Stránky: 1 168 334 498 499 500 501 502 503 504 667

Cornel odešel z AUDIOSLAVE

19. 2. 2007
Obrázek: Cornel odešel z AUDIOSLAVE

Chris Cornell vydal oficiální prohlášení, že pro lidské i muzikantské rozdíly odchází z kapely Audioslave. "Ostatním třem členům v budoucím počínání nepřeji nic než všechno nejlepší." Zároveň oznámil, že na prvního máje vyjde jeho druhá sólová deska. Bude se jmenovat Carry On a bude obsahovat 14 písní. Pak taky společně s Scottem Weilandem (Velvet Revolver) a Serjem Tankianem (System Of A Down) natočil skladby pro soundtrack k hororu Bug s Ashley Judd v hlavní roli. Film má ...

---

Zrušen Smoke On The Water jam

15. 2. 2007
Obrázek: Zrušen Smoke On The Water jam

V neděli měli mít v Londýně dostaveníčko na dva tisíc kytaristů s tím, že společně zahrají Smoke on the Water. S pomocí klasického riffu Ritchieho Blacmorea chtěli pokořit světový rekord v počtu současně hrajících kytaristů jeden song. Bez podrobností byla akce zrušena prý kvůli nepředvídaným okolnostem. Zatím z nejvíce z 1322. kytar znělo Smoke on the Water v roce 1994 ve Vancouveru.

---

POLICE začnou tour v Kanadě

15. 2. 2007
Obrázek: POLICE začnou tour v Kanadě

Sting, Andy Summers a Stewart Copeland začínají 28. května ve Vancouveru společné turné po 23. letech. Police svůj comeback oficiálně potvrdili svým pondělním vystoupením na předávání hudebních cen Grammy. Sting před tím, než skupina spustila Roxanne, křikl do davu: "Dámy a pánové, my jsme Police a jsme zpět." Police chtějí po celém světě odehrát kolem osmdesáti vystoupení a plánují navštívit kromě Kanady a USA například Velkou Británii, Jižní Ameriku a Japonsko. Označme jim na globusu taky Česko.

---

OZZY přiveze kapelu KoЯn

15. 2. 2007
Obrázek: OZZY přiveze kapelu KoЯn

Jak už jsme informovali 26. června přijede do Prahy Ozzy. V Sazka aréně mu vedle kapely Black Label Society (band Osbourneova kytaristy Zakka Wyldea) zahrají i KoЯn. Lístky půjdou do prodeje v nejbližších dnech - na Beatu budeme informovat.

---

BEAŤÁCI - čtenáři

13. 2. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI - čtenáři

Knihkupectví Volvox Globator nabízí pro Beaťáka hned několik zajímavých titulů. A o který z nich je největší zájem? O knihu hudebního publicisty Stevena Rosena Black Sabbath. Pro sepsání biografie Black Sabbath byste sotva nalezli kvalifikovanějšího člověka - už to budou bezmála tři desetiletí, co společně s Ozzy Osbournem zdemolovali jeho hotelový pokoj... Publikace se nevyhýbá žádnému tématu: exkluzivně popisuje vnitřní rozbroje, závislost na drogách, domnělý satanismus i okolnosti "comebacku" Black Sabbath. Páně Osbournova nechvalně proslulá záliba v netopýřích hlavičkách je rázem odsouzena do role bezvýznamné lapálie. A jak tedy vypadá knižní Top 5 rockových titulů Volvox Globátor:

1. Rosen: Black Sabbath

2. Cole, Trubo: Schody do nebe - Led Zeppelin bez cenzury - tohle musí přečíst každý Beaťák

3. Cross: Těžší než nebe - Životopis Kurta Cobaina

4. Harry: Beatles encyklopedie

5. Ian Anderson & Jethro Tull: Na rokenrol už jsem starej, ale umřít ještě nechci!

---

Deska k poctě TRAVELING WILBURYS

13. 2. 2007
Obrázek: Deska k poctě TRAVELING WILBURYS

Právě vyšlo album Strumming Wilburys na kterém Sean Lennon, Cheap Trick, Steve Jones ze Sex Pistols a Everclear vzdávají hold superkapele Traveling Wilburys. Tu v roce 1988 založil George Harrison (pod přezdívkou Nelson-Spike) společně s Bobem Dylanem (Lucky-Boo), Royem Orbisonem (Lefty), Jeffem Lynnem (Otis-Clayton) a Tomem Pettym (Charlie T. Jnr.-Muddy). Na desce je 10 coververzí včetně asi neslavnější Handle With Care nebo End Of The Line. Ukázky si můžete poslechnout ZDE. V letošním roce mají také vyjít remasterované verze původních dvou desek Traveling Wilburys.

