zpěvák Aerosmith podal včera žalobu na neznámé bloggery. Ti se za něj a jeho přítelkyni Erin Bradyovou vydávali na internetu a psali o soukromých záležitostech z jeho života, včetně smrti jeho matky. Podle žaloby podané u soudu v Los Angeles Steven netuší, kdo je za tím. Ale podobné trable řešil už loni. Poslední dávka blogů, v nichž byly i Tylerovy fotky, se objevila na serveru Blogspot.com. Jeden z nich obsahuje 31 vstupů psaných letos "Tylerem" a do dalšího napsala sedm příspěvků "Bradyová". Od včerejška jsou oba blogy nepřístupné a visí na nich oznámení, že byly zablokovány a probíhá šetření kvůli možnému porušení podmínek poskytování služby. "Nejhorší a nejvíce zraňující jsou nejspíš příspěvky týkající se Tylerovy matky vzhledem k tomu, že před časem zemřela," uvádí žaloba, která viní neznámé pachatele z odhalování soukromí, zveřejňování falešných prohlášení a zneužití podoby.

Jeden z citátů skutečného Stevena Tylera: "Sex, drogy a rock 'n' roll? Pokud vynecháte drogy - budete mít víc času na ty dvě další položky."

---

Do sbírky fanoušků PEARL JAM a CHICAGO CUBS

24. 9. 2008
Obrázek: Do sbírky fanoušků PEARL JAM a CHICAGO CUBS

Pearl Jam frontman Eddie Vedder napsal písničku pro svůj oblíbený baseballový team Chicago Cubs. Jmenuje se All The Way a singl vyšel minulý týden (k poslechu zde). Co se kapely týče, tak muzikanti si každý jednou na své sólo dráze, ale prý už se začínají domlouvat i na společné deváté desce. Zatím poslední album Pearl Jam vyšlo v roce 2006. Vedder loni zabodovalo sountrackem k filmu Útěk do divočiny.

Na fotce je Eddie Vedder při slavnostním nadhozu na stadionu Cubs Wrigley Field loni v srpnu.

---

Proč se nechce PLANTOVI do dalšího koncertu LED ZEPPELIN

24. 9. 2008
Obrázek: Proč se nechce PLANTOVI do dalšího koncertu LED ZEPPELIN

Zpěvák se pro chlapský magazín GQ svěřil, že nejvíce ho od dalšího spojení Led Zeppelin děsí to zařizování okolo. Prý si ani neumíme představit, co "papírování" předcházelo jejich loňskému koncertu v Londýně. "Kdybychom svázali všechny papíry, které jsme museli podepsat a vyřídit, byla by z toho pěkně tlustá kniha. A já si pořád více přijdu jako muzikant a né spisovatel." Plant nevylučuje, že by se ještě někdy kapela dala pro koncert dohromady, ale zároveň přiznává, že: "Led Zeppelin nikdy nehráli na základě žádosti fanoušků, vždycky se nám čtyřem prostě jen muselo chtít sejít se a dělat rock 'n' roll. Na téma případného nového materiálu se Robert jen tajuplně usmál … tedy asi další "jen zbožné" přání fanoušků.

---

Za 14 dní nová deska PRETENDERS

24. 9. 2008
Obrázek: Za 14 dní nová deska PRETENDERS

Chrissie Hynde a její parta přichází po pěti letech s albem Break Up The Concrete. V obchodech se po něm ptejte po 7. říjnu. Zpěvačka prozradila, že jejich deváté studiové dítko se natáčelo v Los Angeles jen 12 dní. Oproti minulému počinu došlo k obmněně muzikantů. S Chrissie teď hrají kytaristi James Walbourne a Eric Heywood, basák Nick Wilkinson a bubenický veterán Jim Keltner (hrával třeba na sólových albech členů Beatles).

---

We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

23. 9. 2008
Obrázek: We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

Přesně tak se bude jmenovat Vánoční rocková kolekce, která se na trh dostane 14. října. A bude na ní pár zajímavých propojení. Dave Grohl z Foo Fighters společně s Lemmym z Motorhead a s Billym Gibbonsem ze ZZ Top natočili Run Rudolph Run (ukázka), kterou před 50 lety zpíval Chuck Berry. Koledu God Rest Ye Merry Gentlemen odzpívá Ronnie James Dio. Na kolekci se dále podíleli třeba Tony Iommi, Alice Cooper, Billy Sheehan, Steve Morse, Joe Lynn Turner nebo pánové z Korn. Takové Rolničky nebo Tichá noc v jejich podání, to bude asi něcíčko.

---
Stránky: 1 182 363 495 496 497 498 499 500 501 544 725