Stránky: 1 177 352 496 497 498 499 500 501 502 528 703

Další vstoupili do Rock and Rollové síně slávy

10. 3. 2008
Obrázek: Další vstoupili do Rock and Rollové síně slávy

Během pondělního slavnostního ceremoiálu v hotelu Waldorf Astoria v New Yorku Billy Joel uvedl do Rock and Roll Hall of Fame Johna Mellencampa, Lou Reed canaďana Leonarda Cohena, leader Creedence Clearwater Revival John Fogerty skupinu The Ventures a herec Tom Hanks kapelu The Dave Clark Five. Tady se bude hodně vzpomínalo na frontmana Mikea Smitha, který před 14. dny zemřel. V kategorii non-performer byla oceněna autorsko-producentská dvojce Kenneth Gamble a Leon Huff. Pocty se dostalo i pop star Madonně, kterou do síně slávy uvedl Justin Timberlake. O uvedených rozhoduje více než 700 rockových expertů, ale i majitelů a ředitelů významných hudebních korporací.

John Mellencamp Dave Clark Leonard Cohen
---

Moderátoři Beatu zrají (jako víno)

10. 3. 2008
Obrázek: Moderátoři Beatu zrají (jako víno)

Během 3. dnů se na Beatu slavilo hned třikrát. V pátek měl kulatiny Martin Vyušil, v sobotu s ženami (MDŽ) a Vladimírem Mišíkem slavil Honza Tomek a včera se dortem cpal Dan Kohout. Dodatečné připití na Šůšovo, Johanovo i Ptícovo zdraví se taky počítá.

---

Bronzový BON SCOTT

8. 3. 2008
Obrázek: Bronzový BON SCOTT

V neděli 24. 2. byla v australském městě Fremantle odhalena bronzová socha zpěváka AC/DC v životní velikosti (autor - sochař Greg James - na fotce). Pokud tam pojedete, hledejte v přístavišti. Bon Scott se narodil 9. července 1946 ve Skotsku. Když mu bylo šest, tak se jeho rodina přestěhovala do Austrálie. Nejprve žili v Melbourne a o čtyři roky později se přestěhovali na západ Austrálie právě do Fremantle. A toto místo pak Bon označoval jako hometown.

Jak se "rodil" bronzový Bon si můžete krok po kroku prohlédnout ZDE

---

ASIA zahraje v Retru

7. 3. 2008
Obrázek: ASIA zahraje v Retru

Tak ani Lucerna, ani Průmyslový palác - britská supergroup osmdesátých let v původní sestavě ve složení Steve Howe (ex-Yes) John Wetton (ex-King Crimson, Uriah Heep, Roxy Music), Geoff Downes (ex-Yes, Buggles) a Carl Palmer (ex-ELP) zahraje pro české fanoušky 29. května v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha).

---

WOOD věnoval svou malbu Královské akademii umění

4. 3. 2008
Obrázek: WOOD věnoval svou malbu Královské akademii umění

Tedy přesněji výtěžek z dražby obrazu s názvem: A study of Carlos and Darcy Rehearsing. Kytarista Rolling Stones na něm zvěčnil hvězdy Královského baletu. Wood vysvětluje: "Získal jsem privilegium stát v jednom z křídel Královského baletu a namalovat přední britské baletní tanečníky. Preciznost jejich pohybů je naprosto uchvacující."

---

CAVALEROVCI přijedou do Liberce TANKIAN do Ostravy

4. 3. 2008
Obrázek: CAVALEROVCI přijedou do Liberce  TANKIAN do Ostravy

Zpěvák a kytarista Max a bubeník Igor se chystají na turné po Evropě pod hlavičkou Cavalera Conspiracy. Hrají s mini ještě kytarista Soulfly Marc Rizzo a basák francouzských Gojira Joe Duplantier. Půjde o podporu desky Inflikted (vychází tento měsíc. Na myspace odhalili jízdní řád turné a 3. července mají zastávku v Liberci.

