Stránky: 1 182 363 499 500 501 502 503 504 505 544 725

BEAT V PLZNI a také v KARLOVÝCH VARECH

31. 8. 2008
Obrázek: BEAT V PLZNI a také v KARLOVÝCH VARECH

Na Beatu vládne radost dvojnásobná - 18. 8. se podařilo zprovoznit hned dva vysílače! V Plzni hrajeme na frekvenci 97,5 FM (100W, vertikální polarizace) a v Karlových Varech na 106,8 FM (100W, vertikální polarizace). Své poznatky ke kvalitě signálu nám prosím posílejte na mail studio@radiobeat.cz

Díky Beaťáci

---

TŘI SESTRY mají čtvrtou ségru

28. 8. 2008
Obrázek: TŘI SESTRY mají čtvrtou ségru

Jak Fanánek Báře Špotákové slíbil, tak splnil. Za zlatou medaili ji napsal písničku. Jmenuje se Čtvrtá sestra a můžete si ji poslechnout na webu kapely - tedy ZDE. Dnes večer na festivalu Rock na Valníku ve Slaným proběhne premiéra naživo v plné parádě a s Bárou!

---

Další ocenění pro PINK FLOYD

28. 8. 2008
Obrázek: Další ocenění pro PINK FLOYD

V úterý se ve Stockholmu předávala ocenění Polar Music Prize (v roce 1989 byl u založení manager ABBY Stig Anderson). Květiny a šek na milion švédských korun z rukou krále Karla XVI. Gustava dostali americká operní pěvkyně Renée Fleming a Roger Waters a Nick Mason za skupinu Pink Floyd. Nick v děkovném projevu vzpoměl na spoluhráče Gilmoura a Wrighta: "Bylo by fajn, kdyby tady byli s námi." Waters pak děkoval "za vše" své 96. leté mamince. Oba muzikanti pak prozradili, že pěníze, které s ocenením získali, věnují na charitu. Polar Music Prize v minulých letech dostali taky Sir Paul McCartney, Bruce Springsteen, Bob Dylan, B.B. King a předloni třeba Led Zeppelin

---

Novinka od AC/DC již ve čtvrtek!

28. 8. 2008
Obrázek: Novinka od AC/DC již ve čtvrtek!

Na desku Black Ice si počkáme do konce října. První singl ale vychází už ve čtvrtek. Tedy mějte ucho na rádiu, až dorazí do Beatu - určitě vám ho hned pustíme. Písnička se jmenuje Rock and Roll Train.

PS: situace ze čtvrtka: už to máme a AC/DC poskytli nahrávku i pro jejich MySpace

Dnes ještě očekáváme novinku od Tří sester - Čtvrtá sestra - pro Báru Špotákovou

---

Nová deska ŠKWOR bude v září

27. 8. 2008

Přesné datum je stanoveno na 29.9. a novinka bude mít jednoduchý název 5. Fanoušci za své peníze dostanou i DVD s řadou bonusů a videoklipů. Škwor na novém materiálu pracují od konce loňského roku a máme se těšit kromě ostrého nářezu i na komorní akustické kompozice. Na desce hostuje třeba Kolins z Debustrolu. TADY si můžete poslechnout první skladbu Celebrity. Jen připomínáme, že minulá deska Loutky vyšla v březnu 2007.

---

ALICE COOPER v prosinci v Brně

27. 8. 2008
Obrázek: ALICE COOPER v prosinci v Brně

Syn kazatele je momentálně na turné s názvem Psycho Drama Tour. Až potěší fanoušky v USA a Kanadě přesune svůj rockový cirkus do Evropy. A 2. prosince i na naše území. Vincent Damon Furnier (skutečné jméno 60. letého zpěváka) si na toto datum zamluvil brněnskou halu Rondo. Alice Cooper dodal světu před měsícem desku Along Came a Spider. Na ní si vystřihl duet s Ozzy Osbournem a v jedné skladbě mu vystřihl kytarové sólo Slash.

