Stránky: 1 169 336 499 500 501 502 503 504 505 671

GILLAN v krabici

20. 3. 2007
Obrázek: GILLAN v krabici

Do dvou měsíců vyjde digitálně remasterováno sedm sólových desek Iana Gillana. Balení de luxe bude obsahovat bonusy včetně živých nahrávek, a ´b´ strany jakož i záznamy, které se na alba nedostaly fotky, texty, memorabilie a pár ironických dobových postřehů. První várka gillanovských edicí se objeví v krámech 2. dubna a obsahuje Mr. Universe (1979), Glory Road (1980), Future Shock (1981) a Double Trouble (1981). Po těchto bude následovat 7. května první Ianovo sólové album Child In Time (Ian Gillan Band, 1976), Live At The Budokan (Ian Gillan Band, 1977) a Magic (Gillan, 1982). Zde klikni na detaily alb.

---

IRON MAIDEN hráli o víkendu v Indii

19. 3. 2007
Obrázek: IRON MAIDEN hráli o víkendu v Indii

V sobotu se Dickisonova parta poprvé předvedla v Indii. Mezi dvacetitisíci fanoušky v Bangalore Palace byl i Beaťák Marek. A napsal: "Ahojte, jsem právě v Indii v Bangalore, kde jsem na koncertě Iron Maiden. Mám backstage placku a je to docela výhoda... tak se podívejte ZDE, jaká je tu atmoška."

Iron Maiden v Indii předskakovaly tamní kapely Parikrama a FTN a Lauren Harris - dcera basáka Stevea Harrise. Hvězdy večera začaly se skladbou These Colours Don't Run a následovalo: Brighter Than a Thousand Suns, Wrathchild, Trooper, The Reincarnation of Benjamin Breeg, Fear Of The Dark, Number Of The Beast, Run To The Hills, Two Minutes To Midnight, Hallowed Be thy Name ... Závěr patřil dobré zprávě - příslibu Dickinsona, že se do roka a půl chtějí do Indie vrátit.

Na další část turné vyjíždějí Iron Maiden 2. června. Po Slovinsku a Bulharsku zahrají 6. 6. v Ostravě.

---

Beatová síň slávy s Andělskými křídly

19. 3. 2007
Obrázek: Beatová síň slávy s Andělskými křídly

A je to tady! Rádio Beat vstoupilo impozantně do letošního ročníku hudebních cen Anděl 2006. Záznam z loňského slavnostního uvádění do Beatové síně slávy získal ocenění jako nejlepší DVD roku 2006. Koncert Beatové síně slávy byl nominován mezi tři největší hudební události loňského roku. Zde si podobně jako ve všech kategoriích, kde byl zastoupen domácí /ostravský soutěžící/ odnesli vavříny domácí borci.

Shrňme si tedy, čím byla Beatová síň slávy 2006 tak mimořádná: Vítězové: Hudba Praha, Michal Pavlíček a Petr Kalandra in memoriam. Poprvé v Čechách došlo k propracované fúzi mezi rockovými muzikanty a špičkovým symfonickým tělesem. Během akce aktivně vystoupilo 135 muzikantů. Z technického hlediska bylo postaveno největší pódium v dosavadní historii Sazka Arény, stejně jako ozvučení a celý technický support bylo zatím nejnáročnější, který tato hala poznala.

Celá akce byla uskutečněna bez jakýchkoliv grantů, společnou investicí Rádia Beat a agentury Interkoncerts, Ale bez téměř dvou set tisíc fanoušků, kteří si Rádio Beat týdně naladí, by tato ocenění nebyla možná.

---

RIDERS ON THE STORM mají nového zpěváka a URIAH HEEP bubeníka

19. 3. 2007
Obrázek: RIDERS ON THE STORM mají nového zpěváka a URIAH HEEP bubeníka

Jak už jsme na těchto stránkách psali Raye Manzareka a Robbyho Kriegera po čtyřech letech "opustil" Ian Astbury a vrátil se k The Cult. Místo něj teď bude v kapele Riders on the Storm zpívat Brett Scallions. Jde o 35. letého američana, který ještě loni šéfoval kapele Fuel.

Od Uriah Heep zase v lednu odešel Lee Kerslake (ze zdravotních důvodů) a místo něj zasedne za bicí soupravu Russell Gilbrook. Ten má za sebou spolupráci s Tonym Iommim nebo Van Morrisonem.