Taky jeden ze zakladatelů slavných System Of A Down Serj Tankian (myspace) bude svoji novou (první sólo) desku Elect the Dead představovat u nás. Na 5. června si zamluvil ostravskou ČEZ Arénu. Předprodej začal v pondělí.

---

Z Beatové rozhledny

4. 3. 2008
Obrázek: Z Beatové rozhledny

Buddy Miles

(George Allen Miles, Jr., narozen 5. září 1947, zemřel 26. února 2008)

Krátce po šedesátce zemřel minulý týden v texaském Austinu jeden z nejslavnějších rockových bubeníků všech dob. Buddy Miles se zapsal do povědomí rockového publika na legendárním festivalu v kalifornském Monterey v roce 1967, kde tehdy vystoupil s chicagskými bluesmeny Electric Flag (s Mikem Bloomfieldem). Nejspíš právě zde si ho povšiml Jimi Hendrix a když po dvou letech rozpustil svoji kapelu Experience, do nové kapely Band Of Gypsies si vybral právě Buddyho Milese (ostatně Buddy s ním hrál už na dvojalbu Electric Ladyland). Ten v té době vedl vlastní, nepříliš úspěšnou kapelu Buddy Miles Express a nad nabízeným angažmá neváhal ani vteřinu.Po Hendrixově smrti hrával Buddy Miles s kdekým, včetně Carlose Santany a Erika Claptona či George Clintona. Zároveň pracoval jako producent.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

PS2: tento týden už jsme informovali o úmrtí Jeffa Healeyho, teď o Buddy Milesovi a ještě jedna smutná zpráva. Minulý čtvrtek zemřel taky Mike Smith - frontman Dave Clark Five. Čtyřiašedesátiletý Smith zemřel na zápal plic. Navíc byl po nehodě z roku 2003, kdy upadl ve svém domě ve Španělsku, částečně ochrnut. Smith měl být společně se svými kolegy přizván dne 10. března ke svým slavným kolegům do legendární Rokenrolové síně slávy.

---

Zemřel JEFF HEALEY

3. 3. 2008
Obrázek: Zemřel JEFF HEALEY

Kanadský bluesrockový kytarista a zpěvák původem z Toronta včera prohrál svůj boj s rakovinou. Bylo mu 41 let. Jen připomeneme, že Jeff v jednom roce života oslepl. Kytary se chopil prý už ve třech letech. Hrál vlastní specifickou technikou. Spolupracoval s Albertem Collinsem, B.B. Kingem, Stevie Ray Vaughanem, Markem Knopflerem, Georgem Harrisonem nebo a Jeffem Lynnem a dalšími. Tento měsíc by měla vyjít poslední deska Jeffa Healeyho Mess of Blues.

---

K.O. VÍKEND

2. 3. 2008
Obrázek: K.O. VÍKEND

A je dobojováno. Na počátku bylo 108 interpretů a vítěz je jen jeden a jsou to PINK FLOYD

druhá skončila METALLICA

a třetí LED ZEPPELIN

dobrá práce Beaťáci. Zase si to někdy zopakujeme.

SOUTĚŽNÍ PAVOUK ZDE


---

Beaťáci na cestách za muzikou

28. 2. 2008
Obrázek: Beaťáci na cestách za muzikou

Ze studiové pošty:

Včera 27.2.2008 jsem byl v Norimberku na koncertu Spooky Tooth.

Celkem sympatický klub Hirsman (kapacity zhruba jako pražský Retromusic) byl příjemně zaplněn, ale ve švech nepraskal. Support byla nějaká nevýrazná německá kapela, jejíž jméno jsem ani nepostřehl.

S.T. odehrály průřez svým repertoárem a na závěr jako přídavek samosebou Evil Woman a Stand by You Stand by Me. ...

---
Stránky: 1 177 352 496 497 498 499 500 501 502 528 703