---

LENINGRAD COWBOYS ve studiu BEATU

13. 2. 2007
Obrázek: LENINGRAD COWBOYS ve studiu BEATU

Finští rockoví recesisté hrají dnes večer (úterý 13. 2.) v klubu Roxy. Více o koncertu ZDE. Panáčkové se přišli osobně ukázat do studia a nejen že předvedli svoje parádní účesy a kostýmy, ale hlavně odpověděli na všetečné otázky Beaťáků. Jako třeba na ten Robertův: Slyšel jsem, že jste přijeli do Prahy na traktorech Zetor. Zajímalo by mě, zda popředu, nebo pozadu.


---

V noci na pondělí se rozdávaly GRAMMY

12. 2. 2007
Obrázek: V noci na pondělí se rozdávaly GRAMMY

Nás samozřejmě zajímá kategorie ROCK. Ze zpěváků si gramofonek odnesl Bob Dylan za skladbu When The Deal Goes Down z alba Modern Times - to bylo označeno za nejlepší soudobé folkové album. Z kapel pak Red Hot Chili Peppers za Dani California, která se stala i nejlepší rockovým songem roku 2006 a deska z níž pochází Stadium Arcadium je nejlepším albem. Kategorii hard rocku vyhráli Wolfmothers za Woman, mezi metalisty Slayer za Eyes of the Insane. Nejlepší instrumentálku natočili Flaming Lips a skladba má předlouhý název The Wizard Turns On... The Giant Silver Flashlight and Puts on His Werewolf Moccasins. Další výsledky 49. údílení cen Americké hudební akademie (The Recording Academy) najdete ZDE.

Během slavnostního večera si po letech na pódiu společně zahráli Police. Sting, Stewart Copeland a Andy Summers vystřihli hit Roxanne. Za celoživotní snažení pak dostali speciální ceny The Doors, The Grateful Dead a třeba Joan Baez.

---

Přijednou k nám GENESIS!!!!!!

12. 2. 2007
Obrázek: Přijednou k nám GENESIS!!!!!!

To snad ani není možné, děkujeme Slávkovi a Matějovi za upozornění: "Tak jsem právě koukal na stránky Genesis a Ticketpro a 20/6 přijedou na Strahov místo původního Maďarska, kde nelze z technických důvodu koncert uskutečnit.."

Lístky půjdou do prodeje 19. února

Na comebackovém turné Genesis, které začíná 11. června v Helsinkách, doplní Phila Collinse, Mikea Rutherforda a Tonyho Bankse bubeník Chester Thompson a kytarista Daryl Stuermer.

Tak si to zopakujme:

6. 6. - Iron Maiden - Ostrava - stadion Bazaly - Lístky

20. 6. - Genesis - Praha - Strahov - Lístky (od 19. února)

26. 6. - Ozzy Osbourne (Black Label Society) - Praha - Sazka Aréna

7. 7. - Scorpions - Karlovy Vary - stadion AC Start - Lístky

---

BEATOVÁ ROZHLEDNA

11. 2. 2007
Obrázek: BEATOVÁ ROZHLEDNA

Chcete-li se přihlásit k odběru bulletinu BEATOVÁ ROZHLEDNA, který připravuje Vojtěch Lindaur, klikněte na pravé straně tohoto webu BeatMailing a zadejte emailovou adresu na kterou si přejete týdeník posílat. Budete mít rozhled nejen o vysílání Beatu, ale i o bigbítové scéně a to jak té současné, tak se budeme ohlížet i nazpátek, probírat desky a ... bude nám hezky.

---
Stránky: 1 168 334 498 499 500 501 502 503 504 667