Stránky: 1 168 334 496 497 498 499 500 501 502 667

Za bigbítem do kina

12. 3. 2007
Obrázek: Za bigbítem do kina

Od příštího čtvrtka hostí Praha 14. ročník filmového festivalu Febiofest. Vyrazit můžete i na celovečerní dokument o kapele The Police Všichni zírají (Everyone Stares: The Police Inside Out). Ten Stewart Copeland sestříhal ze záběrů pořízených před 30 lety amatérskou kamerou a ze záběrů sestříhal celovečerní film. Na letošním febiofestu si budou promítat taky nové snímky o kultovních Pixies nebo zakladateli Velvet Underground Johnu Caleovi.

---

VAN HALEN musejí poupravit plány

12. 3. 2007
Obrázek: VAN HALEN musejí poupravit plány

Důvod se nesnaží maskovat. Eddie jde na léčení a už to nechce odkládat. Na webu Van Halen nechal fanouškům dopis s tím, že si všech příznivců kapely váží. Že bez nich by Van Halen nebyli ničím. Bohužel teď není schopen dát ze sebe to nejlepší a raději odchází do léčebny. Teší se na návrat a děkuje za podporu z celého srdce. Celý dopis ZDE

---

Zemřel zpěvák skupiny BOSTON

12. 3. 2007
Obrázek: Zemřel zpěvák skupiny BOSTON

V pátek 9. března byl ve svém domě ve městě Atkinson ve státě New Hampshire nalezen mrtvý 55. letý Bradley E. Delp. Brad se narodil 12. června 1951 nedaleko Bostonu ve městě Danvers (dříve se jmenovalo Salem - město čarodějnic). První kytaru si běžel koupit ve třinácti, když v televizi viděl vystoupení Beatles v The Ed Sullivan show. V roce 1970 se stal členem cover bandu Hot-Watt. Tam se taky setkal s Tomem Scholzem a založili spolu skupinu Boston. V té Brad působil nejen u mikrofonu (na deskách nazpíval i všechny doprovodné vokály), ale taky hrál na kytaru, klávesy nebo harmoniku. Kromě Bostonu působil taky v kapelách Return to Zero a byl členem bostonského Beatles revival bandu Beatlejuice. Delp byl ženatý s Micki Delp - s níž měl dvě děti. Letos létě se chtěl oženit podruhé - během letní šňůry kapely Boston se jeho chotí měla stát Pamela Sullivan. Brad byl vegetarián a často koncertoval na charitativních akcích. Příčinu úmrtí určí pitva.

---

Fotbalisty Glasgow "svezl" DICKINSON

6. 3. 2007
Obrázek: Fotbalisty Glasgow "svezl" DICKINSON

O frontmanovi Iron Maiden jsme už několikrát psali i na tomto webu ve spojitosti s jeho vedlejšákem - je pilot společnosti Astraeus. Minulý rok v létě překvapil na 200 Britů, když pilotoval jejich Boeing 757 na strastiplné cestě z Blízkého východu (více ZDE). Teď se zase nestačili divit fotbalisté Glasgow Rangers. První důstojník Bruce, coby zanícený fotbalový fanda se dobrovolně přihlásil, že chce dopravit sportovce na jejich zápas v Tel ...

---

O víkendu měla premiéru novinka od BON JOVI

5. 3. 2007
Obrázek: O víkendu měla premiéru novinka od BON JOVI

Skladba se jmenuje We Got It Goin' On a John Bon Jovi a Ritchie Sambora ji napsali spolu s country duem Big Kenny and John Rich. Včera večer ji slyšeli jako první diváci Arena Football League (Liga amerického fotbalu v hale) - skladba se stala hymnou této soutěže. A není to náhoda. John Bon Jovi je zakladatelem a spoluvlastníkem teamu Philadelphia Soul. Mr. Samabora má v klubu taky své prachy a zájmy. Skladba k níž si můžete "přičichnout" ZDE bude součásti nové (snad prý letošní) desky Bon Jovi.

