Stránky: 1 168 334 499 500 501 502 503 504 505 667

CLAPTON zapřísáhlým abstinentem

7. 2. 2007
Obrázek: CLAPTON zapřísáhlým abstinentem

Někdo, kdo založil léčebné a terapeutické centrum pro pacienty, kteří jsou závislí na alkoholu a na drogách, nemůže mít své jméno na vinětě. O tom se přesvědčili na Novém Zélandu. Clapton tam s kapelou hrál minulý víkend na Mission Estate Winery v Hawkes Bay. Hned po první skladě pohrozil přítomným fanouškům ukončením koncertu. Clapton, vyléčený alkoholik, totiž v publiku spatřil láhev vína nesoucí jeho jméno. Rozzuřila ho etiketa speciální edice vína, nesoucí jméno 2007 Eric Clapton. Vinařství Mission Estate láhve okamžitě stáhlo z prodeje. Výkonný ředitel vinic říká: "Na radu právníků jsme se rozhodli přestat víno prodávat. Případ jsme tak vyřešili ke spokojenosti všech zúčastněných."

---

OASIS dostanou Brit Awards od RINGA

6. 2. 2007
Obrázek: OASIS dostanou Brit Awards od RINGA

Příští středu se budou v Londýně předávat ceny Britské hudební akademie. Za výjimečný přínos světové hudební scéně bude oceněna skupina Oasis. Té měl cenu původně předat herec Johnny Depp, ten to ale časově nezvládá a nahradí ho Ringo Starr. A Oasis jsou nadšeni, netají se tím, že bubeník Beatles je jejich hudební hrdina. Dalším pojítkem je i Ringův syn Zak, který se skupinou v roce 2005 odehrál turné. Noel Gallagher se listu The Sun svěřil: "Je to pro ně veliká pocta - být oceněni svými hrdiny. Je to něco, o čem snili na začátku své kariéry ve svých postelích v Manchesteru."

---

Rocknoviny

5. 2. 2007
Obrázek: Rocknoviny

Ozzy Osbourne společně se svojí ženou Sharon zítra na tiskovce v holetu Plaza v Californii oznámí termíny a účinkující na letošním letním Ozzfestu.

V pátek pak Van Halen oficiálně potvrdili, že se v létě pojedou šňůru 40. koncertů po Americe společně s Davidem Lee Rothem - bude to po 23. letech. 12. března je čeká uvedení do Rock & Roll Hall of Fame (společně s REM, Patti Smith, the Ronettes, and Grandmaster Flash & the Furious Five).

Nová deska Velvet Revolver do na trh dostane 14. května a bude se jmenovat Libertad (španělsky svoboda). Kapela ji pak pojede světu představit na turné společně s Aerosmith.

25. května si pak můžeme koupit pátou desku kapely Sonata Arctica Unia (finsky sny).

---

KABÁT v Eurovizi

2. 2. 2007
Obrázek: KABÁT v Eurovizi

Informátorem ze stáje keply Kabát je Zdeněk ze serveru http://www.kabat-fans.cz/

Kabát se přihlásil do soutěže Eurovize, kterou v minulosti vyhrála např. švédská skupina Abba. Nejedná se o soutěž interpretů, ale o soutěž
písničky. České kolo se jmenuje Eurosong, které se uskuteční 10.3. ve Veletržním paláci v Praze v přímém přenosu České televize. Do Helsinek
postoupí pouze jedna písnička. Zatím se neví, s jakou písničkou Kabát do soutěže půjde. Zamýšlelo se, že to budou Burlaci, ale je problém v tom, že daná píseň musí být do tří minut. Hlasování bude probíhat přes SMS.

Eurosong

---

Od URIAH HEEP odchází bubeník

1. 2. 2007
Obrázek: Od URIAH HEEP odchází bubeník

Lee Kerslake přišel do kapely už v roce 1971 (vystřídal Iaina Clarkea). Na konci sedmdesátých let ho na dva roky zastoupil Chris Slade. Pak se Lee k Uriášům vrátil a teď po čtvrtstoletí hlásí odchod. Už má dost rockerského života a především koncertování po celém světě. Kapela teď hledá nového bicáka, se kterým by natočili ještě letos novou desku. Měla by vyjít v září. Jenom připomeneme, že Kerslake bubnoval Ozzy Osbourneovi na sólovkách Blizzard of Ozz a Diary of a Madman.

