Stránky: 1 169 338 499 500 501 502 503 504 505 506 674

Beaťáci na koncertu BLUE EFFECT

26. 4. 2007
Obrázek: Beaťáci na koncertu BLUE EFFECT

Karlos včera fotil v Liďáku a napsal: "Lidí tam sice moc nebylo, ale muzika byla super!"

---

METALLICA si smí ponechat své jméno

25. 4. 2007
Obrázek: METALLICA si smí ponechat své jméno

Metallica Tomaro je sedmiměníční Švédka, jejíž rodiče vyhráli spor s úřady o její křestní jméno. Matka malé Metalliky dokonce zvažovala, že se jejich rodina demonstrativně přestěhuje do jiné země, kde by s tím to jménem neměli problém. Nakonec zůstávají v Kungälvu (nedaleko Gothenburgu) - úřad ve čtvrtek jméno zaregistroval.

---

Novinka od PAULA McCARTNEYHO

25. 4. 2007

V létě vyjde nová deska Sira Paula Memory Almost Full. První singl se jmenuje Ever Present Past a poslechnout si ho můžete ZDE.

---

JAGGER versus koně

24. 4. 2007
Obrázek: JAGGER versus koně

14. července mají Rolling Stones naplánovánu koncertní zastávku bělehradském Hippodromu - dostihovém závodišti, které je největším ohrazeným místem v Bělehradě. Očekává se že přijde na 100.000 lidí. Koncert si poslechnou ale taky koně - na tři stovky koní, kteří jsou ustájeni jen pár metrů od scény. Což se nelíbí bojovníkům za práva zvířat. A nesouhlasí ani s tím, že budou zvířata nadopována uklidňujícími prášky. Bělehradští organizátoři jsou neoblomní a největší srbská organizace na ochranu zvířat se teď obrátí přímo na muzikanty s tím, že doufají, že tak slavní kapela neudělá nějakou koninu. Rolling Stones zahrají v Srbsku poprvé. Jejich plánované vystoupení z roku 2003 bylo po atentátu na tehdejšího ministerského předsedu Zorana Djindjice zrušeno. Loňský termín zase padl kvůli zranění kytaristy Keitha Richardse. Ten má momentálně smutek, protože v sobotu zemřela jeho 91. letá maminka Doris Richards.

---

KABÁT se chystá na turné

19. 4. 2007
Obrázek: KABÁT se chystá na turné

A předevčírem se konala tisková konference, kde jsme se dozvěděli dost pár zajímavostí. Jako třeba, že kapela dostala od sponzora k použití na turné dva vozy zn. Jeep - jeden kuřácký a ve druhém jich moc asi jezdit nebude. Na fanouškovském webu Kabátu se pak můžete dočíst, že: Turné je koncipováno jako Open Air (koncerty pod širým nebem). Je to opět technicky velmi náročná varianta. Jedná se o nestandardní řešení, kde není použito klasické koncertní zastřešení pódia, ale scéna je celá otevřená, s lokální průhlednou střechou. Je to trend, který momentálně ve světě "táhne", a je to divácky vděčná a úspěšná varianta těchto typů koncertů. Scéna bude vysoká 16 metrů. Kapela v současné době řadí písničky, jak by měly být za sebou.

Vizualizace pódia

Plakát

Fotografie

PS: V současné době se také pracuje na videoklipu Malá dáma, který by kapela měla vzít s sebou do Finska na Eurovizi. Klip bude s titulky. Do Finska Kabát odlétá 3.5. a pokud uspěje v semifinále 10.5., aktivně se zúčastní také finále, které se uskuteční o dva dny později, tedy 12.5.. Semifinále proběhne za účasti 28 soutěžících, z nichž 10 postoupí do finále. Celkem na Eurovizi zazní písně 42 interpretů. Kabát má v semifinále soutěžní číslo 16.

