Stránky: 1 182 363 498 499 500 501 502 503 504 544 725

Do Čech se chystá i WALTER TROUT

8. 9. 2008
Obrázek: Do Čech se chystá i WALTER TROUT

Jak nás upozornila Andy z východu (díky díky) v pondělí 17. listopadu (na státní svátek) odehraje v Národním domě v Ústí nad Labem svůj zřejmě jediný letošní koncert v ČR skvělý americký bluesový kytarista Walter Trout & Free Radicals.

Walter Trout, světově proslulý muzikant hrál s největšími jmény bluesové historie - John Lee Hookerem, Big Mama Thornton, John Mayallem & the Bluesbreakers či Canned Heat. Muzice se věnuje přes 35 let. The Los Angeles Times ho popisují jako"strhujícího, gladiátorského kytaristu - kterého přesně popisuje termín' kytarový hrdina". Walter Trout je známý svou vynikající hráčskou technikou, neustávající koncertní aktivitou (přes 200 koncertů ročně) a nepřehlédnutelným showmanstvím.

Použito z Czech Blues.com - kde najdete i více informací

---

KLUB RÁDIA BEAT - novinka pro tento týden

8. 9. 2008
Obrázek: KLUB RÁDIA BEAT - novinka pro tento týden

Tento týden se podíváme na naši hudební scénu. Vladimír Mišík vypustil do světa své album s jednoduchým názvem Archa + Hosté.

Jedná se o záznam koncertního vystoupení k Vláďovým 60.narozeninám v divadle Archa.

O celém záznamu Vláďa říká: "Koncert měl díky neuvěřitelně pozitivní odezvě diváků skvělou atmosféru. Mám pocit, že ta atmosféra dýchá i z obrazovky, což se vždycky nepodaří."

Kromě něj se můžete těšit i na hromadu hostů, jen pro příklad: Michala Prokopa, Vladimíra Mertu, Vlastu Třešňáka, Dana Bártu a další.

Navíc máte na výběr z CD nebo DVD.

Křest proběhne teď ve čtvrtek (11.9.) v Paláci Akropolis.

---

IGGY POP si našel novou drogu - publikum

5. 9. 2008
Obrázek: IGGY POP si našel novou drogu - publikum

Před čtrnácti dny mu v kanadském Montrealu ukradli kamión s kompletní nástrojovou aparaturou za desítky tisíc dolarů, minulý týden si v Londýně během vystoupení ošklivě poranil nohu. Ani jedné z nešťastných příhod však IGGY POP a jeho kapela THE STOOGES nedovolili, aby jakkoliv poznemenaly jejich právě probíhající koncertní tažení. Sérii vystoupení, která byla doposud všechna předem vyprodána a při jejichž hodnocení se zahraniční média trumfují v superlativech...

---

Na Beatu zastavil RAY WILSON

3. 9. 2008
Obrázek: Na Beatu zastavil RAY WILSON

Zpěvák a kytarista, který nahrál s Genesis desku Calling All Stations, měl ve středu koncertní zastávku v Praze. Ray Wilson hrál akusticky s Ali Fergusonem, kytaristou kapely Stiltskin v klub Akord a ještě před tím se i s kytarou zastavil ve studiu Beatu.

---

KISS kečup

2. 9. 2008
Obrázek: KISS kečup

Kapela Kiss využívá svou značku pro další produkt. Po Kiss-rakvích, Kiss-kulečníkových koulích, nebo Kiss-gumových kachničkách (na obrázku) je tu kečup s logem Kiss a podtitulem 'Hotter Than Hell', tedy jde pravděpodobně o ostrou příchuť. První zájemci ho ochutnají v sobotu 6. září v rámci oslav druhého výročí otevření Kiss Coffeehouseu. Láhev bude stát $7.95.

Když už jsme u Kissáků, tak až do 12. září bubeník Eric Singer musí přenechat své místo v kapele Alice Coopera Jimmymu DeGrassovi (ex Megadeth, Y&T, atd). Důvod je prostý. Nemůže sedět na dvou židlích zároveň a až do zmiňovaného data se kryjí koncerty Coopera s koncerty Kiss. Pak se vrátí k Cooperovi a 2. prosince by v Brně chybět neměl. Stejně jako basák Chuck Ferdic a kytaristi Keri Kelli a Jason Hook.

A ještě ke Kiss. Vedle Kiss kečupu si prohlédněte i Kiss buginu, kterou vyzdobil beaťák Pepíno.

