Stránky: 1 182 363 497 498 499 500 501 502 503 544 725

Pohasla záře dalšího démantu

16. 9. 2008
Obrázek: Pohasla záře dalšího démantu

V pondělí 15. září zemřel RICK WRIGHT. Klávesáka a zakládajícího člena Pink Floyd zabila rakovina.

28. července 2008 oslavil 65. narozeniny.

"Nikdo nemůže nahradit Richarda Wrighta, byl to můj spoluhráč a můj přítel. Byl laskavý, nenáročný a skromný ale jeho oduševnělý hlas a způsob jeho hraní - to byly magické složky našich nejuznávanějších věcí. Špatně se mi hledají slova. Měl jsem ho moc rád a bude mi chybět." David Gilmour

Richard Wright Online Memorial

---

YES vyrážejí na turné – zatím bez Andersona

15. 9. 2008
Obrázek: YES vyrážejí na turné – zatím bez Andersona

Doufejme, že na druhý pokus už se to podaří. První šňůru ke 40. letům založení kapely museli Yes zrušit pro nemoc zpěváka Jona Andersona. Ten stále ještě není stoprocentně fit, ale přesto šňůra bude a společně se Stevem Howem, Chrisem Squirem, Alanem Whitem a Oliverem Wakemanem, který nahradí jeho zaneprázdněného otce Ricka, s kapelou pojede

kanaďan Benoît David (zpěvák Yes revivalu). První koncert v tomto složení odehrají 4. listopadu 2008 v Hamiltonu (Ontario).

Kapela doufá, že postupem času bude Jon schopen se k nim přidat. A co dělá Rick? Prezentuje svoji novou knihu Grumpy Old Rock Star and other Wondrous Stories (Mrzutá stará rocková hvězda a další roztodivné příběhy).

---

QUEEN v pátek zahájili turné a dnes si můžete koupit jejich novou desku

15. 9. 2008
Obrázek: QUEEN v pátek zahájili turné a dnes si můžete koupit jejich novou desku

První show odehráli v ukrajinském Charkově na antiAIDS koncertě pro 400 000 lidí. Českému fanouškovi netřeba snad připomínat datum 31.10. - Queen zahrají v Praze.

Velmi očekávaný společný počin Queen a Paula Rodgerse The Cosmos Rocks je od dnešního dne k dostání v obchodech!

Další info (včetně recenze nové desky) najdete na webových stránkách queenlegend.com.

---

Rocková pumpa v MLADÉ BOLESLAVI

11. 9. 2008
Obrázek: Rocková pumpa v MLADÉ BOLESLAVI

Stejně jako před měsícem v Českých Budějovicích, nebo na začátku prázdnin v Kolíně a nebo už po několikáte v Praze na Jižní spojce, tak i v Mladé Boloslavi - Kosmonosích jsme ve středu 10.9. tankovali bigbít a rozdávali originální otisky na auta.

---

Další sňatky z rozumu?

10. 9. 2008
Obrázek: Další sňatky z rozumu?

Queen & Paul Rodgers: The Cosmos Rocks (2008)

Tak a je to tady! Pravda, dosud toho o prvním regulérním opravdu novém albu Queen s Paulem Rodgersem víme příliš málo na to, abychom je podrobili recenzi. Tak zatím jen několik málo postřehů. První a potěšitelný komentář: není to prý žádná katastrofa typu Calling All Stations (Genesis), hlavně proto, že Rodgers není žádný zpěvák třetí kategorie a že se oběma stranám daří nacházet styčná místa svých opravdu rozlišných hudebních životopisů (což jim na pražském koncertě ještě moc nešlo). Tentokrát tedy opravdu žádná alchymie - Kecalovy námluvy mají nejspíš za sebou. ...

---

DAVE EVANS chystá desku

10. 9. 2008
Obrázek: DAVE EVANS chystá desku

První si upřesněně o koho jde. Dave Evans byl první zpěvák, se kterým AC/DC vešli do nahrávacího studia. A i v archivu Beatu máme jím nazpívané T.N.T. a Can I Sit Next To You Girl z roku 1974. Evans měl problémy především s Malcolmem Youngem a byl ještě před natočením první desky vystřídán Bonem Scottem. Později působil v kapelách Rabbit, Hot Cockerel a Thunder Down Under. Pak se dal na sólo dráhu. První album pod názvem Hell of a Night vyšlo v roce 2001, o pět let později následovalo Sinner a letos na podzim přijde třetí kus Judgement Day. Do prodeje půjde v Anglii (a Autrálii už je venku) týden před novou deskou AC/DC Black Ice 13. října.

---

Létající BRUCE

9. 9. 2008
Obrázek: Létající BRUCE

Mr. Dickinson je zase chválen mimo pole rockové. To, že zpěvák Iron Maiden je taky pilotem britských aerolinii Astraeus, to už jsme zmiňovali několikrát. V poslední srpnový den se Boeing 757 pilotován kapitánem Dickinsonem postaral o přepravu třetí jednotky RAF (Royal Air Force), což jsou Královské vzdušné síly britského vojska. Jednotka se vracela ze 7 měsíční mise v Afghánistánu. Nadšení více než stovky vojáků, že právě oni mají to štěstí být dopravena domů Boeingem pilotovaným samotným Brucem, bylo obrovské. To si umíme představit. Pokud si vaše představivost a kreativita troufne na vytvoření vánoční pohlednice Iron Maiden, čtěte TADY.

A ještě jedna záliba Dickinsona - rybaření.

---

Koukni na nový klip Scars on Broadway

9. 9. 2008
Obrázek: Koukni na nový klip Scars on Broadway

Daron Malakian a John Dolmayan - kytarista a bubeník System of a Down si vytvořili vlastní band. O Scars on Broadway už jste asi slyšeli, jejich nový videoklip k písni World Long Gone si může prohlédnout ZDE. Režíroval ho Joel Schumacher (Hráči se smrtí, Batman navždy, 8 MM, Telefonní budka) a malou roli v něm kromě fanoušků dostala i Daronova přítelkyně a modelka Jessica Miller.

---

Deska ARAKAINU bude později

9. 9. 2008
Obrázek: Deska ARAKAINU bude později

Z webu kapely:

Chtěli bychom oficiální cestou vysvětlit fanouškům kapely, že po dohodě s vydavatelstvím a managementem Arakainu se termín vydání nového CD posunuje na zimní období po Novém roce. Zpoždění je způsobeno velkou koncertní zátěží během letních prázdnin, kdy nevznikl dostatečný časový prostor pro ...

---

MONSTER MAGNET v Praze

9. 9. 2008
Obrázek: MONSTER MAGNET v Praze

Včera jsme psali o koncertu legendy bluesové Waltera Trouta v Ústí nad Labem. 17. listopadu si přijdou na své i vyznavači tvrdší muziky. V pražském klubu Roxy zahrají hardrockoví Monster Magnet. Jako předkapely přivezou psychedelické trio Nebula a britské Pilgrim Fathers. Vstupenky jsou již v předprodeji v síti Ticketpro a Ticketstream.

---
Stránky: 1 182 363 497 498 499 500 501 502 503 544 725