---

STANLEY se poklonil MARKU ST. JOHNOVI

19. 4. 2007
Obrázek: STANLEY se poklonil MARKU ST. JOHNOVI

Jak už jsme psali, před 14. dny zemřel kytarista Mark St. John. Někdejší spoluhráč a kamarád Paul Stanley ve vzpomínkách hlavně vyzdvihuje způsob, jakým Mark přenechal své místo v kapele přenechal , Bruci Kulickovi v době, kdy mu lékaři diagnostikovali revmatické potíže, které mu podstatně ztěžovaly hraní na nástroj. Zpěvák vysvětluje: "Mark se snažil stát se tím nejlepším kytaristou, kterého potřebovali jak Kiss, tak fanoušci. Jsem velice pyšný na naši spolupráci na desce Animalize a jsem si velice dobře vědom toho, jak moc s námi chtěl vystupovat na koncertech. A fakt, že si to už nemůže dovolit a že na jeho místo nastoupí Bruce, přijal velice graciézním způsobem. Byl to gentleman i ve chvíli, kdy bylo jasné, že už s námi nemůže dál hrát."

Na fotce: Kiss 1984: Paul Stanley, Mark St.John, Gene Simmons

---

EDDIE VAN HALEN se vrací

19. 4. 2007
Obrázek: EDDIE VAN HALEN se vrací

Po úspěšném zakončení protialkoholní léčby se frontman Van Halen vrhá do práce. Jako první přijal pozvání na víkendový závod NASCAR Subway Fresh Fit 500 v americké Arizoně. Eddie zde zároveň představí limitovanou edici kytary Fender Stratocaster a limitovanou edici repliky kytary EVH Frankenstein. Unikátní kytaru dostane jako dárek vítěz sobotního závodu.

---

Proběhla rozlučka s ERTEGUNEM

18. 4. 2007
Obrázek: Proběhla rozlučka s ERTEGUNEM

Ahmet Ertegun - Američan tureckého původu spoluzakladatel Rock´n´rollové síně slávy a Atlantic Records zemřel loni 14. prosince. Bylo mu 83 let a zemřel na následky zranění hlavy, které si způsobil v zákulisí při vystoupení Rolling Stones na narozeninách bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Včera se v Lincolnově centru v New Yorku sešli Ahmetovi přátelé a fanoušci, aby zavzpomínali. Nechyběli Mick Jagger (ten o nebožtíkovi prohlásil, že to byl "zkažený strýček s hříšným smíchem"), Eric Clapton, Phil Collins (zazpíval In the Air Tonight a Follow You, Follow Me), Stevie Nicks, Bette Midler, Crosby, Stills & Nash (odezpívali hit Beatles In My Life). Celá vzpomínka měla jedinou chybu. Veřejným tajemstvím bylo připravované společné vystoupení žijících členů Led Zeppelin - nakonec Page, Plant a Paul Jones Stairway to Heaven nezahráli.

---

GUNS N' ROSES do Japonska neodjeli

18. 4. 2007
Obrázek: GUNS N' ROSES do Japonska neodjeli

Parta okolo Axla Rosea mela v těchto dnes těšit fanoušky v zemi vycházejícího slunce. Kvůli zranění baskytaristy Tommyho Stinsona, ale nikam neodjeli. "Cítím se vážně zle. Spadl jsem ze schodů a poranil si ruku. Mám ji nateklou jako balón," Skupina slibuje, že vystoupení v Japonsku uskuteční v náhradním termínu. "Chci se japonským fanouškům omluvit, těšil jsem se, že se uvidíme. Doufám, že se tak stane brzy."

---

Zemřel Mark St. John

17. 4. 2007
Obrázek: Zemřel Mark St. John

Přezdívalo se mu Ďábel kytary a největší slávu udělal během svého krátkého působení u Kiss. K bandě patřil od června do listopadu roku 1984 a podílel se na desce Animalize. Byl často kritizován za jeho příliš rychlou hru na kytaru. Gene Simmons to přirovnal - "zní stejně jako bzučící včela". Mark s kapelou vyrazil na turné k desce Animalize. Během něj se u něj projevil Reiterům syndrom a jeho kytarové party musel převzít Bruce Kulick. Po KISS pokračoval se skupinou White Tiger a na počátku roku 1990 se krátce vyskytoval u The Keep s Peterm Crisem.

Mark Leslie Norton se narodil 7. února 1956 a zemřel 5. dubna 2007 na krvácení do mozku.

PS: Mark v klipu ke skladbě Heaven's On Fire

---
Stránky: 1 169 338 499 500 501 502 503 504 505 506 674