---

V pondělí se v Lucerně křilo DVD Michal Pavlíček Beatová síň slávy

31. 1. 2007
Obrázek: V pondělí se v Lucerně křilo DVD Michal Pavlíček Beatová síň slávy

Fotky z Lucerna Music Baru nám poslal Jiří Ted Kosnar:

A tady je fotogalerie od Evky

---

Soutěž o nejlepší coververzi Arnolda Laynea od Pink Floyd

31. 1. 2007
Obrázek: Soutěž o nejlepší coververzi Arnolda Laynea od Pink Floyd

Psal nám Honza Jaderný:

David Gilmour a spol. pořádá soutěž o nejlepší coververzi Arnolda Laynea. Účastníme se této soutěže s naší kapelou Casual Wasters (je možné, že jako jediní z ČR - to nevíme přesně). Myslím, že jsme vyprodukovali zajímavou nahrávku (na podmínky, v jakých jsme to točili). Pokud byste měli chuť, podívejte se prosím SEM. - v prvním postu je přehrávač s coververzí.

Pokud chcete hochy z Casual Wasters podpořit, tak soutěž je ZDE a hlasování probíhá ještě čtyři dny (do konce týdne). V pondělí byli na 28. místě.

---

CLAPTON plánuje další Crossroads

31. 1. 2007
Obrázek: CLAPTON plánuje další Crossroads

Druhé pokračování benefičního festivalu by se tentokrát mělo konat 28. června v Chicagu. V roce 2004 byl dějištěm Crossroads Guitar Festivalu Dallas a vystoupili na něm kromě Erica, B.B. King, Carlos Santana, J.J. Cale, Jeff Beck, ZZ Top, Robert Cray, Steve Vai, James Taylor, John Mayer a další (vyšel záznam dva dvojDVD). Eric je právě na turné - od pondělí v Austrálii.

Jen pro zajímavost. Skladbu Crossroads, kterou Clapton s Cream proslavil roku 1968, napsal černý bluesman Robert Johnson. Křižovatky (=Crossroads) pak pojmenoval i léčebné a terapeutické centrum pro pacienty, kteří jsou závislí na alkoholu a na drogách. Otevřel ho poté, co se sám úspěšně zbavil drogového návyku, na karibském ostrově Antigua.

---

V úterý odstartovalo už sedmé vydání NADĚJE BEATU

30. 1. 2007

Kapely, které by se rády se svoji nahrávkou přihlásily, nechť kliknou SEM a dozví se více - i o přesných pravidlech soutěže. Jenom připomeneme, že Nadějemi se už staly kapely: In Memory, Red Baron Bandu, Votchích, Chóru vážských muzikantov, Zrní a před měsícem Strašidelný elektrik band.

---

Narozeninová Hells Bells Tour Radia BEAT

28. 1. 2007
Obrázek: Narozeninová Hells Bells Tour Radia BEAT

Oslavy pátých narozenin Radia BEAT začaly na BEAT FESTu, pokračovaly silvestrovskou Prasárnou a byly završeny Narozeninovou Hells Bells Tour. S muzikou AC/DC v podání kapely Špejbl's Helprs vyvrcholil mejdan k půlkulatému výročí Radia BEAT. Myslím, že jsme si to užili - jen si prohlédněte fotky. Pánům z kapely děkujeme za velkou párty na šest dílů!

PS: osobní poděkování v podobě zápěstních potítek, kterých se během Hell Bells Tour vypařilo hned několik, můžete kapele zanechat v rádiu - budou předány :o)


Pá 12. 1. LIBEREC 107,8 FM
od 20 hod. Lidové sady

fotky z koncertu


So 13. 1. BEROUN 107,7 FM
od 20 hod. KD Plzeňka
fotky z koncertu

Pá 19. 1. KOLÍN 107,5 FM
od 20 hod. Staré lázně

fotky z koncertu

So 20. 1. MLADÁ BOLESLAV 94,4 FM
od 20 hod. Rychta na Štěpánce

fotky z koncertu


Pá 26. 1. PRAHA 9 - KBELY 95,3 FM
od 20 hod. Lidový dům

fotky z koncertu

fotky z koncertu

So 27. 1. PARDUBICE 107,5 FM

od 20 hod. klub Žlutý pes

fotky z koncertu

---
Stránky: 1 168 334 499 500 501 502 503 504 505 667