Stránky: 1 182 363 496 497 498 499 500 501 502 544 725

Nominace do rock'n'rollové síně slávy

23. 9. 2008
Obrázek: Nominace do rock'n'rollové síně slávy

V dubnu příštího roku se bude v Clevelandu v Ohiu tradičně otevírat Americká Rock and Roll Hall of Fame. Letos byli pro uvedení nominováni kytarista Jeff Beck, skupiny Metallica, The Stooges, War a Chic, rapeři Run DMC, zpěvačka Wanda Jackson a soulová legenda Bobby Womack. Teď je to na více než pětistovce muzikantů, hudebních novinářů a dalších odborníků, aby vybrali "vyvolené". Loni byla vedle Johna Mellencampa, The Ventures, Leonarda Cohena a The Dave Clark Five do síně slávy uvedena Madonna a dost se začalo spekulovat o její "rock´n´rollovosti".

---

Další kousek nové desky AC/DC

23. 9. 2008

Na MySpace AC/DC je k poslechu druhá skladba z jejich chystané desky Black Ice. Jmenuje se War Machine. Bez komentáře …

PS: přidáváme i video k Rock 'N' Roll Train

---

JORN LANDE v Praze!

20. 9. 2008
Obrázek: JORN LANDE v Praze!

Bývalý zpěvák Masterplan přijede představit novou desku Lonely Are The Brave (pokud seženete vydání s bonusem - vychutnáte si i přídavek: cover Stormbringer od Deep Purple - Lande je velkým fanouškem kapely). Jørn Lande si na 27. listopadu 2008 zamluvil pražský klub Retro Music Hall.

A připomínáme, že v Retru zahraje 9. února 2009 Americký kytarista Richie Kotzen.

---

Rocková pípa zazimována

20. 9. 2008
Obrázek: Rocková pípa zazimována

V sobotu 20. září byla poslední letošní pípa na zahradě a zároveň taky v Jablonci nad Nisou v hospůdce Tatáž Pakáž [U Jeslí 5]. Společně jsme si léto pěkně užili a těšíme se zase za rok.

Poděkování patří všem co přiložili "ruku k pípě" a za fotodokumentaci Jirkovi Wagnerovi. Obrázky ze všech pražskcýh píp nadete ZDE.

---

Beaťáci na koncertech

18. 9. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech

Kachnin "bratránek" Pepa byl minulý pátek (12.9.) na koncertě Metalliky v Berlíně a poslal luxusní fotky:

---

AC/DC Tour – zatím pro USA a Kanadu

18. 9. 2008
Obrázek: AC/DC Tour – zatím pro USA a Kanadu

Kapela se rozhodla, že Black Ice World Tour začne 28. října ve městě Wilkes-Barre v Pensylvánii. Do 18. prosince 2008 pak potěší fanoušky v dalších 23 městech (pro New York si připravili dva koncerty). Předprodej lístků začne teď v pátek. Pak příjde na řadu plán pro Evropu (doufám, že jim někdo připomene, že mají velkou fanouškovskou základnu v Česku), Jižní Ameriku a Asii.

Komentáře Briana Johnsona a Anguse Younga k nové desce Black Ice

---

Guitar Hero: World Tour – něco pro hračičky

16. 9. 2008
Obrázek: Guitar Hero: World Tour – něco pro hračičky

Koncem října se k zájemcům dostane další z her do rodiny Kytarových hrdinů. Pokračování slavné série s podtitulem World Tour má totiž kromě dvou nových nástrojů (a tedy i možnosti poskládat si kapelu jako v Rock Bandu) nabídnout převratnou možnost vytvářet si vlastní muziku. Počet startovacích hudebních skladeb přesáhne cokoliv, co bylo dosud v sérii Guitar Hero k vidění a slyšení - půjde o průřez 40 let rocku - 86 skladeb od American Woman od Guess Who po nově natočenou Pretty Vacant od Sex Pistols - TADY je seznam. Více o hře ZDE.

---

BRUCE DICKINSON je teď více pilot – než zpěvák

16. 9. 2008
Obrázek: BRUCE DICKINSON je teď více pilot – než zpěvák

Před 14. dny "odřídil" Boeing 757 na jehož palubě byla více než stovka vojáků jednotky RAF (Royal Air Force), což jsou Královské vzdušné síly britského vojska. Jednotka se vracela z mise v Afghánistánu. A teď o víkendu dopravil domů dovolenkující Angličany z egyptského Sharm El Sheikh, kteří tam uvízli kvůli krachu cestovní kanceláře XL Leisure, které patří i flotila charterových letadel XL Airways. Až 85 tisíc Britů podle odhadů úřadů měli problém dostat se domů z dovolené.

---

Nový klip AC/DC

16. 9. 2008
Obrázek: Nový klip AC/DC

Pokud vás zajímá jak teď vypadají kluci z AC/DC - koukněte se na jejich webu (TADY) na upoutávku k novému videoklipu ke skladbě Rock N Roll Train. Ten se točil za přítomnosti fanoušků 15. srpna v Londýně a premiéru bude mít tento pátek na VH1. Na stejných stránkách si taky můžete stáhnout rozhovor Anguse Younga a Briana Johnsona s Howardem Sternem. Jeho show navštívili minulé úterý.

---

Pohasla záře dalšího démantu

16. 9. 2008
Obrázek: Pohasla záře dalšího démantu

V pondělí 15. září zemřel RICK WRIGHT. Klávesáka a zakládajícího člena Pink Floyd zabila rakovina.

28. července 2008 oslavil 65. narozeniny.

"Nikdo nemůže nahradit Richarda Wrighta, byl to můj spoluhráč a můj přítel. Byl laskavý, nenáročný a skromný ale jeho oduševnělý hlas a způsob jeho hraní - to byly magické složky našich nejuznávanějších věcí. Špatně se mi hledají slova. Měl jsem ho moc rád a bude mi chybět." David Gilmour

Richard Wright Online Memorial

---
Stránky: 1 182 363 496 497 498 499 500 501 502 544 725