---

WHO ve středu nedohráli koncert

16. 3. 2007
Obrázek: WHO ve středu nedohráli koncert

Problém nastal už během první skladby I Can't Explain. Po pár odezpívaných větách se Roger Daltrey odebral do zákulisí. Následovali ho další členové kapely. Po pěti minutách se na pódium vrátil už jen Pete Townshend a oznámil, že Roger, který trpí na záněty průdušek, přišel úplně o hlas a koncert je tedy u konce. Devět tisíc diváků, kteří se do Tampy sjeli, mají teď dvě možnosti. Buď lístek vrátit nebo přijít na náhradní koncert, který byl oznámen na neděli 25. března. Půjde o poslední koncert Who na jejich tour po Americe a Kanadě, 26.3. hrají ještě v Hollywoodu a 16. května začínají v Lisabonu evropskou šňůru.

---

DELP spáchal sebevraždu

16. 3. 2007
Obrázek: DELP spáchal sebevraždu

Dnes je to přesně týden, co byl ve svém domě ve městě Atkinson ve státě New Hampshire nalezen mrtvý 55. letý zpěvák skupiny Boston Brad Delp. Jeho rodina přišla s prohlášením, podle kterého si zpěvák, který trpěl hlubokými depresemi, dobrovolně vzal život."Byl to člověk, který se rozdával pro ostatní, ať už to byla rodina, přátelé nebo zcela cizí lidé. Dával tolik, co mohl a jak nejlépe mohl, a byl z toho velice unaven. Utěšuje nás jedině to, že teď už je zcela určitě v klidu."

---

Co nám doveze WATERS

15. 3. 2007
Obrázek: Co nám doveze WATERS

Roger má za sebou už šest koncertů z jeho aktuální tour. 2. března začínal Mexiku (další termíny) a to ve společnosti těchto muzikantů: Graham Broad (bicí), Andy Fairweather-Low (kytara), Snowy White (kytara), Dave Kilminster (kytara), Jon Carin (klávesy), Harry Waters (klávesy), Katie Kissoon (zpěv), PP Arnold (zpěv), Carol Kenyon (zpěv), Ian Ritchie (saxofon). A jaké skladby zazněly: Happiest Days of our lives, Another Brick In The Wall, Mother, Shine On You Crazy Diamond, Have A Cigar, Wish You Were Here, The Gunner's Dream, Southampton Dock, Fletcher, Memorial Home, Perfect Sense, Leaving Beirut, Set The Controls For The Heart Of The Sun, Sheep, Speak To Me, Breathe, On The Run, Time, The Great Gig In The Sky, Money, Us And Them, Any Colour You Like, Brain Damage, Eclipse. ENCORE: In the Flesh, Vera Lynn, Bring the Boys back Home, Comfortably Numb.

PS: pražský koncert Rogera Waterse se koná 13. drubna 2007

---

KACHNA dostala dárek od SIMONA WRIGHTA

15. 3. 2007
Obrázek: KACHNA dostala dárek od SIMONA WRIGHTA

Bubeník, který hrával s AC/DC (Fly On The Wall, Who Made Who and Blow Up Your Video) nebo Ronnie Jamesem Diem, je momentálně na turné s kapelou UFO. Jejich bicák Andy Parker si zlomil kotník (prý uklouzl na mokré podlaze). V pátek 9. 3. hráli UFO v bratislavském divadle Aréna a mezi fanoušky byla i Beaťačka Lea. A to je velice šikovná holka, dostane se všude a všechno zařídí a dovezla Kachně dárek. Máme pak ještě slíbené fotky. Díky díky díky:

Vinnie Moore - Lea - Simon Wright

---

DVD Michal Pavlíček - Beatová síň slávy je DVOJNÁSOBNĚ platinové!

14. 3. 2007
Obrázek: DVD Michal Pavlíček - Beatová síň slávy je DVOJNÁSOBNĚ platinové!
Záznam vystoupení Michala Pavlíčka se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu dirigovaným Vladimírem Válkem, za účasti mnoha dalších hostů, natočený u příležitosti vstupu Michala Pavlíčka do Beatové síně slávy Radia BEAT, se během necelých tří měsíců prodeje stal DVOJNÁSOBNĚ platinovým. Zmíněné DVD je nominováno českou Akademií populární hudby v kategorii "DVD roku" a Radio BEAT je jako pořadatel nominováno akademiky v kategorii "Událost roku" za pořádání ceremoniálu vstupu českých rockových legend do Beatové síně slávy v červnu minulého roku v Sazka Aréně.
---

14.-16.3.2007 MANOWAR koncerty u nás?

14. 3. 2007
Obrázek: 14.-16.3.2007 MANOWAR koncerty u nás?

14. 3. 2007: Zlín

15. 3. 2007: Pardubice

16. 3. 2007: Plzeň

- Ostravský koncert byl zrušen

Více o kapele na webu Manowar a o lístcích ZDE. ZDE záznam z návštěvy Manowar ve studiu Beatu 3. října 2006

---
Stránky: 1 169 336 499 500 501 502 503 504 505 671