PS: A když už jsme u těch novinek, tak Megadeth na svém webu mají ke stáhnutí čerstvou písničku Sleepwalker z nadcházející desky United Abominations (datum vydání: 15. května). A vůbec nezní špatně.

---

PRAHA - HLAVNÍ MĚSTO ROCKU

5. 3. 2007
Obrázek: PRAHA - HLAVNÍ MĚSTO ROCKU

Tak nejen vzkříšení Genesis, ale i Police. Pražský koncert mají na programu 16. září a bude se konat v Sazka aréně. Další zastávky Stinga + Andyho Summerse a Stewarta Copelanda po Evropě ZDE

---

Rocknoviny

1. 3. 2007
Obrázek: Rocknoviny

Mick Jagger a Martin Scorsese připravují film. Bude se jmenovat The Long Play (LP) a měl by být o dvou přátelích a hudební branži. Další, kdo by se měl na smíku podílet, je oscarový scénárista William Monahan.

Nová deska Alice Coopera se bude jmenovat Along Came a Spider a k našim uším se dostane v květnu. Na desce se podíleli kytaristi Keri Kelli a Damon Johnson, basák Chuck Garric a bubeník Kiss Eric Singer.

30. březen je pak datum pro novou desku Joea Cockera - Hymn For My Soul. Bude na ní deset novinek.

---

THE DOORS mají svoji hvězdu

1. 3. 2007
Obrázek: THE DOORS mají svoji hvězdu

Od včerejška září na chodníku slávy v Hollywoodu zlatá hvězda The Doors. Slavnostního aktu se zúčastnili jen Robby Kreiger a Ray Manzarek. Jim Morrisson to sledoval z rockerského nebe/pekla a kde byl John Densmore ...? Asi někde hrál se svým novým bandem Tribaljazz.

---

500 FLÁKŮ OD BEAŤÁKŮ

1. 3. 2007
Obrázek: 500 FLÁKŮ OD BEAŤÁKŮ

Měli jste týden na sestavení žebříčeku pětiset nejzásadnějších rockových skladeb. Od 26. února do 2. března jsme ji je přehráli:

PONDĚLÍ: 500. - 401. pozice

ÚTERÝ: 400. - 301. pozice

STŘEDA: 300. - 201. pozice

ČTVRTEK: 200. - 101. pozice

PÁTEK: 100. - 1. pozice

Nejlpší desítka:

1 ANOTHER BRICK IN THE WALL - PINK FLOYD
2 BLACK DOG - LED ZEPPELIN
3 HEY JUDE - BEATLES
4 PARANOID - BLACK SABBATH
5 SATISFACTION - ROLLING STONES
6 STAIRWAY TO HEAVEN - LED ZEPPELIN
7 SMOKE ON THE WATER - DEEP PURPLE
8 HIGH HOPES - PINK FLOYD
9 EVERY BREATH YOU TAKE - POLICE
10 BOHEMIAN RHAPSODY - QUEEN
---

Novinky BLACK SABBATH vyjdou v dubnu a už teď jsou k slyšení na Beatu!

28. 2. 2007
Obrázek: Novinky BLACK SABBATH vyjdou v dubnu a už teď jsou k slyšení na Beatu!

Hned druhého to bude očekávaná kompilace "Black Sabbath: The Dio Years". Tedy album složené z 12. hitů se spolupráce Black Sabbath s Ronnie Jamesem Diem + live nahrávky Children Of The Sea a třech novinek: The Devil Cried (singl, který vyjde 13. března a k poslechnutí už je na Beatu nebo ZDE), Shadow Of The Wind, Ear In The Wall. Posledního dubna se pak na pulty obchodů dostane exkluzivní limitované (jen 5000 kusů) live album "Hammersmith Odeon Show!" - opět zde zpívá Dio a seznam skladeb je následující: E5150, Neon Knights, N.I.B., Children Of The Sea, Country Girl, Black Sabbath, War Pigs, Slipping Away, Iron Man, The Mob Rules, Heaven And Hell, Paranoid, Voodoo, Children Of The Grave.

---
Stránky: 1 168 334 496 497 498 499 500 501 502 667