---

Z nahrávacích studií

2. 9. 2008
Obrázek: Z nahrávacích studií

LYNYRD SKYNYRD se chystají do studia. A to už na podzim a příští rok by měla být deska na pultech. Dvě novinky skladby Floyd a Bang, Bang už kapela v premiéře zahrála 26. srpna na koncertě ve West Bendu v americkém Wisconsinu.

Na břehu Baltského moře v polském Gdaňsku koncertoval 26. srpna 2006 DAVID GILMOUR. Na show v rámci turné On An Island se přišlo více než padesát tisíc diváků. Kromě sólové tvorby došlo i na prověřené skladby Pink Floyd. To vše za pomoci Polského filharmonického orchestru a doprovodné kapely v čele s Richardem Wrightem nebo Philem Manzanerou (Roxy Music). CD nebo DVD záznam s názvem Live in Gdańsk si můžete koupit od 22. září.

14. září pak vychází nová deska švédského kytarového velmistra YNGWIEHO MALMSTEENA. Bude se jmenovat Perpetual Flame a k mikrofonu byl přizván Tim "Ripper" Owens (Judas Priest, Iced Earth)

Fanoušky GENESIS by mohlo zajímat nové natočení desky The Lamb Lies Down On Broadway. Nikoli však Gabrielem a spol, ale projektem Rewiring Genesis - za kterým stojí multiinstrumentalista Nick D'Virgilio ze Spock's Beard fame a pruducent Mark Hornsby. Ochutnávku skladby The Colony Of Slippermen si můžete poslechnout ZDE.

---

OZZYHO točí jeho syn

2. 9. 2008
Obrázek: OZZYHO točí jeho syn

Dokumentární film o svém otci natáčí Jack Osbourne. Chce ho světu ukázat v reálných "barvách". "Táta je lehce senilní, vtipný, nemotorný a prostě své chyby. Ale není idiot, jak ho někteří vykreslují. Jack začal s natáčením letos v lednu a o svém otci už před kamerou pohovořil s dalšími členy rodiny, s jeho kamarády i se spřátelenými muzikanty. Byl by rád, kdyby měl film premiéru na Ozzfestu příští rok v Dallasu.

---

Novinky z Klubu rádia Beat

1. 9. 2008
Obrázek: Novinky z Klubu rádia Beat

Milí Rockeři

Dlouho se o něm mluvilo, dlouho se o něm psalo, na Beatu bylo první slyšet a teď už se konečně dá i sehnat. METALLICA - DEATH MAGNETIC. Deska vychází 12. září, ale objednávat ji můžete už nyní.

Death Magnetic je první studiové album Metallicy od multiplatinového St. Anger z roku 2003, které dosáhlo prvenství ve 30 zemích a prodalo se jej téměř šest miliónů po celém světě. Metalica je jednou z nejvlivnějších a komerčně nejúspěšnějších rockových skupin v historii, prodala téměř 100 miliónů alb po celém světě a hrála miliónům fanoušků, což ostatně dokázala i vyprodanému stadiónu Slávie v Praze v červnu tohoto roku. Album obsahuje celkem 10 skladeb, nejkratší z nich má 6 minut. Metallica album "pokřtí" v den vydání v Berlíně, kde zároveň slavnostně otevře tamní O2 Arénu.

---

Pohledem přes rockový objektiv - SOULFLY Praha Roxy

31. 8. 2008
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv - SOULFLY Praha Roxy

Pro Beat napsal a nafotil Dan Rozkol:

Max Cavalera, v metalovém světě se asi nenajde jediný člověk, který by neznal tohoto charizmatického muzikanta, který přivedl na svět jednu z nejznámějších metalových kapel, Sepulturu. Mnoho vody ale uplynulo od dob, kdy se cesty muzikantů v Sepultuře nadobro rozešly a Max se pustil na hudební kolbiště se svojí novou bandou, kterou pojmenoval Soulfly. A právě Soulfly v neděli 24.8.2008 poctili svojí přítomností pražský klub ROXY...

---

BEAT V PLZNI a také v KARLOVÝCH VARECH

31. 8. 2008
Obrázek: BEAT V PLZNI a také v KARLOVÝCH VARECH

Na Beatu vládne radost dvojnásobná - 18. 8. se podařilo zprovoznit hned dva vysílače! V Plzni hrajeme na frekvenci 97,5 FM (100W, vertikální polarizace) a v Karlových Varech na 106,8 FM (100W, vertikální polarizace). Své poznatky ke kvalitě signálu nám prosím posílejte na mail studio@radiobeat.cz

Díky Beaťáci

---
Stránky: 1 182 363 498 499 500 501 502 503 504 544 725