---

Manzarek a Krieger nesmějí používat název DOORS

25. 8. 2008
Obrázek: Manzarek a Krieger nesmějí používat název DOORS

U Kalifornského nejvyššího soudu padlo minulý týden konečné rozhodnutí. Ray Manzarek a Robbie Krieger nesmějí vystupovat pod značkou The Doors (a slovo Doors nesmí být použito v názvu kapely). Původně si chtěli říkat The Doors of the 21st Century, ale když je dali k soudu další člen kapely Doors John Densmore a rodina Jima Morrisona (požadovali za použití značky $5 - 8 miliónů), změnili si název na Riders On The Storm (v kapele zpívá Brett Scallions). Název podle známého hitu Doors používat smějí.

---

Nové skladby METALLIKY

23. 8. 2008
Obrázek: Nové skladby METALLIKY

Ve čtvrtek večer jste měli možnost na vlnách Beatu slyšet v premiéře novou skladbu Metalliky The Day That Never Comes. Pokud jste o tuto možnost propásli, tak jsou dvě varianty. Poslouchat Beat, kde písničku určitě bude hrát, nebo se potěšit na Myspace webu kapely, kde je i druhá novinka z připravovaného alba Death Magnetic - Cyanide (z Ozzfestu 9. srpna v Dallasu).

---

Pedofil GLITTER se vrátil domů

22. 8. 2008
Obrázek: Pedofil GLITTER se vrátil domů

Gary, který se první proslavil v polovině sedmdesátých let glamrockovými hity jako Rock and Roll (známý taky jako The Hey Song) nebo I'm the Leader of the Gang (I Am) a pak sexuálními skandály - šíření dětské pornografie a obtěžování malých holčiček (opravdu malých, prý těm Vietnamkám bylo jen 10 a 11 roků), se dnes ráno vrátil do rodné Anglie. A první, co jeho právník požadoval, byla policejní ochrana pro jeho 64. letého klienta. "Určitě někde na něj v davu číhá nějaký cvok s velkým nožem". Cesta z Hočiminova města nebyla bez problémů. Večer 19. srpna byl pod přísným dozorem posazen do letadla směr Londýn. Při mezipřistání v Bangkoku se Glitter dožadoval odvozu do nemocnice s tím, že se o něj určitě pokouší infarkt. Když mu byl ale odepřen vstup na území Thajska pokračoval dál a dnes ráno v 7:10 přistál na londýnském letišti Heathrow.

Glitter (skutečným jménem Paul Francis Gadd) začal mít problémy v roce 1997. Nechal si opravit počítač plný neslušných fotek dětí. Pak se nějaký čas ukrýval ve Španělsku a na území Kambodže. Odkud byl v roce 2002 vyhoštěn. Na konci roku 2005 byl zatčen ve Vietnamu za znásilnění dvou dívenek a dokonce mu hrozil trest smrti. Státní zástupce ale neměl dost důkazů. Pak se ukázalo, že těch dívek asi bylo více a Glitter dostal první 14 let natvrdo, pak mu byl trest zmírněn na tři roky a pokutu 5 miliónů vietnamských dongů. Gary stále trvá ne své nevině a chce své jméno očistit v knize. Taky plánuje návrat do nahrávacího studia.

Fotky: agentura Reuters - z letiště Suvarnabhumi Airport v Bankoku 20.8.08

---

Další možnost jak poslouchat Beat na PLAY.CZ

21. 8. 2008

Play.cz pokračuje v rozšiřování nabídky svých služeb. Po úspěšné implementaci internetového vysílání českých rádií do aplikace Windows XP Media Center Edition 2005 je nyní tato služba nově k dispozici také pro uživatele systému Windows Vista. Díky partnerství společnosti Microsoft a serveru Play.cz tak nyní majitelé multimediálních počítačů, ale i uživatelé operačních systémů Windows Vista Home Premium a Windows Vista Ultimate, získávají přístup ke zhruba osmdesáti rozhlasovým stanicím.

---
Stránky: 1 182 363 499 500 501 502 503 504 505 544 725